Jump to content

Cariere Actuale


alexnedelcu

Recommended Posts

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

Scriu si eu de plictiseala :D .Joc in Rusia cu Cska Moscow , sunt in anul 2012 , primele luni , turul campinatului ( ca asa-i la rusi ) , primele 2 sezoane am luat campionatu , in sez 2 abia am ajuns in prima runda europa league si ma batut Juventus de nu mai stiam cum ma cheama :)) mi-a dat 3-0 si 2-1 si acum in sezonul 3 am ajuns in champions league si am ajuns pana in finala :D dupa ce am batut pe Atletico Madrid , Chelsea , Man UTD , si acu urmeaza sa am finala cu Real Madrid :D daca vreti si echipa va fac un ss , joc cu multi tinerei.

Edit : Am pierdut finala cu Real cu 3-0 ... am avut vreo 3 jucatori din prima echipa accidentati ( inclusiv akinfeev care e out 9 luni ) si vreo 3 jucatori din prima echipa suspendati :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cariera actuala am inceput-o la Rapid am stat 5 sezoane am luat 4 titluri ale romaniei, 3 cupe si o Europa League, am continuat la nationala Romaniei unde am castigat Campionatul European si am ajuns in sferturile Campionatului Mondial.Urmatoarea echipa a fost Juve unde am stat 2 sezoane si am castigat 2 campionate.Dupa "aventura" de la Juve am preluat Pandurii Targu Jiu care erau pe locul 10 in loga a doua la jumatatea sezonului la 13 punte de locul 2, dupa 4 transferuri si o serie de 15 meciuri consecutive castigate am dus Pandurii in Liga I dupa locul 2. Acum sunt la CFR Cluj si sunt in anul 2029.

Link to comment
Share on other sites

cei care antrenati echipe din romania ce tactica folositi cand jucati in UCL sau Europa??nu reusesc sa bat pe nimeni in competitiile europene si am o echipa foarte buna..bine nici in campionat nu merg prea stralucit..2 campionate am castigat in 5 sezoane

Link to comment
Share on other sites

cei care antrenati echipe din romania ce tactica folositi cand jucati in UCL sau Europa??nu reusesc sa bat pe nimeni in competitiile europene si am o echipa foarte buna..bine nici in campionat nu merg prea stralucit..2 campionate am castigat in 5 sezoane

Nu cred ca este o tactica anume pe care sa o folosesti. In functe de adversar , incearca si tu sa faci experimente si pana la urma iti iese o tactica destul de bunicica.Hai bafta!

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca este o tactica anume pe care sa o folosesti. In functe de adversar , incearca si tu sa faci experimente si pana la urma iti iese o tactica destul de bunicica.Hai bafta!

merci

am stat ieri toata ziua incercand sa gasesc o tactica buna,cred ca am reusit ceva.

asa de curiozitate,a castigat cineva Champions League cu o echipa din romania fara sa triseze?

Link to comment
Share on other sites

cei care antrenati echipe din romania ce tactica folositi cand jucati in UCL sau Europa??nu reusesc sa bat pe nimeni in competitiile europene si am o echipa foarte buna..bine nici in campionat nu merg prea stralucit..2 campionate am castigat in 5 sezoane

Eu merg pe o combinatie de 4-2-3-1 / 4-2-3-1 asimetric, in functie de adversar. Si joc asa pentru ca astia-mi sunt jucatorii :)

Mai joc si un 4-2-4 de posesie (cu advanced playmaker si anchorman la mijloc), dar doar cu echipe fara mijlocasi seriosi. Am batut Bordeaux 4-0 asa.

argesbordeaux.th.jpg

Performanta maxima a fost un loc 3 in grupele UCL cu FC Arges, Fenerbahce si Juventus m-au distrus.

uclarges.th.jpg

Si un sfat legat de competitii europene: daca pierzi posesia prea repede iti recomand sa folosesti jucatorii cu Bravery mare, chiar daca sunt juniori. Eu doar asa am reusit sa scot egal cu Fener si Juve. Bine, la ultimul egal cu Fener am dat reload de vreo 10 ori, nu reuseam sa pricep ce naiba se intampla de ma deposedau aia asa usor.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Bine, la ultimul egal cu Fener am dat reload de vreo 10 ori, nu reuseam sa pricep ce naiba se intampla de ma deposedau aia asa usor.

:D

Esti bun mah... Cartu si dupa 10 loaduri, cu Dinamo, tot pe ghinion ar da vina. Nu e atat de sofisticat incat sa-si dea seama ca de la bravery se trage.

Keep up the good work!

Link to comment
Share on other sites

Dar, serios, cu Juve jucasem cu jucatori curajosi din cauza accidentarilor, din prost noroc cum ar veni, cu Fener in schimb aveam cei mai buni jucatori de pe teren si nu reuseam sa mentin posesia si sa fac mai mult de 4-5 pase. Am încercam instrucțiuni personalizate pe fiecare jucător, cu așezare nouă în teren, nimic.

Cu toate echipele impotria carora jucasem imi era suficient marcajul zonal si tackling agresiv, interceptii peste interceptii, cu Fener n-a mers, treceau pur si simplu peste jucatorii mei. Am incercat si cu jucatorii cei mai solizi. Nimic. A fost singurul meci la care am dat reload. Ma frustra pur si simplu. Nu era problema ca ma bateau, erau mai buni ca mine, dar felul in care ma deposedau ma scotea din minti.

Toate pana m-am uitat la bine la jucatorii lor, am vazut bravery peste 13 la toti si am facut un "Aaaaah, asta era".

PS: povestea mea la FC Arges - http://www.fmro.ro/forums/index.php?showtopic=12416

Link to comment
Share on other sites

Am inceput o cariera cu BATE Borisov. I-am preluat in iunie cand deja se disputasera 10 etape iar echipa se situa pe locul 2, la 4 puncte de lider. Nu am considerat necesar sa fac transferuri importante fiind foarte multumit de lotul avut la dispozitie: doar doi jucatori trecuti de 30 de ani si cativa tineri de mare viitor ( Bressan, Niakhaichyk).

Sistemul de joc este un 4-2-3-1 rigid, toti jucatorii avand creativitatea setata la minim. Echipa tip: Hutar- Shitov, Sosnovskiy, Radzkov, Bordachev- Valadzko, Rudik- Kontsevoy, Bressan, Niakhaichyk- Rodionov.

Rezultate pana in momentul de fata:

* Campionat: 11 etape disputate si o linie de clasament cu 7 victorii, 3 egaluri si o infrangere; golaveraj 25-4.

* Champions League: in turul 2 preliminar i-am eliminat pe muntenegrenii de la Rudar ( 2-0, 3-0 ) iar in turul 3, nefiind cap de serie, am intalnit Sparta Praga care m-a eliminat cu 3-2 la general ( 1-1 acasa, 1-2 in deplasare ).

* Europa League: de asemenea nu am fost cap de serie si am intalnit in ultimul tur preliminar pe AZ Alkmaar. Desi am castigat acasa cu 2-0 primul meci (AZ a jucat in 10 din primul minut ), nu am reusit sa tin avantajul in retur cand am luat bataie cu 3-0 ( am jucat pe contre sperand intr-un gol inscris in deplasare care sa decida repede calificarea...greseala tactica din partea mea ).

Per total sunt multumit de evolutiile echipei desi am senzatia ca as fi putut realiza mai mult in Europa. Oricum, principalele mele obiective sunt campionatul ( dupa 21 de etape sunt pe 2, la un punct de lider ) si cupa, unde inca nu am jucat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy