Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariere Actuale


alexnedelcu

Recommended Posts

Sincer n-am auzit de acest Aleman in realitate, dar in joc este formidabil. L-am adus pe o suma modica si datorita lui acum Depor joaca in grupele Ligii (a inscris decisiv in ultima etapa cand aveam nevoie de victorie pentru a prinde locul 4 si in mansa retur a barajului). In primul sezon a iesit cel mai bun pasator din Spania si totodata cel mai bun transfer.

In grupa am picat cu PSG, Olympiacos si Milan. :D

q4ivqe98k2zrzn6weovw.png

6hif6dbbb75isdw9dqtb.png

p29xo9rd3b5d608bzdm.jpg

cjcx12hqnnpqg0z2cnog.jpg

7nrt0nhc345y9xntrb.jpg

Print cu lotul si tactica + transferuri :D:popcorn: :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

Ce sezon ! :campion:

pauldeacnewsinbox.png

ligabbvainformationleagy.png

europeanchampionscupinfa.png

Finala jucata pe Santiago Bernabeu, impotriva lui Manchester United, a carei antrenor este... Josep Guardiola ! Poor Madrid ! De altfel, eu cu Pep cam facem legea in joc :D, sezonul trecut ne-am intalnit in semifinale.

Remarcatii sezonului:

vincentnuytinckprofilea.png

srgioprofileattributes.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Joc FM de multi ani, am avut multe cariere frumoase si am castigat si un ladder la 2011 dar asta e una dintre performantele de care sunt cel mai mandru... Eram multumit inainte de ultimul meci ca mergem in EL si ca am scos totusi o victorie cu Barcelona dar baietii au dat dovada de inteligenta si au reusit sa elimine cea mai buna din lume inca din faza grupelor UCL.

europeanchampionscupinff.png

fussballclubrbsalzburgf.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2010 - 2011 STEAUA

achizitii iarna: Rinaldo,Wesley,Eric,M.Costea, Gunnarsson si Enyeama

despartiri iarna Bilasco, Ricardo, Abrudan Onofras si Apostol

Am castigat campionatul

Am castigat cupa Romaniei

Am fost eliminat in 16-zecimi in Europa League

2011 - 2012 STEAUA

achizitii : Atouba(Ajax),Bruno Moraes,Jiri Stepan de la Sparta Praga pt 325k(acum in 2024 joaca la Manchester si este cel mai bun mijlocas

dreapta din lume),Ivelin Popov si Leonardo (Breda);

despartiri: Radut,Geraldo,Marinescu,Szekely,Zapata,Kapetanos;

locul 2 in Campionat

Am castigat Cupa Romaniei

Am castigat Europa League invingand Chelsea pe National Arena

Am castigat SuperCupa Romaniei

2012 - 2013 STEAUA si PERU

din august 2012 si pana in octombrie 2014 am antrenat nationala statului Peru, fara vreo performanta notabila.

achizitii : Rapa,Tardelli-4.9 mil,Junior Moraes, Ben Arfa,Wernbloom (Alkmaar), Jermaine Jenas (Newcastle),dar nu a confirmat

despartiri : Atouba,Leonardo,Surdu,Jermaine Jenas,M.Costea

Am castigat SuperCupa Europei

Am castigat Campionatul

Sferturi Europa League

Am castigat Cupa Romaniei si Super Cupa Romaniei

2013 - februarie 2014 STEAUA

am lasat echipa pe locul 1 si a fost preluata de Mirel Radoi

printre jucatorii de mare calitate pe care i-am antrenat la Steaua se numara Diego Tardelli, Ivelin Popov, Wesley sau Gunnarsson.

februarie 2014 - 2014 WEST HAM ( aplicand la postul ramas vacant, am acceptat sa incerc si o noua provocare, preluand o echipa aflata pe locul 17 )

am terminat pe locul 13

am fost eliminat in sferturi Europa League

2014 - 2015 WEST HAM - am inceput sa reconstruiesc echipa masiv dupa preferintele mele transferand 20 de jucatori si despartindu-ma de aproape

intreg lotul cu cateva exceptii

achizitii : Wernbloom, Junior Moraes,Popov, Rapa,Tardelli (jucatori care mi-au placut de la Steaua), Mattock,C.Diallo (un atacant francez de 16 ani pe care am platit 15 milioane si care acum in 2024 este unul dintre cei mai buni atacanti din lume),Kompany,Denilson,Rat,Motta etc.

despartiri : foarte multi jucatori;

am terminat pe locul 8

Am castigat FA Cup

2015 - 2016 WEST HAM

achizitii: dos Santos,Carlos Vela,Kolarov, Downing, A.Annan

despartiri:Denilson, Wernbloom, Rat (nu au confirmat) plus alti cativa jucatori

Am terminat pe locul 7

Am castigat Europa League unde am invins Tottenham

- in martie 2016 am semnat un precontract cu Man City cu preluare de la terminarea acestui sezon, aplicand la postul ramas vacant.

printre jucatorii de mare calitate antrenati la West Ham s-au numarat: Howie Stewart(DC) promovat de mine din pepiniera la aproape 16 ani, C.Diallo (ST), Serge Aurier, Masimmo Bovo (AMR), Tardelli sau C.Vela.

2016 - 2017 MANCHESTER CITY

achizitii :Sanogo, Cavani, Mikel,Jordan Spence,H.Stewart -14 mil ( un fundas central pe care l-am adus de la West Ham. Inca din primul sezon la West Ham l-am introdus in primul 11 pe cand doar ce implinise 16 ani. Acum, in 2024, este poate, cel mai bun fundas central din lume) si alti 3-4 jucatori tineri.

despartiri: tot lotul, cu exceptia a aproximativ 10 jucatori

Am castigat Cupa Ligii

Am castigat Europa League

Am terminat pe locul 2

2017 - 2018 MANCHESTER CITY

achizitii : Hulk,Mesut ( un jucator turc inventat adus de la Udinese pt 35 de milioane), Coentrao, DiMaria, Huddlestone

despartiri: Robben si alti 3-4 jucatori nu foarte importanti;

Am castigat Campionatul

Am castigat FA Cup

Am fost eliminat in sferturi Liga Campionilor

2018 - 2019 MANCHESTER CITY si ANGLIA

din iunie 2018 pana in 2020 am preluat si nationala Angliei cu care am castigat Campionatul European.

achizitii : Bojan, Pastore, Oliveira si Miquel ( doi jucatori de 16 respectiv 19 ani de foarte mare perspectiva )

despartiri: 4-5 jucatori nu foarte importanti

Am castigat Campionatul, FA Cup, Liga Campionilor, SuperCupe, tot

2019 - 2020 MANCHESTER CITY

achizitii: Harry Powell, Balotelli, van Ouweland, Sergio ( doi jucatori de 20 si 21 de ani extraordinari)

despartiri: Mikel, Cavani, Bojan, DiMaria, Pastore

am terminat pe locul 2

am castigat Liga Campionilor

2020 - 2021 MANCHESTER CITY

achizitii: Diallo - 14 mil( copilul meu de suflet, atancatul pe care il achizitionasem pe cand antrenam la West Ham), Rodriguez, Catala, Edu,Bilbao, Barbosa- 3 mil ( un jucator de 18 ani care acum in 2024 este unul dintre cei mai buni mijlocasi la inchidere din lume) acestia fiind jucatori inventati insa extraordinari, toti fiind foarte tineri 20-23 ani, si acum ajungand printre cei mai buni daca nu cei mai buni pe posturile lor.

Am castigat SuperCupa Europei,Cupa Ligii, Campionatul, FA Cup si Liga Campionilor

2021 - 2022 MANCHESTER CITY si BRAZILIA

din iunie 2021 am preluat si nationala Braziliei cu care am castigat Cupa Confederatiilor si am obtinut locul 3 la Campionatul Mondial.

achizitii : 3-4 jucatori inventati de mare valoare;

despartiri : Coentrao si alti 3-4 jucatori nu foarte importanti

am castigat SuperCupa Europei, Cupa Ligii,FA Cup, Liga Campionilor si locul 2 in campionat.

2022 - 2023 MANCHESTER CITY

achizitii: Rossi ( fundas dreapta de 21 de ani de la FC Porto, extraordinar) - 35 mil si Otamendi

despartiri: 1 jucator nu foarte important

am castigat SuperCupa Europei, Campionatul, Liga Campionilor

Printre jucatorii extraordinari pe care i-am avut la Manchester City se numara : G.Bale, Stewart (DC),Cavani, Jordan Spence, Yaya Sanogo, A.Sanchez, Hulk, Mesut (AML), J.Hart, van Ouweland (DC), Diallo (ST), M.Sissoko, H.Powell, Rodriguez (DR), Pau Catala (AML), Oliveira (MC), Erviti (MC), Sergio (ST), Barbosa (DMC), Fabio Rossi (DR)

- profitand de demiterea legendarului Mirel Radoi de la Steaua pentru rezultate nesatisfacatoare si eu dorindu-mi foarte mult o noua revenire si tot odata o noua provocare la Steaua, am preluat echipa, nemai prelungidu-mi contractul cu Man. City, care imi expira.

2024 - 2025 STEAUA ( am gasit o echipa cu un lot extrem de modest si totusi o echipa cu obiectiv, castigarea campionatului insa din fericire un buget de transferuri de 15 mil)

achizitii: 13 jucatori printre care cunoscuti (C.Lungu, Mussachio si Hora - aflati la sf. de cariera ) iar printre alti jucatori interanti un brazilian de 18 ani Danilo (DC) pe care am platit 14 mil ( un jucator brazilian extraordinar ), Damian (un atacant pe care am platit 2.5 mil, de 19 ani adus de la Man. Utd, jucator roman din pepiniera lor) si alti jucatori necunoscuti liber de contract sau achizitionati pe sume mai modeste.

despartiri: aproximativ 16 jucatori pe care am obtinut 9 mil;

am castigat Campionatul si Cupa Romaniei

am fost eliminat in optimile Ligii Campionilor de Bayern Munchen

2025 - 2026 STEAUA

achizitii: Vinicius ( un mijlocas la inchidere brazilian de 18 ani, extraordinar de promitator pe care am platit 8 mil), 2 italieni de 24 respecti 27 ani foarte interesanti pe care am platiti 8,3 mil plus 6-7 jucatori liber de contract.

despartiri: aproximativ 10 jucatori nu foarte importanti

PREZENT : in septembrie sunt pe locul 3 in campionat si am cazut in Europa League deoarece am fost eliminat extrem de surprinzator de Serif Tiraspol din preliminarii Liga Campinilor cu scorul de 1-2 acasa 1-1 in deplasare. Inca nu imi dau seama cum :))

Un prim 11 suna cam asa :

GOMEZ (GK) Argentinian 23 ani

PAULO (DR) Brazilian 29 ani

Danilo (DC) Brazilian 20 ani

Laruzzea (DC) Italian 25 ani

Cosma (DL) Roman 22 ani

Barcelo (AMR) Spaniol 23 ani

D'Ambrosio (AMC) Italian 28 ani

Vinicius (DMC) Brazilian 19 ani

Fabiani (AML) Italian 30 ani

Santi (ST) Italian 25 ani

Damian (ST) Roman 21 ani

Danilo, D'Ambrosio, Vinicius si poate Damian, Santi si Barcelo sunt jucatori foarte buni, deci celelalte posturi mai pot fi imbunatatite pentru o echipa cu adevarat competitiva in europa.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa cariera , umpik sceptic la transferurile lui ben arfa + jenas chiar daca aveau salar mare nu cred ca dadeau eie tottenham + newcastle pentru steaua , dar ma rog poate ma insel , nusht greu sa cred.

in rest frumoasa cariera , imi voi posta si eu cariera cu steaua am reusit ceva frumos pana in prezent :)

Link to comment
Share on other sites

cateva meciuri mai memorabile cu victori senzationale dar bine inteles si infrangeri dureroase in care am condus in prima repriza cu 2, 3 goluri si pierdeam la 2 , 3 goluri diferenta D: ( infrangerile le voi adauga mai tarziu )

Nota am facut spoiler sa nu fie pagina prea lunga :)

http://imageshack.us/photo/my-images/14/bayernsteaua24.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/98/intersteaua0204.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/225/steauainter20.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/854/steauajuventus20.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/705/steaualille42.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/694/steauapsv20.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/689/steaualyon31.png/

nusht din ce motiv nu ma lasa sa postez imaginile forumul, probabil din cauza ca sunt png-uri ma rog am pus linkuri si sunt in imageshak deci sunt linkuri sigure .

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor...in primul rand vreau sa multumesc tuturor ce posteaza aici "Istoricul" lor din Footbal Manager.E foarte important si foarte interesant sa citesti parerile altor jucatori si sa le compari cu ale tale.Aceasta este prima mea postare aici,chiar daca va urmaresc si citesc parerile voastre de cativa anisori.Eu joc Manager de prin '99, singur,la sala pe atunci cand nu aveam PC-ul meu,iar acum prin IP cu diversi prieteni...insa mi-ar face mare placere sa joc si cu unul sau doi dintre voi.Asa ca provoc intre ghilimele:D unul sau doi jucatori de Manager sa luam legatura prin mess sau cumva si sa jucam,insa as dori ca cei cu care joc...sa aiva o experienta mai mare si sa fie un adversar pe masura...aaa, imi cer scuze..EU sunt Dani din Campulung Arges si am 24 de ani...Nu las un ID de messenger aici....ci intai voi citi postarile voastre,iar apoi vom lua legatura in vreun fel.Va multumesc ca ati citit postarea mea.Bafta

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor...in primul rand vreau sa multumesc tuturor ce posteaza aici "Istoricul" lor din Footbal Manager.E foarte important si foarte interesant sa citesti parerile altor jucatori si sa le compari cu ale tale.Aceasta este prima mea postare aici,chiar daca va urmaresc si citesc parerile voastre de cativa anisori.Eu joc Manager de prin '99, singur,la sala pe atunci cand nu aveam PC-ul meu,iar acum prin IP cu diversi prieteni...insa mi-ar face mare placere sa joc si cu unul sau doi dintre voi.Asa ca provoc intre ghilimele:D unul sau doi jucatori de Manager sa luam legatura prin mess sau cumva si sa jucam,insa as dori ca cei cu care joc...sa aiba o experienta mai mare si sa fie un adversar pe masura...aaa, imi cer scuze..EU sunt Dani din Campulung Arges si am 24 de ani...Nu las un ID de messenger aici....ci intai voi citi postarile voastre,iar apoi vom lua legatura in vreun fel.Va multumesc ca ati citit postarea mea.Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Frumoasa cariera , umpik sceptic la transferurile lui ben arfa + jenas chiar daca aveau salar mare nu cred ca dadeau eie tottenham + newcastle pentru steaua , dar ma rog poate ma insel , nusht greu sa cred.

in rest frumoasa cariera , imi voi posta si eu cariera cu steaua am reusit ceva frumos pana in prezent smile.gif

Da, ciudat, dar chiar au venit. Erau pusi pe lista de transferuri si au acceptat un salariu daca imi aduc aminte bine, cam 2 mil - 2 mil 200 / an. Dar daca Ben Arfa, juca destul de bine, Jenas am fost nevoit sa scap de el pentru ca avea evolutii extrem de slabe si un contract foarte mare.

Link to comment
Share on other sites

2010 - 2011 STEAUA

achizitii iarna: Rinaldo,Wesley,Eric,M.Costea, Gunnarsson si Enyeama

despartiri iarna Bilasco, Ricardo, Abrudan Onofras si Apostol

Am castigat campionatul

Am castigat cupa Romaniei

Am fost eliminat in 16-zecimi in Europa League

2011 - 2012 STEAUA

achizitii : Atouba(Ajax),Bruno Moraes,Jiri Stepan de la Sparta Praga pt 325k(acum in 2024 joaca la Manchester si este cel mai bun mijlocas

dreapta din lume),Ivelin Popov si Leonardo (Breda);

despartiri: Radut,Geraldo,Marinescu,Szekely,Zapata,Kapetanos;

locul 2 in Campionat

Am castigat Cupa Romaniei

Am castigat Europa League invingand Chelsea pe National Arena

Am castigat SuperCupa Romaniei

2012 - 2013 STEAUA si PERU

din august 2012 si pana in octombrie 2014 am antrenat nationala statului Peru, fara vreo performanta notabila.

achizitii : Rapa,Tardelli-4.9 mil,Junior Moraes, Ben Arfa,Wernbloom (Alkmaar), Jermaine Jenas (Newcastle),dar nu a confirmat

despartiri : Atouba,Leonardo,Surdu,Jermaine Jenas,M.Costea

Am castigat SuperCupa Europei

Am castigat Campionatul

Sferturi Europa League

Am castigat Cupa Romaniei si Super Cupa Romaniei

2013 - februarie 2014 STEAUA

am lasat echipa pe locul 1 si a fost preluata de Mirel Radoi

printre jucatorii de mare calitate pe care i-am antrenat la Steaua se numara Diego Tardelli, Ivelin Popov, Wesley sau Gunnarsson.

februarie 2014 - 2014 WEST HAM ( aplicand la postul ramas vacant, am acceptat sa incerc si o noua provocare, preluand o echipa aflata pe locul 17 )

am terminat pe locul 13

am fost eliminat in sferturi Europa League

2014 - 2015 WEST HAM - am inceput sa reconstruiesc echipa masiv dupa preferintele mele transferand 20 de jucatori si despartindu-ma de aproape

intreg lotul cu cateva exceptii

achizitii : Wernbloom, Junior Moraes,Popov, Rapa,Tardelli (jucatori care mi-au placut de la Steaua), Mattock,C.Diallo (un atacant francez de 16 ani pe care am platit 15 milioane si care acum in 2024 este unul dintre cei mai buni atacanti din lume),Kompany,Denilson,Rat,Motta etc.

despartiri : foarte multi jucatori;

am terminat pe locul 8

Am castigat FA Cup

2015 - 2016 WEST HAM

achizitii: dos Santos,Carlos Vela,Kolarov, Downing, A.Annan

despartiri:Denilson, Wernbloom, Rat (nu au confirmat) plus alti cativa jucatori

Am terminat pe locul 7

Am castigat Europa League unde am invins Tottenham

- in martie 2016 am semnat un precontract cu Man City cu preluare de la terminarea acestui sezon, aplicand la postul ramas vacant.

printre jucatorii de mare calitate antrenati la West Ham s-au numarat: Howie Stewart(DC) promovat de mine din pepiniera la aproape 16 ani, C.Diallo (ST), Serge Aurier, Masimmo Bovo (AMR), Tardelli sau C.Vela.

2016 - 2017 MANCHESTER CITY

achizitii :Sanogo, Cavani, Mikel,Jordan Spence,H.Stewart -14 mil ( un fundas central pe care l-am adus de la West Ham. Inca din primul sezon la West Ham l-am introdus in primul 11 pe cand doar ce implinise 16 ani. Acum, in 2024, este poate, cel mai bun fundas central din lume) si alti 3-4 jucatori tineri.

despartiri: tot lotul, cu exceptia a aproximativ 10 jucatori

Am castigat Cupa Ligii

Am castigat Europa League

Am terminat pe locul 2

2017 - 2018 MANCHESTER CITY

achizitii : Hulk,Mesut ( un jucator turc inventat adus de la Udinese pt 35 de milioane), Coentrao, DiMaria, Huddlestone

despartiri: Robben si alti 3-4 jucatori nu foarte importanti;

Am castigat Campionatul

Am castigat FA Cup

Am fost eliminat in sferturi Liga Campionilor

2018 - 2019 MANCHESTER CITY si ANGLIA

din iunie 2018 pana in 2020 am preluat si nationala Angliei cu care am castigat Campionatul European.

achizitii : Bojan, Pastore, Oliveira si Miquel ( doi jucatori de 16 respectiv 19 ani de foarte mare perspectiva )

despartiri: 4-5 jucatori nu foarte importanti

Am castigat Campionatul, FA Cup, Liga Campionilor, SuperCupe, tot

2019 - 2020 MANCHESTER CITY

achizitii: Harry Powell, Balotelli, van Ouweland, Sergio ( doi jucatori de 20 si 21 de ani extraordinari)

despartiri: Mikel, Cavani, Bojan, DiMaria, Pastore

am terminat pe locul 2

am castigat Liga Campionilor

2020 - 2021 MANCHESTER CITY

achizitii: Diallo - 14 mil( copilul meu de suflet, atancatul pe care il achizitionasem pe cand antrenam la West Ham), Rodriguez, Catala, Edu,Bilbao, Barbosa- 3 mil ( un jucator de 18 ani care acum in 2024 este unul dintre cei mai buni mijlocasi la inchidere din lume) acestia fiind jucatori inventati insa extraordinari, toti fiind foarte tineri 20-23 ani, si acum ajungand printre cei mai buni daca nu cei mai buni pe posturile lor.

Am castigat SuperCupa Europei,Cupa Ligii, Campionatul, FA Cup si Liga Campionilor

2021 - 2022 MANCHESTER CITY si BRAZILIA

din iunie 2021 am preluat si nationala Braziliei cu care am castigat Cupa Confederatiilor si am obtinut locul 3 la Campionatul Mondial.

achizitii : 3-4 jucatori inventati de mare valoare;

despartiri : Coentrao si alti 3-4 jucatori nu foarte importanti

am castigat SuperCupa Europei, Cupa Ligii,FA Cup, Liga Campionilor si locul 2 in campionat.

2022 - 2023 MANCHESTER CITY

achizitii: Rossi ( fundas dreapta de 21 de ani de la FC Porto, extraordinar) - 35 mil si Otamendi

despartiri: 1 jucator nu foarte important

am castigat SuperCupa Europei, Campionatul, Liga Campionilor

Printre jucatorii extraordinari pe care i-am avut la Manchester City se numara : G.Bale, Stewart (DC),Cavani, Jordan Spence, Yaya Sanogo, A.Sanchez, Hulk, Mesut (AML), J.Hart, van Ouweland (DC), Diallo (ST), M.Sissoko, H.Powell, Rodriguez (DR), Pau Catala (AML), Oliveira (MC), Erviti (MC), Sergio (ST), Barbosa (DMC), Fabio Rossi (DR)

- profitand de demiterea legendarului Mirel Radoi de la Steaua pentru rezultate nesatisfacatoare si eu dorindu-mi foarte mult o noua revenire si tot odata o noua provocare la Steaua, am preluat echipa, nemai prelungidu-mi contractul cu Man. City, care imi expira.

2024 - 2025 STEAUA ( am gasit o echipa cu un lot extrem de modest si totusi o echipa cu obiectiv, castigarea campionatului insa din fericire un buget de transferuri de 15 mil)

achizitii: 13 jucatori printre care cunoscuti (C.Lungu, Mussachio si Hora - aflati la sf. de cariera ) iar printre alti jucatori interanti un brazilian de 18 ani Danilo (DC) pe care am platit 14 mil ( un jucator brazilian extraordinar ), Damian (un atacant pe care am platit 2.5 mil, de 19 ani adus de la Man. Utd, jucator roman din pepiniera lor) si alti jucatori necunoscuti liber de contract sau achizitionati pe sume mai modeste.

despartiri: aproximativ 16 jucatori pe care am obtinut 9 mil;

am castigat Campionatul si Cupa Romaniei

am fost eliminat in optimile Ligii Campionilor de Bayern Munchen

2025 - 2026 STEAUA

achizitii: Vinicius ( un mijlocas la inchidere brazilian de 18 ani, extraordinar de promitator pe care am platit 8 mil), 2 italieni de 24 respecti 27 ani foarte interesanti pe care am platiti 8,3 mil plus 6-7 jucatori liber de contract.

despartiri: aproximativ 10 jucatori nu foarte importanti

PREZENT : in septembrie sunt pe locul 3 in campionat si am cazut in Europa League deoarece am fost eliminat extrem de surprinzator de Serif Tiraspol din preliminarii Liga Campinilor cu scorul de 1-2 acasa 1-1 in deplasare. Inca nu imi dau seama cum smile.gif)

Un prim 11 suna cam asa :

GOMEZ (GK) Argentinian 23 ani

PAULO (DR) Brazilian 29 ani

Danilo (DC) Brazilian 20 ani

Laruzzea (DC) Italian 25 ani

Cosma (DL) Roman 22 ani

Barcelo (AMR) Spaniol 23 ani

D'Ambrosio (AMC) Italian 28 ani

Vinicius (DMC) Brazilian 19 ani

Fabiani (AML) Italian 30 ani

Santi (ST) Italian 25 ani

Damian (ST) Roman 21 ani

Danilo, D'Ambrosio, Vinicius si poate Damian, Santi si Barcelo sunt jucatori foarte buni, deci celelalte posturi mai pot fi imbunatatite pentru o echipa cu adevarat competitiva in europa.

..... sa revenim. Continuarea arata cam asa :

Am castigat Campionatul

Am jucat semifinala Europa League ( am fost eliminat de Feyenoord 1-1 si 0-1

2026 - 2027 STEAUA

achizitii : Paulo ( un mijlocas central brazilian de 18 ani cu calitati extraordinare) - 6,5 mil, Benito Vanitou ( fundas stanga de 20 de ani francez de la Monaco, extrem de talentat) 8 mil, Neto ( poratr brazilian 18 ani, talentat) - 3 mil, Marcelo ( atacant brazilian 18 ani ) 2,5 mil

despartiri: 2 jucatori care nu erau titulari;

Am castigat Campionatul

Am castigat Cupa Romaniei

Am catigat SuperCupa Romaniei

Am jucat DIN NOU semifinala Europa League ( eliminat de Atl. Madrid 1-1 si 1-3 )

2027 - 2028 STEAUA

achizitii: 3 jucatori liberi de contract ( unul venit de la Chelsea celalalt de la Atl Madrid si unul roman de la Zurich) si un jucator marocan de 19 ani

AMC de la Partizan pe care am platit 8 milioane, extrem de talentat.

despartiri: Louis Yanez ( pe care la vandut Gigi pe 7 mil, pentru ca oferta i s-a parut de nerefuzat, desi era un jucator care dadea randament din ce in ce mai bun, care devenea titular si pe care oricum puteam obtine mult mai multi bani. De aici, a inceput tensiunea intre mine si Gigi, mai ales ca din cei 7 mil luati pe jucatori doar 2 mil mi-a dat din ei pentru salarii si tranferuri) plus inca 3-4 jucatori care nu isi mai gaseau locul in echipa

Am castigat Campionatul

Am ajuns in sferturile Ligii Campionilor ( eliminat de Real Madrid cu foarte mare ghinion 2-1 acasa 0-1 deplasare )

2028 - 2029 STEAUA si TOTTENHAM

Gigi, nu mi-a oferit mai deloc bani de transferuri, bani de salarii, jucatorii deveneau nemultumiti, i-am cerut de nenumarate ori prin Boardroom, ca am nevoie de mai multi bani de transferuri sau/si salarii, pentru a acoperi 2-3 posturi care erau deficitare pentru a putea juca aproape de la egal la egal cu echipele de top, insa m-a refuzat de fiecare data. Dupa primele 3 etape, mi-am dat demisia, dezamagit de neintelegerile cu Gigi ( nu mi-a inteles intentiile de a duce Steaua in primele echipe ale lumii, comportandu-se exact ca George Copos in realitate :)) )

Din 23.11.2028 am preluat Tottenham, echipa aflata pe pozitia a 17 la jumatatea campionatului. La Tottenham toata conducerea ( Chairman, Man. Directors, etc.) era de nationalitate romana. Asadar un "Marius Popa", patron la echipa mi-a pus la dispozitie, cand am preluat echipa un buget de 40 de mil. E

achizitii : Danilo, Vanitou,Robson, Vinicius, Marcelo, Neto ( toti de la Steaua ) - pe care am platit aprox 37 de mil si un atacant de 30 ani de la Bayern

Munchen pe care am platit 3 mil

despartiri : 13 jucatori pe care am obtinut aprox 30 de mil.

Am avut un retur dezastrus, nereusind decat sa salvez echipa de la retrogradare in ultima etapa, terminand pe locul 17.

2029 - 2030 TOTTENHAM

achizitii : Mert Topaloglu (DMC) - 10 mil, plus alti 8 jucatori pe care am platit aprox 37 de mil.

despartiri: aprox 15 jucatori din tot lotul pe care am primit aprox 30 de mil.

Statisticile imi dadeau o cota de 20000/1 de castigare a campionatului si locul 12 media prediction.

Desi la jumatatea campionatului ocupam locul 6, am avut un retur fantastic, am reusit sa castig campionatul cu 1 etapa inainte, profitand de forma mult mai slaba pe sfarsit de sezon a favoritelor ( Man Utd, Man City, Everton, Arsenal ).

Printre jucatorii care m-au impresionat in scurta perioada petrecuta la Tottenham au fost Danilo (DC) adus de la Steaua ( un marcator desavarsit), Paul White (DRC) si poate Paulo (MC) adus de la Steaua; Pot spune ca in echipa nu aveam individualitati ci mai mult o echipa foarte muncitoare si disciplinata, asadar

Am castigat Premier League

Am fost eliminat din FA Cup, si League Cup inca de pe la inceput

Expirandu-mi contractul, am refuzat prelungirea contractului si am acceptat oferta venita de la Liverpool

2030 - 2031 LIVERPOOL

Achizitii: Santi ( Steaua - atacant 32 ani) liber de contract; Vinicius- 6,5 mil, Vanitou - 15 mil, Danilo - 28 mil, Topaloglu - 13 mil, Paulo - 7 mil ( toti de la Tottenham si Godoy (DR) de la Lyon pentru 10 mil, in total 90 mil

Despartiri : 20 de jucatori pe care am primit 64 mil

Am un lot cam subtire dpdv numeric avand doar 21 de jucatori. Ca la orice echipa unde merg, incerc sa imi impun inca de la inceput propriul stil, vand jucatorii cu contracte foarte mari, care sunt trecuti de 30 de ani pentru a obtine un wage buget cat mai bun, apoi vand jucatorii care nu se incadreaza stilului meu, pentru a aduce jucatorii ce mi se par mie atractivi, interesanti si de perspectiva. Sper sa fiu ferit de accidentari si usor usor, echipa sa faca meciuri din ce in ce mai bune. Desi, nu va spun nimic aceste nume, trec un prin "11" asa, de inceput de prim sezon la Liverpool :

Barisic - GK ( Croatia ) 29 ani

Godoy - DR ( Argentinian) 30 ani

Danilo - DC (Brazilia) 25 ani

Catalan - DC (Spania) 30 ani

Vanitou - DL (Franta) 24 ani

R.Ward - AMR (Anglia) 27 ani

Paulo - MC (Brazilia) 22 ani

Topaloglu - DMC (Anglia) 21 ani

X.Barrau - AML (Franta) 23 ani

M.Taylor - ST (Anglia ) 28 ani

J.Rose - ST ( Anglia) 23 ani

REZERVE :

Hervouet GK (Franta) 28 ani

Vyscok GK ( Slovacia) 23 ani

Tejera DC (Spania) 33 ani

Caron DC ( Franta ) 22 ani

Benzarti DL ( Franta) 33 ani

Gentile DR (Argentina) 29 ani

Vinicius DMC ( Brazilia) 23 ani

X.Diego AMLC ( Spania) 18 ani

Santi ST ( Italia) 32 ani

Walcott ST ( Anglia) 22 ani

Ca mentiune specific ca am plecat de la Tottenham, deoarece nu era un club cu un prestigiu foarte mare, asa ca nu puteam aduce jucatori de top, pentru ca nu acceptau si era greu sa reusesc si in sezonul urmator o performanta notabila ( vezi Otelul in realitate :)) ). Liverpool are un alt prestigiu si in plus, imi plac provocarile :))

Hai ca v-am plictisit destul. Ma duc sa imi continui si viata sociala reala :)

.... VA URMA! (probabil)

... pentru ca apare ziele astea 2012 si va trebui sa vad care ma va atrage mai tare)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cum vine asta: "de perspectiva" si tu pleci de la echipa in 2 ani de zile?

Aici iti dai seama cat de mult bug e jocul asta.

Ai 5,6 jucatori la o echipa mica, gen Steaua, si ii plimbi in joc pe la toate echipele facand fata cu brio, unde mai pui ca joaca mai bin ela o echipa mare, ca deh are reputatie mai mare...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jocul l-am inceput cu reputation automatic si unemployed. Primul club a fost Viitorul Constanta. Am stat 10 zile. Am plecat la Farul. In primul sezon am terminat pe la mijlocul clasamentului,locul 8. La jumatatea sezonului doi am aplicat la Chievo Verona, care era pe locul 16-17 in serie B, si m-a acceptat. La finalul sezonului am prins locul 5(din 38 de etape am jucat vreo 27-30) si am jucat play-off pentru serie A. Am provovat. Primul meu succes major. Dupa 10 etape in serie A eram pe locul 19 cu 2 puncte si golaveraj -20.Mi-am dat demisia. Nu am stat mult fara echipa caci m-a luat Timisoara. Avea un lot bunicel, si cand am ajuns mi-au dat buget de transferuri vreo 9 mil. Timisoara era pe locul 4-5,dar avea un sir de infrangerii de vreo 3-4 la rand, asta a facilitat. la aducerea mea ca antrenor. Cu cateva transferuri am castigat campionatul si cu bulan imens am luat cupa. In sezonul 2(la Poli) am facut transferuri beton am luat cupa, campionatul si supercupa. M-am calificat in CL, dar atat. Nu sunt sigur ca am luat locul 3. La sfarsitul sezonului am aplicat la Roma, care era pe locurile 10-12. In sezonul 2 la Roma am luat Cupa si Campionatul. In CL nu am jucat deoarece nu reusisem sa prind loc de CL in primul sezon. In al treilea sezon la Roma nu am luat nimic. Am iesit pe 4-5 in campionat la egalitate de puncte cu Juventus si am avut golaveraj mai bun asa ca am reusit calificare in cupele europene. In CL am fost eliminat in primul tur eliminator dupa grupe.In sezonul urmator(care e cel mai bun sezon al meu vreodata la FM) am luat campionatul dupa o lupta stransa tot cu Juventus pana cu 3 etape inainte de final cand m-am distantat. Am luat din nou cupa, dar am reusit sa iau Champions League. Am trecut in semifinale de Barcelona 2-1 la mine 4-2 la ei. In finala am jucat cu Man Utd, cu care ma intalnisem si in grupe. In grupe ma batusera ei cu 1-0 la mine si eu ii batusem pe ei cu 1-0 la ei acasa. In finala am condus cu 1-0 in min 63. M-au egalat dupa 10 minute. Am intrat in prelungiri unde in min 103 un fundas de la ei a luat rosu.Dupa asta meciul s-a rupt si am castigat cu 4-1.In paralel am antrenat echipa Ungariei pentru cateva luni(nu stiu daca am jucat vre-un meci) si am aplicat la Uruguay. La Uruguay am castigat o Copa America si am iesit pe 2 in editia urmatoare a Copei America.

Cam asta sa intamplat in cariera mea la Fm 11. Probabil unele date au fost schimbate. Am scris din minte. Poate am stat cu jumate de sezon mai mult sau mai putin la un club(de ex). Dar numarul trofeelor este exact. Am jucat aproape 11 zile pe salvare si am salvat de aprox 180 de ori. Asta inseamna ca am salvat in medie la 90 de minute si nu se pune problema de reload(in caz in care ma banuieste cineva de asa ceva).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Neavand ce face am instalat FM 11 si am inceput astazi la Astra, iar obiectivul este evitarea retrogradarii. Din pacate n-am avut bani de transferuri, de fapt erau 200K si 1.8 mil wage buget, asa ca cei 200 K i-am bagat la wage buget.

Pe un singur jucator am dat 40K (in 48 luni): Alexandr Geynrih. In rest am adus free: Daniel balasa, Alex Zotinca, Dan Iurisniti, Alin Stoica, Mamadou Zongo si Vladimir Yurchenko. Si am mai luat cativa jucatori de la Astra II si de la U19

De vandut nu am reusit sa vand nimic asa ca acum nu mai pot lua niciun jucator... maxim le pot da 3100 EUR/an :))

Joc un 4-4-2 clasic:

CNMW.png

In semifinalele cupei am picat cu rapid, dupa ce am eliminat pe rand: Sinnicolau mare, Delta Tulcea si Ceahlaul.

Acum, sunt pe locul 9, dupa 19 etape, cu 29 puncte.

Clasament actual:

CNRf.png

Iar lotul este acesta:

CNRo.png

CNRv.png

Sper sa reusesc sa indeplinesc obiectivul si apoi sa vad cum si de unde sa mai fac rost de bani pentru transferuri.

Link to comment
Share on other sites

Iata si rezultatele obtinute pana acum in 19 etape (4 puncte luate din meciurile cu FC Timisoara, in retur, la ei, era 2-1 la pauza pentru alb-violeti, iar pana la final am castigat cu 4-2, gratie lui Fatai, a dat 4 goluri. La 2-3 am bagat Ultra defensive, counter attack, long passes... trageri de timp dese :D):

CNUC.png

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Am inceput la Napoli, am facut cateva transferuri bune, Eden Hazard, Nuri Sahin, Fabio. Cu maiestria de golgheter a lui Cavani am reusit sa castig Campionatul, Europa League si Cupa Italiei. Am castigat majoritatea derby-urilor, care sunt destul de multe si foarte importante pentru o echipa bataioasa ca Napoli. Pentru ca echipe mari ca Real Madrid, Arsenal, Barcelona, Man UTD doreau o mare parte din jucatori, iar acestia deja doreau sa plece, am luat in calcul o plecare de la echipa.

Imediat dupa ce am castigat Europa League, Sir Alex Ferguson s-a retras, terminand campionatul pe locul 9 si o evolutie rusinoasa in CL. Edwin Van der Sar se retrage si el, lasand postul de portar lui Anders Lindegard si Tomasz Kuszczak. La venirea mea la echipa am facut patru transferuri mari si late: Eden Hazard, Nuri Sahin, Marek Hamisk si Manuel Neuer. In campionat nu a fost deloc usor, am reusit sa ma desprind cu adevarat de celalalte echipe undeva in Februarie, Martie. Pe cand, in Europa League am prins un program foarte usor, ce-i drept au fost numai echipe accesibile.

A urmat o refacere a echipei, in care nu si-au mai gasit locul Ryan Giggs, Paul Scholes, Darren Fletcher, Dimitar Berbatov; iar doi ani mai tarziu Rio Ferdinand, Patrice Evra, Michael Carrick, Nani.

Am transferat jucatori ca Neymar, Phillipe Lahm, Gareth Bale, Carlos Quiroz, Ganso, Sebastian Corchia +3 regeni pe care-i tin la echipa mare pentru a-i dezvolta.

In viitor vreau sa-l transfer pe Toni Kroos sau Sergio Canales.

Lucruri cu care ma mandresc, 5-1 cu Real Madrid in finala CL, dupa ce-am eliminat-o pe Barcelona in Semi-finala. 5-1 cu Arsenal, 4-1 cu Chelsea, trei titluri consecutive, cea mai buna aparare, cel mai bun atac, trei ani la rand. Rooney golgheterul Europei trei ani la rand si locul trei la Balonul de Aur, trei ani la rand.

Poate o sa revin si cu poze, dar am in plan un Story.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eu joc FM 11, iar cea mai recenta cariera am inceput-o in Franta, Ligue 2, la FC Nantes. Media Prediction locul 11, obiectiv cel putin locul 3. Am vandut jumatate de echipa si am adus jucatori gratis si unul imprumut. In Cupa Ligii am ajuns pana in sferturi, unde m-a scos Lyon 1-0, Cupa Frantei am castigat-o dupa ce am trecut de echipa ca Toulouse, Nice, Stade de Reims, OM 3-0 (i did not expect that), iar in finala 2-1 cu Vallenciennes. Ligue 2 am castigat-o matematic cu vreo 3 etape inainte de final.

In sezonul viitor, echipa mea FC Nantes va participa in foarte multe competitii: Ligue 1, Cupa Frantei, Cupa Ligii, SuperCupa Frantei, Europa League si am activat si Cupa Cupelor, asa ca voi avea un an foarte incarcat. Voi urmari sa fac niste transferuri, poate sa si vand, desi am unii jucatori foarte buni, sunt unii de care m-as lipsi. Daca totul merge bine, sper sa ma clasez undeva la mijlocul clasamentului.

Am terminat si sezonul 2. Un sezon greu si lung, luptat pe multe fronturi.

Am inceput cu SuperCupa Frantei, pierduta in fata AS Monaco cu 6-5 la penalty-uri dupa 0-0 120 de minute. Campionatul l-am terminat pe locul 13, desi am avut obiectiv evitarea retrogradarii, am stat destul de comod tot sezonul, reusind sa ating si locul 5. Turul sezonului a fost unul foarte bun, desi jucam in continuu. Returul a fost un dezastru, cum vedeti in poza.

In Cupa Cupelor am jucat in tururile preliminare cu Korona Kielce din Polonia, 4-1 la ei, 3-0 acasa, iar apoi am picat cu FC Sevilla cu care am facut 2-2 acasa si am pierdut 1-0 in deplasare. Aveam obiectiv sa intru grupe, dar n-au fost prea suparati pt ca a fost vorba de Sevilla. Fiind scosi in Cupa Cupelor, ramanea Europa League. Direct in play off am picat cu Neuchatel Xamax, 5-0 la ei, 7-1 acasa. Grupa cu Braga, Besiktas si Anorthosis. Braga 0-0 la ei, victorie 1-0 acasa. Besiktas, victorie 4-1 in acasa, victorie 2-1 la ei. Anorthosis, 1-1 acasa, 1-1 la ei. Locul 2 in grupa A cu 12 puncte, pe locul 1 Braga cu 13. Mai departe am picat cu Atletico Madrid. 1-1 acasa, dupa ce am condus tot meciul si infrangere dramatica 3-2 in Spania. Obiectivul era sa ajung in grupe.

In Cupa Ligii am ajuns pana in sferturi, indeplinindu-mi obiectivul. Am scos Lyon 2-1, dar am pierdut 2-0 cu Saint-Etienne. In Cupa Frantei, pe care o castigasem anul trecut am ajuns pana in sferturi, depasindu-mi obiectivul. Am eliminat Lyon 5-3 la penalty-uri, dupa 2-2 in 120 minute, apoi doua victorii cu echipe din ligile inferioare, iar in sferturi infrangere 2-0 cu Sochaux care era la retrogradare in Ligue 1 si speram ca ii bat linistit.

Dintre jucatorii adusi, cei mai buni au fost Tiago Gomes, de la Hercules Alicante, Uros Cosic de la CSKA Moscova, Vincent Pajot de la Stade Rennais si Zarko Markovic, fost Gaz Metan, luat din Rusia. Am avut viata grea cu portarii; cel care a aparat senzational in liga a doua a fost un adevarat dezastru in prima liga.

Spre finalul sezonului, am primit o oferta de la Olympiakos din Grecia. Am acceptat-o, desi primesc buget mult mai mic decat cele 36 de milioane de la Nantes. Grecii au terminat pe 4, mi se pare. Consider ca am facut treaba buna la Nantes, fanii si conducerea erau foarte multumiti de mine, le-am adus si un trofeu. Dar sezonul 3, va fi in Grecia.

Sezonul 3, Grecia, Olympiakos Piraeus.

Am venit aici, pe un salariu de doua ori mai mic decat la Nantes, nu ca ar conta. Am renuntat la 32-34 de jucatori si am adus 14-15 noi. Campionatul l-am castigat cu 2,3 etape inainte de final, Panathinaikos si AEK mi-au stat in coasta. Olympiakos nu mai castigasera din 2009.

In Europa am inceput in UCL, unde aveam obiectiv sa ating grupele. Am picat cu AGF din Danemarca, 4-1 la mine, 2-1 la ei. Mai departe, Udinese, victorie 1-0 acasa, infrangere 0-1 la ei. Apoi penalty-uri, unde au batut 5-3, dupa ce Mutu a ratat ca la Euro 2008. Din play off UCL am picat in grupele Europa League. Conducerea era multumita ca sunt in grupe si cam atat. Grupa cu Standard Liege, Villareal si Lech Poznan. Lech Poznan, victorie 2-0 acasa, egal 1-1 la ei. Standard LIege, victorie 1-0 la ei, victorie 3-0 acasa. Villareal, infrangere 1-0 acasa, victorie 3-0 in deplasare. Castigat grupa cu 13 puncte. Mai departe Hoffenheim, infrangere 2-1 la ei, victorie 1-0 acasa. Mai departe Dortmund. Egal 1-1 acasa, victorie 2-1 la ei. Mai departe Leverkusen, infrangere 2-1 la ei, victorie 1-0 acasa. Ambele meciuri foarte competitive. In semifinala, AS Monaco, egal 0-0 acasa, infrangere 4-2 in deplasare, dupa ce am avut 2-0. Fuck.

In Cupa Greciei, aveam obiectiv finala. M-a scos Panathinaikos in optimi dupa un meci de poveste, ocazii peste ocazii, accidentari, eliminari, incaierari, injuraturi, penaltyuri ratate. A fost 1-1 120 de minute. Dupa min 90 am jucat in 8 oameni, ei in 10. Mi-au rupt doi jucatori si unul mi-a fost eliminat. Eliminat a fost si unul de la ei. In min 120, Mark Holek imi rateaza penalty. La penaltyuri, pierd 4-2. Meci de poveste.

Cu Panata, am facut 0-0 acasa, 1-1 in Cupa, si victorie zdrobitoare 3-0 la ei acasa.

Am preluat si Nationala Arabiei Saudite. Aveam de ales intre ei si Belarus. Am ales arabii pt ca pot castiga ceva mai usor. Sunt in calificarile pentru Mondial si Cupa Asiei. Sunt pe primul loc in ambele grupe. Ma dezamageste echipa asta, ma asteptam la jucatori batrani, dar la unii buni. Atacantii sunt buni, dar restul echipei nu straluceste. Am facut un egal in Coreea de Nord si o infrangere in Coreea de Sud, in rest victorii.

Uros Cosic este un fundas central sarb, de la CSKA Moscow pe care il stiu, si ipe care il folosesc de la FM10. Rupe Tot. Torje e unul dintre cei mai buni jucatori din tot jocul asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E bine, dar nu trebuia sa pleci de la Nantes.. Eu asta am facut intr-o cariera precedenta, am plecat de la Dortumnd dupa doi ani in care am castigat Bundesliga, cupa si Europa League. In cariera actuala (n-am mai jucat de 2 luni) sunt in 2019, primul sezon la Napoli si restu la Manchester United. Am avut oferte de la Barcelona, Inter, sunt primul in Hall of Fame, cred ca as putea antrena la orice echipa, dar mai stau pana in 2012, sa-mi termin contractul. Acum sunt la 'Icon' si vreau sa ajung la 'Legends'.

Cat de curand trebuie sa mai postez si eu..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy