Jump to content

BurticAndrey's Career


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Ti-as recomanda o echipa mai slabuta, poate un Newcastle sau una nou promovata, asa o sa faci aventura mai incitanta.

Felcitari pentru trofeu si asteptam aventura Premier League.

A fost libera Cardiff in ianuarie dar nu mi-au putut plati clauza de reziliere si l-au angajat pe Paul Jewel. Astept finalul sezonului si vedem ce gasesc. Cel mai probabil voi fi nevoie sa-mi dau demisia ca sa ma pot duce in Premier League.

ACMilanvBariSplitView-2-1.png

FiorentinavACMilanSplitView-4.png

CataniavACMilanSplitView-3.png

ACMilanvGenoaSplitView-2.png

ACMilanvNapoliSplitView-2-1.png

LaziovACMilanSplitView-3.png

ACMilanvRegginaSplitView-2.png

In februarie, amical cu Croatia. Am facut niste teste, convocarea si titularizarea fundasului stanga fiind o prostie totala. A gresit la ambele goluri si l-am scos la pauza din teren si dupa meci din lot.

CroatiavRomaniaPreview_LineUps.png

CroatiavRomaniaSplitView.png

ACMilanvJuventusSplitView-4.png

Aoleu Branescuuuuuuuuu :wtf:

si acum va arat un gol dat in semifinala CWC de Levent Alici: (recomand a se vadea pe 1080 HD)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Un screen cu Bressan, te rog.

sper ca de asta e vb ...

BressanProfile_Attributes.png

ACMilanvCataniaSplitView-4.png

SerieAInformation_LeagueTable-9.png

SerieAStats_TeamStats-3.png

SerieAStats_PlayerStats-3.png

ManUtdvACMilanSplitView-1.png

Dupa acest meci, asa cum am anuntat, mi-am dat demisia de la AC Milan, baietii s-au intors la Milano iar eu am ramas in Anglia pentru a negocia cu Fulham. De ce tocmai cu ei? Pai sunt singurii la care puteam da "declare interest job". A doua zi, managerul lui Fulham a fost demis si m-au sunat sa merg la negocieri. Salariul meu va fi de 700.000 euro (de 4 ori mai putin decat la Milan), transfer buget va fi de 10 milioane euro iar wage buget de 50 milioane euro. Am acceptat imediat postul si am trecut la treaba. Deocamdata mi-am adus doar Asistent Manager si scouter si am vandut jumate din echipa.

Fiind luna iunie, avem calificari pentru Euro 2020: Luxembourg si Danemarca!

RomaniavLuxembourgInformation_Formations.png

RomaniavLuxembourgSplitView.png

RomaniavDenmarkPreview_LineUps.png

RomaniavDenmarkSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Poti pune un screen cu clasamentul la Euro si unul cu cel mai bun jucator de la Fulham?(dupa atribute ma refer)

In momentul in care am preluat eu echipa, Ramon Luna era cel mai bun jucator din echipa.

RamnLunaProfile_Attributes.png

Clasamentul grupei B din preliminariile Euro 2020

EuropeanChampionshipQualifyingInformation_Stages-1.png

Mi-am adus 3 jucatori de la AC Milan. Sumele stiu ca par colosale dar aveau potential 4 stele la AC Milan, aici au 5 stele potential si sunt foarte tineri.

Craig Joyce - 2 milioane - AC Milan ... este obisnuit cu fotbalul britanic, sezonul trecut l-am imprumutat la Celtic unde a jucat 25m

CraigJoyceProfile_Attributes-2.png

Alexandre - 30 milioane in 48 luni - AC Milan ... skilurile spun totul. Il voi invata sa joace ST!

AlexandreProfile_Attributes-1.png

Firat Demir - 22 milioane in 48 luni - AC Milan ... sau asa cum il numesc eu, noul Beckham ...

FiratDemirProfile_Attributes-1.png

Lotul de jucatori cu care voi aborda sezonul in Premier League. Sezonul trecut echipa a terminat pe locul 16 in clasament. Obiectivul pentru noul sezon din partea conducerii este evitarea retrogradarii dar eu l-am ridicat la Mid Table.

FulhamFulham_Players.png

Inafara de lotul de mai sus, mai sunt 3 jucatori la U18, 1 cu potential leading PL si 2 cu potential good PL. Ii las sa joace la U18 dar in zilele cand nu se vor suprapune meciurile din PL cu meciurile de la U18 ii voi pune pe banca si vor intra in R2 in fiecare meci.

Prima etapa am inceput-o perfect, dar pe final nu am reusit decat un 2-2 cu Cardiff.

CardiffvFulhamSplitView.png

Dupa meciul cu Cardiff, am dat o fuga pana la rapoartele scouterilor si am mai gasit 2 atacanti pe care imediat i-am transferat.

Chris Wood - 11 milioane in 48 luni - Bolton

ChrisWoodProfile_Attributes.png

Edgar Breinburg - imprumut 1 sezon pentru 900k si platesc 100% salariul - Liverpool

EdgarBreinburgProfile_Attributes.png

Etapa 2 s-a produs prima surpria a campionatului: Fulham - Arsenal 4-2!

FulhamvArsenalSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

League Cup turul 2: Fulham - Brentford 4-0

FulhamvBrentfordSplitView.png

Etapa 3: Fulham - Wolves 3-0

FulhamvWolvesSplitView.png

Preliminariile Euro 2020, etapa 7: Liechtenstein - Romania 1-3

LiechtensteinvRomaniaPreview_LineUps.png

LiechtensteinvRomaniaSplitView.png

Preliminariile Euro 2020, etapa 8: Romania - Elvetia 1-0

RomaniavSwitzerlandPreview_LineUps.png

RomaniavSwitzerlandSplitView.png

Etapa 4: Birmingham - Fulham 2-0

BirminghamvFulhamSplitView.png

Etapa 5: Fulham - Manchester City 0-2

FulhamvManCitySplitView.png

League Cup turul 3: Fulham - Southampton 4-1

FulhamvSouthamptonSplitView.png

Etapa 6: Sunderland - Fulham 3-1

SunderlandvFulhamSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa 7: Fulham - Liverpool 0-1

FulhamvLiverpoolSplitView.png

Preliminariile Euro 2020, etapa 9: Moldova - Romania 0-1

MoldovavRomaniaPreview_LineUps.png

MoldovavRomaniaSplitView.png

Preliminariile Euro 2020, etapa 10: Luxembourg - Romania

LuxembourgvRomaniaInformation_Formations.png

LuxembourgvRomaniaSplitView.png

Clasament FINAL Preliminarii Euro 2020. Asa cum am spus la inceput, daca nici acum nu iau locul 1 atunci cand? :thumbup:

EuropeanChampionshipQualifyingInformation_Stages-2.png

Etapa 8: Fulham - Swansea 3-1

FulhamvSwanseaSplitView.png

Etapa 9: Sheffield Wednesday - Fulham 0-5

SheffWedvFulhamSplitView.png

League Cup turul 4: Wigan - Fulham 1-2

WiganvFulhamSplitView.png

Etapa 10: Fulham - Tottenham 0-2

FulhamvTottenhamSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Va dura pana vei face performanta cu Fulham,dar cu Romania am impresia ca vei ajunge in finala Euro 2020 :P

P.S.: Daca nu ma insel,ai sanse sa devii tara gazda la Euro 2024.

Atacul e reconstruit, nu mai am nevoie de nimic acolo. Am nevoie de GK, DC si DL, DMC si MR/ML. Am vandut 60% din jucatori pana acum, din ianuarie va fi dezastru in retur, sper sa raman in Premier League. Am pastrat 11 titulari la seniori si rezerve am doar U18. Sa vedem daca pot cumpara ceva in ianuarie. De ce am vandut asa multi jucatori? Simplu: am preluat clubul cu -20 milioane balance si dupa 3 luni a ajuns la - 40 milioane. Incerc sa aduc clubul pe linia de plutire acum, cu cheltuieli cat mai mici.

Legat de Euro 2020, asta e grupa din care facem parte :capu:cearta ...

EuropeanFootballChampionshipInformation_Stages.png

Etapa 11: Chelsea - Fulham 1-1

ChelseavFulhamSplitView.png

Etapa 12: Fulham - Aston Villa 5-8 !!! ... ca tot ziceau unii de pe aici ca joc tenis sau hockey :hysterical:

FulhamvAstonVillaSplitView.png

Amical: San Marino - Romania 0-2

SanMarinovRomaniaPreview_LineUps.png

SanMarinovRomaniaSplitView.png

Etapa 13: Manchester United - Fulham 3-0

ManUtdvFulhamSplitView.png

Etapa 14: Fulham - Newcastle 0-1

FulhamvNewcastleSplitView.png

League Cup, sferturi de finala: Fulham - Liverpool 2-1 !!! ma doare sufletul dar asa e in fotbal ...

FulhamvLiverpoolSplitView-2.png

Etapa 15: Fulham - Nottingham Forrest 1-2 ... imbecilitatea lui Delfouneso si maestria lui Pantilimon au decis meciul.

FulhamvNottmForestSplitView.png

Clasamentul Premier League de pana acum ... se pare ca am uitat sa fac print la un meci :capu dar nu stiu care :capu

EnglishPremierDivisionInformation_LeagueTable.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa 17: Everton - Fulham 1-4

EvertonvFulhamSplitView.png

Etapa 18: Huddersfield - Fulham 1-2

HuddersfieldvFulhamSplitView.png

Etapa 19: Fulham - Blackburn 0-1

FulhamvBlackburnSplitView.png

Etapa 20: Fulham - Cardiff 1-0

FulhamvCardiffSplitView.png

FA Cup turul 3: Crystal Palace - Fulham 1-3

CrystalPalacevFulhamSplitView.png

In ianuarie am mai adus un portar:

Jason Steele - 5 milioane - Middlesbrough

JasonSteeleProfile_Attributes.png

Etapa 21: Arsenal - Fulham 3-2 ... dupa ce am condus 0-2 :capu

ArsenalvFulhamSplitView.png

League Cup Semifinala tur: Blackburn - Fulham 3-2

BlackburnvFulhamSplitView.png

Etapa 22: Wolves - Fulham 1-3

WolvesvFulhamSplitView.png

Am primit si grupa pentru preliminariile WC 2022. Eu spun ca ma voi bate cu Rusia pentru locul 1.

WorldCupEuropeanQualifyingSectionInformation_Stages-2.png

Ce parere aveti despre grupa de la Euro 2020 si grupa din preliminariile WC 2022 ?

Link to comment
Share on other sites

La Europene, zic eu, treci mai departe sigur, meciul cu Anglia va decide daca de pe locul 1 sau 2.

La mondiale, cum ai zis si tu, bataie cu Rusia pentru locul 1, care cred ca-l vei adjudeca.

Nu am vazut tactica pe care o ai la Fulham(sau n-am fost antent), insa cred ca folosesti aceeasi tactica 4-1-3-2,nu?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La Europene, zic eu, treci mai departe sigur, meciul cu Anglia va decide daca de pe locul 1 sau 2.

La mondiale, cum ai zis si tu, bataie cu Rusia pentru locul 1, care cred ca-l vei adjudeca.

Nu am vazut tactica pe care o ai la Fulham(sau n-am fost antent), insa cred ca folosesti aceeasi tactica 4-1-3-2,nu?

Da, 4-1-3-2, aceeasi tactica pe care am folosito sezonul trecut la AC Milan si o folosesc la Romania.

FulhamFulham_Tactics.png

FulhamFulham_Tactics-2.png

GK - rol de goalkeeper - defend

DR, DL - rol de full back - atack

DC - rol de central defender - defend

DMC - rol de anchor man - defend cu mentalitate defensiv la minim, in asa fel incat in timpul meciului pe faza de atac (cand DR si DL urca) devine al3lea DC

MR, ML - rol de winger - atack

MC - rol de advanced playmaker - support ... este setat ca playmaker, asadar toate mingile trec pe la el

STL - rol de target man - atac ... este setat ca target man supply to head

STR - rol de advanced forward - atac

Se joaca foarte mult pe flancuri, pase foarte multe si scurte si diagonale, DR DL MR ML au toti pus cross often from mixed to centre. MR si ML au swap position intre ei si atacantii intre ei. (Daca doriti alte informatii intrebati-ma)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa 23: Fulham - Birmingham 2-4

FulhamvBirminghamSplitView.png

Etapa 24: Manchester City - Fulham 3-0

ManCityvFulhamSplitView.png

League Cup semifinala retur: Fulham - Blackburn 1-1 ... din pacate visul frumos s-a terminat in semifinale :( ...

FulhamvBlackburnSplitView-2.png

FA Cup tur 4: Fulham - Sheffield United 1-3 ... pasa proasta a echipei continua si ma vad eliminat si din FA Cup :(

FulhamvSheffUtdSplitView.png

Etapa 25: Fulham - Sunderland 3-0

FulhamvSunderlandSplitView.png

Etapa 26: Fulham - West Ham 3-1

FulhamvWestHamSplitView.png

Etapa 27: Swansea - Fulham 2-3 ... 3v consecutive :yahoo:

SwanseavFulhamSplitView.png

Etapa 28: Fulham - Sheffield Wednesday 1-0 ... 4v consecutive :yahoo:

FulhamvSheffWedSplitView.png

Amical: Romania - Irlanda 2-4 ... Scorul poate arata altceva dar ca si joc, sunt multumit de meciul cu Irlanda. Pana sa raman in 10, au trecut odata sau de 2 ori de mijlocul terenului in rest doar Romania a fost pe teren. Si dupa ce am ramas in 10, au fost momente in care ii tineam cate 5 min in terenul lor.

RomaniavIrelandInformation_Formations.png

RomaniavIrelandSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

print cu Nathan Delfouneso :D

NathanDelfounesoProfile_Attributes.png

Etapa 30: Tottenham - Fulham 1-1 ... am fost egalat la ultima faza

TottenhamvFulhamSplitView.png

Etapa 31: Fulham - Chelsea 2-2 ... al2lea meci la rand egalat la ultima faza :capu

FulhamvChelseaSplitView.png

Etapa 32: Aston Villa - Fulham 2-1

AstonVillavFulhamSplitView.png

Etapa 33: Fulham - Manchester United 3-1

FulhamvManUtdSplitView.png

Etapa 34: Newcastle - Fulham 0-1

NewcastlevFulhamSplitView.png

Etapa 35: Fulham - Everton 0-2

FulhamvEvertonSplitView.png

Etapa 36: Nottingham Forrest - Fulham 0-0

NottmForestvFulhamSplitView.png

Etapa 37: Fulham - Huddersfield 0-1

FulhamvHuddersfieldSplitView.png

Etapa 38: Blackburn - Fulham 6-2 ... game set & match

BlackburnvFulhamSplitView-1.png

Bun deci iara am pierdut o etapa pe traseu ... In urmatorul post, voi pune clasamentul si statisticile + Euro 2020.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Prea multe screen-uri pentru nimic, sincer. Este plin thread-ul asta, a ajuns sa se blocheze cand dau click.

atunci voi posta un scurt rezumat de 2 randuri din 10 in 10 ai Carierei. Ca sa fie toata lumea multumita :thankyou: Revin cu un nou post peste 1 luna :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

atunci voi posta un scurt rezumat de 2 randuri din 10 in 10 ai Carierei. Ca sa fie toata lumea multumita :thankyou: Revin cu un nou post peste 1 luna :thumbup:

Pai tocmai rezumatul poate sa fie mai pe larg, ca nu asta blocheaza, ci screenurile inutile de la fiecare meci. Cand dau sa citesc ce ai mai facut, stau fix 1 min sa-mi intre in thread si citesc 3 randuri. Era mai frumos story-ul la inceput, poate ar fi cazul sa o iei de la capat.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sezonul 2 la Fulham (2020-2021) l-am inceput prin a face 3 transferuri care s-au dovedit a fi decisive. Dupa un sezon impreuna si locul 12 la final in sezonul precedent, echipa era deja omogena, nu am mai transferat decat unde stiam ca am o problema. Am decis sa ma bazez si pe tinerele talente din propria pepiniera care au iesit campioni la U18 sezonul trecut. Sperantele pentru noul sezon erau mari din partea mea, obiectivul conducerii era midle table iar obiectivul meu era calificarea in cupele europene (locul in campionat, castigarea FA Cup sau League Cup).

Alejandro Gonzales Martinez - Central Defender - 22.5 milioane - Boca Juniors - 3.5 stele CA, 4.5 stele PA leading star Premier League

AlejandroGonzlezMartnezProfile_Attributes.png

Bira - Striker - 22.5 milioane - Sao Paulo - 3 stele CA, 4 stele PA leading star Premier League

BiraProfile_Attributes.png

Tony - Striker - 15 milioane - Fluminese - 4 stele CA, 4 stele PA leading star Premier League

TonyProfile_Attributes.png

Mehmet Ali Mumcu - Defensive Midfielder, Central Midfielder - 7.5 milioane - Bayern Munchen - 2 stela CA, 4.5 stele PA leading star Premier League

MehmetAliMumcuProfile_Attributes.png

Pe acesta din urma l-am folosit mai mult la U18 si doar 6 meciuri la seniori. Si acum rezultatele ...

FulhamFulham_Fixtures.png

FulhamFulham_Fixtures-2.png

Dupa cum se poate observa, am iesit rapid din FA Cup (dupa primul meci) si am jucat finala League Cup pe care am pierdut-o cu 1-0 vs Everton. Portarul advers a iesit "mom" dupa ce a scos 20 suturi!!! In campionat, am inceput excelent sezonul, a urmat o perioada de declin in care am ajuns chiar si pe locul 9 dupa care echipa si-a revenit si a terminat pe un surprinzator loc 4!!! "Lasati-ne sa ne pregatim de Champions League :yahoo: " spunea cineva candva ...

EnglishPremierDivisionInformation_LeagueTable-1.png

EnglishPremierDivisionStats_PlayerStats.png

EnglishPremierDivisionStats_TeamStats.png

Si la final, va prezint tactica si pe cei 18 magnifici (pe langa cei 18, la meciuri au venit juniorii de la U18) care au adus atata bucurie in acest sezon in inimile suporterilor lui Fulham. Acest loc 4 din clasament este cea mai buna clasare din istoria clubului (infiintat in 1879)! Tot in acest sezon, echipa U18 a clublui a terminat pe locul 2 la 1pct de Arsenal.

FulhamFulham_Tactics-1.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy