Jump to content

BurticAndrey's Career


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Am decis ca este nevoie de o schimbare in tactica echipei, la ce jucatori ofensivi am nu mai pot juca 4-2DM-MR,ML-2ST. Tactica care v-am prezentat-o la Whitehaven, am decis sa o incerc si in aceasta cariera. Si la Milan si la nationala Romaniei, unde voi selectiona jucatori pentru aceasta tactica.

ACMilanACMilan_Tactics.png

ACMilanACMilan_Tactics-2.png

Meciuri ...

BresciavACMilanSplitView-1.png

ACMilanvLeverkusenSplitView.png

AtalantavACMilanSplitView-2.png

Si, primul meci dupa care am multumit cu adevarat ... Mi-am surclasat adversarul din toate punctele de vedere.

ACMilanvBolognaSplitView-1.png

Am setat ca asistentul de la nationala sa se ocupe de aranjarea amicalelor asa ca in aceasta luna Noiembrie mi-a aranjat un amical cu Nigeria. Pentru ca Gabriel Muresan si Ianis Zicu si-au anuntat retragerea din activitatea sportiva de la 1 ianuarie 2017, am decis sa le fac un meci de retragere si i-am folosit 90 min. Gabi Torje si Bogdan Stancu nu au fost lasati sa vina la lot de cluburile lor. Diferenta s-a facut in duelurile 1 la 1, acolo unde Nigerienii au fost net superiori din toate punctele de vedere, dar cu foarte mult bulan, am smuls un egal, sincer nemeritat...

NigeriavRomaniaPreview_LineUps.png

NigeriavRomaniaSplitView.png

ACMilanvSampdoriaSplitView-1.png

RomavACMilanSplitView-1.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

FKAustriaWienvACMilanSplitView.png

In derbyul cu Inter, a fost o singura echipa pe teren, insa ghinionul s-a abatut asupra mea ...

ACMilanvInterSplitView-1.png

TorinovACMilanSplitView.png

Un nou meci in care am trebuia sa castig dar ghinionul a fost de partea mea ...

ACMilanvLiverpoolSplitView.png

ACMilanvBariSplitView-1.png

RegginavACMilanSplitView-1.png

ACMilanvUdineseSplitView-1.png

Daca tot suntem in perioada de mercato, intre 2 meciuri am facut si un transfer, un Anchor Man, putin cam inalt dar printre cei mai buni din lume! Vi-l prezint pe Mats Hummels, adus de la Borrussia Dortmund pentru 22.5 milioane euro.

MatsHummelsProfile_Attributes.png

ACMilanvCataniaSplitView-2.png

Tot in aceasta perioada de mercato, m-am hotarat sa aduc o dublura pentru Azpilicueta (DR). Pana la urma m-am trezit cu un titular de drept :)) Vi-l prezint pe Gary Medel, adus de la FC Porto pentru 7.5 milioane euro.

GaryMedelProfile_Attributes.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am uitat sa va arat clasamentul final din grupa UCL. Daca nu ma egala Liverpool la ultima faza as fi terminat pe locul 1 in grupa. Urmatorul adversar, in optimile UCL va fi Atletico Madrid.

EuropeanChampionsCupInformation_Stages-4.png

In campionat merg foarte bine.

FiorentinavACMilanSplitView-2.png

CagliarivACMilanSplitView-2.png

Cu 3 zile inainte de expirarea perioadei de transferuri, am mai facut un transfer, Castro de la Vilarreal pentru 4 milioane. L-am adus sa joace pe postul de Central Midfielder acolo unde Yann M'Vila nu da randamentul scontat.

CastroProfile_Attributes.png

In Cupa Italiei am eliminat norocos pe AS Roma dupa penaltyuri ..

RomavACMilanSplitView-2.png

Urmatorul meci in campionat am suferit o infrangere rusinoasa, fara drept de apel de la Genoa

ACMilanvGenoaSplitView-1.png

Dar echipa a dovedit ca acel meci a fost doar un accident prin rezultatele care au urmat

LaziovACMilanSplitView-1.png

ACMilanvCataniaSplitView-2-1.png

In februarie, secundul de la nationala mi-a aranjat un nou amical, de data aceasta cu Insulele Feroe. Un nou prilej de a testa cativa jucatori.

FaroeIslandsvRomaniaPreview_LineUps.png

FaroeIslandsvRomaniaSplitView-1.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am inceput sa adun victorie dupa victorie in toate competitiile :yahoo:

ACMilanvJuventusSplitView-1.png

ACMilanvAtMadridSplitView-1.png

Urma derbyul cu campioana Napoli, si derbyul dintre locul 1 din acest moment Napoli si locul 2 din acest moment AC Milan. Cine castiga acest meci, era/devenea liderul campionatului. Mi-a fost frica de acest meci, recunosc, pentru ca veneam dupa meciul cu Atletico din UCL si ma asteptam ca echipa sa clacheze dar uite ca jucatorii mi-au dat o palma si au castigat acest meci :yahoo:

ACMilanvNapoliSplitView-1.png

Devenit lider, echipa s-a descatusat, iar meciul cu Tiestina a fost macel ... tiki-taka AC Milan ...

TriestinavACMilanSplitView.png

A urmat un nou derby, cu Palermo (locul 3). Si-au batut joc de mine pana la eliminarea lui Paloschi, cand fara sa imi dau seama de ce, Palermo in loc sa atace, s-a bagat cu curu in poarta sa apere acel 1-1 de pe tabela. Izbavirea a venit in min 87 de la Gary Medel printrun sut direct in vinclu de la 25m

PalermovACMilanSplitView-1.png

AtMadridvACMilanSplitView-1.png

Urmatorul adversar, in sferturi, Sahtior Donetk.

In campionat o noua monstra de tiki-taka AC Milan

ACMilanvAtalantaSplitView-1.png

BolognavACMilanSplitView-1.png

Urmatorul meci, in preliminariile WC 2018 vs Ucraina. Un meci in care am fost dominat clar, dar in care valoarea individuala a jucatorilor si-a spus cuvantul. Rafael Stanescu prinde o torpila in min 29 de la 30m surprinzator pe mijlocul portii care intra in poarta (nu pot sa imi dau seama cum ...) iar Bogdan Stancu inscrie pe contra-atac in min 44.

UkrainevRomaniaPreview_LineUps.png

UkrainevRomaniaSplitView.png

Dupa aceasta victorie, a aparut un nou clasament FIFA, in care am urcat 10 locuri pana pe 26.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In continuare de neinvins ...

ACMilanvJuventusSplitView-2.png

ACMilanvTorinoSplitView-1.png

Prima infrangere dupa 2 luni :( exact cand nu aveam nevoie ...

ACMilanvRMadridSplitView.png

BarivACMilanSplitView.png

RMadridvACMilanSplitView.png

Aventura mea in UCL s-a incheiat aici, eliminat de viitoarea castigatoare a UCL! Imi pare rau ca nu am ajuns in finala deoacere aveam sansa sa o joc acasa pe San Siro. Mai imi raman 2 competitii in care particip in acest final de sezon

ACMilanvRegginaSplitView-1.png

JuventusvACMilanSplitView-3.png

UdinesevACMilanSplitView-1.png

SampdoriavACMilanSplitView-1.png

ACMilanvFiorentinaSplitView-2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Clasamentul final din Serie A! AC Milan este din nou campioana dupa 13 ani!

SerieAInformation_LeagueTable-4.png

SerieAStats_TeamStats-1.png

SerieAStats_PlayerStats-1.png

Finala Cupei Italiei. Am reusit dubla sezonul acesta!

ACMilanvSampdoriaSplitView-2.png

In luna Iunie am jucat 2 meciuri in preliminariile WC 2018. Adversari: Androrra si Polonia!

AndorravRomaniaPreview_LineUps.png

AndorravRomaniaSplitView.png

PolandvRomaniaPreview_LineUps.png

PolandvRomaniaSplitView.png

Tot in luna Iunie, am facut putina curatenie in lot asa ca au plecat: Aly Cissokho 15 milioane Arsenal, Joel Robles 9 milioane FC Porto, Pato 50 milioane (in rate) Bayern Munchen! La capitolul veniri, deocamdata enumar doar 2:

Angel Requelme 9 milioane Dinamo Zagreb

ngelRequelmeProfile_Attributes-1.png

Fatih Satir 13 milioane Feyenoord

FatihSatirProfile_Attributes-1.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pentru ca l-am vandut pe Cissokho la Arsenal pe 15 milioane, m-am reorientat si am adus un DL mai slab din punct de vedere ofensiv dar mult mai bun pe partea defensiva. Marc Muniesa 5.5 milioane Osasuna

MarcMuniesaProfile_Attributes.png

Dupa vanzarea lui Pato, am cautat si am gasit un AMR cu potential foarte bun. Johan Wall 3.8 milioane Saint-Etienne

JohanWallProfile_Attributes-1.png

Am jucat si 3 amicale. Barcelona m-a invitat sa jucam pe un CEC de 1.3 milioane

BarcelonavACMilanSplitView.png

ACMilanvSevillaSplitView.png

GrmiovACMilanSplitView.png

Am castigat si al3lea trofeu in acest sezon, SuperCupa Italiei!

ACMilanvSampdoriaSplitView-3.png

Asa arata clasamentul inaintea ultimelor 4 meciuri din preliminariile WC2018! Ce spuneti, am sanse de calificare?

WorldCupEuropeanQualifyingSectionInformation_Stages.png

Dupa mult timp pierdut(in realitate), dupa multe searchuri (in joc) am reusit in sfarsit sa obtin in sfarsit minim 4.5 stele la toate grupele de antrenament!

ACMilanACMilan_Training.png

Sezonul l-am inceput cum nu se putea mai PROST! Am ramas fara cuvinte cand am vazut cum matura pe jos Palermo cu mine :wtf :capu Dupa care mi-am revenit in etapa a2a ...

ACMilanvPalermoSplitView-2.png

RomavACMilanSplitView-3.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

CataniavACMilanSplitView-2.png

SerieAInformation_LeagueTable-5.png

Si acum ultimele 2 meciuri din preliminarii. Adversari Ucraina si Andorra.

RomaniavUkrainePreview_LineUps.png

RomaniavUkraineSplitView.png

RomaniavAndorraPreview_LineUps.png

RomaniavAndorraSplitView.png

Clasamentul final al grupei a5a

WorldCupEuropeanQualifyingSectionInformation_Stages-1.png

AnderlechtvACMilanSplitView.png

Clasamentul in UCL dupa 3/6 meciuri

EuropeanChampionsCupInformation_Stages-5.png

ACMilanvAtalantaSplitView-2.png

In seara asta (sper) revin cu un post in care voi prezenta ce am facut cu Cehia in barajul pentru calificarea la WC2018!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Asa cum am promis revin cu un nou sir de rezultate, printre care barajul cu Cehia!

BarivACMilanSplitView-1.png

CagliarivACMilanSplitView-3.png

ACMilanvBolognaSplitView-2.png

ACMilanvAnderlechtSplitView.png

ACMilanvLazioSplitView-2.png

GenoavACMilanSplitView-1.png

Si acum Cehia ... :yahoo:

CzechRepublicvRomaniaPreview_LineUps.png

CzechRepublicvRomaniaSplitView.png

RomaniavCzechRepublicPreview_LineUps.png

RomaniavCzechRepublicSplitView.png

Cat timp am jucat returul cu Cehia, in winamp canta de zor U2 - Beautifull Day ... a fost ceva predestinat sa se nimereasca amandoua in acelasi timp :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy