Jump to content

Cariere Actuale


alexnedelcu

Recommended Posts

Al dracului reload ce face din oameni :)

nu e neaparat nevoie de reload , eu l-am vandut intr-o salvare a unui joc in retea , pe Milan Badelj de la Craiova la Inter cu 9,25 mil. erau vreo 3 echipe interesate de el la momentul ala , Inter m City si Bayern(parca) nu a fost licitatie , dupa 2 ani jumate pe care i-a jucat la mine , am primit o oferta de 6 mil pe loc , 25% din viitoarea vanzare , in 18 luni inca 3,8 mil , la 20 de goluri mai primeam inca 3 mil. + Denis Alibec (jucator pe care il vrusesem eu cu un an in urma) ... Si pentru ca aveam nevoie sa aduc bani in club , intrucat eram la pamant cu finantele am cerut 10 mil in cap ... ei mi-au oferit 7,5 pe loc 3.5 mil in 18 luni si pe Denis Alibec , era fff bine numai ca intre timp alibec isi prelungise contractul si avea vreo 22k pe saptamana ... pt a-l aduce evident trebuia sa ii dau minim 15k , si de unde sa dau banii astea? Am renegociat cu ei si am cerut iar 10 mil in cap ... si la sfarsit mi-au dat 9,25 de mil si 15% din viitorul profit.

Avea o valoare estimata la 2,9 mil. in momentul in care a plecat si a semnat cu Inter pe un salariu de 125k pe saptamana iar la mine avea 4,800 pe saptamana.

@SkizZ

MC - Milan Badelj (dinamo zagreb) , Ouasim Bouy (ajax) , Kravchenko (sahtior) , Tinga (Palmeiras)

AMC - Javier Reina (Ceara) , Senjad Ibricic (Dinamo zagreb parca)

ST - Kaludjerovic (Steaua Rosie) , Vincius (Palmeiras) , C-tin. Stoica (Petrolul)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

in primul rand puteai sa intrebi si tu AICI.

si optiunea asta e folositoare atunci cand incarci o liga in care exista echipe care nu au (destui) jucatori in lot, iar daca bifezi atunci jocul va genera jucatori la acele echipe, daca nu lotul acelor echipe va fi completat cu jucatori "gri"..

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

41251478.th.png

Uploaded with ImageShack.us

98075719.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Primul si ultimul sezon cu Athletic. Daca nu ma prosteam pe finalul sezonului cred ca era posibil chiar si locul doi. Oricum, este foarte greu de continuat cu ei, din spate poti avea noroc sa vina ceva sau poti sa ai "noroc" sa nu mai vina nimic, cum am patit eu. Singurele sperante erau doi fundasi centrali si unul lateral, in schimb posibilitati pentru mijlocasi sau atacanti zero.

Link to comment
Share on other sites

Sunt la finalul celui de-al 3-lea sezon cu Tottenham , dupa ce in precedentul am obtinut pe ultima suta de metri locul 2.

Intre sezonul 2 si 3 am adus ceva jucatori , cativa gratis altii pe bani de nimic: Lee Cattermole - 3 mil , Balotelli - 5,75 mil. , N`gog - gratis , Nicolas Lodeiro - gratis , Obertan - Gratis , Valbuena - Gratis.

Incep sa inteleg de ce majoritatea erau gratis , nu pot spune ca i-am jucat cine stie ce , dar N`gog are un rate de 6,73 , Lodeiro (care a fost imprumutat la Boro) 7,23 , Obertan 6,5 , Valbunena 6,7. Ca performante am catigat titlul in sfarist in cel de-al 3-lea sezon , am jucat sfert de finala in UCL , castigat FA CUP si pierdut League Cup in fata marei rivale Arsenal intr-o finala in care nu mi-am recunoscut echipa , am pierdut categoric 3-0 desi cu 2 sapt in urma ii batusem la ei acasa 4-2 cu aceeasi echipa , acum aveam fitness la toti jucatorii 100% in afara de VDV care avea 97%. Am primit oferta sa antrenez si echipa "nationala" a Angliei si nu am refuzat.

Link to comment
Share on other sites

Am inceput si eu o cariera cu CRAIOVA..in primul sezon am terminat pe locul 1..cu 23 de victorii...7 egaluri..si 4 infrangeri..pe doi a fost gaz metan...la care eric a explodat(32 de meciuri-27 de goluri-21 asts-15 MOM)3.vaslui...4.timisoara...5..bistrita..

Nu am facut prea multe transferuri in primul sezon..

-fernando(mijlocas..brazilian..venit de la flamengo..pt 425K..am avut oferta de 1 mil de la anderlecht da nu lam cedat..)..are 25 de ani

-petar zanev fundas stanga...bulgar..venit de la litex..50K)..joaca la natzionala titular are 25 de ani

-roberto cabroni(mijlocas..argentinian..venit liber de contract)..are 26 de ani

-cristian scutaru(fundas centrar..de la timisoara..pt 24K..)..are 24 de ani

-leog digbeu(mijlocas...ivorian..venit liber de contract)...are 21..de ani

-silvasan(atacant..liber de contract)..are 29 de ani

In iarna i-am luat pe:

-fabbiani(liber de contract)

-josip brezovec(croat mijlocas...venit de la varazdin..pe 950K)..are 24 de ani

Plecari:

-piturca la siena pe 200K

-dilevski la mettersburg pe 200K

-dina la bate borisov pe 350K

-wobay la tolouse pe 100K

-firtulescu la astra pe 90K

Sezonu 2 acuma l-am inceput si am jucat deja 6 meciuri in care am castigat 6 si am facut un egal

Transferuri:

-helder postinga(atacant..liber de contract..29 ani..)

-mourad menghi(mijlocas dreapta..liber de contract..27 de ani)

Si la iarna trebuie sa mai vina Zezinho de la santos liber de contract(brazilian..mijlocas stanga..19 ani)

Plecari:

-david lopes la wisla pe 60K

-gorgarov la ajaccio pe 160K

Primul 11 arata ceva de genu:

GK-sv. lung jr

DR-barboianu

DL-zanev

DC-stoica

DC-gaman

MR-prepelita

ML-gaghioveanu

MC-fernando

MC-brezovec

ST-m.costea

ST-m.costea

tactica pe care o joc este 4-4-2

Link to comment
Share on other sites

Am inceput si eu o cariera cu CRAIOVA..in primul sezon am terminat pe locul 1..cu 23 de victorii...7 egaluri..si 4 infrangeri..pe doi a fost gaz metan...la care eric a explodat(32 de meciuri-27 de goluri-21 asts-15 MOM)3.vaslui...4.timisoara...5..bistrita..

Nu am facut prea multe transferuri in primul sezon..

-fernando(mijlocas..brazilian..venit de la flamengo..pt 425K..am avut oferta de 1 mil de la anderlecht da nu lam cedat..)..are 25 de ani

-petar zanev fundas stanga...bulgar..venit de la litex..50K)..joaca la natzionala titular are 25 de ani

-roberto cabroni(mijlocas..argentinian..venit liber de contract)..are 26 de ani

-cristian scutaru(fundas centrar..de la timisoara..pt 24K..)..are 24 de ani

-leog digbeu(mijlocas...ivorian..venit liber de contract)...are 21..de ani

-silvasan(atacant..liber de contract)..are 29 de ani

In iarna i-am luat pe:

-fabbiani(liber de contract)

-josip brezovec(croat mijlocas...venit de la varazdin..pe 950K)..are 24 de ani

Plecari:

-piturca la siena pe 200K

-dilevski la mettersburg pe 200K

-dina la bate borisov pe 350K

-wobay la tolouse pe 100K

-firtulescu la astra pe 90K

Sezonu 2 acuma l-am inceput si am jucat deja 6 meciuri in care am castigat 6 si am facut un egal

Transferuri:

-helder postinga(atacant..liber de contract..29 ani..)

-mourad menghi(mijlocas dreapta..liber de contract..27 de ani)

Si la iarna trebuie sa mai vina Zezinho de la santos liber de contract(brazilian..mijlocas stanga..19 ani)

Plecari:

-david lopes la wisla pe 60K

-gorgarov la ajaccio pe 160K

Primul 11 arata ceva de genu:

GK-sv. lung jr

DR-barboianu

DL-zanev

DC-stoica

DC-gaman

MR-prepelita

ML-gaghioveanu

MC-fernando

MC-brezovec

ST-m.costea

ST-m.costea

tactica pe care o joc este 4-4-2

poate vrei sa spui roberto carboni?

Link to comment
Share on other sites

Aparent victor piturca i-a inspirat pe multi de pe forum. Cred ca am vazut vreo 6-7 oameni care au inceput la Craiova carieta, in orice caz mai multi decat Rapid sau CFR. Mie personal mi-e asa o scarba de imitatia de fotbal de la noi incat nici la manager nu vreau sa mai aud de Liga1. In fine scz pt off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Am inceput si eu o cariera cu CRAIOVA..in primul sezon am terminat pe locul 1..cu 23 de victorii...7 egaluri..si 4 infrangeri..pe doi a fost gaz metan...la care eric a explodat(32 de meciuri-27 de goluri-21 asts-15 MOM)3.vaslui...4.timisoara...5..bistrita..

Nu am facut prea multe transferuri in primul sezon..

-fernando(mijlocas..brazilian..venit de la flamengo..pt 425K..am avut oferta de 1 mil de la anderlecht da nu lam cedat..)..are 25 de ani

-petar zanev fundas stanga...bulgar..venit de la litex..50K)..joaca la natzionala titular are 25 de ani

-roberto cabroni(mijlocas..argentinian..venit liber de contract)..are 26 de ani

-cristian scutaru(fundas centrar..de la timisoara..pt 24K..)..are 24 de ani

-leog digbeu(mijlocas...ivorian..venit liber de contract)...are 21..de ani

-silvasan(atacant..liber de contract)..are 29 de ani

In iarna i-am luat pe:

-fabbiani(liber de contract)

-josip brezovec(croat mijlocas...venit de la varazdin..pe 950K)..are 24 de ani

Plecari:

-piturca la siena pe 200K

-dilevski la mettersburg pe 200K

-dina la bate borisov pe 350K

-wobay la tolouse pe 100K

-firtulescu la astra pe 90K

Sezonu 2 acuma l-am inceput si am jucat deja 6 meciuri in care am castigat 6 si am facut un egal

Transferuri:

-helder postinga(atacant..liber de contract..29 ani..)

-mourad menghi(mijlocas dreapta..liber de contract..27 de ani)

Si la iarna trebuie sa mai vina Zezinho de la santos liber de contract(brazilian..mijlocas stanga..19 ani)

Plecari:

-david lopes la wisla pe 60K

-gorgarov la ajaccio pe 160K

Primul 11 arata ceva de genu:

GK-sv. lung jr

DR-barboianu

DL-zanev

DC-stoica

DC-gaman

MR-prepelita

ML-gaghioveanu

MC-fernando

MC-brezovec

ST-m.costea

ST-m.costea

tactica pe care o joc este 4-4-2

cu echipa ta nu ai cum sa iei campionatul pe curat :) e ceva murdar aici

Link to comment
Share on other sites

Ca de obicei am inceput la Steaua, sperand ca, intr-un final, sa ajung la FC Barcelona. (de la fm 07 tot sper, dar de fiecare data ma impotmolesc pe la Liverpool, Roma sau AC Milan)

Palmares:

  • Liga 1: 3/3
  • Cupa Romaniei: 2/3
  • Supercupa Romaniei: 3/3

Sezonul 1:

romanianfirstleagueinfo.png

eurocupinformationstage.png

Sezonul 2:

romanianfirstleagueinfo.png

europeanchampionscupinfl.png

Sezonul 3:

romanianfirstleagueinfo.png

europeanchampionscupinf.png

europeanchampionscupinfi.png

Primul 11:

fcsteauabuchareststeauae.png

In locul lui Vanden Borre a jucat, in primele 3 sezoane, Galamaz, dar nu mai vroia sa isi prelungeasca intelegerea si a plecat la Cfr, in debutul sezonului 4. Deasupra la fiecare jucator am scris varsta jucatorului, iar sub el, numarul de aparatii in tricoul Stelei pana in prezent, doar cele din campionat. De observat ca am ajuns sa am o echipa omogena, matura, capabila sa marcheze peste 3 goluri pe meci. (vezi sezonul 3, medie de 3.2 goluri pe meci) Momentan sunt in sezonul 4, dupa 10 etape sunt pe locul 1, cu 8v, 2e si 35 de goluri marcate. In CL, am picat in grupe cu Liverpool, Leverkusen si Red Star. Am jucat doua meciuri, 2-0 pe Anfield, cu Liverpool, si 5-1 pe Ghencea vs Red Star. Din pacate acesta va fi ultimul sezon la Steaua (asta daca apuc sa il termin, la prima oferta plec), mai multi jucatori vor sa plece, si nu vor sa isi prelungeasca intelegerea cu Steaua (Rakitic, Cardozo, Stancu, Prodl etc). Pana acuma am primit o singura oferta, de la Panatinaikos, dar am refuzat-o.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy