Jump to content

Cariere Actuale


alexnedelcu

Recommended Posts

Patch nou, salvare noua. Nu eram decis dar a aparut Rutza si a inceput sa se planga el de Fiorentina :D am facut un mic pariu in care eu vreau sa-i demonstrez ca pot face mai bine ca el la Fiorentina. L-am luat pe Danny cu 10 milioane, 5 milione acum si 5 in rate, pe Kevin Ganeiro cu 6 milioane si pe Brian Lluy cu 450k.

Prima etapa cu Chievo, un meci cu o intorsatura speciala .

32551326.png

A doua etapa cu Napoli, ma asteptam sa pierd sincer dar se pare ca Vargas nu a fost de aceeasi parere cu mine

71051756.png

Etapa cu numarul trei contra Udinese, Gilardino a facut diferenta.

84534661.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

Odata cu aparitia ultimului patch am decis sa incep o salvare cu Athletic Bilbao. Evident transferuri din parti fiind limitat la a achizitiona doar jucatori basci. Am luat vreo 3 tineri promitatori de 16-17 ani, altceva nu aveam ce sa fac. Campionatul l-am inceput bine, victorie clara in deplasare la Hercules, 3-0. Pana prin etapa a 12-a eram in jurul locurilor 8-10, insa din acel moment am inceput sa recuperez si momentan cu 4 etape inainte de final sunt pe 4 la un punct de Atletico aflata pe 3. In iarna l-am achizitionat pe Francisco Yeste de la Al-Wasl pentru 1.5 mil. Euro. In Copa del Rey am reusit sa-i elimin pe cei de la Real in sferturi dupa un 2-2 pe Berbaneu si un 1-1 acasa si am castigat finala cu Villarreal destul de clar dupa ce Nilmar a fost eliminat in primele minute. Primul 11 ar fi acesta: Iraizoz(senzational, a fost convocat la nationala)-Iraola, Mikel San Jose, Amorebieta, Xabier Castillo-Susaeta, Javi Martinez, Inigo Perez/Yeste, Gabilondo-Llorente, Muniain. Cuplul de atacanti a fost perfect, Llorente a marcat peste 20 de goluri si Muniain 16. De mentionat ca Barcelona castiga aproape meci de meci cu de la 5 in sus, iar Villa are 53 de goluri dupa 34 de etape!!!

Sper sa termin pe 3 desi Atletico are meciuri mai usoare decat mine. In vara imi vine Ander Herrera de la Zaragoza un AMC care sper sa ma ajute mult in noul sezon. O sa revin si cu niste ss la terminarea sezonului.

Link to comment
Share on other sites

Buna sper sa ma primiti si pe mine in lumea buna xD a managerilor :P

Am inceput o cariera noua defapt este mai veche cam de o luna ,(mda nu prea am timp intotdeauna sa stau peFM) si pana in prezent sunt multumit desi am fost aproape sa renunt la aceasta cariera :bash dar pana la urama nu am renuntat si am ajuns bine, mi sa deschis si mie lumea buna in ultimul an in FM 11 xD.

Am inceput la Gaz Metan ( este echipa din orasul meu si echipa la care am jucat fotbal timp de 4 ani pana sa ma las x_x ) Am castigat campionatul din primul an unde am piedut super cupa romaniei si am terminat in sferturi in cupa Rom.GazM primul sezon Apoi am primit o oferta de la KamAZ o echipa din rusia din liga a doua desi aici am gresit ca n-am fost atent si am crezut ca este echipa din prima liga rusa am acceptat deoarece totusi rusia este peste romania si imi doream sa joc la o echipa mai competitiva , cand am ajuns echipa era pe locul 11 si am ajutato sa promoveze de pe locul doi cu o serie modesta de 16 victorii 2 egaluri si o infrangere.

KamAz.Doar cand ma pregateam mai bine sa vad de o echipa conpetitiva pentru KamAZ am aflat ca gazMetan a ramas fara antrenor am depus o aplicatie si bum am fost inapoi unde urma sa realizez cea mai buna performanta a mea de pana acuma in aceasta cariera.

Am revenit la GazMetan cand echipa era pe locul 8 si am reusit so calific pentru un loc in Europa league + locul 4 + castigat prima mea cupa a Romaniei.In Sezonul ce urma sa vina am facut transferuri multe deoarece echipa suferea mult in aparare si pe banda stanga de la fundasi pana la atacanti ( improvizatii dupa improvizati) si suprinzator am reusit sa aduc cativa jucatori de top care aveau sa reuseasca o performanta magnifica, in acest sezon am reusit sa castig campionatul +super cupa Romaniei + Europa League (mda inafara de werden din finala am prin echipe relativ usoare gen ajax, partizan ,etc)

sezon GazM 2

Echipa de top a gazului in acel an Echipa gaz

+ niste rezultate mai notabile. Gaz -Steaua 6-2 Gaz -leverkusen 4-4Besiktas -Gaz 0-4 Gaz - werden 1-0

In ultimul sezon la gaz metan am reusit sa castig Campionatul + Cupa romaniei + Super cupa romaniei .Am reusit sa creez la gaz metan o echipa de nota 10 dupa parerea mea care a castigat peste 45.5mil de euro din vinderea jucatorilor adusi de mine.)

GazM sezon 3

Gaz metan transferuri

Meciuri mai memorabile din ultimul sezon la GazMetan : Gaz -Real M 1-2 fener - GazM 2-5 GazM - Gloria Bistrita 7-0

Tot in acest sezon am fost antronorul echipei nationale dar am stat doar un tur dearece mutarea care avea so fac la sporting nu ma puteam tine si la nationala desi cu nationala am reusit un magnific 4-2 impotriva italie un meci de zile mari.

Romania -italia 4-2 >secretul a fost ca din minutul 81 aveam 4 atacati pe teren xD/.

Apoi a venit mutarea la sporting unde am reusit numai eu stiu cum sa castig campionatul + cupa portugaliei + cupa ligii portugaliei printre care in primul sezon am reusit sa ajung cu sporting pana in optimile de finala a UCL dar dorinta mea de a atinge semifinala a fost naruita de un ManUntd foarte puternic.In aldoilea sezon care l-am jucat doar pana la 60% pot spune ca am pierdut campionatul pe mana mea in fata echipelor mici desi cand am plecat sporting era inca in semifinalele cupei portugaliei si in sferturi in cupa ligii portugaliei (demisia a fost datorata declaratie patronului de la sporting ca ar fi interesat sa ma schimbe pe mine cu rafa benitez :thankyou: ) dupa care am simulat restul anului pana in vacanta.

Sporting sezon 1 si 2

Meciuri memorabile din sezoanele la sporting sporting - shaktior 4-2 sporting -benfica 4-0 sporting -benfica 3-2.

Dupa plecarea de la sporting timp de doua luni am schimbat 2 echipe Galatasaray + atletico madrid, era foarte hilar echipe mari isi dadeau afara antrenori si neavand echipa mi-am incercat norocul si am intrat la amandoua, doar ca nici nu trecuse o luna la atletico si am primit o oferta bomba de la chelsea sa o antrenez si am acceptat desi sunt fan ManUntd de la 10 ani.Am cerut si primit un salar de 95euro/sap, 75mil buget de transferuri si 3.8mil pentru buget la salari ~(foarte convenabil pot spune xD)La chelsea am inceput binisor evitand sa pierd cu manUntd si arsenal 2-2 si 1-1 in prezent am castigat cupa angliei dupa un meci de cosmar cu ManUntd ma aflu in finala cupei ligi angliei care o sa disput cu arsenal care din pacate pentru mine este in crestere de forma. Pana la un moment dat in acest sezon am avut 28 de meciuri fara infrangere pana cand de curand ManCity ma pus in genunchi si ma facut sa stau la mana rezultatelor celor de la united ca sa pot inca spera la castigarea campionatului. Pe alta parte sunt in semifinala in UCL cu barca (chiar acuma cand scriu ma pregatesc pentru meciul cu ei xD sami tineti pumnii xD pentru ca am nevoie:P) Am reusit pana acuma sa il aduc de sergio aguero pentru 90mil de euro si nouer de la shalke pentru 40mil + inca 2 fundasi buni liber de contract (greseala mare cu primi doi aguero si nouer ca nu am fost atent ca echipele lor au jucat in grupe in UCL si nu pot sai folosesc in UCL sezonul acesta crima :bash:capu ).

Pana in prezent Chelsea

Tabela actuala

Meciuri memrabile chelsea pana in prezent liverpool -Chelsea 0-4 juve - chelsea 2-4 Chelsea -juve 4-1 ManUntd -Chelsea 2-2 (3-4p)

Deci cam atata pana acuma sper ca nu v-am plictisit prea tare ^^ , pentru aceasta cariera imi doresc sa mai castig europa league inca de doua ori , UCL de cel putin 3 ori :P sper , cel putin o data super cupa europei , sa ajung so antrenez pe united , sa castig un trofeu cu o echipa nationala - mondial sau european si sa ajung in joc la 65 de ani ca antrenor momentan an 42 :P deci da mai am inca destul de invatat xD .

:bere sa ne fie cu noroc.

Edit 1:

Eh putin dezamagit deoarece puteam sa bat cu 3-0 lejer dar eh macar iam batut la punctele cheie cornere si contra attack .Chelsea - barca 2-2 - ambele meciuri leam simulta in full prea tare pentru key parts x_x.

am cu reading si apoi returul de pe camp nou daca joc la fel de bine voi reusi so bat pe barca acasa si sa se dovedeasca ca pe marte exista viata :hysterical:

Edit 2: 1-1 pe camp nou , iarasi am jucat mai bine dar ma terminat arbitru cu cartonasul ala rosu inafara de penalty-ul acela barca nimic. barca -chelsea 1-1

PS printurile leam pus in linkuri sa nu fac spam si sa nu fie pagina imensa :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Mai foloseste virgula din cand in cand, numa pana pe la jumatatea textului am reusit sa citesc, ma dor ochii deja.

Da imi pare rau nu am facut un spell check dupa ce am scris si sunt sigur ca s-au strecurat greseli de ortografie, mai tarziu cand ajung acasa o voi face scuze.

Link to comment
Share on other sites

Cariera actuala:

-Leverkusen

-Inter

-Braga

-RB Salzburg(o saptamana xD)

-Shakhtar

-Paraguay(Nu am castigat nimic,doar m-am calificat pentru playoffs si am fost eliminat de Honduras)

-Barcelona

Lot Barcelona: Pic1, Pic2

M-am cam plictisit la Barcelona,desi este doar la jumatate sezonul.Practic nu am decat 2 adversari,Real si Atletico,care sunt si ei in urma mea la vreo 6,respectiv 8 puncte.M-ar tenta o revenire in Romania,nationalitatea mea(caracterului/managerului) din joc fiind germana,iar second-nationality romana.

Sa raman la Barca sau sa iau o echipa mica si sa fac performanta?Sugestii?

Link to comment
Share on other sites

Cariera actuala:

-Leverkusen

-Inter

-Braga

-RB Salzburg(o saptamana xD)

-Shakhtar

-Paraguay(Nu am castigat nimic,doar m-am calificat pentru playoffs si am fost eliminat de Hoduras)

-Barcelona

Lot Barcelona: Pic1, Pic2

M-am cam plictisit la Barcelona,desi este doar la jumatate sezonul.Practic nu am decat 2 adversari,Real si Atletico,care sunt si ei in urma mea la vreo 6,respectiv 8 puncte.M-ar tenta o revenire in Romania,nationalitatea mea(caracterului/managerului) din joc fiind germana,iar second-nationality romana.

Sa raman la Barca sau sa iau o echipa mica si sa fac performanta?Sugestii?

Eu astept de 9 ani sa plece Guardiola de la echipa, si tu vrei sa pleci dupa jumatate de sezon ?!! <_<

Link to comment
Share on other sites

Eu am prins bine momentul...Guardiola fusese dat afara si manager era un asistent.Insa nu am ce face,echipa era construita bine deja,am mai luat 3-4 jucatori de perspectiva si castig totul.Imi plac provocarile si nu imi place sa fac acelasi lucru de n ori.Unde mai pun si faptul ca sunt fan Real Madrid :)

Asa ca...probabil o sa imi dau demisia la sfarsitul sezonului.

Link to comment
Share on other sites

Eu am prins bine momentul...Guardiola fusese dat afara si manager era un asistent.Insa nu am ce face,echipa era construita bine deja,am mai luat 3-4 jucatori de perspectiva si castig totul.Imi plac provocarile si nu imi place sa fac acelasi lucru de n ori.Unde mai pun si faptul ca sunt fan Real Madrid :)

Asa ca...probabil o sa imi dau demisia la sfarsitul sezonului.

Atunci sugestia mea e: Du-te, invartindu-te, de pe Camp Nou !

Link to comment
Share on other sites

sa fiu sincer as fi deacord cu tavis , barca are echipa prea buna in fm 11 si te plictisesti daca nu ai putina competitie D:

cariera actuala in care sunt i destul de grea mai ales in sezonul acesta in care am inceput intinerirea jucatorilor si pierd cu echipe fantoma de liga a doua desi sezonul trecut cu "batrani" faceam scor xD lol :capu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am inceput o cariera cu 33 de tari . Am inceput neangajat cu expereinta semi-profesional football player. Am semnat cu SKM Khabarovsk , echipa din liga a doua rusa, aflata la retrogradare pe locul 18 dupa prima jumatate a campionatului. A trebuit urgent sa aduc cativa jucatori . In afara de Budescu(30k) , am mai adus 3 rusi de prin liga 2 si a 3-a pentru a intarii apararea, 3 brazilieni pentru atac si mijloc . Nu am cheltuit mult , desi am buget 1,6M euro si 1,3M euro salarii(acum am cheltui 800k) . As mai avea buget sa aduc, dar e suficient, plus ca nu pot juca cu mai mult de 3 straini pe teren. Sper sa reusesc sa salvez echipa de la reotrgradare (e o distanta de 8 puncte fata de primul loc neretrogradabil)

Link to comment
Share on other sites

Am inceput sezonul al doilea cu chelsea si in sezonul trecut am castigat tot[campionat cupele supercupa si europa league].supercupa europei am pierduto la penaltiuri cu man utd si am facut 2 transferuri surprizantoare dzeko si rossi liberi de contract.pe dzeko l-am imprumutat la barcelona cu optiune de cumparare de 24 de mil.am batut un record care era in picioare din 1993 neymar a facut un sezon fabulos cu 35 de goluri depasind orice asteptari.i-am transferat pe alexis sanchez si manuel mata pe niste sume fabuloase 33 respectiv 43 de mil:( l-am ofertat pe ggareth bale dar acesta nu a vrut sa vina la chelsea si sa dus la man utd pe 31 de mil.acum sper sal vaadn pe kaka[32 ani] in iarna si sa cumpar alt playmaker.

post-10026-0-66652500-1301226486_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Eu am akm cariera la fc timisoara dupa om experienta placuta in anglia und am fost aproape sa o promovez pe swindon din liga 3-a .Acum ma bazez pe tineri la timisoara pt ca echipa era pur si simplu demolata de hizo care intre timp devenise antreanorul lor .

Link to comment
Share on other sites

Eu am akm cariera la fc timisoara dupa om experienta placuta in anglia und am fost aproape sa o promovez pe swindon din liga 3-a .Acum ma bazez pe tineri la timisoara pt ca echipa era pur si simplu demolata de hizo care intre timp devenise antreanorul lor .

Parerea mea -Un abecedar tiar folosi foarte mult- :galben:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy