Jump to content

Cariere Actuale


alexnedelcu

Recommended Posts

Daca tot esti asa pasionat de FM, ia random o echipa si incearca sa o faci din mica, mare. Logic, nu?

Ar fi o idee....nu am jucat niciodata asa...am av cariera la Southampton de 2 ori...am promovat in liga 2 si mi dupa vreo 4-5 etape mi s.a sticat salvarile imi dadea o eroare knd intram in ele.... si a 2 incercare am ajuns la pauza de iarna si la fel mi s.au dus pe ,,apa sambetei,,....kred k din path-ul ala 11.2.1...l.am dezinstalat si am inceput cu nottm forest...sper sa nu patesc la fel...sau dak ma puteti ajuta sa repar salvarile celelate ar fi excelent....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

Oficial imi bag p**a in el manager !! Dupa 4 ani la Steaua, 4 titluri, 3 cupe, 3 supercupe, 2 calificari consecutive in Optimile CL, daca dau apply la echipe de genul: Sevilla, Villareal, Udinese, SUNDERLAND, imi zice "XXX laugh of Paul interest..", pe bune ? pai ..tui mama masii de manager.

PS: M-am documentat putin si am aflat ca si altii au intampinat aceeasi problema, mai grav, unii chiar cu reputatie World Class, nu isi pot gasi o echipa decenta.

Link to comment
Share on other sites

Oficial imi bag p**a in el manager !! Dupa 4 ani la Steaua, 4 titluri, 3 cupe, 3 supercupe, 2 calificari consecutive in Optimile CL, daca dau apply la echipe de genul: Sevilla, Villareal, Udinese, SUNDERLAND, imi zice "XXX laugh of Paul interest..", pe bune ? pai ..tui mama masii de manager.

PS: M-am documentat putin si am aflat ca si altii au intampinat aceeasi problema, mai grav, unii chiar cu reputatie World Class, nu isi pot gasi o echipa decenta.

Cand incepi joc nou, pune anul nasterii 1980 la profil ca sa ai 30 de ani.

Intre 25 (25 e varsta minima pe care o poti avea atunci cand incepe jocul) si 30 de ani CA iti creste foarte greu.

Am patit-o si eu .

Link to comment
Share on other sites

Si eu am patit chestia cu "laugh of name interest" cand am dat declaratie ca sunt interesat de post, dar imediat dupa ce au dat antrenorul afara, mi-au oferit contract fara sa dau eu apply. :D

De ce profilul nostru ca manager nu arata ca cel al oricarui manager din joc? Ar fi mult mai interesant.

Si managerii au CA si PA?

Link to comment
Share on other sites

Si managerii au CA si PA?

Da.

Am avut si eu o salvare la Steaua si am patit aceeasi chestie ca si Bogdy si de curiozitate am luat un editor sa vad ce CA am.Dupa 6 sezoane la Steaua unde castigasem cel putin 75% din trofeele puse in joc pe plan intern aveam CA 138 (CA pleaca de la 100).Iar Contra, care nu a facut nimic pe nicaieri si care era free agent avea CA 175.

In plus, un alt lucru enervant, e ca atunci cand se retrage un jucator mai bunicel, imediat prinde si echipa mare, chiar daca nu a mai antrenat nimic pana atunci.

Nu stiu cum dracu sunt implementate astea.

Link to comment
Share on other sites

De ce nu te-ai declarat interesat sa preiei nationala Spaniei ?

Ia mai stai tu in banca ta, te bagi in seama ca prostu, fara sa sti ce vorbesti. (asta nu e primul topic unde am vazut ca postezi aiurea)

Cand incepi joc nou, pune anul nasterii 1980 la profil ca sa ai 30 de ani.

Intre 25 (25 e varsta minima pe care o poti avea atunci cand incepe jocul) si 30 de ani CA iti creste foarte greu.

Am patit-o si eu .

Nu cred ca e de la varsta, pe salvarea precedenta, de la patchul 11.2, am ajuns la Udinese dupa 3 sezoane si cateva luni. Iar in fix prima zi in care am ajuns la Udinese, am primit si oferta de la Ac Milan.

Si eu am patit chestia cu "laugh of name interest" cand am dat declaratie ca sunt interesat de post, dar imediat dupa ce au dat antrenorul afara, mi-au oferit contract fara sa dau eu apply. :D

Din pacate la mine nu a fost cazul. Am dat de curiozitate apply la o echipa "Cukarika", ceva de genu, habar n-am de pe unde era dar nici aia nu m-au vrut. E foarte ciudata treaba, cand am terminat sezonul 3 am primit oferta de la Panathinaikos, fara sa dau eu apply/interest.

Pana la urma cred ca o-sa continui la Steaua, chiar daca deja devine plictisitor, m-am cam saturat sa tot dau reject la sute de oferte, si sa mint jucatorii din 3 in 3 zile ca "i believe this club can still grow.. bla bla".

Update Sezonul 4:

- titlu de campion

- cupa romaniei

- optimi CL

romanianfirstleagueinfo.png

europeanchampionscupinfz.png

europeanchampionscupinf.png

Returul a fost formidabil, doar doua meciuri nu am reusit sa castig, dubla cu Real Madrid din CL. (1-1 pe Ghencea, 3-1 pe Bernabeu)

pauldeacnewsinbox.png

Un lucru bun pe care l-am observat, fata de celelalte fm-uri, este ca acuma le creste si jucatoriilor de la noi valoarea. Stancu a ajuns sa valoreze 7 mil. Tin minte ca la celelalte Fm-uri, value ajungea numa undeva pe la 3.5 - 4 mil.

fcsteauabuchareststeaua.png

Imi pare rau ca trebuie sa il vand pe Rakitic, intra in ultimul an de contract, si nu vrea sa isi prelungeasca intelegerea.

LE: Nu stiu de ce, dar cum am inceput sezonul 5, valoarea lui Stancu a scazut brusc, de la 7 mil la 3.4 mil :(.

Link to comment
Share on other sites

si eu am patit treaba cu laugh of interest...cand aveam 25 de ani nimeni nu ma vroia, iar dupa 30 si ceva de ani primeam oferte de la dortmund,juventus fara sa dau apply/interest

La ce echipa erai cand ai primit oferta de la Dormund/Juventus ? Am citit pe ceva forum, ca poti sa primesti oferte numa de la echipe care evolueaza intr-un campionat cu reputatia cel mult mai mare cu o jumatate de stea decat campionatul unde antrenezi tu.

LE: Am implinit 30 de ani in joc, mi-am dat demisia de la Steaua, si am primit oferta de la Genoa. Dupa vreo 3 etape la Genoa, imi apare mesaj ca managerul de la Inter a fost demis, si daca vreau sa fac o conferinta de presa sa anunt daca ma intereseaza sau nu postul. Am dat ca ma intereseaza + apply la Inter. Dupa o zi primesc mesaj de la conducerea celor de la Genoa, ori imi cer scuze, ori imi dau demisia. Mi-am dat demisia si peste 2 zile primesc oferta de la Inter :).

Link to comment
Share on other sites

Sezonul 5:

serieainformationleague.png

eurocupinformationstage.png

italiancupinformationst.png

Am gasit la Inter o echipa foarte batrana, majoritatea jucatorilor titulari trecand de 30 de ani. In primul sezon am vrut sa construiesc o echipa tanara, de viitor. Am jucat 4-5-1 ( DL, DC, DC, DR, DM, DM, MC, MR, MR, ST), pe contra atac.

Sezonul 6:

serieainformationleague.png

europeanchampionscupinfn.png

italiancupinformationst.png

italiansupercupinformat.png

europeansupercupinforma.png

Odata cu noul sezon, am adus la echipa multi jucatori tineri, dar si cativa jucatori cu experienta, in jurul carora sa creasca cei tineri. In mare parte am jucat 4-4-2, echipa tip fiind:

Julio Cesar - Avine - Papp - Reinartz - Maicon - Neymar - Jan Panhuis (regen) - Sneijder - Agguair (regen) - Benzema - Lyons (regen). In unele meciuri am jucat 4-3-3 (inclusiv in finala CL), in functie de asezarea echipei adverse.

Acum am inceput sezonul 7, am renuntat la cativa jucatori (Julio Cesar si Maicon, care aveau deja 36 respectiv 34 de ani, Benzema, care nu prea a dat randament in sezonul precedent + altii de 22-23 de ani care nu se mai incadrau in planuriile mele) si am adus cativa jucatorii importanti, printre care: Nuri Sahin, Corchia sau noua vedeta si tot odata cel mai scump transfer facut pana acuma de mine, la FM 11: Khouma Babacar. (36 mil euro).

Echipa:

fcinternazionaleinterta.png

Also, am fost ofertat si de nationala Romaniei, oferta pe care am acceptato, dar pana in prezent nu am jucat decat doua meciuri amicale: 4-4 cu Portugalia, si 5-0 cu Kuwait.

Link to comment
Share on other sites

Paul Papp ?

Poti sa postezi un print cu el, te rog ?

paulpappprofileattribut.png

Era deja la Inter cand am ajuns eu la echipa, in primul sezon el alaturi de celelalt fundas central, Reinartz, erau printre cei mai buni din echipa. Cum nici nu am gasit alt DC mai bun, la o suma rezonabila, m-am decis sa joc cu ei doi in continuare. Ca rezerva am un regen de 18 ani, produs 100% al clubului, pe care l-am promovat la prima echipa inca de cand avea 17 ani :D.

Link to comment
Share on other sites

Era deja la Inter cand am ajuns eu la echipa, in primul sezon el alaturi de celelalt fundas central, Reinartz, erau printre cei mai buni din echipa. Cum nici nu am gasit alt DC mai bun, la o suma rezonabila, m-am decis sa joc cu ei doi in continuare. Ca rezerva am un regen de 18 ani, produs 100% al clubului, pe care l-am promovat la prima echipa inca de cand avea 17 ani :D.

Echipele mari tind sa il ia pe Papp (mi s-a intamplat in foarte multe cariere sa ma trezesc cu el pe la Napoli Bayern sau Atletico dupa vreo 5 6 ani), dar sincer nu prea inteleg de ce, mie nu imi inspira incredere... cel putin nu pentru nivelul ala insa pare sa dea randament.

De cele mai multe ori are staturi mult mai mici ca alti DC si totusi evolutii mult mai bune, curioasa treaba

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy