Jump to content
  • 0

Cariere Fm 13


dasca

Question

De regula FM inseamna pentru mine Ascoli, Salamanca, 1860 Munchen, Derby County, Vitesse, Minerul Uricani si o cariera unemployed. De data asta, ca si la FM 12, inceputul va fi in Spania la Salamanca. To be continued...

Voi?

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 669
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nu cred.

In primu` sezon imi dau demisia de la Steaua , echipa ramane fara antrenor 7 etape pana la sfarsitul turului , timp in care bate TOT.

Eu liber ma gandeam ca nu pup contract pana in sezonu 2 , dar un tycoon se baga la Brasov , investitor australian , buget 35 milioane upgrade youth + training de 18,5 milioane. Si mi-au dat approach fara sa aplic .

Ati mai vazut tycoon in Ro din primu sezon? ..In salvarea asta Rapidu` tot pe datorie joaca..si aia aveau reputatie..

Link to comment
Share on other sites

salut,

cel mai ghinionist sezon al meu de cand joc FM este chiar primul meu sezon cu Steaua in FM 13.Am pierdut titlul in ultima etapa contra lui CFR dupa ce practic am condus campionatul tot returul...Mi s-a accidentat Rusescu inainte cu vre-o 6 etape si a stat pe bara vre-o 3 saptamani.Si in sistemul 4-2-3-1 nu am avut un atacant care sa fie macar la jumatate din valoarea lui Ruse.Rocha si Nikolici au fost praf am facut vre-o 3 egaluri fara rusescu si CFR s-a apropiat la un punct inaintea ultimilor 2 etape.Culmea e ca am avut finala cupei chiar cu CFR.am avut 2-0 la pauza.M-au egalat si in min 85 chipciu a trimis o torpila din lovitura libera si am luat cupa.Mai aveam 2 meciuri de castigat.Cu chiajna in deplasare de care mi-a fost cel mai frica, pe care l-am si castigat 0-1 in min 75 am dat golul.Iar in ultima etapa cu severinul care era undeva pe locul 12-13 imi trebuia o victorie care era relativ simplu de obtinut mai ales ca imi revenise si Rusescu dupa accidentare, meciul s-a terminat 1-1 dupa ce Severin a condus.Cfr a castigat cu brasovul si am pierdut titlul in ultima etapa.FML.

clipboard02bn.jpg

24943228.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu cred.

In primu` sezon imi dau demisia de la Steaua , echipa ramane fara antrenor 7 etape pana la sfarsitul turului , timp in care bate TOT.

Eu liber ma gandeam ca nu pup contract pana in sezonu 2 , dar un tycoon se baga la Brasov , investitor australian , buget 35 milioane upgrade youth + training de 18,5 milioane. Si mi-au dat approach fara sa aplic .

Ati mai vazut tycoon in Ro din primu sezon? ..In salvarea asta Rapidu` tot pe datorie joaca..si aia aveau reputatie..

da si la mine tot la brasov ,a venit parca din sezonul 2 l-au transferat pe Halilovic cu 5mil E.

Link to comment
Share on other sites

Salut , numa ce am inceput si eu sa ma joc fm13 , am inceput in serie B , dupa am preluat pe Juventus si acuma am ajuns la Chelsea ... Problema mea este ca i-au foarte multe goluri in deplasare de la echipe foarte slabe indiferent de tactica care o aplic ... Am jocul crackuit , stie careva dc sau daca ma poate ajuta cu o tactica ok. de Obicei joc 4-2-3-1 , in partea de atac il am pe oscar , jovetic , hazzard si neymar , dar eu am 11-12 suturi pe poarta 1-2 goluri si adversari 4 suturi 3 goluri

Link to comment
Share on other sites

Mi-am facut curaj si am inceput si eu o cariera la FM 2013 dupa o cariera lunga la FM 2012, bineinteles cu Steaua.

La training parca e cea mai mare schimbare. Nu stiu daca merita sa aflu cum merge treaba sau sa nu umblu deloc acolo.

Imi place ca au bagat mesaje in timpul meciului dar au exagerat cu optiunile, bifate toate ma dor ochii..macar ai optiunea sa alegi ce mesaje sa primesti. Jocul in sine pare mai spectaculos mai real in 3D..dar din meciurile de pregatire sper ca fundasii sa nu fie aerieni si in meciurile oficiale.

Imi place mult ca au bagat optiunea cu transfer target.

Am impresia ca jocul in sine e facut la repezeala si ca se putea mult mai bine...poate 2014.

Cam astea sunt primele impresii dupa cateva saptamani de jucat ..

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Parerea mea, sunt cam putini, eu la fiecare echipa la care antrenez mereu promovez sezon de sezon cate 6-7 pusti, care prind doar 1-2 lotul de 18, prin rotatie si in functie de rezultat/adversar ii arunc in lupta. Asa se cresc juniorii, nu cumparandu-i din alte campionate.

Link to comment
Share on other sites

Eu am bagat la Steaua milioane de in youth facilities si cel mai mare potențial de la echipa de U19 e de doua stele...ce sa fac sa am pusti mai buni??

Verifica la facilitati recrutarea de tineri , si asteapta.

Si la Bayern , Dortmund intra rar cate un regen care rupe. Eu am adus jucatori care din report de 2 stele jumate prin antrenament individual i-am adus la un nivel suficient cat sa-mi fie macar rezerve la echipe.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai pot...sa mor.

Ma apuc iar de fumat si de baut.

In ultima etapa sunt la egalitate cu Steaua dupa ce i-am batut in tur in deplasare si acasa am facut egal prin cel mai de cacat gol de cand joc fm ...din 2007.

http://imageshack.us/photo/my-images/607/70628422.png/

Asa arata clasamentul inainte de ultimele meciuri.

Nea Piti intre o laba de barbut si-o sticla de spirt ce zice , sa mai cheme si el jucatori la nationala. Antrenorii din tarile straine ce zic , sa ma ia si de la Brasov la nationala ...Dumnezeu ce zice , sa-mi mai accidenteze si mie din jucatori , ca doar tot campionatu + europa league din stage 1 nu am avut cine stie ce jucatori accidentati , ori erau rezerve , ori dura 7 zile ca luau ..pojarel whatever.

http://imageshack.us/photo/my-images/69/mdaaaa.png/ - Asa imi arata echipa pe care vroiam s-o folosesc , ma rog , aproape. Aveam ultimele 2 meciuri ( campionat + finala cupei cu Steaua ) cheie din sezon. Pe Astra si Steaua poti sa le bati doar in 4-5-1 cu 3 MC 2 DC excelenti si ST Poacher de mare calitate in salvarea asta.

Ei bine , eu din 5 cm am 3 accidentati , am campitanul si cel mai bun jucator din sezon plecat..cel mai scump jucator cumparat la nationala. si el e mc.

AWESOME ! Steaua cu achizitii gen..Tincu , Al Zaharia ( nu ala de la gaz metan ) in general jucatori sub 150 k la achizitionare darama tot in campionat.

Eu ce pana mea fac? X(X(X(

Link to comment
Share on other sites

Clar , s-a blocat PC`u cand eram in play-off si aveam 1-0.

batusem in cupa la penaltiuri ....la portari si nu am apucat sa salvez.

i-am dat un pod de palma unitatii si mi s-a futut placa video , acum joc pe integrata..<3 u FM . ma bucur ca m-am reapucat de joc.

Link to comment
Share on other sites

Dupa 3 luni de pauza, am zis sa ii mai dau o sansa jocului....

un scurt rezumat:

Non-ME:

-Dupa 3 sezoane, bayern, desi are un buged de 200mil( !!!) pt transferuri, vinde an de an cei mai buni jucatori, iar in 2015, joaca in continuare cu robben si ribery, iar lotul primei echipe nu are mai mult de 20 de jucatori.

Asta e un exemplu, acelasi lucru se intampla la toate echipele mari.

ME:

-INCREDIBIL cum aceleasi buguri le intalnim din 2008 incoace, goluri din cornere fara numar (joc cu Arsenal, Cazorla care bate cornere are 30 de assisturi sezonul asta, iar Mertesacker si Koscielny au impreuna 16 goluri)

-3,4,5 bare pe meci

Inteleg ca unii atacanti au o perioada mai slaba, dar , serios SI ? De ce asta in FM se traduce prin 30 de ratari monumentale, 4 bare pe meci ale aceluiasi jucator, sau cate 2 goluri anulate pe meci?

Nu mai spun de suturile din afara careului....

Plm, iar m-am saturat de el.

In alta ordine de idei, ca jucator de CM din 2001 (atunci am aflat de CM3- sezonul 98-99), pe o scara de la 1 la 10, FM13 primeste nota ...2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy