Jump to content

Screenshots


Ilici Man

Recommended Posts

Eu l-am ginit pe Geanniina Corondan asta de cand a intrat.

Geannina, ia incearca fara reload, ia vezi merge? Adica sufera si tu ca noi toti dupa un 5-0 cu o echipa similara, sau dupa o egalare la ultima faza. Asa e mai corect, ce zici?

asa ca intre amici claudio ? Cel mai recent exemplu

Zenit - Loko Moscow (eu) - etapa nr 30, am preluat pe loko in etapa 16 de pe locu 14 din 16 si i-am dus pana pe 6. Asta fiind ultima etapa daca castigam sau faceam egal mergeam in europa . Min 11 , 1-0 Zenit , Min 44 1-1 Loko. Min 91 gol anulat Loko, min 92 gol Zenit. Mi-o venit sa-mi tai beregata :D noroc ca sunt tot pe 6 si depinde de castigatoarea cupei daca merg in uefa sau nu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 799
  • Created
  • Last Reply

asa ca intre amici claudio ? Cel mai recent exemplu

Zenit - Loko Moscow (eu) - etapa nr 30, am preluat pe loko in etapa 16 de pe locu 14 din 16 si i-am dus pana pe 6. Asta fiind ultima etapa daca castigam sau faceam egal mergeam in europa . Min 11 , 1-0 Zenit , Min 44 1-1 Loko. Min 91 gol anulat Loko, min 92 gol Zenit. Mi-o venit sa-mi tai beregata :D noroc ca sunt tot pe 6 si depinde de castigatoarea cupei daca merg in uefa sau nu.

Din fericire pentru noi :D, el n-are parte de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Am dat doar in meciurile in care cred ca am sanse sa castig(Benfica,Standard,Lece,Catania,Atalanta,Spartak etc...)

In general echipe cam de acelasi nivel ca si echipa mea !

Si acum sa fim seriosi,cand ajungi sa castigi an de an Liga 1,si sa iei cate 7 milioane din participarea in grupe iti permiti jucatori de valoare !

Si sunt sigur ca nu sunt singurul care mai da din cand in cand cate o reincercare de meci,desi io greu mam prins cum se face,k trebuie sa salvezi inainte... !

No offense. Cand vii pe un forum de FM si te lauzi cu performantele reusite dupa nu stiu cate reloaduri, trebuie sa te astepti sa te faca lumea dobitoc, tembel sau idiot. Dar ca sa dai report post dupa aceea, nu pot spune decat ca esti Jack Harper

Link to comment
Share on other sites

@ Gianni - Incearca si invers. In loc sa bati in 2013 pe Chelsea, Benfica, si Banik prin reloaduri, mai degraba pierzi corect contra lui Chelsea si Benfica, scoti un egal si o victorie cu Banik (DACA, sa zicem, reusesti), si ajungi in primavara europeana in Europa League. Prin 2015-2016, daca esti antrenor bun, vei fi si mai bun, si poate te vei ridica la nivelul Benficai. Iti garantez, vei simti o placere mai mare cand vei castiga meritat.

Incearca si asa! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

@ Gianni - Incearca si invers. In loc sa bati in 2013 pe Chelsea, Benfica, si Banik prin reloaduri, mai degraba pierzi corect contra lui Chelsea si Benfica, scoti un egal si o victorie cu Banik (DACA, sa zicem, reusesti), si ajungi in primavara europeana in Europa League. Prin 2015-2016, daca esti antrenor bun, vei fi si mai bun, si poate te vei ridica la nivelul Benficai. Iti garantez, vei simti o placere mai mare cand vei castiga meritat.

Incearca si asa! :thumbup:

Sincer nu e obligatoriu sa pierzi cu Chelsea si cu Benfica , eu am jucat cu Craiova si intr-o grupa de Europa League cu , Juventus , Man. City si AEK m-a batut juve in deplasare cu un umilitor 5-1 in primul joc , am batut acasa pe AEK am facut 2-2 cu City tot acasa (cu gol primit in min 94) , am facut egal la AEK 1-1 sau 0-0 nu mai stiu exact , egal la Man. City dupa un meci nebun 4-3 pt mine in min. 80, Tevez (cel care daduse golurile in tur) eliminat in min. 80 si gol Kompany in min 91 si 4-4 ... apoi egal cu juve acasa ... fara nici un reload , nu e neaparat sa pierzi cu echipele mari , de ex pe o alta salvare cu tottenham dominam clar o grupa cu Sevilla , Benfica si Litex , dupa ce am maturat tot sii in deplasare si acasa , urma meciul cu Litex , deja ma vedeam cu max de puncte si surpriza ma bate Litex acasa cu 4-0 fara drept de apel.

Pe mine ma ambitioneaza cand mai pierd , de ex pe salvarea cu Tottenham in 8 meciuri nu am invins niciodata pe M`boro , in al 2-lea sezon (primul al lor in prima liga) in ultima etapa eram pe primul loc la egalitate cu L`pool si in ultima etapa eu joc cu Boro ei cu Man. City , ei fac 1-1 la City eu pierd 4-2 cu Boro si pierd titlul , dupa ce in urma cu ceva luni tot Boro ma batuse in finala League Cup , cred ca ideea jocului e sa vezi cat de bun poti fi , nu cat de mult poti castiga , ca oricum nu te premiaza nimeni daca castigi titluri , cupe etc.

Link to comment
Share on other sites

Mai exista si sansa, dar nu in fiecare grupa de Europa League sau Champions League.

De ce as juca cu reloaduri, cand pot modifica cu editorul din start ce jucatori am la echipa, buget de transferuri, etc...

Mi se pare o porcarie, dar deh.... :dntknw:

Link to comment
Share on other sites

Mersi pentru screen. Hmmm, la mine in salvare s-a dezvoltat mult mai bine, poate datorita faptului ca i-am facut training schedule special, plus multe preffered moves. Am fost nevoit sa il joc si destul de mult, din lipsa de fonduri pentru alti jucatori.

Screenshots:

http://img593.imageshack.us/f/alexandruologuprofilepo.png/

http://img12.imageshack.us/f/alexandruologuprofileat.png/

cred ca,in save-ul meu,depinde pe ce post l-a folosit,daca era titular aproape de fiecare data,daca avea cu cine colabora in teren...daca si-au batut joc de el,normal ca nu se ridica asteptarilor.

Link to comment
Share on other sites

84849097.png

Primul an Universitatea Craiova,dupa faza grupelor am avut ghinionul de a poca cu Real Madrin si mau batut cu 6-0(3-0 la mine,3-0 la ei)

pune si tu te rog un screen cu echipa ca sunt chiar curios ce transferuri ai ca eu am adus jucatori zic eu foarte buni si in 3 ani nu reusesc sa scot capu` prin europa asa bine , si nici sa domin Romania asa cum faci tu , de fapt nu prea domin , sunt mereu acolo sus dar nu am impulsul ala pt a castiga mai mult ... sunt curios sa vad ce echipa ai ...

Link to comment
Share on other sites

sunt curios daca da reload si la transferuri, in cazul in care nu-i multumit de vreun deal.

asta e adevarata arta a reload-ului :peace:

Crek u stii cel mai bine cum este !

Invata-ma si pe mine cum sa fac :D !

Nu stiu de ce,dar am impresia ca esti cam degeaba pe aici :D si in plus vorbesti si nebagat in seama,e problema mea cum ma joc,numai eu stiu daca fac bine sau nu,nu are dreptul nimeni sa ma judece pe mine si invers asa ca..... :shutup:

Iar in ceea ce priveste postul lui Denis,ii multumesc si crede-ma ca stiu cum este sa te bucuri pe bune !

Link to comment
Share on other sites

Crek u stii cel mai bine cum este !

Invata-ma si pe mine cum sa fac :D !

Nu stiu de ce,dar am impresia ca esti cam degeaba pe aici :D si in plus vorbesti si nebagat in seama,e problema mea cum ma joc,numai eu stiu daca fac bine sau nu,nu are dreptul nimeni sa ma judece pe mine si invers asa ca..... :shutup:

Iar in ceea ce priveste postul lui Denis,ii multumesc si crede-ma ca stiu cum este sa te bucuri pe bune !

imi pui te rog si mie un post cu lotul? plzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

Merci mult , ai un lot ffff numeros si e interesant faptul ca ai multi jucatori pe post , incep sa cred ca nu sunt singurul caruia ii mor jucatorii la antrenamente ... in plin campionat inaintea unui meci cu Tg-Mures am avut 6 jucatori accidentati la antrenament ... bv pt echipa si merci inca odata

L.E. apreciez fffff mult faptul ca ai o echipa tanara ... si eu incerc sa fac acelasi lucru si din cauza asta uneori dau cu pumnu in birou :-l

Link to comment
Share on other sites

Merci mult , ai un lot ffff numeros si e interesant faptul ca ai multi jucatori pe post , incep sa cred ca nu sunt singurul caruia ii mor jucatorii la antrenamente ... in plin campionat inaintea unui meci cu Tg-Mures am avut 6 jucatori accidentati la antrenament ... bv pt echipa si merci inca odata

L.E. apreciez fffff mult faptul ca ai o echipa tanara ... si eu incerc sa fac acelasi lucru si din cauza asta uneori dau cu pumnu in birou :-l

Acum vand pe Digao,Medel,Defour si toti nebunii aia cu salarii ft mari ca sa fac rost de bani pt ca am pus ochii pe 4-5 jucatori de U21 de valoare mare si care sunt interesati sa vina la club :D.

Da iau jucatori foarte buni in general de exemplu Lepiller,am crezut ca este bun cand lam luat liber de la Fiorentina dar dupa ce lam luat si lam bagat in primele 3-4 meciuri na fakt nimic,acum mia dat 3 goluri contra Pandurii si ma gandesc sa-l joc in continuare :D

Cat despre antrenament,am antrenori precum:Jari Litmanen,Edgar Davits,Giani Kirita si altii foarte buni,unul venit de la Youth Anglia_simon Smith-GK COACH),si am un training facut de mine,si le mai dau sa vorbesc cu ei sa se antreneze pe altee pozitii si mai dau Tutoring celor tineri,iar antrenamentul este la Maxim High,toti se plang de el :))

Acum depinde si ce tactica folosesti io joc 4-1-2-1-2 ( DR,DC,DC,DL-DMC-anchor man--MC-central support,MC-Advanced Support--AMC-tequartrista si ambii ST-Deep Lyining Attack ) si castig meci de meci,dar am mai avut si momente roaste,luand bataie de la U Cluj si Astra .

Tu ce lot ai ?Ce strategie ai ?

Link to comment
Share on other sites

din cauza ca nu pot folosi print screen (butonul de pe tst) am facut un print cu jocul si apoi l-am editat cat de cat : http://www.imageupload.org/?di=812943419210

Am 4 jucatori imprumutati Bouy , Kirev , Adamu , Bojang.

L-am luat pe Ibricic gratis dupa ce fusese la Dinamo Zagreb , Badelj - 800k , Tigna - 1 mil. 800 , Kaludjerovic , 2 mil. , Papp - 800k + 25 % , Gardos 700k , Moraes 700k (banii reprezinta un total la toti jucatorii dar nu au fost platiti pe loc)

Kryvstov si Stepanenco gratis de la Sahtior dupa ce i-am avut imprumutati in primul an.

Joc 3-4-1-2 : Lung jr. - Pap - Gaman - Kryvstov - Prepelita - Tinga - Badelj - Woobay - Ibricic - Kaludjerovic - Moraes

Rezultatele merg , ma omoara accidentarile foarte mult ... mai am cativa jucatori imprumutati: Budescu , Svaroni (un brazilian) , Iliev , Dorel Stoica , Kolek (un portar bielorus)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Crek u stii cel mai bine cum este !

Invata-ma si pe mine cum sa fac :D !

Nu stiu de ce,dar am impresia ca esti cam degeaba pe aici :D si in plus vorbesti si nebagat in seama,e problema mea cum ma joc,numai eu stiu daca fac bine sau nu,nu are dreptul nimeni sa ma judece pe mine si invers asa ca..... :shutup:

Ia joaca-te tu in alta parte vreo saptamana asa ca sa vezi cat de degeaba esti pe aici. :)

pune si tu te rog un screen cu echipa ca sunt chiar curios ce transferuri ai ca eu am adus jucatori zic eu foarte buni si in 3 ani nu reusesc sa scot capu` prin europa asa bine , si nici sa domin Romania asa cum faci tu , de fapt nu prea domin , sunt mereu acolo sus dar nu am impulsul ala pt a castiga mai mult ... sunt curios sa vad ce echipa ai ...

el are impulsul foarte puternic de a da reload pt a castiga mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Ia joaca-te tu in alta parte vreo saptamana asa ca sa vezi cat de degeaba esti pe aici. :)

el are impulsul foarte puternic de a da reload pt a castiga mai mult.

sincer nu sunt adeptul unei astefl de practici dar daca lui ii place nu poti sa-ti faci nevoile in placerea omului. Oricum o sa realizeze el mai tarziu ca e mai frumos sa joci fara reload , sa te dea afara , sa pleci la alta echipa iar apoi sa suspinde dupa tine sau sa spargi pahare cand pierzi in min 94 o calificare etc.

Link to comment
Share on other sites

ba... mie sa-mi fie cu iertare, dar si pe addyg il banuiesc de ceva practici necurate, (editor, reload), ca performantele alea la Steaua si mai ales cu Stancu care marca 60 de boabe de sezon sau cate dracu zice el acolo, mi se par prea de tot. Sincer nu are haz sa joci asa, cand jocul se rupe de realitate complet fie ca e vorba de cheaturi, fie ca e vorba de bug exploituri...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy