Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


BurticAndrey's Career


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

PetrolulvFCTimioaraSplitView.png

FCTimioaravAnderlechtSplitView.png

DinamoBucvFCTimioaraSplitView.png

Dupa egalul cu Dinamo, am facut o schimbare de tactica

FCTimioaraFCTimioara_Tactics-4.png

FCTimioaraFCTimioara_Tactics-2-3.png

iar rezultatele nu au ezitat sa apara:

PanduriivFCTimioaraSplitView.png

FCTimioaravFCBraovSplitView.png

FCTimioaravRapidBucSplitView.png

si cel mai tare rezultat in aceste 3 sezoane ...

FCTimioaravRMadridSplitView.png

Tactica este simpla: 1 GK, 2 Full Back, 2 Central Defender, 2 Defensive Midfielder, 2 Wingeri, 1 Poacher, 1 Advaced Forward

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Dupa victoria cu Real Madrid din UCL, am decis ca dupa 2 sezoane si (aproape) jumate este nevoie de o schimbare a filosofiei de joc, mai ales pentru ca am intinerit foarte mult lotul in acest sezon (am 8 jucatori peste 23 ani). Asadar voi juca in continuare 4-2-2-2, defensiv si incercand sa speculez toate situatiile de contra-atac! Daca pana acum filosifia era "marcam 1 gol mai mult decat adversarul", de acum incolo filosofia de joc va fi "in primul rand sa nu primim gol si vedem dupa aceea daca putem marca"!

FCTimioaravUClujSplitView.png

OelulvFCTimioaraSplitView.png

mare noroc am avut in acest meci, daca nu lua rosu CSKA in min 21 nu cred ca reuseam sa scos un egal de la 2-2 in sus sau o victorie ...

CSKAMoscowvFCTimioaraSplitView.png

Asa arata grupa A din UCL la finalul celor 6 meciuri ... am prins in extremis locul 3 ce duce in EL

EuropeanChampionsCupInformation_Stages-1.png

A urmat pauza de iarna, pauza in care bineinteles am intinerit si mai mult echipa ... Au plecat batraneii:

Zicu - 29 ani - 1.900.000 cash - Al Jazeera

Magera - 30 ani - 1.100.000 cash - Al Jazeera

pe Seleznyov nu vroiam sa il dau dar am primit o ofera de 4.400.000 cash + 600.000 dupa ce inscrie 10 goluri de la Sahtior si am acceptat.

FCTimioaraTransfers_History.png

In 2 ianuarie am dat un search dupa jucatori intrati in ultimele 6 luni de contract si am reusit sa semnez cu 2 dintre ei ...

FabianoSantacroceProfile_Attributes.png

DavidMendesdaSilvaProfile_Attributes.png

Sortii mi-au pus-o in cale pe Dinamo Zagreb in EL ...

DinamovFCTimioaraSplitView.png

FCTimioaravSteauaSplitView-1.png

FCTimioaravDinamoSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

GazMetanvFCTimioaraSplitView.png

CFRClujvFCTimioaraSplitView.png

PanduriivFCTimioaraSplitView-1.png

In sferturile Europa League, am dat peste o alta echipa din Germania, Shalke 04.

FCTimioaravSchalkeSplitView.png

FCTimioaravCFRClujSplitView-1.png

SchalkevFCTimioaraSplitView.png

S-a terminat parcursul european pe sezonul acesta, si revenim la tactica 4-2-3-1! Totodata, voi insista in primul 11 cu cativa tineri, jucatori precum Goga sau Pantilimon vor lua loc pe banca.

Astra2009vFCTimioaraSplitView.png

CFRClujvFCTimioaraSplitView-2.png

CSMiovenivFCTimioaraSplitView.png

FCTimioaravPetrolulSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Sergio Araujo la Schalke :-? ia pune un print cu el :thankyou:

SergioAraujoProfile_Attributes.png

RapidBucvFCTimioaraSplitView.png

FCTimioaravDinamoBucSplitView.png

Inainte de ultima etapa, eram la egalitate de puncte cu U Craiova. Trebuia sa castig ca sa fiu sigur ca iau campionatul. Iata ce a iesit ...

FCBraovvFCTimioaraSplitView.png

RomanianFirstLeagueInformation_LeagueTable-1.png

RomanianFirstLeagueStats_TeamStats.png

RomanianFirstLeagueStats_PlayerStats.png

Totusi, chiar daca nu am castigat campionatul, dupa 2 finale pierdute, am reusit sa castig in sfarsit Cupa Romaniei!

UClujvFCTimioaraSplitView-1.png

FCTimioaraFCTimioara_Players.png

DorinGogaProfile_Attributes-1.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

DaminDazProfile_Attributes-1.png

FlorinCosteaProfile_Attributes-1.png

MoraisProfile_Attributes-1.png

Am cerut lui Iancu sa investeasca in centrul de copii si mi-a acceptat cererea ...

AndreyBurticNews_Inbox-1.png

Am castigat toate trofeele posibile in Romania (2 campionate, 1 cupa, 2 supercupe). De acum, la prima oferta care vine de la alta echipa o voi accepta!

Link to comment
Share on other sites

Am castigat toate trofeele posibile in Romania (2 campionate, 1 cupa, 2 supercupe). De acum, la prima oferta care vine de la alta echipa o voi accepta!

Mai bine ca nu ai plecat la Donetsk. Am ajuns si eu acolo 2 sezoane si jumatate intr-o cariera si e ridicol de usor (si foarte boring). Primesti un buget porcos, iar nivelul in general e foarte slab (inclusiv Dinamo Kiev ajunge echipa de duzina dupa 2 3 sezoane)

Jucam doar pentru Cupele Europene, iar in rest imi propuneam obiective de genul, sa termin cu maxim de puncte campionatul.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Mai bine ca nu ai plecat la Donetsk. Am ajuns si eu acolo 2 sezoane si jumatate intr-o cariera si e ridicol de usor (si foarte boring). Primesti un buget porcos, iar nivelul in general e foarte slab (inclusiv Dinamo Kiev ajunge echipa de duzina dupa 2 3 sezoane)

Jucam doar pentru Cupele Europene, iar in rest imi propuneam obiective de genul, sa termin cu maxim de puncte campionatul.

am selectate 15 tari dar cand voi pleca de la Poli, voi pleca doar in Anglia, Spania, Franta, Italia sau Germania. In principiu voi incerca sa castig toate trofeele posibile in toate cele 5 tari.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

intrucat am plecat de la Poli, rog un admin sa modifice numele topicului in BurticAndrey's Career sau Story

Incepem noul sezon (al4lea) cu cateva noutati:

Mirel Radoi - liber de contract

MirelRdoiProfile_Attributes.png

Daniel Niculae - liber de contract

DanielNiculaeProfile_Attributes.png

Alex Chipciu - 1.500.000 in 48 luni - FC Brasov

AlexandruChipciuProfile_Attributes-1.png

Dan Tincu - 500.000 in 48 luni - Ceahlaul

DanTincuProfile_Attributes.png

Eduardo Dominguez - 3.000.000 in 48 luni - Las Palmas

EduardoDomnguezProfile_Attributes.png

Totodata am continuat campania de intinerire a lotului si la capitolul plecari avem asa:

Sinama-Pongolle - 1.500.000 cash - Leeds

Tamas Hajnal - 70.000 cash - Le Mans

Ricardo - 26.000 cash - Valencia

Napoli era in cautare de feeder club iar Marian Iancu a luat decizia ca noi suntem clubul potrivit: (bineinteles fara acordul meu)

AndreyBurticNews_Inbox-2.png

Sa incepem asadar sezonul:

FCTimioaravUCraiovaSplitView-1.png

FCTimioaravUnireaAISplitView.png

DinamoBucvFCTimioaraSplitView-1.png

FCTimioaravFCBraovSplitView-1.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

UClujvFCTimioaraSplitView-2.png

FCTimioaravCelticSplitView.png

FCTimioaravSteauaSplitView-2.png

CelticvFCTimioaraSplitView.png

ChiajnavFCTimioaraSplitView.png

BrnetivFCTimioaraSplitView-1.png

FCMidtjyllandvFCTimioaraSplitView.png

FCTimioaravGloriaBistriaSplitView.png

CSMRmVlceavFCTimioaraSplitView.png

GazMetanvFCTimioaraSplitView-1.png

Dupa meciul cu Gaz Metan, la iesirea din stadion m-au asteptat 2 impresari veniti de la Rotterdam care mi-au pus pe masa un contract cu Feyenoord. I-am adus in sala de sedinte a clubului, unde i-am chemat si pe Chivorchian si pe Iancu. La un moment dat, Iancu s-a ridicat in picioare si mi-a spus ca imi ofera dublu fata decat imi ofera Feyenoord. Eu i-am replicat in felul urmator: "Este cariera mea in joc, eu decid ce fac de aici incolo. Nu ma voi duce niciodata niciunde pentru bani, ma voi duce intotdeauna unde imi este mai bine din punct de vedere sportiv. Am castigat 2 campionate, 1 cupa si 3 supercupe cu Poli, dupa parerea mea mi-am facut pe deplin datoria si spun eu ca treaba mea s-a incheiat la Poli. Voi accepta oferta de la Feyenoord, nu pentru bani ci pentru ca din punct de vedere sportiv pot avea rezultate mult mai bine in Olanda decat in Romania!"

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa cum spuneam, am semnat cu Feyenoord Rotterdam. Un club cu o istorie indelungata, fondat in 1908, avand multe trofee pe plan intern si international. Ajuns la club, am facut cunostiinta cu stafful si nu mi-a placut ce am gasit aici. Prima masura a fost sa demit toti scouterii! Am angajat altii in loc pe care i-am trimis in diverse locuri ale lumii. Antrenorii am decis sa ii mai las, desi nici aici nu prea mi-a placut ce am gasit. Legat de facilitati, Feyenoord este in primele 10 cluburi din lume la bazele de pregatire! Lotului de jucator, i-am acordat 2 luni, sa imi demonstreze ce stiu (1 octombrie - 1 decembrie). In aceste 2 luni, am tot incercat diverse prim11 pana mi-am facut o idee despre jucatori. Gata cu introducerea, sa incepem cu meciurile. Ca si tactica, am ales 4-2-3-1 prezentat pe prima pagina, in primul s-au al2lea post.

FeyenoordvWillemIISplitView.png

VitessevFeyenoordSplitView.png

FCUtrechtvFeyenoordSplitView.png

In meciul cu Ajax am jucat 4-2-2-2 (2DC 2FB 2DM 1MR 1ML 2ST) defensiv pe contra atac ... tactica cu care am reusit performantele in Europa League sezonul trecut si prezentata pe pagina mai sus sau pe pagina anterioara). Iata rezultatul ...

AjaxvFeyenoordSplitView.png

Dupa acea umilinta, am decis ca tot sezonul sa joc 4-2-3-1!

Quick20vFeyenoordSplitView.png

FeyenoordvFCTwenteSplitView.png

RodaJCvFeyenoordSplitView.png

FeyenoordvFCDenBoschSplitView.png

FeyenoordvVVVSplitView.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

AAAAA am uitat sa precizez in postul anterior ca imediat cum am ajuns la echipa am adus 3 jucatori liberi de contract:

MiguelngelMoyProfile_Attributes.png

ShaunWright-PhillipsProfile_Attributes.png

MichaelMancienneProfile_Attributes.png

A venit 1 decembrie si am facut curatenie printre jucatori! Au ramas la prima echipa 14 jucatori asa ca am inceput cautarile pentru viitoare transferuri. Cei pe care i-am trimis la echipa a2a, i-am si pus pe TL si am reusit sa ii vand pe preturi bunicele. Am aruncat o privire la scouteri si in special la cel trimis in Romania. Am ramas surprins placut sa observ ca 5 jucatori de la Poli faceau fata cu brio (CA intre 1.5 si 3.5 stele) (PA intre 4 si 5 stele, toti aveau potential mai bun decat ce aveam pe acele posturi) si la Feyenoord! Am inceput negocierile si din cei 5 am reusit sa transfer doar 4, pentru al5lea cerea Iancu prea mult pentru valoarea jucatorului (dupa parerea mea). Continuam cu meciurile pana la 2 ianuarie.

NECvFeyenoordSplitView-1.png

SCCambuurvFeyenoordSplitView-1.png

FeyenoordvLisseSplitView-1.png

scHeerenveenvFeyenoordSplitView-1.png

Pe 1 ianuarie am facut urmatoarele transferuri:

Arsenio Valpoor - liber de contract (banuiesc ca il cunoaste toata lumea ce potential are)

ArsenioValpoortProfile_Attributes.png

Jose Cobelli - 1.700.000 in 48 luni - Argentinos Juniors

JosCobelliProfile_Attributes.png

Craig Joyce - 2.400.000 in 48 luni - Leeds

CraigJoyceProfile_Attributes.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy