Jump to content

BurticAndrey's Career


BurticAndrei

Recommended Posts

mi se par niste prostii transferurile in 48 de luni...pentru ca asa poti lua orice jucator si deja o dai in fictiune , nu mai ai treaba cu realitatea.

eu prefer sa cumpar cu banii jos si dau cat ma tine buzunarul atat. + bagi clubul in datorii cu transferurile astea

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
Acum o sa o ingropi si mai tare pentru ca iti pleaca banii in fiecare luna pe ultimele transferuri.

Am revenit cu balance pe +, in ianuarie am vandut 10 rezerve si am reusit sa scot 43.250.000 pe ei (20 milioane cash si 23 milioane in rate). Sper ca pana la finalul sezonului balance-ul sa fie undeva intre 0 si -10 milioane. Pe langa cele 3 transferuri facute, voi mai cauta un DM/MC si un GK

Am continuat sa joc 4-2-3-1 ...

barivacmilansplitview.png

acmilanvatalantasplitvi.png

acmilanvsampdoriasplitv.png

acmilanvbolognasplitvie.png

Si am gasit cei 2 jucatori pe care ii mai cautam:

Jack Rodwell - 25.000.000 in 48 luni - Everton

jackrodwellprofileattri.png

Costel Pantilimon (reputatia clubului a scazut foarte mult dupa ce 2 sezoane la rand clubul a terminat la mijlocul clasamentului si nu a jucat in UCL sau EL si nu prea vin jucatori valorosi) - 3.000.000 cash - Poli Timisoara

costelpantilimonprofile.png

Dupa ce l-am luat pe Rodwell, am trecut la 4-2-2-2 ...

palermovacmilansplitvie.png

genoavacmilansplitview.png

acmilanvlaziosplitview.png

genoavacmilansplitview2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

mi se par niste prostii transferurile in 48 de luni...pentru ca asa poti lua orice jucator si deja o dai in fictiune , nu mai ai treaba cu realitatea.

eu prefer sa cumpar cu banii jos si dau cat ma tine buzunarul atat. + bagi clubul in datorii cu transferurile astea

am mai raspuns si pe pagina precedenta ... SI IN REALITATE SE FAC TRANSFERURI IN RATE! si spun asta in cunostiinta de cauza deoarece sunt de 12 ani in fotbal

Link to comment
Share on other sites

am mai raspuns si pe pagina precedenta ... SI IN REALITATE SE FAC TRANSFERURI IN RATE! si spun asta in cunostiinta de cauza deoarece sunt de 12 ani in fotbal

dar nu atat de numeroase si nu atat de mari ... cine ti-ar accepta tie 30 de mil in 48 de luni pe un jucator? in realitate . si aici vb de cluburi maricele nu in romania .

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

dar nu atat de numeroase si nu atat de mari ... cine ti-ar accepta tie 30 de mil in 48 de luni pe un jucator? in realitate . si aici vb de cluburi maricele nu in romania .

Cristiano Ronaldo de la Man U la Real ... o banca din Spania a platit suma de transfer pentru CR iar Real plateste lunar o suma de bani catre banca

Sepsi de la Benfica la Poli ... 120.000 euro pe luna AR FI TREBUIT sa plateasca Poli catre Benfica (din pacate nu a platit nici un cent si am fost retrogradati)

Lotul FC National la Poli ... Iancu a platit suma de transfer in 12 luni

In liga 4 din Romania (judetul Timis) ... s-a facut un transfer al unui jucator in rate de 150 euro pe luna (1500 euro era suma de transfer)

daca mai vrei, iti mai spun

fiecare are strategia lui de a juca fm, eu prefer aceasta strategie si am grija sa nu bag clubul in faliment. Am patit o singura data, la fm09 cand jucam cu Liverpool cand am ajuns la -300milioane: banca a preluat clubul si a acceptat toate ofertele pentru jucatori (oferte egale cu valoarea lor) si clubul a fost penalizat cu -10 pct in clasament ... chiar si asa am castigat titlul si UCL dupa care in sezonul urmator a trebuit sa ma descurc cu jucatorii care au ramas)

Strategia mea la cluburile mici este sa fac performanta imediat si pentru asta aduc in primul sezon cei mai buni jucatori posibili (care vin la acea echipa). Din sezonul 2 imi pun la punct sistemul de scouting si incep sa aduc 2,3 tineri promitatori in fiecare perioada de mercato. (vezi cazul Poli si Feyenoord)

Strategia mea pentru cluburile mari este sa construiesc o echipa combinata din jucatori cu experienta si jucatori tineri (15-19 ani). Performanta cade pe planul 2. Cu timpul cei experimentati pleaca (sau se retrag) si ajung sa am o echipa formata doar din U25 care va face furori in toate competitiile. (si asta fac de la cm99/00)

Link to comment
Share on other sites

Se fac transferuri pe 48 de luni, 36, 24, 12 si IRL. Chestia e ca NICIODATA, dar NICIODATA nu poti cumpara IRL orice jucator vrei tu cu 0 lei acum si 100 de milioane de dolari cand o zbura porcul.

Alta chestie lipsita de orice fel de realitate e urmatoarea: cand vreodata o sa vinzi 10 rezerve cu peste 40 de milioane de euro IRL? Orice echipa din lume se chinuie sa scape de ei gratis si nu pot :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

dar nu atat de numeroase si nu atat de mari ... cine ti-ar accepta tie 30 de mil in 48 de luni pe un jucator? in realitate . si aici vb de cluburi maricele nu in romania .

sa citesti cu atentie stirile internationale si o sa vezi ca foarte des se vorbeste despre rate. Ibra venind si plecand de la Barcelona - ambele transferuri au fost in rate. Barcelona inca mai platea desi Ibra plecase la Milan. :D

Performanta cade pe planul 2.

performanta e pe planul 2, stabilitatea financiara e pe planul 3.

pe planul 1 ce ramane ?

Se fac transferuri pe 48 de luni, 36, 24, 12 si IRL. Chestia e ca NICIODATA, dar NICIODATA nu poti cumpara IRL orice jucator vrei tu cu 0 lei acum si 100 de milioane de dolari cand o zbura porcul.

tot am amintit de Ibra, ia de aici: a plecat de la Barca si Milan trebuie sa plateasca primii bani dupa 12 luni. practic, au luat un jucator gratis si platesc incepand cu anul 2. Galiani, eh ?

in joc incepi sa platesti din prima luna, nu cand zboara porcul.

Link to comment
Share on other sites

tot am amintit de Ibra, ia de aici: a plecat de la Barca si Milan trebuie sa plateasca primii bani dupa 12 luni. practic, au luat un jucator gratis si platesc incepand cu anul 2. Galiani, eh ?

in joc incepi sa platesti din prima luna, nu cand zboara porcul.

Ok. Acum pune-te in locul lui Galiani si incearca cu acelasi tip de management sa-i iei pe: Gareth Bale, Rodwell, Kjaer, sau incearca sa iei jucatori tineri, de perspectiva de la echipe puternice. Stii raspunsul nu? J E T!

Nu Ibra, care scuza-ma este deja un jucator care se vinde oriunde in rate. Barca se bucura ca a primit o oferta si pe 48 de luni pe el.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ok. Acum pune-te in locul lui Galiani si incearca cu acelasi tip de management sa-i iei pe: Gareth Bale, Rodwell, Kjaer, sau incearca sa iei jucatori tineri, de perspectiva de la echipe puternice. Stii raspunsul nu? J E T!

Nu Ibra, care scuza-ma este deja un jucator care se vinde oriunde in rate. Barca se bucura ca a primit o oferta si pe 48 de luni pe el.

c'mooon Claudio, iti imaginezi de ex. ca Juve care intreaba acum pe piata de tot felul de nume (Kun, Tevez etc) sta pe un munte de bani rasarit brusc in contabilitate si care acum 6 luni (cand alergau cu limba scoasa dupa un imprumut la Aquilani) nu era ?

yep, Ibra e un jucator care se vinde oriunde in rate pentru ca... ??? pentru ca e al treilea cel mai scump transfer din istorie ?

Link to comment
Share on other sites

c'mooon Claudio, iti imaginezi de ex. ca Juve care intreaba acum pe piata de tot felul de nume (Kun, Tevez etc) sta pe un munte de bani rasarit brusc in contabilitate si care acum 6 luni (cand alergau cu limba scoasa dupa un imprumut la Aquilani) nu era ?

yep, Ibra e un jucator care se vinde oriunde in rate pentru ca... ??? pentru ca e al treilea cel mai scump transfer din istorie ?

C'mooon Ovidiu nici nu-ti imaginezi cat regreta Barca ca Ibrahimovic este al treilea cel mai scump transfer din istorie. Juventus intreaba, Galiani intreaba dar nici un club important n-o sa-ti dea jucatori tineri, DOAR CU BANI IN RATE! Sa dai ceva acum si ceva peste 24, 36 de luni e altceva, dar nu toti in rate.

Acum spune-mi tu ca Atletico Madrid va accepta o oferta de la Juventus pentru Aguero de genul 0 EURO acum, si cate 5000-6000 de euro asa pe luna pana cand se aduna 20 de milioane de euro. NEVER!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

cred ca orice presedinte/patron de club (outside Romania) care e si om de afaceri e perfect constient ca pe jucatorul x poate lua 45-50 de milioane in 2-3 ani sau 25-30 de milioane pe loc. pentru ca... pentru ca... sunt probabil o mana de oameni care au 50 de milioane gata sa-i dea pe toti o data pe un singur jucator (era Abramovich acum cativa ani, acum sunt la moda indieni, pakistanezi, nici macar Moratti nu mai e pe lista etc).

cumparatorii nu sunt nici ei prostii-prostilor (bine, cu cateva exceptii) sa arunce banii toti odata, pe un singur nume, ca la poker.

Torres - de la Liverpool la Chelsea, n-a fost cu banii jos. sau si asta e prea batran/bubos/usor de vandut ?

Link to comment
Share on other sites

cred ca orice presedinte/patron de club (outside Romania) care e si om de afaceri e perfect constient ca pe jucatorul x poate lua 45-50 de milioane in 2-3 ani sau 25-30 de milioane pe loc. pentru ca... pentru ca... sunt probabil o mana de oameni care au 50 de milioane gata sa-i dea pe toti o data pe un singur jucator (era Abramovich acum cativa ani, acum sunt la moda indieni, pakistanezi, nici macar Moratti nu mai e pe lista etc).

cumparatorii nu sunt nici ei prostii-prostilor (bine, cu cateva exceptii) sa arunce banii toti odata, pe un singur nume, ca la poker.

Torres - de la Liverpool la Chelsea, n-a fost cu banii jos. sau si asta e prea batran/bubos/usor de vandut ?

Exact ce spuneam. Nici un club NU va accepta o oferta cu 0 LEI acum si restul luna de luna. Multi patroni incep sa accepte oferte de genul 4-5-10 milioane de euro acum si restul pana la 20-30 in rate luna de luna, dar si aici rar am vazut in 48 de luni, adica 4 ani. E mult prea mult si orice patron vrea banul cat mai repede.

Apreciez ca numele lui papa' Moratti i se scrie corect, iar al lui gaLLiani este terfelit de o ignoranta pe drept justificata.

INTEResant. Nici nu mi-am dat seama.Ovidiu isi asuma aceasta greseala, eu am dat copy/paste de la el :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Exact ce spuneam. Nici un club NU va accepta o oferta cu 0 LEI acum si restul luna de luna. Multi patroni incep sa accepte oferte de genul 4-5-10 milioane de euro acum si restul pana la 20-30 in rate luna de luna, dar si aici rar am vazut in 48 de luni, adica 4 ani. E mult prea mult si orice patron vrea banul cat mai repede.

meh, a acceptat Barca, e suficient pentru mine.

mai mult, platile incep sa curga abia dupa ce Ibra a adus deja titlul pe San Siro. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
pune si tu un screenshot cu lyon te rog. thx.

olympiquelyonnaisolympi.png

Acel 4-2-2-2 (cu care am batut pe Real Madrid cu Poli), pot spune ca da roade! Adevarul este ca si am jucatori pentru a juca aceasta tactica ... Rezultatele sunt mai mult decat multumitoare!

livornovacmilansplitvie.png

acmilanvtorinosplitview.png

leccevacmilansplitview.png

acmilanvnapolisplitview.png

fiorentinavacmilansplit.png

acmilanvudinesesplitvie.png

regginavacmilansplitvie.png

sampdoriavacmilansplitv.png

acmilanvfiorentinasplit.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

" din 14 iunie 2011 - Antrenor licentiat UEFA "C" "

si ce poti antrena ? :D

- secund Liga 3

- principal Liga 4,5 si 6

- antrenor la centrele de copii si juniori din cadrul tuturor cluburilor din Romania

Felicitari pentru licenta. Cat despre cariera la Milan, ar fi interesant sa prezinti si tactica pe care o folosesti.

multumesc. tactica am prezentato pe vremea cand antrenam pe Poli ... o mai prezint odata

Dupa cum spuneam este vorba despre 4-2-2-2 .. Goalkepeer, 2 Full Backs, 2 Central Defenders, 2 Defensive Midfielder, 2 Wingeri, 1 Poacher si 1 Advanced Forward.

- pe faza de aparare se transforma intro aparare (stiu ca suna aiurea dar am dormit 5 ore din ultimele 48 si mie greu sa ma exprim) pe 2 linii de cate 4 jucatori deoarece cei 2 MR si ML coboara foarte mult in aparare

- pe faza de atac se transforma in 4-2-4 datorita faptului ca wingerii urca foarte mult pana ajung pe linie cu cei 2 atacanti.

Acesta este si primul 11 pe care il folosesc in majoritatea meciurilor.

acmilanacmilantactics.png

acmilanacmilantactics2.png'

Si un meci pe care sper sa il uit cat mai repede posibil ... Scuze Anahoret, sunt Interist ca si tine, cu un ochi ma bucur si cu celalalt plang pentru rezultat!

acmilanvintersplitview.png

si Clasamentul dupa 32 etape cu 6 inainte de finalul campionatului ...

serieainformationleague.png

23m 16v 3e 4i - am obtinut pe banca lui Milan pana acum.

Daca iau campionatul, imi dau demisia si plec unde vad cu ochii

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@Ovidiu: nu am glumit, urmatoarea mea destinatie dupa AC Milan va fi o echipa din Championship, preferabil o fosta campioana, pe care sa o readuc acolo unde ii este locul. Imi plac astfel de provocari, imi place sa fiu resuscitator de echipe ...

Din pacate, finalul de campionat nu s-a desfasurat dupa cum ma asteptam. Dupa rezultatele foarte bune din retur, mi-am facut aluzii si am avut doar deziluzii.

ACMilanvRomaSplitView.png

JuventusvACMilanSplitView.png

ACMilanvCataniaSplitView.png

CagliarivACMilanSplitView.png

FiorentinavACMilanSplitView.png

ACMilanvBariSplitView.png

AtalantavACMilanSplitView.png

SerieAInformation_LeagueTable-1.png

Finalul campionatului m-a gasit pe locul 4. Obiectivul pentru acest sezon (impus de mine) si anume "aducerea clubului din nou in UCL acolo unde ii este locul" a fost atins. Am reusit sa stabilizez bugetul clubului, terminand cu -8milioane dar dupa premiile de la finalul sezonului am ajuns la +40milioane.

Dan Petrescu dupa ce a luat 2 titluri si 2 cupe cu Poli, s-a intors in Rusia la Locomotiv Moscova, iar la Poli a venit Marin Barbu!!! :capu:hysterical:

Feyenoord a fost preluata de Ruud Gullit dupa ce am plecat eu si a luat cupa + campionatul in Olanda, maturand pe jos cu toate echipele ... concluzia:

1. ori sunt eu un antrenor slab

2. ori Gullit a profitat de echipa construita de mine (aducand in iarna doar 1 DL 1 DR si 1 ML)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am primit un buget de transferuri de 45milioane cu care mi-am facut de cap pe piata transferurilor. Am continuat campania de reconstructie a echipei. Aceasta a fost si ultima campanie de reconstructie, din acest moment vom aduce doar strictul necesar.

PS: nu stiu cum naiba sa scap de Ibrahimovic :capu Nu ma mai bazez pe el, i-am spus si in private chat sa isi caute echipa, dar nimic ... am dat offer to clubs cu 0 euro si nu am primit absolut nici o oferta pentru el :capu 11 milioane ma costa doar salariul lui ... :capu

Valentin Voicila - 525.000 - Dinamo Bucuresti (tanara speranta, sper sa nu moara asa)

ValentinVoicilProfile_Attributes.png

Joel Robles - GRATIS - Atletico Madrid (il vroiam pe Luis Guilherme de la Feyenoord cu care si semnasem dar nu l-am putut aduce din cauza regulei stupide din Italia cu maxim 1 FGN pe sezon)

JoelRoblesProfile_Attributes.png

Craig Joyce - 4.500.000 - Feyenoord

CraigJoyceProfile_Attributes-1.png

Juan - 23.000.000 - Feyenoord

JuanProfile_Attributes-1.png

Stephen Ferguson - Feyenoord

StephenFergusonProfile_Attributes-1.png

Ferreira - 40.000.000 - Valladolid (acest DC l-am dorit inca de cand eram la Poli, m-am zgarcit atunci sa dau 2 milioane ... acum am dat 40milioane ...)

FerreiraProfile_Attributes.png

Adam Hlousek - 19.000.000 - Stuttgart (l-am vrut pe Di Maria cu care si semnasem dar ... maxim 1 FGN pe sezon ...)

AdamHlousekProfile_Attributes.png

Douglas Costa - 23.000.000 - Sahtior (am reusit sa il iau datorita faptului ca are si cetatenie portugheza)

DouglasCostaProfile_Attributes.png

Yann M'Villa - 13.000.000 - Liverpool (nu era in planurile mele, dar pe 15 august a venit impresarul lui si mi l-a propus si stiind potentialul lui l-am cumparat)

YannMVilaProfile_Attributes.png

Obiectivele pentru acest sezon sunt:

1. locul 1 sau 2 in campionat

2. finala cupei

3. accederea in grupele UCL -> locul 1 sau 2 in grupa UCL (ManC, Atletico Madrid, Feyenoord) -> minim sferturi

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Pentru Matri, Juventus va plăti 15,5 milioane de euro în trei ani clubului Cagliari, iar pentru Quagliarella va achita 10,5 milioane tot în trei tranşe anuale.

În schimbul lui Pepe şi Motta, torinezii vor plăti 7,5 şi, respectiv 3.75 milioane de euro în trei ani clubului Udinese.

Jucătorii au semnat contracte pe patru sezoane cu Juventus, mai puţin Quagliarella care are o înţelegere pe trei ani.

pentru cei care ziceau de rate. <_<

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

PS: de o saptamana sunt cu apartamentul in renovare, nu prea am timp nici de jucat si nici de prezentat. Intru pe net de la un prieten la care de altfel si stau in tot acest timp.

V-am prezentat transferurile, acum sa incepem prezentarea sezonului 6 pentru mine, sezonul 2 la AC Milan. Pe 28 iunie, am primit invitatii din partea lui Liverpool (325k) si Tottenham (250k) de a juca 2 amicale pe 5 si 8 august in Anglia. Oferte acceptate, de altfel si singurele 2 amicale pentru acest presezon. Fiind inca o echipa in reconstructie, cu multi jucatori noi, nu mi-am facut sperante si le-am jucat pe amandoua in sistem 4-2-2-2 pe contra-atac si "no pressure, the result is not important!". Iata rezultatele:

TottenhamvACMilanSplitView.png

LiverpoolvACMilanSplitView.png

Rezultate mai mult decat multumitoare. In luna iulie, am vandut 7 jucatori. Am dat offer to clubs cu 200% si am obtinut pe ei 25 milioane cash si 10 milioane in rate. Singurul pe care vroiam sa il vand si GRATIS dar care nu a primit oferta a fost Ibrahimovic si uite asa am ramas sa ii platesc cele 11 milioane salar :capu Intre timp, mi-am aflat si adversarul din play-offul UCL, RC Lens. Recunosc, i-am luat cam de sus jucand 4-2-3-1 total attack si era sa ma coste acest lucru ...

RCLensvACMilanSplitView.png

ACMilanvRCLensSplitView.png

Grupa din UCL: ManCity, Atletico Madrid, Feyenoord.

Campionatul l-am inceput "cu frana de mana trasa"! Totusi, era de asteptat 5 jucatori din primul 11 erau noi. Dar si eu, incapatanat, am jucat 4-2-3-1 total attack.

CataniavACMilanSplitView.png

ACMilanvBolognaSplitView.png

Pentru meciul cu Atletico Madrid, vicecampioana Spaniei, nu am mai riscat si am jucat 4-2-2-2 pe contra-atac iar rezultatul dovedeste ca i-am surprins total :faces Mai mult de atat, fostul meu DR, Papas... (nume imposibil de retinut) mi-a dat o mana de ajutor in min 75 si a luat rosu.

AtMadridvACMilanSplitView.png

Am continuat sa joc 4-2-2-2 pe contra-atac si in campionat dar rezultatele nu au fost cele asteptate ...

LaziovACMilanSplitView.png

ACMilanvGenoaSplitView.png

ACMilanvPalermoSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy