Jump to content

BurticAndrey's Career


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Forma "buna" a echipei a continuat si la duelul cu MC din UCL ...

ACMilanvManCitySplitView.png

Mergem dupa formula, una calda, alta rece ...

ModenavACMilanSplitView.png

ACMilanvJuventusSplitView.png

Hmmm, dubla cu Feyenoord ... ceva ce nu as fi dorit sa se intample ... Urmarind meciurile lor, am observat ca joaca doar 4-4-2. Eu am decis sa joc 4-2-2-2 pe contra-atac. In prima repriza, eu nu am existat pe teren, cred ca am atins de 2 sau de 3 ori mingea in 45 min. Salvarea a venit in min 45+1 de la Manoel, care, avand deja un galben, a facut un fault inutil in tusa la mijlocul terenului. Mai departe, 11 vs 10, roata s-a intors iar in repriza 2 jucatorii mei au zburdat pe teren.

FeyenoordvACMilanSplitView.png

In campionat mergem in continuare dupa formula una calda, alta rece ...

RegginavACMilanSplitView.png

ACMilanvNapoliSplitView.png

ACMilanvFiorentinaSplitView.png

Returul cu Feyenoord, am jucat 11vs11 tot meciul si mi-am luato pe coaja ...

ACMilanvFeyenoordSplitView.png

In sfarsit!!! Am reusit sa leg 3v consecutive in campionat :worship trebuie sa dau o :bere la baieti (eu nu consum alcool asa ca beau doar suc)

BeneventovACMilanSplitView.png

RomavACMilanSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Silvio Berlusconi a renuntat la AC Milan, Franco Baresi luandu-i locul.

AndreyBurticNews_Inbox-5.png

Etapa 5 din UCL, returul cu Atletico Madrid. I-am batut din nou :yahoo: In campionat a4a victorie consecutiva :yahoo:

ACMilanvAtMadridSplitView.png

ACMilanvSampdoriaSplitView.png

Dupa acest meci, am primit o oferta care m-a pus putin pe ganduri. Stiu, o singura data in viata ai sansa sa il ai in echipa pe Messi. Dar eu urasc Barcelona. :thumbdown: Pana data viitoare, ma voi gandi la aceasta propunere si ve-ti afla atunci care va fi continuarea carierei mele. Barcelona este pe locul 7 in Spania dupa 20 etape.

AndreyBurticNews_Inbox-2-1.png

Clasament Serie A si UCL.

SerieAInformation_LeagueTable-2.png

EuropeanChampionsCupInformation_Stages-2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am studiat oferta Barcelonei, am pus in balanta cu ceea ce aveam deja la AC Milan si am decis ca cel mai bine este sa refuz oferta si sa raman la AC Milan. Motivul? Am construit echipe la Poli si la Feyenoord iar dupa ce am plecat eu echipele "au explodat". Amandoua matura pe jos in tarile lor (cupa + campionat). Feyenoord merge foarte bine si in UCL in sezonul in curs. Asadar, nu vreau sa mai construiesc o echipa si sa profite alti antrenori de ea ... Let's the show begin!

IntervACMilanSplitView.png

ManCityvACMilanSplitView.png

ACMilanvLivornoSplitView.png

ACMilanvBresciaSplitView.png

Un final de tur impecabil, cu victorii pe linie in campionat. Pauza de iarna nu a adus foarte mari schimbari in lot, a plecat Isla (DR, DM, MC) la Fulham pe 16 milioane cash si un fundas central (adus de fostul antrenor) pe 875k cash. Am incercat din nou sa scap de Ibrahimovic, am dat offer to clubs cu 0 euro dar niciun club nu a dorit sa il cumpere asa ca raman sa ii platesc inca 6 luni salariul exorbitant. La capitolul veniri, notam un singur transfer, venit de la Tottenham pe 36 milioane euro in 48 luni.

GarethBaleProfile_Attributes.png

La finalul sezonului vor fi cateva schimbari de lot, 4 sau 5 jucatori vor pleca si vor veni altii in locul lor (gk, dl, dr, dm si AMC/ST). La inceputul returului, am intampinat aceleasi fluctuatii de la inceputul sezonului, totul culminand cu eliminarea din Coppa Italia, 2-3 cu Fiorentina.

UdinesevACMilanSplitView.png

CagliarivACMilanSplitView-1.png

ACMilanvFiorentinaSplitView-1.png

ACMilanvAtalantaSplitView.png

ACMilanvCataniaSplitView-1.png

In optimile UEFA Champions League am picat cu Rubin Kazan. Sper ca pana sfarsitul lui februarie echipa sa isi intre in ritm si sa nu mai avem parte de alte surprize. Odata cu eliminarea din Coppa Italia, am schimbat obiectivul echipei pentru UCL, din minim sferturi in castigarea trofeului.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Incet dar sigur, echipa isi intra din nou in ritm si da semne de revenire. Nu lipsesc din peisaj nici "micile accidente".

BolognavACMilanSplitView.png

ACMilanvLazioSplitView.png

GenoavACMilanInformation_Overview.png

PalermovACMilanSplitView.png

ACMilanvModenaSplitView.png

ACMilanvRubinSplitView.png

JuventusvACMilanSplitView-1.png

ACMilanvRegginaSplitView.png

FiorentinavACMilanSplitView-1.png

Dupa 4-0 in tur, am creeat un prim 11 format din 7 U20 si 3 titulari si o rezerva. Dupa acest meci, am decis ca Pantilimon nu este de AC Milan si va fi vandut in vara.

RubinvACMilanSplitView.png

Dupa ce am trecut de Rubin cu 4-0 si 2-3, in sferturi ma asteapta Olympique Marseille.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Inevitabilul s-a produs! Kjaer accidentat 3 saptamani (am ramas fara DR) :capu , Pato accidentat 4 saptamani :capu si Paloschi accidentat in 11 feb pentru 3 luni (am ramas fara atacanti) :capu . Neavand dubluri pe posturi a venit declinul echipei exact cand imi era lumea mai draga. In aceasta perioada, m-am felicitat pentru faptul ca l-am adus pe Hlousek in locul lui Di Maria in vara, deoarece Hlousek poate juca si ST si a prins o forma fenomenala in aceasta perioada. :worship

ACMilanvBeneventoSplitView.png

NapolivACMilanSplitView.png

SampdoriavACMilanSplitView.png

ACMilanvOMSplitView.png

Dupa acest meci cu OM, am renuntat la 4-2-2-2 (din septembrie jucand asa) si am trecut la 4-2-3-1 total attack.

ACMilanvInterSplitView.png

OMvACMilanSplitView.png

1-0 nu a fost de ajuns si am iesit si din UCL ...

ACMilanvRomaSplitView-1.png

LivornovACMilanSplitView.png

ACMilanvUdineseSplitView.png

BresciavACMilanSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Imi pare rau pentru eliminare din Champions League , daca castigi campionatul , pleci?

Nu plec.

Voi posta continuarea in weekendul viitor, sunt inainte cu 1 sezon fata de ce am prezentat aici deoarece renovand apartamentul nu am internet si nu pot posta pozele cu cariera. Mai multe amanunte veti afla atunci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Generaţia de Aur

Lume, lume, am revenit!!! Dar, momentan am decis sa las deoparte cariera aceasta [(Poli - Feyenoord - AC Milan),(nu, nu am sterso)] si sa incep o cariera noua in Liga 10 din Anglia. De ce? Supararea este foarte mare din ceea ce s-a intamplat cu Poli in aceasta vara. Obiectivul este simplu: preiau o echipa din liga 10, vreau sa construiesc cea mai puternica echipa din lume. Si cum sunt satul de fotbalul din Romania, mi-am indreptat atentia inspre Anglia. Nu voi renunta pana nu castig UCL cu aceasta echipa!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Revin cu pozele promise inainte sa plec, acum 1 luna. (finalul campionatului)

ACMilanvCagliariSplitView.png

AtalantavACMilanSplitView-1.png

Campionatul s-a terminat, acum urmeaza statisticile.

SerieAInformation_LeagueTable-3.png

SerieAStats_TeamStats.png

SerieAStats_PlayerStats.png

Pe 16 Mai am fost anuntat ca virgula Youth Facilities sunt prea dezvoltate pentru valoarea clublui si ca va fi downgradata. Imediat m-am dus in biroul sefilor si am facut cererea de upgrade inapoi la YF iar ei au acceptat cererea mea :))

AndreyBurticNews_Inbox-6.png

ACMilanBoardroom_BoardroomRequest.png

In UEFA Champions League, dupa cum bine stiti am pierdut in Sferturi 0-2 si 1-0 cu Olympique Marseille. La final s-a dovedit ca am pierdut cu castigatoarea UCL!!!

EuropeanChampionsCupInformation_Stages-3.png

Uitati ce jucator am gasit!!! Este principala tinta a mea de peste 1 sezon deoarece acum am cumparat deja 1 FGN

ngelRequelmeProfile_Attributes.png

Link to comment
Share on other sites

Deci tactica este in felul urmator:

- goalkeeper - defend

- 2 Full Backs - defend

- 2 central defender - defend

- anchor man - defend

- central midfielder - support ... pe faza de aparare devine al2lea DMC

- advanced playmaker - attack ... pe faze de atac pozitional devine al2lea atacant central

- 2 wingeri - support

- poacher - attack

Tactica am testato 6 luni cu Liverpool, fara sa fac nici un transfer si eram pe locul 3 in clasament. Dar la nivelul ligii a10a unde jucatorii isi dau cu stangul in dreptul ... m-am aventurat sa joc un sistem prea dezolvat pentru jucatorii de aici. Ma bate gandul sa fac o tactica pe vechiul stil britanic: 4 fundasi, 1 DM, 1 MC, MR, ML, 2 ST. Dar asta doar din retur! Voi ce parere aveti ??

DarlingtonRAvWhitehavenSplitView.png

WhitehavenvHarboroughTownSplitView.png

WhickhamvWhitehavenSplitView.png

WhitehavenvNorthallertonSplitView.png

WhitehavenvChester-le-StreetSplitView.png

NorthShieldsvWhitehavenSplitView.png

WhitehavenvHebburnSplitView.png

GuisboroughvWhitehavenSplitView.png

WhitehavenvCrookSplitView.png

TeamNorthumbriavWhitehavenSplitView.png

In campionat am 6v 4e 5i iar in cele 2 cupe in care am participat am strans 2i.

eu am castigat cupa :faces

Link to comment
Share on other sites

Eu am jucatori peste nivelul diviziei si nu e club semi-pro e amator si in fiecare meci castig cu 4-5 la 0 sau 1 ....la trial day ai fost? eu de acolo mi-am luat vreo 3-4 jucatori. Cauta jucatori buni ....eu am facut o groaza de transferuri ...cum luam unu mai bun dadeam drumu' la altu ......partea buna la cluburile amatoare ...ii dai afara pe gratis ....partea proasta e ca mi-au luat un fundas pe gratis.

In concluzie ....succes si mai multa activitate de scouting ....e necesara la nivelul asta.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa esecul carierei in liga 10 din Anglia (1. nu urmareste nimeni topicul 2. am incarcat prea multe campionate, aveam 110.000 jucatori incarcati iar jocul imi dadea voie maxim 75.000 si se incarca ca naiba 3. am terminat primul sezon pe locul 7 la 2pct de locul 6, playoff si desi aveam confidence 85% am decis ca nu are rost sa mai continui acolo) am decis sa continui cariera la AC Milan. Asadar ma aflu in luna iulie 2016. Asadar am dat drumul la transferuri:

PS: ca sa nu mai umplu pagini intregi cu poze, am decis sa pun toate pozele de acum inainte sub forma de spoiler. Cine doreste sa vada pozele apasa pe spoiler!

Canario - 2.3 milioane - Gremio

CanrioProfile_Attributes.png

Juan Jose Perez - 4.5 milioane - Poli Timisoara

JuanJosPrezProfile_Attributes.png

Levent Alici - 15 milioane - Feyenoord

LeventAliciProfile_Attributes-1.png

Cesar Azipilicueta - 5 milioane - Feyenoord

CsarAzpilicuetaProfile_Attributes.png

Aly Cissokho - 8.5 milioane - O Lyon

AlyCissokhoProfile_Attributes.png

Mateo Kovacic - 5 milioane - Arsenal

MateoKovacicProfile_Attributes.png

John Fleck - 3.8 milioane - Rangers

JohnFleckProfile_Attributes.png

Lotul cu care abordez noul sezon:

ACMilanACMilan_Players-1.png

Am jucat un amical, cu Arsenal pentru 500k:

ArsenalvACMilanSplitView.png

Pe 10 iulie, dupa Euro 2016, am primit oferta din partea Nationalei Romaniei. Nationalist convins cum sunt, am acceptat fara sa clipesc in secunda 2.

AndreyBurticNews_Inbox-8.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa amicalul cu Arsenal, si Juventus m-a invitat sa joc un amical cu el. Mi-au oferit 275k. L-am acceptat.

JuventusvACMilanSplitView-2.png

In campionat, una calda, alta rece ...

ACMilanvCagliariSplitView-1.png

GenoavACMilanSplitView.png

In UCL am picat in grupa cu: Liverpool, Leverkusen si Austria Viena.

ACMilanvFKAustriaWienSplitView.png

In campionat continuam excelent ...

ACMilanvLazioSplitView-1.png

CataniavACMilanSplitView-1.png

Primul meci la Nationala Romaniei, un amical cu Albania! Pentru acest amical am ales sa joc un 4-2-2-2.

AlbaniavRomaniaInformation_Formations.png

AlbaniavRomaniaSplitView.png

A urmat debutul in preliminariile WC 2018 impotriva Polonia. Acelasi 4-2-2-2.

RomaniavPolandInformation_Formations.png

RomaniavPolandSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In campionat acelasi parcurs bun.

JuventusvACMilanSplitView-2-1.png

In UCL am suferit cea mai mare rusine.

LiverpoolvACMilanSplitView-2.png

ACMilanvTriestinaSplitView.png

Am ajuns la etapa 2 si 3 din calificarile pentru WC 2018. Dubla cu Norvegia si Franta.

NorwayvRomaniaInformation_Formations.png

NorwayvRomaniaSplitView.png

RomaniavFranceInformation_Formations.png

RomaniavFranceSplitView.png

In campionat, m-am deplasat la campioana, Napoli. Infrangere fara drept de apel...

NapolivACMilanSplitView-1.png

Am reusit sa bat 2-1 pe Leverkusen in grupele UCL.

LeverkusenvACMilanSplitView.png

O victorie lejera cu Palermo in campionat.

ACMilanvPalermoSplitView-1.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy