Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


BurticAndrey's Career


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Imediat dupa infrangerea din UCL cu ManU (1-3) am primit vizita celor de la FC Vaslui, o echipa puternica. In min 23, Zicu executa un corner, Sinama-Pongolle inscrie cu o lovitura de cap pentru 1-0. Pedro Oloni egaleaza in min 69 dupa centrarea lui Wesley. A fost un meci echilibrat. un meci de care pe care, oricare echipa putea castiga cele 3pct.

S02E13FCTimioaravFCVasluiSplitView.png

M-am deplasat apoi la Bistrita, o echipa incomoda, o echipa retrogradata sezonul trecut care acum joaca in Liga2. A fost un meci dominat clar de Poli, doar ghinionul a facut ca scorul sa fie doar 0-2. Sinama-Pongolle a reusit o dubla (in min 40 a reluat cu capul o centrare venita din corner de la Zicu si in min 88 pune latul la un sut centrare a lui Curtean) si mi-a adus calificarea in semifinalele Cupei Romaniei.

S02CR03GloriaBistriavFCTimioaraSplitView.png

De Etapa 14 vreau sa uit cat mai repede posibil. Asa dominat nu am mai fost de la "dubla" cu ManU din UCL! CFR Cluj nu mi-a oferit nici o sansa in acest meci! Cine s-a uitat la meci, poate spune ca a vazut o echipa Poli aflata parca in vacanta ...

S02E14CFRClujvFCTimioaraSplitView.png

I-am batut in tur, o puteam face si in retur! Dar din pacate nu a fost sa fie ... Etapa 5 din UCL m-a gasit la Glasgow. In min 1, Falkenburg il lobeaza excelent pe Pantilimon si inscrie pentru 1-0. Aici, la 1-0 si dupa infrangerea cu CFR, nu am mai crezut in nimic, si mi-a fost frica sa nu "iau multe". Cu toate astea am continuat cu aceeasi tactica 4-2-3-1. 3 minute mai tarziu, Tibi Balan executa un corner iar Goga mai agil decat fundasii "scotieni" marcheaza pentru 1-1. Jelavic ii readuce pe "scotieni in avantaj dupa o imensa gafa in apararea mea. Inainte de pauza, Papac il faulteaza in careu pe Goga, arbitrul acorda pentalty iar Gangioveanu il transforma, 2-2! In min 61, Goga si Zicu fac un 1-2 de zile mari la mijlocul terenului prin care au scos din joc 4 jucatori "scotieni", Zicu ramane singur cu portarul si il executa cu sange rece si pentru prima oara in acest meci sunt in avantaj, 2-3!!! Al3lea gol primit din faze fixe sezonu asta (al4lea in total) este inscris de Falkenburg in min 70. Dupa acest gol, a fost doar o singura echipa pe teren, Poli... iar in min 92, Tamudo putea aduce victoria cu o lovitura de cap dar un Papac scoate mingea de pe linia portii (era sa sparg monitorul de nervi :)) )

S02UCL05RangersvFCTimioaraSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Forma buna din meciul cu Rangers s-a confirmat in urmatoarea etapa de campionat, impotriva Otelului din Galati. Chiar daca meciul a fost dominat de Otelul, jucatorii au reusit sa se apere bine si sa loveasca pe contra-atac. Zicu executa o lovitura libera direct in transversala, mingea ricoseaza la Mendez care inscrie cu poarta goala, 0-1. Zicu scapa pe contra-atac in min 63 pe partea stanga, centreaza in careu de unde acelasi Mendez marcheaza pentru 0-2, scor final.

S02E15OelulvFCTimioaraSplitView.png

Meciul cu Astra mi-a lasat un gust amar. Practic, Astra s-a batut singura ...

S02E16FCTimioaravAstra2009SplitView.png

Ultimul meci din UCL in acest sezon si o noua umilinta care nu a putut fi evitata ... Pur si simplu am atacat tot meciul, CSKA s-a aparat si m-a lovit pe contra-atac ...

S02UCL06FCTimioaravCSKAMoscowSplitView.png

Dupa cum se poate observa, daca bateam in ultima etapa,ma calificam mai departe in UCL, deoarce la egalitate de puncte primul criter erau meciurile directe! Pentru primul sezon sunt multumit de ce am facut in UCL.

S02UCL-C01EuropeanChampionsCupInformation_Stages.png

Dupa umilinta cu CSKA, a urmat inca o umilinta, de data aceasta cu Steaua, care sezonu acesta s-a razbunat pentru sezonul trecut. Eu am fost cu ocaziile, Steaua cu golurile ...

S02E17FCTimioaravSteauaSplitView.png

Asa arata clasamentul inaintea pauzei de iarna ... Eu mai am o restanta pe care in loc sa o programeze acum, mi-a ingreunat programul si o voi juca la primavara ... Ma asteapta o iarna grea, trebuie sa schimb apararea din temelii, cei 10 scouteri si-au facut foarte bine treaba si au venit cu diverse propuneri, vom vedea ce voi alege la iarna. Cert este ca vreau sa reconstruiesc echipa. De acum inainte voi urma "ciclul de 5 ani" pe care l-am urmat in toate carierele mele din cm si fm si cu care am avut atatea succese. Voi cumpara jucatori doar sub 18 ani si sub 1.500.000 euro (preferabil sub 750.000)!

S02C01RomanianFirstLeagueInformation_LeagueTable.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pentru ca nu mai am rabdare sa comentez toate meciurile din retur, voi prezenta foarte pe scurt ceea ce s-a intamplat (daca doriti statistica unui meci va rog sa cereti si voi prezenta in amanunt). In toate meciurile din retur am avut pe teren intre 2 (minim) si 7 (maxim) jucatori U20!!! Am reusit performanta sa termin sezonul cu Ballance: 11.615.518 euro in cont ... ma astept la buget mare de salarii si transferuri mai ales ca am asigurate inca 7 milioane din UCL!

Rezultate:

FCTimioaraFCTimioara_Fixtures.png

Clasament:

RomanianFirstLeagueInformation_LeagueTable.png

Finala Cupei pe care bineinteles ca si in primul sezon, am pierdut-o ...

FCTimioaravSteauaSplitView.png

Si acum voi prezenta transferurile cu care voi ataca noul sezon:

Florin Costea - am reusit sa fur golgeterul campionatului :)) - GRATIS

FlorinCosteaProfile_Attributes.png

Tamas Hajnal - gratis

TamsHajnalProfile_Attributes.png

Ricardo - fostul portar al nationalei Portugaliei - gratis

RicardoProfile_Attributes.png

Eugene Seleznyov - golgeterul campionatului Ucrainian, fost si pe la Sahtior in 2008 - gratis

EugeneSeleznyovProfile_Attributes.png

Damian Diaz - gratis

DaminDazProfile_Attributes.png

Morais - gratis

MoraisProfile_Attributes.png

GuillermoMedina - 1.500.000 in 48 luni - 5 stele de la scouter

GuillermoMedinaProfile_Attributes.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ivan Cordoba - 3.800.000 in 48 luni - 5 stele de la scouter

IvnCrdobaProfile_Attributes.png

Si acum va arat un jucator pe care sigur voi regreta ca m-am zgarcit la salar cu el ... a ales Club Brugge in detrimentul meu ...

CaduProfile_Attributes.png

Sper ca, jucand cu aceeasi tactica ca si in sezonul trecut, de data aceasta sa am rezultate mult mai bune in UCL.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dragi colegi forumisti, am intampinat o problema destul de mare spun eu, si nu stiu ce sa fac ... am salvat in momentul in care am facut poza si astept parerile voastre ...

1. Sa mai raman 1 sezon si sa incerc sa trec de grupele UCL cu Poli

2. sa accept oferta ...

AndreyBurticNews_Inbox.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Bun, m-am decis! Desi initial imi doream sa onorez oferta primita de la Sahtior, am decis sa mai raman inca 1 sezon in Romania! Motivele sunt urmatoarele:

- am facut cateva transferuri de jucatori peste nivelul campionatului si vreau sa ma bucur de ei.

- imi doresc revansa in grupele UCL cu Poli

- nu am castigat Cupa Romaniei in cei 2 ani ... vreau ca inainte sa plec, sa castig toate trofeele posibile in Romania!

- daca oferta era de la Liverpool, as fi acceptat in secunda 2 fara sa mai gandesc!

LE: se pare ca nu intru direct in grupele UCL ... sunt nevoit sa joc in tur 3 preliminar (la fel ca Steaua)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

yes, de ce crezi ca a fost foamea asta pe la tv.

Stiau ca de la anul nu mai intra direct in grupele ucl.

tinand cont ca nu am mai jucat fm cu o echipa romaneasca de la fm08, cu atat mai mare mi-a fost mirarea ... am reusit sa ajung in grupele UCL dupa ce mi-am distrus adversarii in preliminarii ... azi, dupamasa, cand vin de la turneul final al campionatului national (merg sa vad meciurile grupei C ca se joaca la Timisoara) voi prezenta mai pe larg totul.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Asadar am ajuns la S03. Pe langa transferurile anuntate acum 1 zi, am mai facut unul pe ultima suta de metri (31 aug):

Gabriel Barrales - 19 ani, raport de la scouter CA 2.5 stele PA 4.5 stele - 3.100.000 euro in 48 luni

GabrielBarralesProfile_Attributes.png

La capitolul plecari se numara asa:

Tibi Balan 32 ani - 875.000 cash - Saint-Etienne

Adrian Ricchiuti 34 ani - 100.000 cash - Recreativo Huelva

Razvan Stanca 32 ani - 250.000 - Samsunspor

Sorin Ghionea - 33 ani - 70.000 cash - Norwich

Nicola Ravaglia - 23 ani - 600.000 cash - Lazio

Am jucat 2 amicale: Tottenham (270.000 am primit) am pierdut 2-3, Juventud de Las Piedras (140.000 am primit) am batut 2-0.

Meciuri oficiale:

SteauavFCTimioaraSplitView.png

UClujvFCTimioaraSplitView.png

FCTimioaravCSKASofiaSplitView.png

FCTimioaravOelulSplitView.png

CSKASofiavFCTimioaraSplitView.png

SteauavFCTimioaraSplitView-2.png

FCTimioaravBrnetiSplitView.png

DebrecenvFCTimioaraSplitView.png

UCraiovavFCTimioaraSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

FCTimioaravDebrecenSplitView.png

Am fost pus in Grupa A din UCL. Anul asta am sansa sa imi iau revansa cu CSKA Moscowa care mi-a furat in ultima etapa locul 2. CSKA a eliminat Steaua in tur 3 preliminar!

EuropeanChampionsCupInformation_Stages.png

daca mai doriti alte poze, sa imi spuneti!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Andrei, la tactica care o ai, 4-3-3 gen Barcelona ( daca nu ma insel ) ai mai umblat la instructiunile jucatorilor ? sau la 4-2-3-1 acela ? Ai umblat la Players Instrucions ?

la 4-1-2-2-1 am instructiuni puse de mine la toti jucatorii

la 4-2-3-1 am doar team instructions + instructiunile de baza pentru fiecare rol (ex poacher, winger ...), nu am schimbat nimic la player instructions

imi dai si mie un link ceva la logourile care le ai ? am si eu dar numa` pentru anglia ..

http://www.fm-base.co.uk/forum/club-competition-logos/52010-silkysideways-logo-megapack.html ... iti explica tot acolo

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mergem mai departe cu cariera mea (virtuala) de antrenor ...

FCTimioaravFCVasluiSplitView.png

SportulvFCTimioaraSplitView.png

Prima etapa din UCL, adversar Real Madrid ... Am decis sa risc si sa joc cu tactica standard, vroiam sa vad adevarata valoare a echipei!

RMadridvFCTimioaraSplitView.png

VoinaSibiuvFCTimioaraSplitView.png

GloriaBuzuvFCTimioaraSplitView.png

FCTimioaravGazMetanSplitView.png

Inaintea celei de a2a etape din UCL cu CSKA Moscowa, am decis sa joc mai prudent si defensiv si iata ce a iesit:

FCTimioaraPre-Match_TeamSelection.png

FCTimioaraPre-Match_TeamSelection-2.png

FCTimioaravCSKAMoscowSplitView.png

In continuare in campionat am adoptat formula standard ...

FCTimioaravPanduriiSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

FCTimioaravAstra2009SplitView.png

Etapa 3 din UCL mi-a adus si o mare dezamagire din partea baietilor ... din nou am jucat cu aceeasi tactica din meciul cu CSKA, din nou am deschis scorul rapid.

AnderlechtvFCTimioaraSplitView.png

si acum explicatiile: la primul gol primit, Sepsi dormea pe teren, si-a tinut omul la un aut dar dupa ce s-a executat autul in loc sa iasa la offside el a ramas in continuare sa il tina si l-a scos din offside pe Suarez care bineinteles ca nu putea rata de acolo ...

AnderlechtvFCTimioaraTVView.png

in min 85, la scorul de 1-1, Morais putea inscrie si cel mai probabil sa inchida meciul ... a tras in portar dintro pozitie clara de gol, singur cu portarul iar 4 min mai tarziu Anderlecht a inscris golul de 2-1 ...

AnderlechtvFCTimioaraTVView-2.png

FCTimioaravCSMioveniSplitView.png

FCTimioaravAstra2009SplitView-1.png

Am mai facut un transfer pe 10 septembrie ...

Oscar Madlala - 150.000, CA 1.5 stele PA 4 stele

OscarMadlalaProfile_Attributes.png

Si am perfectat si 2 transferuri ce vor veni in Ianuarie ...

Evandro - 7.000.000 in 48 luni, CA 3 stele PA 4.5 stele

EvandroProfile_Attributes.png

Nonso Oliseh - 2.700.000 in 48 luni, CA 3,5 stele PA 4,5 stele

NonsoOlisehProfile_Attributes.png

Cu siguranta aceste 2 transferuri imi vor rupe finantele, dar si eu voi rupe tot in Romania :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu stiu de ce insisti cu passing shorter si pressing more, la tactica pe Counter. Incearca, sa joci mai direct. Si cu pressing pe tot terenul doar din partea atacantului, si a celor doi mijlocasi de banda.

din neatentie :wtf::capu

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy