Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariere Actuale


alexnedelcu

Recommended Posts

N-am citit numa primele randuri, dar te asigur ca nu e random. Am construit si eu cateva dream-teamuri, si de la un timp, devine chiar plictisitor sa tot castigi pe banda rulanta.

La Inter -> 1hbm14.png

La Barcelona (intre 2026 si 2028) -> 1hb1231234.png

Ambele in aceeasi salvare :D.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

subscriu ....la story-ul cu Craiova mi se intampla acelasi lucru ....si din al doilea an . Si ce mult m-am bucurat ca am gasit o tactica buna dar acuma nu prea mai gasesc bucurie in meciurile de campionat ..... parca intr-un fel prefer sa nu fi gasit tactica.

Link to comment
Share on other sites

era vorba de liga 1 ....e prea usoara.

SUBSCRIU !

Sunt, in opinia mea 7-8 cluburi dn Liga 1 care daca mai faci si 4-5 transferuri bune, nu neaparat spectaculoase, poti castiga inca din primul sezon un trofeu, chiar titlul.

Ar fi asa: Steaua, Dinamo, Rapid, CFR, Timisoara, Vaslui, Urziceni,Craiova, Otelul, Brasov si chiar Gaz Metan.

Deci 10-11 echipe di 18 cu care poti sa te bati la titlu in Liga 1 inca din primul sezon de fm11.

Link to comment
Share on other sites

N-am citit numa primele randuri, dar te asigur ca nu e random. Am construit si eu cateva dream-teamuri, si de la un timp, devine chiar plictisitor sa tot castigi pe banda rulanta.

La Inter -> 1hbm14.png

La Barcelona (intre 2026 si 2028) -> 1hb1231234.png

Ambele in aceeasi salvare :D.

Prietene , incearca un club cu reputatie mai mica ! Inter , Barca( am avut o salvare in care Villa a marcat 52 de goluri in campionat...wtf??) sunt cel putin in primele 5 echipe dpdv al reputatiei.Ia ,de exemplu , Blackburn Rovers , Malaga ,Monaco sau alte echipe , sa zic average , si prezinta-ne realizari cu alea.

Cat despre cei ce vb de "soccerul romanesc" (Ilie "teoretic"Dumitrescu dixit),o sa observati ca in cupele europene , cu precadere in CL , exista un prag al rezultatelor pe care e imposibil sa-l treci.

Parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

Prietene , incearca un club cu reputatie mai mica ! Inter , Barca( am avut o salvare in care Villa a marcat 52 de goluri in campionat...wtf??) sunt cel putin in primele 5 echipe dpdv al reputatiei.Ia ,de exemplu , Blackburn Rovers , Malaga ,Monaco sau alte echipe , sa zic average , si prezinta-ne realizari cu alea.

Cat despre cei ce vb de "soccerul romanesc" (Ilie "teoretic"Dumitrescu dixit),o sa observati ca in cupele europene , cu precadere in CL , exista un prag al rezultatelor pe care e imposibil sa-l treci.

Parerea mea!

Pascucio, de ce vorbesti fara sa stii ce se intampla ? El a inceput cu Steaua, a plecat la Genoa,Milan,Arsenal,Inter si Barcelona daca asta e ordinea :-??

Nu mai vorbiti fara sa stiti :-)

Link to comment
Share on other sites

Prietene , incearca un club cu reputatie mai mica ! Inter , Barca( am avut o salvare in care Villa a marcat 52 de goluri in campionat...wtf??) sunt cel putin in primele 5 echipe dpdv al reputatiei.Ia ,de exemplu , Blackburn Rovers , Malaga ,Monaco sau alte echipe , sa zic average , si prezinta-ne realizari cu alea.

Cat despre cei ce vb de "soccerul romanesc" (Ilie "teoretic"Dumitrescu dixit),o sa observati ca in cupele europene , cu precadere in CL , exista un prag al rezultatelor pe care e imposibil sa-l treci.

Parerea mea!

Pai tu ai spus de "dream-teamuri", mai conteaza la ce echipa esti, daca ai dream-team ?

LE: Inainte sa plec la Barcelona, am avut un parcurs incredibil, la Schalke, am preluat echipa de pe locul 13, si cu 4 transferuri, uite ce a iesit.

fcschalke04schalkefixtu.png

Link to comment
Share on other sites

A jucat cineva cu o echipa in care sa il aiba pe Balotelli? Sa imi spuna si mie ce il joaca va rog ca in doi ani de cand il am l-am jucat si Traget Man , si Advanced Forward , Poacher , Complete Forward si nimic , nu vrea sa dea deloc mai mult de 9-11 goluri pe sezon ! il joc intr-un sistem in care el e unicul varf ... si are o gramada de mingi pt ca in spate are pe VDV si Modric , o gramada de ocazii , dar ba da cu ele in balarii , ba da cu ele in bara , ba in portar !

Link to comment
Share on other sites

vindel..nu e bun de nimic in joc

Asta ma gandesc si eu ... nu am dat nici multi bani pe el 3,4 mil. si cred ca il pot da cu 5 mil.

Eu l-am jucat AML/AMR ca inside forward si dadea gol in fiecare etapa...

Asta ar insemna sa schimb un intreg sistem de joc pt un singur jucator ... mai bine il vand si imi aduc un ST traget man , sau un Advanced Forward de meserie. Ceva idei de jucatori pt astfel de profil?

Link to comment
Share on other sites

Depinde ce club antrenezi. Tind sa cred ca Tottenham. Daca e asa, ai o multime de variante. Mie la Sporting, Liedson imi merge ca uns, iar Yannick Djalo e urmasul lui, cu aproape 10 ani mai tanar. Dar un jucator potrivit pentru tine ar fi Gilardino.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult ! M-am gandit si eu la 2 variante : Gilardino sau Khouma Babacar dar tind sa o incerc pe prima pt ca pare mai solida , si imi trebuie un varf care chiar sa marcheze din primul sezon intrucat o duc foarte prost :( . Da, Tottenham antrenez , inca :-s !

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult ! M-am gandit si eu la 2 variante : Gilardino sau Khouma Babacar dar tind sa o incerc pe prima pt ca pare mai solida , si imi trebuie un varf care chiar sa marcheze din primul sezon intrucat o duc foarte prost :( . Da, Tottenham antrenez , inca :-s !

Yaya Sanogo..

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult ! M-am gandit si eu la 2 variante : Gilardino sau Khouma Babacar dar tind sa o incerc pe prima pt ca pare mai solida , si imi trebuie un varf care chiar sa marcheze din primul sezon intrucat o duc foarte prost :( . Da, Tottenham antrenez , inca :-s !

Tomas Necid...tanar viguros :) si relativ ieftin sau Kevin Gameiro

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult ! M-am gandit si eu la 2 variante : Gilardino sau Khouma Babacar dar tind sa o incerc pe prima pt ca pare mai solida , si imi trebuie un varf care chiar sa marcheze din primul sezon intrucat o duc foarte prost :( . Da, Tottenham antrenez , inca :-s !

Franco Jara

Link to comment
Share on other sites

Acum sincer i-as lua pe toti si pe Necid , si pe Gameiro si pe Jara. Pe Jara chiar am vrut sa il aduc dar , mi-a cerut Benfica pe el 29 de mil. si nu ar fi neaparat o problema dar in timp ce negociam a suferit o accidentare care il tine intre 6 si 8 luni pe bara asa ca am renuntat !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy