Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


BurticAndrey's Career


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Pana imi termin scoala de antrenori (in realitate) am decis sa imi incep cariera de antrenor in fm11. Duminica seara, dupa meciul Otelul - Poli, am decis ca vreau sa fac ceea ce nimeni nu a reusit in cei 6 ani de "Era BKP" si anume Cupa si Campionatul! Cum am preluat echipa? M-am dus la Marian Alexandru Iancu si i-am spus asa: lasa-mi echipa pe mana, nu imi trebuie salar, dar vreau prime de victorie la fiecare meci si prime de obictiv indeplinit la final de sezon! El a fost de acord si in ziua de 15 iunie 2010 m-a prezentat oficial ca fiind noul antrenor al lui Poli. Pentru primul sezon am decis sa pastrez intreg stafful tehnic dar clubul neavand nici un scouter, am angajat 7 scouteri (pana la finalul sezonului voi completa pana la 9). Fiind o persoana foarte incapatanata (in realitate), nu am ascultat de sfaturile staffului si mi-am setat propria filozofie de joc.

FCTimioaraFCTimioara_Tactics.png

FCTimioaraFCTimioara_Tactics-2.png

Am facut cunostiinta cu intreg lotul, jucatorii care erau imprumutati si aveau clauza "recall" am activato si mi-am facut o idee despre lot. Am identificat 3 probleme: lipsa unui DR, MC si AMR. Cei 7 scouteri nu au stat prea mult pe ganduri si au si venit cu propunerile lor din tarile in care i-am trimis: Tibi Balan, Gabriel Viglianti si Mickael Le Bihan. Jucatorii sunt cumparati in rate de 48 luni iar cei vanduti sunt cu banii jos.

S01A1InternacionalvFCTimioaraSplitView.png

S01A2UniversidadCatlicavFCTimioaraSplitView.png

S01A3UniversidaddeChilevFCTimioaraSplitView.png

S01A4FCTimioaravTottenhamSplitView.png

PS: daca aveti idei, sugestii, reclamatii, intrebari le puteti pune aici si voi raspunde la toate!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Ce am uitat sa scriu in primul post, sunt obiectivele pentru acest sezon.

- campionat: obiectivul este "Title Challange", eu imi doresc castigarea lui

- cupa: nu am obiectiv din partea conducerii, eu imi doresc sa o castig

- EL: obiectivul este ajungerea fazei grupelor, eu nu am obiectiv

A venit si primul meci oficial al sezonului, la Bistrita, cu Gloria din localitate. Nu aveam prea mari asteptari de la acest meci, deoarece Gloria se stie ca este un adversar redutabil pe teren propriu. In minutul 14, Tibi Balan preia o minge in marginea careului si suteaza spre poarta, mingea este blocata de un fundas advers dar ajunge la Goga care suteaza imparabil, 0-1. Dupa acest gol, echipa a reactionat exact cum mi-am dorit, multe pase, posesie a mingii, adormirea adversarului prin jocul de pase si contra-atacuri fulgeratoare. In minutul 74, Tibi Balan executa o lovitura libera de la 25m lateral stanga, centreaza in mijlocul careului de unde Luchin, nemarcat de nimeni inscrie cu capul, 0-2. Despre acest prim meci pot spune ca sunt multumit de joc si de rezultat, dar am totusi o nemultumire: ratam prea mult!

S01E01GloriaBistriavFCTimioaraSplitView.png

Tur 3 preliminar Europa League, OFK Belgrad. Nu am prea multe de spus despre aces meci, sunt profund dezamagit de jocul echipei si in special de Tibi Balan care a facut un fault inutil fara minge in min 4 si a luat rosu (dupa meci a primit amenda 2 saptamani din salar). A fost greu sa ma descurc in 10 oameni tot meciul, nu am vrut nici sa fortez deoarece aveam si returul de la Timisoara. In min 44 Tomic primeste mingea, se duce spre poarta noastra, AMBII fundasi centrali se duc pe el iar Dejan Ciric bineinteles ca ramane fara marchaj, primeste pasa si marcheaza, 1-0. Rezultatul este corect dupa ceea ce s-a jucat pe teren.

S01EL01OFKBeogradvFCTimioaraSplitView.png

In campionat am jucat cu acasa la Timisoara cu Astra Ploiesti. Nu am menajat nici un jucatori in privinta returului din EL! Inca din startul partidei s-a vazut ca pe teren a fost o singura echipa, Poli. In minutul 8, Grigore degajeaza mingea pana la mijlocul terenului, acolo unde Tames trimite o pasa de angajare cu capul direct pe Nikolic care ramane singur cu Grigore si inscrie, 1-0. In minutul 32, dupa mai multe pase la mijlocul terenului intre Tames, Magera si Alexa, ultimul il vede liber pe Tibi Balan si da o pasa excelenta printre fundasii adversi, Balan ramas singur cu Grigore inscrie simplu, 2-0. In minutul 36, Helder face o greseala imensa in aparare, nu reuseste sa preia o minge relativ usoara, Budescu profita si inscrie pe langa Pantilimon, 2-1. O noua greseala in aparare, de data aceasta in careul Ploiestenilor in min 83, Goian ii paseaza direct lui Burca (ms goian) acesta paseza la Tibi Balan care realizeaza dubla, 3-1.

S01E02FCTimioaravAstra2009SplitView.png

Returul din EL aduce o noua dezamagire, doar 0-0 acasa cu OFK. Din nou, a fost o singura echipa pe teren, Poli, dar ghinionul a fost de partea noastra in aceasta seara. 12 suturi din care 10 pe langa poarta!!! Din pacate sunt eliminat din EL, imi ramane sa ma concentrez pe cupa si campionat in acest sezon...

S01EL02FCTimioaravOFKBeogradSplitView.png

PS: daca aveti idei, sugestii, reclamatii, intrebari le puteti pune aici si voi raspunde la toate!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa rusinea din Europa League, eram decis ca trebuie facut ceva la echipa, mai ales ca urmau 3 meciuri de foc (Rapid, Dinamo si Tg Mures): Mansour va juca ST in locul lui Goga, Magera va juca AMC in loc de MC, Balan va juca AMR in loc de AMC iar Viglianti revenit dupa o accidentare va juca MC. Primul meci, pe Giulesti, cu Rapid a fost o descatusare a echipei. In min 7, Tibi Balan executa perfect un corner, Mansour reia nestingherit cu capul, 0-1. Momentul decisiv al partidei s-a petrecut in min 36 cand Candido Costa face un fault inutil la mijlocul terenului si primeste meritat al2lea galben (primul galben recunosc ca a fost primit gratuit) iar Rapid ramane in 10. Am schimbat mentalitatea de pe Attacking pe Overload si scorul a luat proportii. In min 45, Tibi Balan centreaza de pe dreapta, Viglianti inscrie cu un voleu din 10m, 0-2. In minutul 57, Mansour patrunde spre careul rapidist, paseaza in lateral lui Zicu care ii face o asezare perfecta lui Tibi Balan, 0-3. 4 minute mai tarziu, acelasi Tibi Balan dribleaza 2 adversari si da o pasa perfecta care il lasa singur cu portarul pe Mansour care dupa ce il dribleaza si pe Bornescu inscrie pentru 0-4. Asa cum s-a intamplat si in realitate, Zicu inscrie si el pe Giulesti in min 74 cu un sut de la 20m lateral stanga la coltul scurt (greseala de portar). 0-5 Scor final!

S01E03RapidBucvFCTimioaraSplitView.png

Dupa recitalul din Giulesti, m-am intors la Timisoara unde ma astepta duelul cu Dinamo. Un derby pentru suporterii banatzeni, un meci absolut normal pentru mine, un meci pe care il voi juca bineinteles la victorie. Imi doream foarte mult ca parcursul bun din Giulesti sa continue si in meciul cu Dinamo si astfel sa le fac cadou o victorie suporterilor. Tactica este aceeasi din meciul cu Rapid, singura schimbare a fost Goga ST in locul lui Mansour. Inainte de meci, le-am spus jucatorilor "For the Fans". Spre multumirea mea, si spre bucuria suporterilor, forma buna a baietilor a continuat si in acest meci. In min 17, Tibi Balan inscrie dupa un contra-atac scoala, 1-0. In minutul 34, acelasi Tibi Balan executa un corner perfect iar Goga inscrie cu capul, 2-0. Un nou contra-atac in min 41, Goga centreaza de pe dreapta iar Zicu SIGUR in careul de 16m inscrie cu un sut plasat, 3-0. In minutul 56, Tibi Balan centreaza de pe dreapta iar Bourceanu (surprinzator) inscrie cu capul, 4-0. Dupa acest gol, am schimbat mentalitatea pe "Counter" si am bagat de juniori in teren iar Dinamo a profitat pe final. In minutul 64, Torje centreaza de pe dreapta, Danciulescu inscrie cu un sut de la 16m, 4-1. Catalin Munteanu centreaza in min 72 iar Georgian Paun reia din alunecare in poarta, 4-2 Scor Final.

S01E04FCTimioaravDinamoBucSplitView.png

Despre meciul cu FCM Targu Mures nu prea am multe de spus, l-am dominat cap-coada, Sabau nu m-a surprins deloc, din fericire baietii au reusit sa penetreze apararea de 9 oameni a lui Sabau. Dupa cum se poate vedea in statistica meciului au inscris Magera (min 36) cu capul dupa centrarea lui Tibi Balan si Nikolic (min 90+3) tot cu capul dupa un corner bine executat de Viglianti.

S01E05FCTimioaravFCMTgMureSplitView.png

Meciul cu Urziceni a fost o dezamagire totala, poate la fel de mare ca eliminarea din EL. Jucatorii au fost deconectati total de la meci, nu mi-a iesit absolut nimic in acest meci! Sper sa fie doar un accident, iar echipa sa isi revina.

S01E06UrzicenivFCTimioaraSplitView.png

PS: daca aveti idei, sugestii, reclamatii, intrebari le puteti pune aici si voi raspunde la toate!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cum o dezamagire nu vine niciodata singura, Vaslui a venit la Timisoara si mi-a aplicat o corectie. A fost un meci dominat de Vaslui, care au reusit sa si inscrie odata in min 75 prin Adailton. Felicitari Vasluienilor pentru aceasta victorie!

S01E07FCTimioaravFCVasluiSplitView.png

Dupa cele 2 meciuri fara victorie, sunt decis sa nu fac nici o schimbare in echipa, ne vom prezenta la Brasov cu aceeasi tactica si acelasi prim 11! Desi scorul spune altceva, meciul a fost foarte echilibrat, si Brasov si Poli puteau invinge in acest meci. A fost un meci de care pe care, iar pe final experienta jucatorilor mei si-au spus cuvantul. Scorul a fost deschis repede (in min 5) de Goga dupa o centrare de pe stanga a lui Zicu, 0-1. In minutul 21, le Bihan arunca o minge inalta in careu iar Magera fiind cu un cap peste toti jucatorii inscrie pentru 0-2. Brasovul nu s-a lasat insa si a demonstrat ca isi doreste victoria, Chipciu inscriind senzational in min 28 in vinclu de la 25m lateral stanga, 1-2. Cand jucatorii mei erau cu gandul la odihna Texeira ii da o pasa excelenta lui Ilyes care ramas singur cu Pantilimon indeplineste o simpla formalitate 2-2. Meciul se indrepta spre un 2-2 cand Brasovul a cazut din punct de vedere fizic, iar in ultimele 10 min a fost o singura echipa pe teren, Poli. In min 81, Tibi Balan executa un corner iar Goga realizeaza dubla, 2-3. In min 84, acelasi Tibi Balan centreaza de pe dreapta iar Zicu inscrie cu un sut plasat, 2-4. Si ca sa fie omul meciului, Tibi Balan mai da o centrare perfecta, in min 88 pentru Goga care realizeaza hattrickul, 2-5 scor final!

S01E08FCBraovvFCTimioaraInformation_Overview.png

Nu voi spune foarte multe despre "deplasarea" din turul 6 al Cupei Romaniei, statistica spune totul. Pentru acest meci am decis sa odihnesc 4 jucatori, Panti (a jucat Taborda), Balan (a jucat Curtean), Zicu (a jucat Chitu) iar Goga a jucat pana la pauza.

S01CR01CFRTimvFCTimioaraInformation_Overview.png

Duelul cu ceilalti "feroviari", cei din Cluj, a fost decis de Goga care a prins o zi excelenta. Am facut si o schimbare in primul 11 inainte de meci, Ignatjevic a jucat DL in locul lui Sepsi usor accidentat. Meciul s-a jucat la o singura poarta, cea a CFR-ului.

S01E09FCTimioaravCFRClujInformation_Overview.png

PS: daca aveti idei, sugestii, reclamatii, intrebari le puteti pune aici si voi raspunde la toate!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Un alt lucru pe care am uitat sa il spun in primul post este acela ca la Past Experience am pus "Sunday League Footbaler".

si, ce zice Iancu despre eliminarea din preliminariile EL ?

ca asta a dat afara antrenori si de pe locul 2 (de 2 ori chiar)!

"The board is very disappointed at the team's performance in the Euro Cup"

Dar per total, tinand cont de rezultatele mele din turul campionatului (acolo am ajuns cu cariera) am Confidence la Job Stature 62%, adica Very Secure!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Meciul cu Otelul ar fi trebuit sa fie o razbunare pentru ceea ce s-a intamplat duminica seara :)). Asadar le-am spus baietilor "I expect to win!", ceea ce s-a dovedit tactica necastigatoare ... Meciul a fost impartit in doua: eu cu posesia, ei cu ocazile, amandoi cu golurile :)). In minutul 14 Punosevac primeste o pasa in careu, preia, face o pirueta si trage la coltul lung, 1-0. In minutul 28, le Bihan centreaza de pe dreapta, Grahovac a iesit gresit pe sub minge iar Zicu reia in poarta goala, 1-1. Din pacate nu am reusit sa il inving nici eu pe Dorinel.

S01E10OelulvFCTimioaraSplitView.png

Etapa urmatoare am jucat cu Sportul, o echipa care la prima vedere parea usor de invins, dar locul din clasament (4) s-a vazut si pe teren! Sportul au venit decisi sa castige la Timisoara, in prima repriza chiar m-a surprins jocul lor ofensiv. In minutul 20, Ghionea face o preluare gresita in careu, Ferfelea profita si inscrie pentru 0-1. In minutul 44 Qasem centreaza de pe stanga pentru Curelea care indeplineste o simpla formalitate, 0-2!!! Cand toata lumea se pregatea de pauza, Goga prinde un sut de la 30m in bara, din bara mingea il loveste pe Viciu si intra in poarta iar scorul devine 1-2. Acest gol se pare ca le-a turnat plumb in ghete studentilor, deoarece dupa pauza a fost o singura echipa pe teren, Poli, iar forcingul impus de mine prin schimbarea mentalitatii din Attacking in Overload a avut succes in min 57, cand acelasi Goga prinde un sut plasat de la 20m, 2-2. Din pacate acesta va fi si scorul final.

S01E11FCTimioaravSportulSplitView.png

Un alt meci dezamagitor si totodata al3lea la rand, este cel din deplasarea de la U Cluj. Un meci care m-a umplut din nou de nervi, dupa returul cu OFK Belgrad, un meci in care am ratat din toate pozitiile ... Inainte de pauza amandoua echipele ne-am dat autogoluri =)) In minutul 55 Ungurusan inscrie cu capul dupa un corner (primul gol primit din faza fixa in acest sezon). Cand toata lumea se pregatea sa desfaca sampania, Sepsi da o centrare perfecta de pe stanga iar Balan inscrie cu capul din mijlocul careului, 2-2 Scor Final.

S01E12UClujvFCTimioaraSplitView.png

Urmeaza duelul din turul 7 al Cupei Romaniei, in Ghencea, cu Steaua Bucuresti. In primele 10 min Steaua a avut toate ocaziile din acest meci! Autogolul lui Matei din min 6 si golul lui Tibi Balan din min 11 le-au turnat plumb in ghetele stelistilor care in restul de 80min nu au mai trecut de mijloc !!! Scorul a luat proportii, rand pe rand Zicu (2g), Goga (2g) si Nikolic ducand scorul la un neverosibil 0-7! A fost o dulce razbunare pentru acel 1-8 din 2004 :D

E01CR02SteauavFCTimioaraSplitView.png

PS: daca aveti idei, sugestii, reclamatii, intrebari le puteti pune aici si voi raspunde la toate!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa rasunatorul succes din Cupa Romaniei, m-am intors la Timisoara unde am primit vizita Victoriei Branesti. Un meci cu ultima clasata este intotdeauna mai periculos decat un derby! Dar de data aceasta nu a fost sa fie asa ... A fost o victorie mult mai usor obtinuta decat ma asteptam. In min 16 Viglianti inscrie cu emotii (bara-gol) din penalty, 1-0. Acelasi Viglianti inscrie in min 26 cu un sut direct in vinclu de la 20m, 2-0. Magera nu se lasa mai prejos si copiaza la indigo golul lui Viglianti in min 39, 3-0. Dupa pauza am lasat-o mai moale, am menajat din titulari, iar in min 67 Magera il gaseste excelent pe Goga in careu iar acesta din urma indeplineste o simpla formalitate, 4-0 scor final.

S01E13FCTimioaravBrnetiSplitView.png

M-am deplasat din nou in Ghencea, de data aceasta pentru duelul din campionat cu Steaua. De acest meci mi-a fost cel mai frica dintre toate din acest campionat deoarece noi eram pe val dupa ultimele 2 victorii iar stelistii bineinteles isi doreau razbunare pentru usturatoarea infrangere (0-7) in Cupa Romaniei. Prima repriza s-a jucat mai mult la mijlocul terenului, ambele echipe aparandu-se bine. Dupa pauza jocul s-a schimbat total, ambele echpe au inceput sa riste si inevitabil au venit si golurile. Mai intai, Sepsi recupereaza o minge si da o pasa lunga de 50m care il pune pe contra-atac pe Goga, acesta il dribleaza pe Galamaz si ramane singur cu Tatarusanu, il dribleaza si pe acesta si inscrie in poarta goala, 0-1. In min 78, acelasi Goga face o cursa pe partea stanga centreaza in careu iar Magera inscrie cu piciorul pentru 0-2. Scor final.

S01E14SteauavFCTimioaraSplitView.png

Din Bucuresti, m-am deplasat directl a Constanta pentru intalnirea din sferturile de finala a Cupei Romaniei cu Viitorul lui Hagi. Inainte de meci, am avut dubii, nu stiam daca sa joc cu primul 11 sau cu rezervele. Hotararea pe care am luato a fost decisiva in acest meci! Am jucat cu primul 11! Iar temerile mele s-au vazut in timpul meciului, Viitorul reusind din 3 suturi pe poarta sa inscrie 3 goluri! Goga a fost din nou de ne oprit, reusind sa inscrie nu mai putin de 4g in acest meci. Scorul Final de 3-5 mi-a asigurat calificare in semifinalele Cupei Romaniei!

S01CR03ViitorulC-avFCTimioaraSplitView.png

In campionat a urmat duelul cu liderul campionatului, Universitatea Craiova. Suprinzator poate pentru unii, eu nu mi-am facut probleme cu acest meci, fiind sigur de victorie tot timpul. Asa s-a si intamplat! In min 3 Tibi Balan inscrie printrun sut din interiorul careului, 1-0. 7 min mai tarziu, apararea a facut aceeasi greseala ca in meciul cu OFK Beograd, ambii DC s-au dus spre Florin Costea care a pasat spre Kara ramas fara marcaj, singur cu portarul a inscris pentru 1-1. Pe contra-atac in min 35 Goga marcheaza penru 2-1. Gangioveanu centreaza de pe stanga iar Kara din mijlocul careului marcheaza pentru 2-2 in min 54. Cand suporterii deja plecau de la stadion dezamagiti de scorul de pe tabela, l-am trimis in teren pe Nikolic care dupa o centrare din corner a lui Ghionea marcheaza cu capul in min 89 pentru 3-2! Sunt din nou pe primul loc!

S01E15FCTimioaravUCraiovaSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

Nu defensiva pare să fi fost problema în acele meciuri.

Nu am zis ca asta a fost problema in acele meciuri. I-am recomandat sa aibe mai mult in vedere defensiva in meciurile cu miza si sa lasa spectacolul pe locul 2. Exact cum a facut Porto in finala EL de aseara.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Urmatorul adversar = in deplasare la Gaz Metan Medias. Ma asteptam la un meci greu si asa a fost. Un meci echilibrat, amandoua echipele si-au creeat ocazii de gol. Singurul gol al partidei a fost marcat de Goga in min 72 cu un sut in vinclu din interiorul careului dupa o pasa primita de la Viglianti.

S01E16GazMetanvFCTimioaraSplitView.png

A venit Returul! M-am deplasat mai departe la Ploiesti pentru duelul cu Astra. Un alt meci extrem de echilibrat, ocazii multe de gol dar din pacate nici una fructificata. Un 0-0 care ma pastreaza pe locul 1.

S01E17Astra2009vFCTimioaraSplitView.png

Am ajuns si la meciul restanta cu Pandurii, un meci amanat de 2 ori pana acum. Cunoscandu-l pe Petre Grigoras ma asteptam la un meci foarte greu. In plus veneam si dupa 2 meciuri dezamagitoare facute de baieti asa ca ma asteptam la orice rezultat din acest meci. Spre bucuria celor 8000 de spectatori golurile nu s-au lasat asteptate, astfel Goga in min 8 (dupa o centrare de la Zicu) si Tibi Balan in min 11 (cu un sut la coltul scurt din interiorul careului) si m-am linistit. Chiar inainte de pauza Viglianti a inscris din penalty pentru 3-0 iar Zicu cu un sut de la 25m a inchis tabela in min 90.

S01E18FCTimioaravPanduriiSplitView.png

A urmat INCA un meci in care am avut 10000000 ocazii si nu am reusit sa marchez ... statistica spune totul ...

S01E19FCTimioaravGloriaBistriaSplitView.png

urmeaza o binevenita pauza de iarna, pauza in care incerc sa rezolv problema meciurilor in care ratez foarte mult si nu marchez.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Poti sa faci si o poza cu clasamentul?

clasamentul dupa turul campionatului + 2 etape din retur ... inaintea pauzei de iarna

S01C01RomanianFirstLeagueInformation_LeagueTable.png

PS: am uitat sa mentionez in primul post ca joc pe 11.3 si cu updateul facut de Mihai cu transferurile.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

A venit si pauza de iarna in care am facut cateva transferuri si 2 amicale. Din nou am cumparat in rate pe 48 luni si am vandut cash. Amicalele le-am jucaut pe no pressure si inainte de meci si la pauza iar la final le-am spus ca sunt multumit.

S01T2FCTimioaraTransfers_History.png

S01A5FCTimioaravCSKAMoscowSplitView.png

S01A6AnzhivFCTimioaraSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Primul meci oficial dupa pauza de iarna se pare ca i-a prins pe ai mei inca in vacanta. Victorie meritata a Rapidului. Nu am fost in stare sa dau nici un sut pe poarta! Numirea lui Stoichkov pe banca Rapidului s-a vazut, Rapidul avand o noua fata in retur. Scorul a fost deschis repede, Herea a inscris la coltul lung din careul mic in min 5. Mihai Roman a inchis tabela in min 50 printrun sut direct in vinclu de la 20m. Scor final 0-2.

S01E20FCTimioaravRapidBucSplitView.png

Dupa infrangerea in primul meci, ma asteptam ca echipa sa isi revina. Lucrul acesta s-a vazut si pe tabela, in min 3, Burca executa o lovitura libera de la mijlocul terenului direct in careu de unde Tibi Balan inscrie cu capul direct in vinclu. Am crezut ca e golul izbavirii, golul descatusarii pana cand in min 21 acelasi Tibi Balan pune un picior la un sut centrare si isi baga mingea in poarta, 1-1. Dupa acest autogol, echipa a jucat la fel ca in prima etapa cu Rapid, crispat si nereusind sa isi mai creeze ocazii de gol.

S01E21DinamoBucvFCTimioaraSplitView.png

Asadar ajungem din nou si la duelul cu Sabau. Meciul s-a disputat la -4 grade, pe ninsoare. Speram la maxim un egal din acest meci, dar jucatorii au dat semne de revenire si mi-au adus prima victorie din aceasta primavara. Pentru acest meci, am facut cateva modificari in primul 11, Mansour i-a luat locul lui Goga, Curtean in locul lui Zicu Viglianti AMR si Balan AMC. le Bihan centreaza in min 35 iar Mansour inscrie cu capul. Florin Dan egaleaza in min 55 din nou printrun sut de la 20m (al catelea oare in acest sezon...). Balan centreaza iar Mansour marcheaza in min 71. Balan executa o lovitura libera de la 40m lateral dreapta (langa tusa) si Luchin singur si nestingherit inscrie cu capul. 1-3 Scor final.

S01E22FCMTgMurevFCTimioaraSplitView.png

Vaslui ... m-a batut pe unde m-a prins in acest sezon! De data aceasta cu 2-1. Sanmartean si Adailton respectiv Curtean.

S01E23FCVasluivFCTimioaraSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Intre Vaslui si Brasov, am avut o saptamana la dispozitie sa resuscitez echipa si am aranjat un amical cu Banatul Timisoara pe care i-am batut 8-0. Stiind rezultatul din meciul tur, ma asteptam la un meci foarte greu cu "stegarii". Pana la urma, meciul s-a disputat doar la o singura poarta. 5-0, duble Goga si Balan si autogol Kajca.

S01E24FCTimioaravFCBraovSplitView.png

Si ... am ajuns la turul semifinalei de Cupa Romaniei. La Medias, cu Gaz Metan. Nu aveam asteptari de la acest meci, am trimis in teren cel mai bun 11 posibil, eram multumit de orice rezultat. Prima repriza, am fost dominat total, Mediasul ratand ocazii peste ocazii. Dupa pauza, jocul s-a echilibrat iar eu am razbunat ocaziile Mediasului. Toate 3 golurile trase la indigo!!! Goga centreaza Magera marcheaza, le Bihan centreaza Zicu marcheaza, Balan centreaza Goga marcheaza! Toate 3 golurile inscrise pe contra-atacuri fulgeratoare. Dupa 3-0 la Medias, sunt ca si calificat in finala.

S01CR04GazMetanvFCTimioaraSplitView.png

De la Medias, m-am deplasat direct la Cluj pentru duelul cu CFR. Shaqiri prinde un sut bomba in min 4 direct in vinclu si arunca tribunele (goale) in aer. Zicu centreaza iar Balan inscrie din mijlocul careului prin alunecare. Scor final 1-1 spun eu meritat, desi oricare dintre echipe putea castiga.

S01E25CFRClujvFCTimioaraSplitView.png

Etapa urmatoare am primit vizita celor de la Urziceni, un meci care altadata ar fost un derby pentru titlu, acum trebuia sa fie o simpla formalitate pentru mine. Scorul a fost la fel ca si in realitate... Am deschis scorul rapid, prin Goga in min 3 printrun sut la coltul scurt. Acelasi Goga face 2-0 in min 16 dupa o centrare venita de la Curtean. Tibi Balan dupa o pasa venita de la Goga, inscrie pentru 3-0 la coltul scurt. Silvasan a vrut sa demonstreze ca Poli a scapat mult prea usor de el si a inscris pentru 3-1 in min 32 dupa o centrare a lui Paduretu. Scor final 3-1

S01E26FCTimioaravUrziceniSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy