Jump to content
  • 0

Cariere Fm 13


dasca

Question

De regula FM inseamna pentru mine Ascoli, Salamanca, 1860 Munchen, Derby County, Vitesse, Minerul Uricani si o cariera unemployed. De data asta, ca si la FM 12, inceputul va fi in Spania la Salamanca. To be continued...

Voi?

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 669
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

fa niste team meetinguri in care sa le spui ce frumosi si cuminti sunt ei.

Am inceput cu niste team meetinguri da` nu pot sa le vb decat de sansele la titlu etc. am tot facut asta si sper sa se imbunatateasca relatia noastra , am inceput sa ma adresez si separat jucatorilor dupa meci ceea ce nu prea faceam.

Link to comment
Share on other sites

Lauda-i mai des in conferinte , ai grija sa nu ai jucatori unhappy , pune capitan pe cel ce are personalitatea cea mai nimerita sau cel care e favored person al cat mai multor jucatori.

eu nu prea ma prezint la conferinte am pus in atributiunile asistentului treaba asta , e cumva un lucru rau? :-s

Link to comment
Share on other sites

eu nu prea ma prezint la conferinte am pus in atributiunile asistentului treaba asta , e cumva un lucru rau? :-s

Nu stiu sigur dar am impresia ca daca pui asistentul trebuie sa aiba peste 15 la atribute precum : Man Management , Motivating si Level of discipline, ca sa-i tina in frau.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu sigur dar am impresia ca daca pui asistentul trebuie sa aiba peste 15 la atribute precum : Man Management , Motivating si Level of discipline, ca sa-i tina in frau.

:-? am inteles , revin eu la conferinte cel mai sigur mod :D merci de raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

Poate cea mai importanta victorie cu Rangers . Mai importanta si decat cea din finala EL cu Lazio :D. Sper ca anul acesta in sezonul 8 sa ajung cel mai departe in UCL asta ar insemna sa trec de mansa retur cu PSG si mai apoi sa trec si de echipa ce-mi va veni in sferturi.

on4l.jpg

Echipa lu` PSG pare cam subtire , nu stiu ce se intampla cu ei , si in campionat sunt pe locul 3. Au in lot jucatori precum Hamsik , T.Silva dar care nu au fost in lot pt partida cu mine , T. Silva accidentat dar Hamsik nu stiu de ce fiind si capitanul echipei.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am trecut de PSG 3-0 la mine 1-1 la ei si PSGu` a scos vreo 6 jucatori la vanzare acum am o alta mare satisfactie. Mi-am indeplinit obiectivul , voi juca in semifinalele UCL in sezonul 8 (cred ca e) si asta dupa ce am trecut de o echipa care pana acum m-a spulberat pe unde m-a prins , chiar si prin amicale , Real Madrid.

1-0 am pierdut la ei facand un joc defensiv pe o tactica ce parea penibila dar pt care am lucrat 45 de minute studiind fiecare jucator al lor si de cate 2-3 ori fiecare din ultimele 5 meciuri.

5-1 la mine jucand tactica mea favorita 4-2-3-1 in care am avut 5 marcatori diferiti si in care am dominat jocul de la un cap la celalalt , ajutat fiind si de lipsa lui Ozil , cel mai bun jucator al lor in ultimele meciuri care era accidentat , lipsa lui Toby Alderweireld si el accidentat si poate cea mai importanta lipsa DCulu Ahmed Mohamed suspendat dupa meciul tur pentru ca a acumulat 4 cartonase.

In semifinale voi intalni Arsenal , echipa pe care am tot batut-o de vreo 2 ani (de 2 ori in UCL anul trecut si o data la un turneu amical) , si imi este teama sa nu se intoarca roata de la jocul cu real.

eew3.jpg

04h8.jpg

P.S. Sper dupa sezonul asta sa fac rost de suficienti bani pentru a-mi tine cei mai buni jucatori intrucat deja salariile pe care le solicita cam depasesc bugetul , voi discuta cu boardul aspectul asta si sper sa fie intelegatori , caci in ultimul timp n-am prea avut parte de intelegere din partea lor.

Link to comment
Share on other sites

Poate cea mai importanta victorie cu Rangers . Mai importanta si decat cea din finala EL cu Lazio :D. Sper ca anul acesta in sezonul 8 sa ajung cel mai departe in UCL asta ar insemna sa trec de mansa retur cu PSG si mai apoi sa trec si de echipa ce-mi va veni in sferturi.

on4l.jpg

Echipa lu` PSG pare cam subtire , nu stiu ce se intampla cu ei , si in campionat sunt pe locul 3. Au in lot jucatori precum Hamsik , T.Silva dar care nu au fost in lot pt partida cu mine , T. Silva accidentat dar Hamsik nu stiu de ce fiind si capitanul echipei.

Salut. Scuze ca sunt offtopic, dar ce skin folosesti? Mersi. :D Si felicitari pt cariera .

Link to comment
Share on other sites

Cea mai mare performanta de cand joc fm :D. Si din ce imi amintesc eu si prima UCL castigata. Noroc , sansa , nu mai conteaza am tremurat serios dupa ce in min 34 conduceam cu 4-0 si nu imi venea sa cred , nu stiam cum sa reactionez. Pana la pauza a fost 4-2 si ma temeam tot mai rau , ma gandeam numai la finala dintre Liverpool si Milan. A venit golul lor de 4-3 si atunci am scos AMCul (Andreassen) si am bagat un DC jucand 4-5-1 , jocul si sansa a facut ca ei sa se arunce in atac si eu sa mai inscriu 2 goluri pe contraatac deoarece am modificat si tactica pe counter , cu tras de timp si cu Wingerii retrasi .

mvu1.jpg

ih8r.jpg

Acum sper doar sa reusesc sa imi pastrez jucatorii importanti si la anul sa ma prezint decent in UCL deoarece sunt constient ca nu mai pot castiga iar UCL cum a fost si cu EL cand am castigat-o cu 3 ani in urma. Nu pot castiga consecutiv sau sa pun probleme dar un sfert o semifinala poate mai pot juca la anul .

Link to comment
Share on other sites

Cele mai tari experiente cu patchul acela cu ligi inferioare din romania.Joc in liga a III-a iar in al doilea sezon in cupa romaniei Steaua,Dinamo,Otelul etc au fost eliminate si au ramas echipe mai accesibile.Cu CF Braila am trecut de CFR Cluj,ACS Poli,Gaz Metan,CFR Timisoara iar acum am semifinala cu Muncitorul resita,liga a IV.Daca trec de ei joc in final si, cumva finalista joaca si in Europa League? Daca e asa ar fi super tare! Am ajuns pana aici fara reloads(de echipele din prima liga am trecut in prelungiri,doar cu cfr am ajuns la Penaltiuri)

Sunt pe primul loc in Divizia A si am un lot bunicel,dar din pacate am dorii de 700mii de euro,un fel de Rapid :)).

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am inceput cu Tottenham. Am terminat primul sezon pe 5 (dupa city , utd, chelsea si....Everton). Am castigat in schimb ambele cupe. Din europa league m-a scos Bilbao in sferturi. Cam atat.....incerc sa-l iau pe cavani, tocmai l-au scos la vanzare cu 37.5 mil euro...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy