Jump to content
  • 0

Cariere Fm 13


dasca

Question

De regula FM inseamna pentru mine Ascoli, Salamanca, 1860 Munchen, Derby County, Vitesse, Minerul Uricani si o cariera unemployed. De data asta, ca si la FM 12, inceputul va fi in Spania la Salamanca. To be continued...

Voi?

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 669
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Cea mai mare performanta din 2007 cand joc FM .

2013061000006.jpg

In sferturile Cupei Mondiale , dupa un parcurs relativ usor. Acum urmeaza semifinala cu Uruguay si deja sunt numai ape , mai ales dupa meciurile cu Germania (pierdut 3-0) , Spania (castigat 2-1 dupa ce am fost condus cu 1-0) si cel cu Brazilia a carui desfasurare spune totul.

Un an fabulos si cu Rangers unde am castigat EL ... Urmeaza povestea dupa finalul World Cup.

Link to comment
Share on other sites

Gata si cel de-al 6-lea sezon cu Rangers si al 3-lea an la echipa nationala. Cred ca am reusit cele mai mari performante la echipa nationala , ajutat si de conjunctura si mai ales de noroc.

Sa incepem cu Rangers:

Am inceput sezonul ezitant cu egaluri impotriva unor echipe modeste. Am jucat de la meci la meci mai bine , si am reusit sa castiga titlul cu o etapa inainte sa inceapa playofful (deci cu 7 etape inainte de final). Am un lot foarte bun , in mare parte si foarte tanar (iar asta se vede din cand in cand) insa jucand in europa league pana in ultimul act (trofeu pe care l-am si castigat) mi-am dat seama ca 24 de jucatori nu sunt suficienti pentru a lupta pe 4 fronturi (Campionat , Cupa Ligii , Cupa Scotiei , Europa League/Champions League) , pe sfarsit de sezon este foarte foarte greu , se aduna cartonase , accidentari , oboseala si am ajuns in ultimele etape sa joc cu doar 2 titulari de drept in campionat.

Am cam defilat anul acesta , am ajuns si la 55-60 de jocuri fara infrangere in campionat (nu mai stiu exact cate , parca am un screen) , nu prea am adversari , singurele care pun probleme fiind Dundee (care an de an imprumuta de la mine cate 3-4 jucatori care nu prea au sanse sa joace) si Celtic , o echipa ce l-a pus pe David Moyes antrenor dar care de la sezon la sezon isi vinde cei mai buni 2 - 3 jucatori si aduce 5-6 jucatori mediocrii.

In UCL am cazut intr-o grupa cu PSG , Tottenham si Sahtior , o grupa grea dupa parerea mea , PSG echipa care cu un an inainte ma scosese din sferturile UCL , Tottenham campioana de 3 ani consecutivi a Angliei si Sahtior o echipa fffff greu de batut acasa. Am reusit sa termin pe 3 la egalitate de puncte cu Tottenham si doar lipsa sansei a facut sa nu merg mai departe in UCL. Ultima etapa eu jucam cu PSG , Spurs cu Sahtior. La pauza 1-0 pt mine , si 2-0 pt Sahtior scor la care mergeam mai departe trecand cu 3 pct in fata lui Tottenham care avea de partea ei rezultatele directe si golaverajul. Am fost egalat in min 83 , moment in care am observat ca la Sahtior se facuse 3-1 . Eram totusi cu 1 pct in fata lor , insa in min 92 , Mr. Gomez (Mario) s-a gandit ca n-am ce sa caut eu pe locul 2 si mi-a mai marcat un gol. Am pierdut 2-1 si am mers in Europa League unde am intalnit Zenit pe care am eliminat-o cu o dubla victorie (4-2 , 2-1), Lokomotiv Moscova tot dubla victorie (2-1 , 2-1) , CSKA Moscova dubla victorie (2-0 , 2-1) iar in finala Lazio intr-un meci nebun , 0-0 cu 4 bari , marcheaza ei in min 96 , egalez eu in 106 si castig la penalty. Am batut toata Rusia in acest parcurs al meu in Europa League :D si aveam sansa ca in finala sa intalnesc Anji pe care a spulberat-o Lazio 4-0 , 4-1 in semifinale.

Am castigat Cupa Ligii jucand numai cu jucatori ce nu prea prindeau in campionat , si Cupa Scotiei intr-o finala cu Hearts , finala ce s-a jucat la 3 zile dupa finala Europa League si in care nu am avut in teren decat 2 jucatori titulari (1 care fusese suspendat in finala si atacantul care statea relativ bine la fitness).

Cam asta e povestea sezonului 6 la Rangers. Am uitat sa mentionez ca am ajuns la un buget de 50 mil. dar merg in continuare pe ideea de a imprumuta jucatori pentru ca imi fac si treaba cu ei si pentru ca daca nu dau randament nu pierd foarte mult. Pentru noul sezon am vreo 5 jucatori imprumutati , am si cumparat vreo 5 jucatori fata de sezonul trecut dar am si pierdut 4. Ca si numar ies cu un plus de 6 jucatori ceea ce largeste lotul la 30 si cred ca e suficient. Daca stau sa ma gandesc as avea nevoie de un DR si un AMR ca dubluri pe post , deoarece dublura de DR are accidentare 6 luni si dublura de AMR este dublura si de ST. Am in continuare in lot 3 jucatori din primul sezon (reamintesc ca in primul sezon eram in liga 4) un AML , capitanul echipei si titular de drept , un DC folosit in sistemul de rotatie si un MC care joaca mai mult in cupe.

Am vandut un MC in aceasta vara cu 12,5 mil la Liverpool si un AMC la Real Madrid cu 7,5 mil. iar ceilalti doi au plecat unul liber de contract si unul imprumut deoarece dorea sa joace mai mult.

Cred ca cel mai bun transfer pt noul sezon este prelungirea contractului unui AMC danez ce joaca la mine de 2 ani si care cauta un club mare , dar dupa discutii cu el i-am promis ca in 2 ani vom si un club de top si a decis sa ramana minim 2 ani.

Echipa nationala a Romaniei:

Am mers la mondial de pe primul loc dintr-o grupa cu Anglia , Olanda , Slovacia , Armenia si cam atat parca . Am batut Anglia de 2 ori , Olanda odata norocos iar a 2 a oara m-au spulberat , Slovacia odata si un egal , armenia de 2 ori. Am intrat intr-o grupa cu Germania , Iran si Algeria in care am zis ca e imposibil sa nu merg mai departe. Am batut Algeria 4-1 , Iran 3-0 si am pierdut cu Germania 3-0. De aici a inceput dramatismul. Am cazut mai departe cu Spania , o echipa a Spaniei mai slaba decat cea care a castigat mondial si european dar totusi avea in componenta 8 jucatori care jucasera finala UCL (dintre Real si Barca) . M-au condus cu 1-0 din min 5 , si incepeam sa sper sa nu iau multe , in min 19. la un atac al lor lovesc bara, respinge un fundas , scap pe contraatac si marchez 1-1 si incepeam sa cred ca n-o sa iau multe.Pana la pauza nu s-a prea intamplat nimic. 1-1 la Pauza , repriza a 2 a a fost un joc ce n-am vazut pana acum , se juca de la o poarta la cealalta , pana in min 75 cred ca au fost 15 faze de poarta. Din min 75 s-a mai lin jocul si in min. 90+2 la o lov de la colt se respinge , mingea ajunge la torje care prinde un sut de pe 16 pe coltul scurt si 2-1 pt mine , cred ca si vecinii au simtit acest 2-1.

Am mers mai departe si am cazut cu Brazilia , practic nu prea ma mai interesa ca pierd , deja ajunsesem mai departe decat imi propusesem (aveam ca obiectiv fixat de frf sa ajung la baraj , obiectivul meu era sa ies din grupe). Cu Brazilia a fost un meci de-a dreptul nebun in care am egalat la 3 in minutul 88 (iar pe final) , in prelungiri a inscris Florin Grozea 2 goluri (un jucator de 19 ani care a jucat titular deoarece se accidentase Dumitru Nicolao si care pana in mom primului gol avea 5.6 nota) . Am mai primit un gol de la Marcelo si asta a fost . Am ajuns sa joc in semifinale cu Uruguay dar jucatorii mei erau in genunchi . Inaintea jocului aveam o medie a Fitnessului de 80 . Am facut ceva modificari in echipa si eram resemnat ca nu voi juca finala , desi dintre Spania , Brazilia si Uruguay , ultima era cea mai usoara. Dar aveam 2 accidentati si tot lotul cu Fitness mic. Norocul a fost iarasi de partea mea insa prospetimea mi-a lipsit total.2-0 pt ei in mintul 48 si ma indreptam spre eliminare. Am marcat rin Grozea 2-1 si in min. 91 (iarasi pe final) am egalat prin Gardos (intrat pt. ca Papp avea 68 fitness) si am impins meciul in prelungiri . In prelungiri min. 110 a marcat Cavani si am zis ca totul e gata , dar in min 116 am egalat iarasi prin gardos si am impins meciul la penalty. Au ratat ei primii , si cand Andrei Marc(intrat in locul lui Anton parca sau Neagu) a batut ultimul penalty , cel care ma putea duce in finala , a ratat. Apoi am ratat si eu si ei iarasi , s-au mai marcat cateva si am ratat iarasi eu , ramanand sa joc finala mica. Scor dupa penalty 8-7.

Finala mica avea sa fie cel mai simplu joc de pana acum . Am jucat cu Austria , pe care o batuse Franta in semifinala. 2-0 pt mine , 2-1 la pauza iar repriza a 2 a nu a fost nici o faza de poarta. Am luat locul 3 la World Cup 2018 si cred ca nu o sa realizez o performanta mai mare decat aceasta. Inaintea turneului toate comentariile erau negative pt ca am lasat acasa pe Stefan Radu , Tatarusanu , Bourceanu , Pintilii si Bogdan Stancu si am luat jucatori care nu debutasera la nationala mare gen: Florin Grozea , Gratian Iacob , Levente Staicu , Ionut Nastasie , Alexandru Pancu , Alexandru Vlad.

Pentru calificarea la Euro am cel mai slab obiectiv si cea mai slaba grupa. Nici nu ma gandesc sa nu merg la euro fiind in grupa cu:

Danemarca

Malta

Georgia

Letonia

Va recomand unde mergeti si aveti posibilitatea sa ii aduceti pe Torje , Chipciu , Stanciu si Papp. Orice echipa in afara de primele 5 face super afacere cu acesti jucatori.

2013061100002.jpg

2013061100001.jpg

2013061000007.jpg

2013061000006.jpg

2013061000005.jpg

2013061000001.jpg

2013061000002.jpg

2013060700001i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dupa 85 de ani de la ultimul lor meci si pentru prima oara in istoria lor, Venus invinge pe Rapid Bucuresti in Cupa Romaniei (7th round)

Anul e 2018. Venus e in Divizia A1 (al treilea nivel competitional) dupa 5 ani de promovari succesive din Diviziile Regionale. Scorul final a fost 3-2, doi dintre marcatorii Venusului fiind jucatori crescuti in propria pepiniera. Probabil cel mai important meci al acestei cariere de 6 ani, mai important chiar decat playoffurile pentru promovare. Vorbim totusi de Derbiul Interbelic, cel mai de traditie meci din fotbalul romanesc.

Link to comment
Share on other sites

Bai omule,nu am zis niciodata ca Granada mea nu pierde.Diferenta de bani e primita de la patroni.Pe bune,pe forumul asta sunt cativa care stiu FM in rest sunt numai frustrati fara cei 7 ani de acasa.

Ma prietene , eu cu Rangers am castigat un campionat in scotia (care este unul de kko , cu echipe care le bate si locul 10 din Romania) pierzand doar 3 jocuri. Am reusit performanta asta , dupa vreo 5 ani ce-i drept , am mai castigat un campionat , dupa vreo 4 ani de joc pierzand doar un joc dar facand vreo 13-14 egaluri si jur ca eram foarte mandru , asa slab cum sunt ca manager. U vii si imi spui mie ca intr-un campionat precum Spania , castigi titlul in sezonul 2 cu granada titlul pierzand doar 2 jocuri? Daca aveai vreo bafta gen sa pierzi 8 jocuri si printr-o minune real si barca sa piarda 10-11 mai ziceam , ba a avut bulan. Dar cand barca face sezon super bun , si u ii iei fata cu transferuri de 66 de mil , laso in colo ca nu suntem nici noi nascuti ieri. Asa cum sunt eu slab ca manager , am castigat o EL in 6 ani cu Rangers echipa luata din liga 4 , si am ajuns dupa 6 sezoane , in care am trecut prin 2 takeover sa am si eu un buget de vreo 60 de mil in conditiile in care am vandut un jucator pe 17 mil si unu pe 12 plus vreo 3-4 pe cate 2-4 mil de-a lungul timpului. Am cumparat tineri , unii buni , unii slabi ca asa e la fm daca nu ai programe delea , te mai si tzapesti. Si nu reusesc vere nici acum , dupa 6 ani sa aduc un nume precum Gaitan , Torje , Lamela sau altii pe care u arunci cu ale milioane. Sincer mereu cand vreau sa dau 10 mil pe un jucator , ma uit peste primul sezon , si peste al 2-lea si peste al 3-lea cand aveam buget de tranfer 50k si jucam cu un DC pe post de AMR ca nu aveam alta varianta. Asa ca lasa-ne pe noi , astea slabi rau cum suntem noi , sa ne jucam jocul nostru si sa ne bucuram de el caci tare mult imi place cand pierd 3-2 intr-un meci ca cel de mai sus , si imi creste tensiunea de nervi.

Link to comment
Share on other sites

Am observat acum recent o chestie la FM . In cariera cu rangers , am primit o oferta de antrena PSG , o echipa care cheltuie sute de milioane pe transferuri si e pe locul 5 in campionat la 8 pct. de lider si cu 2 meciuri mai mult jucate. Acum cand am primit oferta am fost tentat sa ii dau curs. Oferta suna destul de slab. 17 mil de transferuri , 4.5 mil de salarii si un contract pe 1 an in valoare de 46 000 p/w. Am zis totusi ok . Ce m-a deranjat a fost insa filozofia pe care o doreau domnii patroni.

Sa fac un joc de posesie

Sa fac un joc ofensiv

Sa aduc numai jucatori cu reputatie mare.

Am incercat sa negociez cu ei si sa schimb ultima liniuta (desi nici a 2 a nu imi convine fff mult) cu una care sa spuna ca aduc numai jucatori tineri si am mai adaugat una ca vreau sa merg pe jucatorii crescuti la club intrucat am vazut in lotul lor vreo 4 tineri , poate cei mai buni pe posturile lor din lume.

Surpriza mare a fost ca au insistat la infinit pentru aceste 3 elemente ce definesc filozofia lor , si din aceasta cauza am refuzat.

Acum vin si intreb , e vreo problema la reputatia mea de manager de sunt atat de rigizi in negociere sau asa este jocul?

Link to comment
Share on other sites

Sunt caposi, lasa-i in pace. La mine domina fotbalul francez, cu vreo 14 titluri in 17 ani sau ceva de genul, doar Marseille a reusit sa le mai smulga cate un titlu.

In alta ordine de idei, Histon forteaza promovarea in Premier League in 2031. :D

Link to comment
Share on other sites

Sunt caposi, lasa-i in pace. La mine domina fotbalul francez, cu vreo 14 titluri in 17 ani sau ceva de genul, doar Marseille a reusit sa le mai smulga cate un titlu.

In alta ordine de idei, Histon forteaza promovarea in Premier League in 2031. :D

wow 2031 :D ai muncit ceva :D ce echipa?

Link to comment
Share on other sites

Histon, preluata din subsolul Blue Square North. Acum sunt in sezonul 2031-2032, dupa vreo 26 etape pe 5 in Championship, cu ceva sperante la o clasare pe loc de playoff, dupa 4 ani in care m-am chinuit cu evitarea retrogradarii...

Link to comment
Share on other sites

Histon, preluata din subsolul Blue Square North. Acum sunt in sezonul 2031-2032, dupa vreo 26 etape pe 5 in Championship, cu ceva sperante la o clasare pe loc de playoff, dupa 4 ani in care m-am chinuit cu evitarea retrogradarii...

Asta chiar performanta ! Felicitari !

Ar fi frumos un story .

Link to comment
Share on other sites

Histon, preluata din subsolul Blue Square North. Acum sunt in sezonul 2031-2032, dupa vreo 26 etape pe 5 in Championship, cu ceva sperante la o clasare pe loc de playoff, dupa 4 ani in care m-am chinuit cu evitarea retrogradarii...

Frumos.

Link to comment
Share on other sites

As dori si eu niste sfaturi de la unii jucatori mai experimentati.
Am la dispozitie urmatorii jucatori:
DC: Faure ( http://img90.imageshack.us/img90/5316/f3x5.jpg ) DC - CD - Stopper pt meciuri usoare si LD - CD - Stopper pt meciuri mai grele
DC: Diomande ( http://img404.imageshack.us/img404/233/ias6.jpg ) DC - CD - Stopper
MC: Grudzien ( http://img694.imageshack.us/img694/8646/s4e1.jpg ) MC - BWM - Support si pt meciuri mai grele Duty - Defend
MC: Takano ( http://img842.imageshack.us/img842/8134/i0t4.jpg ) MC - AP - Support
AML: Blackman ( http://img11.imageshack.us/img11/5058/x6hn.jpg ) AML - Winger - Attack
AMR: Soder ( http://img560.imageshack.us/img560/5564/d9fx.jpg ) AMR - Wnger - Attack
AMC: Andreassen ( http://img19.imageshack.us/img19/4237/03ur.jpg ) AMC - AP - Attack
ST: Daldosso ( http://img442.imageshack.us/img442/8131/z513.jpg ) ST - DF - Attack (este prima optiune in atac , insa nu marcheaza cat mi-as dori)
ST: Cartwrigh ( http://img560.imageshack.us/img560/9752/y7px.jpg ) ST - DF - Attack (este un jucator tanar care pare sa joace mai bine rolul de lone striker)
ST: Groeneveld ( http://img35.imageshack.us/img35/8812/l6sd.jpg ) ST - DLF - Attack ( ete un jucator imprumutat de la Feyenoord care de cate ori intra de pe banca , face un joc bun , in schimb ca titular joaca jalnic)
Tactica si instructiuni tactice:
4 - 2 - 3 - 1 cu jocul pe wingeri
Stiu ca sunt multe neconcordante in tactica , de exemplu stiu ca nu e recomandat sa joci pe flancuri cand nu ai un TM care sa ti-o bage in poarta , dar pana acum a functionat ffff bine tactica asta.
Pana in urma cu cateva jocuri am jucat fara sa folosesc Playmaker pentru ca mi se pare putin contradictoriu sa joci pe flancuri dar sa ai Playmaker , insa de vreo 4 etape joc cu Andreassen Playmaker si jocul lui s-a imbunatatit.
Am incercat mai multe variante , ca de exemplu aceiasi tactica cu Andreassen TM si Takano AMC dar Andreassen nu trecea de nota 6.2 in joc si marca un gol odata la 4 etape.
Am incercat variante cu 2 varfuri (DF + TM , DF + DLF , DLF + TM) tot slabutz . Ratez foarte mult si primesc foarte usor gol de ceva timp (vreo 10 etape) ma incurc in campionat cu echipe de ultimul loc , dupa ce in min. 80 am 3-0.
Fac ce se poate in min. 80 ,bag jucatori proaspeti , un atacant de obicei care sa faca presing dar totusi primesc goluri.
Am mutat tempo pe slow si atunci creez putin si ratez la fel de mult
As vrea un sfat despre tactica pe care credeti ca ar fi bine sa o folosesc si ce instructiuni sa dau pentru ca se apropie meciul cu Dortmund si echipa merge din rau in mai rau.

P.S. este posibil sa fie ceva diferente intre jucatorii pe care i-am pus si cei care apar pe tactica deoarece unii mai sunt accidentati , plecati la lot etc.

Link to comment
Share on other sites

Daca

As dori si eu niste sfaturi de la unii jucatori mai experimentati.
Am la dispozitie urmatorii jucatori:
DC: Faure ( http://img90.imageshack.us/img90/5316/f3x5.jpg ) DC - CD - Stopper pt meciuri usoare si LD - CD - Stopper pt meciuri mai grele
DC: Diomande ( http://img404.imageshack.us/img404/233/ias6.jpg ) DC - CD - Stopper
MC: Grudzien ( http://img694.imageshack.us/img694/8646/s4e1.jpg ) MC - BWM - Support si pt meciuri mai grele Duty - Defend
MC: Takano ( http://img842.imageshack.us/img842/8134/i0t4.jpg ) MC - AP - Support
AML: Blackman ( http://img11.imageshack.us/img11/5058/x6hn.jpg ) AML - Winger - Attack
AMR: Soder ( http://img560.imageshack.us/img560/5564/d9fx.jpg ) AMR - Wnger - Attack
AMC: Andreassen ( http://img19.imageshack.us/img19/4237/03ur.jpg ) AMC - AP - Attack
ST: Daldosso ( http://img442.imageshack.us/img442/8131/z513.jpg ) ST - DF - Attack (este prima optiune in atac , insa nu marcheaza cat mi-as dori)
ST: Cartwrigh ( http://img560.imageshack.us/img560/9752/y7px.jpg ) ST - DF - Attack (este un jucator tanar care pare sa joace mai bine rolul de lone striker)
ST: Groeneveld ( http://img35.imageshack.us/img35/8812/l6sd.jpg ) ST - DLF - Attack ( ete un jucator imprumutat de la Feyenoord care de cate ori intra de pe banca , face un joc bun , in schimb ca titular joaca jalnic)
Tactica si instructiuni tactice:
4 - 2 - 3 - 1 cu jocul pe wingeri
Stiu ca sunt multe neconcordante in tactica , de exemplu stiu ca nu e recomandat sa joci pe flancuri cand nu ai un TM care sa ti-o bage in poarta , dar pana acum a functionat ffff bine tactica asta.
Pana in urma cu cateva jocuri am jucat fara sa folosesc Playmaker pentru ca mi se pare putin contradictoriu sa joci pe flancuri dar sa ai Playmaker , insa de vreo 4 etape joc cu Andreassen Playmaker si jocul lui s-a imbunatatit.
Am incercat mai multe variante , ca de exemplu aceiasi tactica cu Andreassen TM si Takano AMC dar Andreassen nu trecea de nota 6.2 in joc si marca un gol odata la 4 etape.
Am incercat variante cu 2 varfuri (DF + TM , DF + DLF , DLF + TM) tot slabutz . Ratez foarte mult si primesc foarte usor gol de ceva timp (vreo 10 etape) ma incurc in campionat cu echipe de ultimul loc , dupa ce in min. 80 am 3-0.
Fac ce se poate in min. 80 ,bag jucatori proaspeti , un atacant de obicei care sa faca presing dar totusi primesc goluri.
Am mutat tempo pe slow si atunci creez putin si ratez la fel de mult
As vrea un sfat despre tactica pe care credeti ca ar fi bine sa o folosesc si ce instructiuni sa dau pentru ca se apropie meciul cu Dortmund si echipa merge din rau in mai rau.

P.S. este posibil sa fie ceva diferente intre jucatorii pe care i-am pus si cei care apar pe tactica deoarece unii mai sunt accidentati , plecati la lot etc.

Incearca atunci cand conduci pe final de meci sa folosesti stand-off opponents, eu folosesc mult in situatia asta sau in situatiile in care am meciuri foarte grele in deplasare(chiar in combinatie cu play narrower). Practic te impachetezi, si nu mai faci pressing aiurea ca sa iei goluri pe contra.

Link to comment
Share on other sites

DC: Diomande ( http://img404.imageshack.us/img404/233/ias6.jpg ) DC - CD - Stopper

Ce tare! Am doua salvari separate cu regeni pe nume Diomande, si in ambele sunt foarte buni, la una am un atacant ghanez la Petrolul si in cealalta cu Feyenoord e un mijlocas defensiv Diomande. Cred ca au avut foarte putine nume pentru africani de asta e asa des intalnit :)

Link to comment
Share on other sites

dasca, on 19 Jun 2013 - 5:40 PM, said:

Daca

Incearca atunci cand conduci pe final de meci sa folosesti stand-off opponents, eu folosesc mult in situatia asta sau in situatiile in care am meciuri foarte grele in deplasare(chiar in combinatie cu play narrower). Practic te impachetezi, si nu mai faci pressing aiurea ca sa iei goluri pe contra.

Bun sfat , asta chiar n-am incercat. Ma gandesc pe undeva la un alt sfat primit de la tine pe care nu l-am prea pus in aplicare tocmai din cauza reputatiei clubului. Adica nu reusesc sa tin jucatorii buni mai batrani de 24-25 de ani , vor "big move" toti si chiar daca le promit marea cu sarea (cel mai des faptul ca iau UCL in 2 ani , desi nu o sa se intample dar promit si eu ca sa ii mai tin nitzel) ei tot unhappy sunt si tot vor sa plece.

Mihai: Culmea e ca si eu tot de la Feyenoord l-am adus pe diomande asta :D l-am urmarit mult pe la partizan dar nu reuseam sa il iau din cauza work-permitului si dupa ce Feyenoord l-a luat l-am lasat un an jum si apoi a mers :D. Culmea e ca ori e regen devreme (adica din primii ani) ori e din databaseul jocului ca eu stiu ca din primele sezoane mi l-am dorit dar din pacate :( atunci eram in ligi inferioare si nu ii puteam suporta salariul. Ce-i drept e o boala de a mea sa urmaresc jucatori de 16 - 17 ani cate 3-4 ani (pt k imi pare rau de bani sau pt k work permitul nu ma lasa sa ii iau) iar mai apoi cand sa ii iau eu sare vreun club ca PSG , Arsenal , City sau Real si nu-l mai iau. De ex pentru Grudzien am concurat cu Realul si ma gandeam ca nu am nici o sansa din cauza asta i-am oferit din start un salariu mare ( 9 000 p/w) in conditiile in care el la echipa de club avea 875 p/w si surprinzator am caststigat disputa cu real , jucatorul a ales echipa mea.

Link to comment
Share on other sites

Histon a ajuns pentru prima oara in istorie in Premier League, dupa un playoff de vis. Am terminat sezonul pe 3, si am jucat semifinala cu Ipswich(ocupanta locului 6). In tur, pe terenul lor s-a terminat 2-2, dupa ce am luat golul de 2-1 in minutul 89 si am egalat in minutul 91. Returul a fost dominat de mine, am condus cu 2-0, iar pe final am tremurat serios. Oaspetii au redus din diferenta, apoi m-au inghesuit bine de tot in ultimele 10 minute, dar portarul si fundasii mei au fost magistrali si meciul s-a terminat 2-1.

In finala am facut un joc excelent, stand la cutie si marcand pe contraatac. Victima a fost Peterborough, care ne-a dominat chiar si in 10 oameni, insa scorul a fost favorabil noua, 2-0.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari ! Asta chiar performanta.

Eu am iesit din UCL. Prima etapa de dupa grupe am cazut cu BVB :( unul din cei mai grei adversari. Am reusit un joc defensiv ffff bun la ei , 1-1 marcand in min 80 golul egalizator la singura faza de poarta notabila avuta. In retur am dominat jocul (fiind o echipa care joaca ffff bine acasa) am castigat linistit 3-1 si am mers mai departe. Aici norocul mi-a suras din nou si am cazut cu Real Madrid , echipa ce castigase anul trecut UCL si pe care am invins-o 2-1 in SuperCupa Europei , ei jucand cu o echipa numai de copii , din primii 11 doar pe Varane recunoscandu-l. Desfasurarea a fost ca si la dubla cu BVB doar ca de data aceasta ei au fost fericitii. Am facut 1-1 la mine ratand o multitudine de ocazii in primele 70 de minute , am primit gol la o faza fixa (ceea ce nu mi se prea intampla) si s-a terminat 1-1. La ei , min. 75 0-0 , moment in care eram eliminat , am fortat sa inscriu un gol , am primit pe contraatac in min 78 golul de 1-0 dupa care m-am aruncat cu tot ce am avut in atac (Overload) am mai primit inca 2 goluri pe contraatac si am fost eliminat cu 4-1 la general.

Link to comment
Share on other sites

Ma invata si pe mine cineva cum sa imbunatatesc armonia din echipa? Mi se tot plang jucatorii din 3 in 3 luni de "lack of harmony" si nu prea stiu cum s-o imbunatatesc. Initial am crezut k e de la transferuri ca pe unii ii las sa plece si pe altii nu ... dar nu stiu clar daca e de acolo caci vara asta nu am prea facut mare lucru pe piata transferurilor.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy