Jump to content

Cariere Actuale


alexnedelcu

Recommended Posts

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

Am terminat inca un sezon cu padurarii. A fost un sezon fantastic, chiar daca iarasi nu am castigat nimic. Am pastrat aceeasi formula de joc si am plecat la drum, insa pe plan local eram iasasi mediocru, fiind eliminat din Carling Cup, FA Cup si in campionat ma aflam pe la mijloc, desi eu speram sa prind locul 4. Sezonul fantastic l-a facut insa prezenta mea in Europa League. Partea interesanta incepe din saisprezecimi: Asadar, m-am calificat dintr-o grupa cu Bilbao, Bursaspor si Neuchatel Xamax si am dat peste belgienii de la Anderlecht. Adversar facil, mi-am zis eu, insa dupa prima mansa, jucata in Belgia, sansele mele erau mici. Am pierdut cu 2-0, golul doi venind dupa o faza suspecta de offside in care Garay si Romario au protestat pana au luat rosu (al doilea galben pentru amandoi). Returul incepe cat se poate de "bine" pentru mine, in minutul 16, Suarez (nu cel cu strungareata), se trezeste singur in careul meu si inscrie, astfel Anderlecht are 1-0 si 3-0 pe ansamblul celor doua manse. M-am bosumflat, am bagat vreo doua injuraturi si m-am dus pana la bucatarie sa imi iau un pahar cu apa, m-am intors in minutul 28 si era 3-1 pentru mine. Deja paharul era pe jumatate varsat. Pana in minutul 67 se face 7-1, cu cate o tripla pt Fleck si Kardec, iar fluierul de final aduce un 8-2 de poveste. Apoi am trecut facil de Sporting si dau piept cu Aston Villa, rivala din campionat deoarece ma cert pe unde apuc cu Tony Pulis. Pierd la ei cu 2-1, dupa ce am condus cu 1-0 si astept returul (Fleck primeste o suspendare). Apare in echipa Eduardo, adus de prin spitale si inscrie in stilul Pippo Inzaghi, cu fundul, spatele, naiba stie, dar era 1-0 pt mine. Sunt egalat in minutul 84 si imi vine sa lesin. Sunt in minutul 97, desi s-au aratat doar 4 minute de prelungire spre disperarea lui Pulis. Asadar am intrat in Fergie time, iar Simone Pepe cade in careu trantit de Cuellar (simulare grosolana), dar arbitrul da penalty. Capitanul Gunnarson acapareaza mingea si o baga in ate, desi ratase precedentele 3 penalty-uri. Ajung la lovituri de departajare, desi puteam sa ii bat in 120,iar Begovic, portar ce nu a aparat vreun penalty in 2 sezoane de cand e la mine, apara 3 si ma calific in semifinale. Euforie!

Urmeaza semifinalele cu Monaco. Ii bat acasa cu 2-1, goluri in ultimele 10 minute si joc la ei. 1-0 pt Monaco si in min 46 am penalty. Bate acelasi capitan, insa de data asta in balarii. Monaco ataca cu toate liniile, iar eu ma apar ca la Rovine. Am un corner prin minutul 85. Mingea pluteste in careu si e recentrata in 6 m de unde Eduardo o baga in ate. Urlete, zgomote si bucurie in camera.

Pana la finala am 2 meciuri, cu Wolves si Bolton. Fleck out 3 luni cu Wolves, Kadlec out 4 saptamani cu Bolton si primeste injection sa joace in finala. Urmeaza finala unde primesc un 2-5 cu Atletico in care acest jucator ma nenoroceste :

sssdzx.jpg

76112691.jpg

14728233.jpg

Urmeaza sa incep inca un sezon si m-am hotarat sa imi intaresc in primul rand staff-ul. In mandatul meu de aici am avut o mare problema cu moralul echipei, Echipa ori castigand 5-6-7 meciuri consecutive, ori pierzand tot atatea, asa ca am inceput sa aduc oameni important de la echipele din Premier League, exceptia facand-o acest nou Big ...6, unde nici nu puteam sa incep negocierile.

Transferurile au fost aceleasi, tot jucatori liberi, astfel am reusit sa il aduc pe Hamsik, jucator care mi-a adus o pierdere mare financiara, insa pe care sper sa o refac.

Sper ca in acest an chiar sa castig ceva, cred ca este timpul.

37778908.jpg

Link to comment
Share on other sites

Asadar primul sezon cu Tottenham. Campionatul l-am terminat pe doi, pe final de sezon am avut parte de o urcare spectaculoasa de pe 5, cu victorii impotriva celor de la United si Liverpool. In CL am terminat pe 3 doar intr-o grupa cu Barcelona, Ajax si Lech, iar in EL am fost eliminat in sferturi de Liverpool. Partea frumoasa a constat in cele doua cupe interne pe care le-am castigat: League Cup in finala cu Aston Villa, iar FA Cup in finala cu Chelsea. Am jucat un 4-5-1 cu Gomes-Hutton, Mexes, Dawson, Bassong-Sandro/Huddlestone, Hazard/Modric, VDV, Bale, Kranjcar-Defoe/Pav. Acum in vara i-am cumparat pe Zabaleta si Dzeko si sper sa ma bat la titlu.

Lot:

spurs1.jpg

Transferuri in vara 2011, updated:

spurs2o.jpg

Clasament dupa 7 etape:

spurs3.jpg

Si inca ceva frumos :) :

spurs4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Joc cu Timisoara

Am castigat ambele titluri si ambele cupe, am mers mai departe in UEFA doar 1 runda.

Primul sezon m-am batut la titlu cu CFR, Steaua (Final: 1. Timisoara 2. CFR 3. Steaua) - Craiova s-a tinut bine in tur.. dar au terminat pe 5.

In al doilea sezon m-am batut la titlu cu Vaslui.

1. Timisoara 2. Vaslui 3. CFR 4. Steaua 5. Pandurii 6. Dinamo 7. Rapid 8. Craiova

Gaz Metan a cheltuit 8M pe transferuri in tur s-au tinut bine in primele 5 dar au terminat pe 10.

Acu sa va spun transferurile bune facute de mine (Acum ma aflu la campania de transferuri din Iulie 2012 AM NEVOIE DE SFATURI, am scris la sfarsit)

In ordine cronologica sez 2010/2011

Achizitionari:

1. Nicolae Mitea - free - AML

2. Abbe Ibrahim - free - ST

3. Baotik Zdenko - free - GK

4. Emmanuel Sani - 26k free market - AMR/ST

5. Gangioveanu Constantin - 625k - AM/RL - CRAIOVA

6. Khubutia Akaki - 850k - DC - VASLUI

7. Situ Darnel - 2.5M - DC si DMC - RC LENS

8. Ricardo Fernandes - Free - DC - RAPID

9. Gabriel Machado - 350k - ST - U CLUJ

10. Markovic Zarko 450k - DC - BRANESTI

11. Serediuc Tiberiu - 200k - DR - CS OTOPENI

Vanzari:

1. Cisovsky Marian - 700k - Anderlecht

2. Ioan Mera - 1M - Anderlecht

3. Dan Alexa - 1.5M - Hoffenheim

4. Ianis Zicu - 2.3M - Dortmund

5. Iulian Tames 1.3M - Vaslui

6. Ovidiu Burca 1.1M - Vaslui

In ordine cronologica sez 2011-2012:

Achizitii:

1. Jorge Pulido 925k DC - At Madrid

2. Atila Turan - 4.3M - de la GF 38

3. Romario - 400k - Vittoria

4. Mihai Onicas - Free de la Steaua

5. Robert Saceanu - free market

6. Hristu Chiacu - 40k de la Dinamo

7. Marko Livaja Free -

8. LOAN 110k - Salaheddine Chaar - de la AS MONACO

Vanzari:

1. Rusic Dejan - 170k - FC Brasov

2. Luchin Srghian - 2.6M - Lazio - Mi-a acceptat boardul transferul si nu am avut nici-un cuvant de spus..

3. Laszlo Sepsi.. tineti-va bine.. 7.25M - Hoffenheim - erau peste 30 echipe interesate de el si am crescut usor usor pretul pana au mai ramas 3 echipe

4. Livaja Marko - 2M - OM

In ordine cronologica sez 2012-2013

Achizitii:

1. Salaheddine Chaar Loan 240k

2. Akapo Serge - Free - Vaslui

11-le de START cel mai bazat este:

Gk Pantilimon

DR Romario

DC Z. Markovic

DC J. Pulido

DL Atila Turan

DMC Darnel Situ

MC M. Onicas

AML si AMR (merg inversati) A. Curtean si Gangioveanu

ST Mansour si Chaar

Rezerve principale: DR T. Serendiuc, DC Akaki Khubutia, AMR Sani Emmanuel, ST Goga, MC Razvan Trandu

Astea-s toate achizitiile bune, cele proaste nu merita mentionate pt ca le-am luat pe cateva zeci de mii de euro maxim.

Acum ma aflu cu salvarea la 1 July 2012 urmeaza sezon nou , daca aveti vreun sfat privind achizitii MC- AMR - AML - ... si atacanti nene.. ca tot mansour si goga fac legea )

1 MC foarte bun care sa creasca as vrea (sa aiba maxim 20-21 ani) il am pe Onicas dar mai trebuie unu, poate mai bun.

Vreau sa cumpar 1 MC, 1 AML sau AMR foarte bun, si macar 1 ST .... toti sa fie tineri, 22 ani maxim

PS: AM DATABASE SMALL

PS2: Pot sa dau in jur de 4-5M(fiecare) pe 3 jucatori

Nu stiu sa fac print-screen... daca apas pe butonul de pe tastatura, imi capteaza ce e "sub" FM, iar din meniu pot sa fac doar Text file sau Web Page

Link to comment
Share on other sites

Sunt buni amandoi, dar nu am gasit un tinerel de 20 ani sa joace mai bine ca ei, doar Chaas ala, dar il iau cu imprumut, nu vor sa-l vanda nici in ruptul capului :))

Pe goga l-am propulsat si la prima nationala primele 2 selectii am impresia :)

repet, nu gasesc unu de 20 ani de calibru asemanator sa vrea sa vina ca sa mai creasca la mine.. any ideeas?

PS: ceva pareri de lot, jucatori?

Link to comment
Share on other sites

SkizZ,din Romania eu il recomand pe Chipciu de la Brasov,nu stiu cum de nimeni nu a pomenit de el,l-am avut la dinamo in primul sezon si il bagam ba titular,ba la pauza in locul lui adrian cirstea si la fiecare meci realiza un assist/gol.Si de Liviu Ganea nu are rost sa zic,e un atacant exceptional,marcheaza meci de meci,pacat ca nu mai am salvarea sa va arat echipa facuta la dinamo dar va pot pune aici lista de transferuri:

Veniri

-S.Ilie de la Otelul Galati

-Barboianu-U Craiova

-V.Gaman-U.Craiova

-Dananae-U.Craiova

-M.Costea-U.Craiova

-Chipciu-F.C Brasov

-Sarghi-Otelul Galati

-Budescu-Petrolul Ploiesti

Plecari

-M.Niculae

-Ionel Danciulescu

-Andrei Margaritescu

-George Curca

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

salutare recpomandati-mi si mie o echipa cu care sa incep!as incepe cu ceahlaul dar nu stiu ce sa fac...

new game, select romania, cel putin liga 2, choose club ceahlaul.

dumb q, dumb a.

Al dracului reload ce face din oameni :)

se poate si fara reload, ce naiba...

Link to comment
Share on other sites

Al dracului reload ce face din oameni :)

Cand 30 de echipe "bideaza" nu bideaza toate odata(sau accepti la unele si la altele dai renegotiate), la unele le-am dat 3M, la celelalte 3,5M... apoi dupa ce au acceptat cele de la 3,5M, am dat la Transfer Centre si am selectat ofertele primite pt 3M si am dat Negotiate la care am mai crescut la 4.. si tot asa pana la 7,25..

Nu stiu cum as putea face asta cu load, daca s-ar putea, as vrea si eu sa dau toti jucatorii cu 7-8 mil dupa 10 load-uri

Link to comment
Share on other sites

pt ca doar pana acolo au mai ramas 2 echipe, si la o echipa singura nu poti da Negotiate la Transfer Centre

am mai repetat figura CHIAR ASTAZI .. l-am vandut acum pe Dorin Goga tot la Hoffenheim cu 7 mil...

Incercati.. dar sa fie si bun jucatorul, si urmarit de mai multe echipe(se retrag pe rand) si sa fie in forma..

PS: Au inceput jucatorii sa dea ca sunt "unhappy" si ca vor sa se mute la un club mai mare pe vro 2 i-am rezolvat cu vorbitu, dar vro 4 au "pus botu"..

Ce remediu am la asta?

Link to comment
Share on other sites

Cauta-le un alt club. Uneori merge sa-i pastrezi, chiar daca raman suparati, mai devreme sau mai tarziu, dupa o perioada petrecuta pe lista de transferuri, se vor impaca cu tine. Asta merge la vreo 3 cazuri din 4. Eu unul ii transfer direct. Nu-mi place sa am mofturosi in echipa, ca strica armonia din vestiar.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy