Jump to content

BurticAndrey's Career


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

ACMilanvBolognaSplitView-3.png

PalermovACMilanSplitView-2.png

ACMilanvRomaSplitView-3.png

SampdoriavACMilanSplitView-2.png

Clasamentul din Serie A in acest moment ...

SerieAInformation_LeagueTable-6.png

Interul are o super echipa, nu imi pot imagina cum poate pierde campionatul acesta ...

FCInternazionaleInter_Tactics.png

Am primit in ultima zi de transferuri din ianurie 2018 o oferta soc (pentru mine) pentru un fundas. Suma care este pusa la bataie imi cam da batai de cap ... voi ce spuneti sa accept sau sa refuz aceasta oferta ??

FerreiraProfile_TransferOffer.png

Jucatorul in cauza ...

FerreiraProfile_Attributes-1.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Se merita doar daca ai probleme cu banii ...in rest e world-class player ..tine-l cat poti.

Asa ma gandeam si eu, sa refuz. Cu banii nu am nici o problema, in 2 sezoane am reusit sa duc bugetul (balance) de la -50 milioane la +100 milioane. Voi refuza oferta deoarece as ramane intrun singur CD (Kjaer) deoarece Muniesa si Humels joaca 90% dintre meciuri DL si DMC.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am iesit rapid din Coppa Italia ...

SampdoriavACMilanSplitView-3.png

SienavACMilanSplitView.png

ACMilanvTorinoSplitView-2.png

ACMilanvBeneventoSplitView-1.png

Adversarul din Optimile UCL - Arsenal Londra:

ArsenalvACMilanSplitView-1.png

ACMilanvCataniaSplitView-3.png

AtalantavACMilanSplitView-3.png

Asistentul mi-a mai aranjat un amical inainte de WC, cu Hong Kong ... tiki-taka Romania :popcorn:

HongKongChinaPRvRomaniaInformation_Formations.png

HongKongChinaPRvRomaniaSplitView.png

ACMilanvCagliariSplitView-2.png

Azi, dupamasa revin cu finalul de sezon si cu rezultatele de la WC2018!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Razbunare, dulce razbunare :yahoo: ... Urmatorul adversar: Manchester United in finala UCL !!!

RMadridvACMilanSplitView-1.png

ACMilanvFiorentinaSplitView-3.png

EmpolivACMilanSplitView.png

ACMilanvUdineseSplitView-2.png

Asa cum spuneam in decembrie, Inter a dominat campionatul, pur si simplu nu a avut adversar sezonul acesta ... Per total sunt foarte multumit de pozitia din clasament!

SerieAInformation_LeagueTable-7.png

SerieAStats_TeamStats-2.png

SerieAStats_PlayerStats-2.png

Si ...

ACMilanvManUtdSplitView-1.png

Sezonul 1 la Milan am preluat echipa de pe locul 10, afara din Europa si am reconstruit echipa, sezonul 2 am fost eliminat de OM in sferturile UCL, in sezonul 3 am fost eliminat de Real Madrid in semifinalele UCL, in sezonul 4 AM CASTIGAT UCL intrun mod incredibil !!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Am schimbat stafful de la nationala Romaniei, Tito Vilanova de la FC Barcelona! Acesta mi-a mai programat un amical inaintea WC cu Finlanda ...

FinlandvRomaniaInformation_Formations.png

FinlandvRomaniaSplitView.png

Voi reveni cu rezultatele de la WC2018! Fiti pe faza!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Si ... am ajuns si la WC2018 ...

RomaniavMoroccoInformation_Formations.png

RomaniavMoroccoSplitView.png

UruguayvRomaniaPreview_LineUps.png

UruguayvRomaniaSplitView.png

PortugalvRomaniaInformation_Formations.png

PortugalvRomaniaSplitView.png

Clasamentul final al grupei ... :yahoo:

WorldCupInformation_Stages-1.png

Otimi de finala

SaudiArabiavRomaniaPreview_LineUps.png

SaudiArabiavRomaniaSplitView.png

Poti sa pui un screen cu Bogdan Stancu?Aa,si...felicitari pentru UCL.Pacat ca ai iesit deabia pe 3 in campioant.

Eu sunt multumit de ceea ce am realizat in campionat, mai ales ca am incercat 3 formule noi sezonul acesta, si am slabit anumite compartimente (am ramas doar cu titularii fara rezerve) prin vanzarile facute la inceputul sezonului! Pana la urma in retur am revenit la 4-1-2-2-1 pe care l-am jucat sezonul trecut si il joc la Romania si am reusit sa termin pe 3 (desi la un moment dat eram pe 8)

Bogdan Stancu

BogdanStancuProfile_Attributes.png

Faza urmatoare, diseara!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sferturi de finala ... Mexic:

MexicovRomaniaInformation_Formations.png

MexicovRomaniaSplitView.png

In Romania exista o noua generatie de "AUR" ... Din nou sferturi de finala la WC dupa 24 ani!!! De la generatia lui Hagi si Raducioiu la generatia lui Stanescu si Stancu!!!

Finala WC2018: :popcorn:

ArgentinavMexicoInformation_Formations.png

ArgentinavMexicoSplitView.png

Asadar am pierdut cu viitoarea castigatoare a WC, Mexic!

WorldNations_WorldRankings.png

Am preluat nationala dupa Euro16 pe locul 36 in lume si am duso pe locul 8! S-a vedem ce va fi de acum incolo. Tin sa-i multumesc si in acelasi timp imi cer scuze lui Andrei Marinescu pentru ca desi e jucator liber de contract de 2 ani, ne-a ajutat din postura de titular sa ne calificam la WC dar la WC l-am lasat acasa (am jucat in campionat impotriva lui Juventus, Branescu desi a luat 2 goluri a iesit MOM cu 9.2, acesta a fost meciul care m-a facut sa il aduc pe Branescu in locul lui Marinescu) :bash S-au mai retras: Tatarusanu si Cadu.

Sa incepem transferurile pentru noul sezon. O bomba s-a produs pe piata transferurilor odata cu transferul lui Paulo Henrique de la Real Madrid la AC Milan pentru 50 milioane euro!!!

PauloHenriqueProfile_Attributes.png

Firat Demir - 2.2 milioane - Stutgart

FiratDemirProfile_Attributes.png

Antonio Fonseca - 30 milioane - OL

AntnioFonsecaProfile_Attributes.png

Juan Manuel Salas - 3.8 milioane - Racing Santander

JuanManuelSalasProfile_Attributes.png

Pablo - 3.8 milioane - Valencia ... pe acest jucator a fost licitatie intre 10 cluburi de la 1.5 pretul a ajuns la 3.8 ... sper sa nu ne dezamageasca

PabloProfile_Attributes.png

Later Edit: am primit oferte din partea Franta, Spania si Argentina! S-a las Romania pentru vreuna din ele sau sa-mi continui munca cu Romania??

Link to comment
Share on other sites

Transferuri bune si de viitor ...poate anu' asta nu mai domina Inter :thumbup: ...la faza cu Mexic ai avut ghinion pentru ca acolo ies regenii pe banda si nu sunt din aia prosti ....de curiozitate cati din echipa Mexicului au sub 25 de ani ?

Later Edit : Se merita numai daca tii cu una din ele si simti ca Romania nu poate face mai mult in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca mai bine ai incerca sa construiesti o noua "Generatie de aur".Spania,Franta si Argentina sunt deja echipe care au castigat minim o cupa mondiala si sunt cunoscute in toata lumea.

Daca are cu ce sa construiasca ......doar nu o sa astepte 20 de ani dupa niste regeni.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Poti pune o poza cu Alexe, Torje si Tanase?

GabrielTorjeProfile_Attributes.png

MariusAlexeProfile_Attributes.png

CristianTnaseProfile_Attributes.png

Am mai facut 2 transferuri (ultimele 2 pentru acest sezon):

Alexandre - 11 milioane - Haiduk Split

AlexandreProfile_Attributes.png

Peter Lever - 9 milioane - Arsenal

PeterLeverProfile_Attributes.png

Am castigat si SuperCupa Europei

SampdoriavACMilanSplitView-4.png

ACMilanvFiorentinaSplitView-4.png

Am prins o grupa foarte grea in UCL dar nu imi fac probleme pentru calificare

EuropeanChampionsCupInformation_Stages-7.png

In ceea ce priveste Romania, am prins o grupa extrem de usoara pentru Euro 2020. Daca nici acum nu iau locul 1, atunci cand?

EuropeanChampionshipQualifyingInformation_Stages.png

Acesta este lotul pentru Georgia si Danemarca.

RomaniaRomania_Players.png

Pe langa cei 26 din poza, mai am in vedere urmatorii jucatori: Costel Pantilimon (accidentat), Sergiu Homei, Cornel Rapa, Paul Papp, Silviu Ilie, Alexandru Bodea, Takayuki Seto, George Florescu, Alexandru Dan, Laurentiu Iorga, Cristi Tanase, Mihai Costea si George Tucudean.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Romania - Georgia, amical.

RomaniavGeorgiaPreview_LineUps.png

RomaniavGeorgiaSplitView.png

Danemarca - Romania, preliminarii EURO 2020

DenmarkvRomaniaPreview_LineUps.png

DenmarkvRomaniaSplitView.png

Dupa aceste 2 meciuri, am primit o stire prin care am fost anuntat ca Maximiliano Diaz, un portar Argentinian, a primit cetatenia Romania :yahoo: Voi avea batai de cap la titularizare cu Branescu, Pantilimon si Diaz ... Isi va face debutul in urmatorul meci din preliminarii cu Lichstein ca sa nu il mai poata fura Argentina

MaximilianoDazProfile_Attributes.png

GenoavACMilanSplitView-2.png

ACMilanvFenerbaheSplitView.png

ACMilanvLazioSplitView-3.png

RegginavACMilanSplitView-2.png

JuventusvACMilanSplitView-5.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

OlympiqueLyonnaisvACMilanSplitView.png

ACMilanvUdineseSplitView-3.png

AtalantavACMilanSplitView-4.png

Preliminariile Euro2020 Liechtenstein si Elvetia:

RomaniavLiechtensteinInformation_Formations.png

RomaniavLiechtensteinSplitView.png

SwitzerlandvRomaniaInformation_Formations.png

SwitzerlandvRomaniaSplitView.png

Dupa meciul cu Danemarca, un nou meci interzis cardiacilor :wtf:

Ma uitam ieri la meciul lui Liverpool cu Sunderland (parca) si mi-am adus aminte de fotbalul britanic adevarat, fotbalul de care m-am indragostit acum 13 ani. Asa ca desi echipa mergea bine, am hotarat sa testez o tactica cat mai apropiata de acel fotbal britanic. Iata ce a iesit:

ACMilanACMilan_Tactics-1.png

ACMilanACMilan_Tactics-2-1.png

GK - rol de goalkeeper - defend

DR, DL - rol de full back - atack

DC - rol de central defender - defend

DMC - rol de anchor man - defend cu mentalitate defensiv la minim, in asa fel incat in timpul meciului pe faza de atac (cand DR si DL urca) devine al3lea DC

MR, ML - rol de winger - atack

MC - rol de advanced playmaker (aici cred ca in realitate era box to box midfielder dar eu am optat spre un adv playmaker) - support ... este setat ca playmaker, asadar toate mingile trec pe la el

STL - rol de target man - atac ... este setat ca target man supply to head

STR - rol de advanced forward - atac

Se joaca foarte mult pe flancuri, pase foarte multe si scurte si diagonale, DR DL MR ML au toti pus cross often from mixed to centre. MR si ML au swap position intre ei si atacantii intre ei. (Daca doriti alte informatii intrebati-ma)

Primul meci, in UCL cu Benfica:

ACMilanvBenficaSplitView.png

Ce am uitat sa precizez este ca am vandut cativa jucatori in august:

Castro - 3 milioane - Anderlecht

Gary Medel - 5 milioane - Aston Villa

John Fleck - 2 milioane - Getafe

Johan Wall - 2.5 milioane - Almeria ... cu acest pusti scouterii mi-au dat tzeapa ... mi-au zis ca are potential 4 stele si cand l-am luat asistent managerul mi-a zis ca e doar decent pentru Serie A si 2 stele.

Andrea Bergonzi - 1 milion - Valencia ... un produs al clubului cu potential doar decent Serie A si am preferat sa il vand si sa joace undeva.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
nu se vad ss-urile, foloseste si tu alt server . :)

Incet incet se vor vedea toate din nou. De acum nu vor mai fi probleme cu pozele :thumbup:

FenerbahevACMilanSplitView.png

ACMilanvInterSplitView-3.png

TorinovACMilanSplitView-2.png

ACMilanvOlympiqueLyonnaisSplitView.png

EuropeanChampionsCupInformation_Stages-8.png

Urmatorul adversar in optimile UCL: Atletico Madrid.

ACMilanvNapoliSplitView-3.png

BresciavACMilanSplitView-2.png

ACMilanvLivornoSplitView-1.png

Acum mi-am amanat o etapa de campionat pentru a merge in Asia sa joc Clubs World Cup!

OkayamaFCvACMilanSplitView.png

BocavACMilanSplitView.png

Am mai adaugat un trofeu in visteria clublui. Am castigat tot ce se putea castiga cu AC Milan, inafara de Europa League unde nu am participat. Ma mut in Anglia. Mi-am pus Premier League la subscribe si astept stiri despre demiterea unui antrenor din PL. Vreau sa preiau pe Liverpool, echipa mea de suflet (dupa Poli) dar Liverpool joaca prea bine ca sa fie demis antrenorul asa ca preiau orice echipa! In ianuarie Kjaer si Paloschi au intrat in ultimele 6 luni de contract, o gafa imensa de management din partea mea si i-am pierdut gratis.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy