Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fm 2011 - Primele Impresii


Mihai

Recommended Posts

  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Eric de la Gaz Metan joaca foarte bine,la fel si Parvulescu ( este foarte bun la un 4-4-2,daca joci)

Cat despre lotul Stelei,eu am vandut mult.

Brandan,Nicolita si toata linia de fund.

Am adus pe Gaman ( Craiova) , Cristian Sârghi ( Otelul ) , Rapa (Otelu). Recomand

Link to comment
Share on other sites

eu am luat titlul in primul an cu craiova, la 12 distanta de cluj

dinamo pe 13 si steaua ,....... a cazut in B

am luat de la dinamo pe alexe cu 250.000 ....pe pulhac cu 150.000 ......... pe traore cu 1,2 mil de la cluj ca se certase cu cartu...........

dinamo i-aluat pe surdu si stancu ......

steaua de la dinamo pe ze diabate si dragos grigore ...... fac afaceri finu si nashu da le merge prost

oricum steaua defileaza in b :))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Ma bucura foarte mult realismul acestui joc. Lasand la o parte jocurile politice si/sau financiare, echipele din bucuresti se bat la retrogradare, ceea ce probabil ar trebui sa se intample si in realitate, alaturi de Gloria Bistrita, care e de numerosi ani in prima liga si nu a reusit absolut nimic. Dar in mod dubios, rezista in fiecare an :)

P.S. Si eu l-am cumparat pe Antal la Vaslui :) (am gandire de AI), neavand nici un mijlocas dreapta.

Link to comment
Share on other sites

eu am luat titlul in primul an cu craiova, la 12 distanta de cluj

dinamo pe 13 si steaua ,....... a cazut in B

am luat de la dinamo pe alexe cu 250.000 ....pe pulhac cu 150.000 ......... pe traore cu 1,2 mil de la cluj ca se certase cu cartu...........

dinamo i-aluat pe surdu si stancu ......

steaua de la dinamo pe ze diabate si dragos grigore ...... fac afaceri finu si nashu da le merge prost

oricum steaua defileaza in b :))))))))))))))

cati antrenori a schimbat jiji ca sa ajunga steaua in B :worship

Link to comment
Share on other sites

Au inceput discutiile super inteligente, odata cu venirea noului si asteptatului joc Fm 2011. Pana sa apara vedeam numai posturi cu "dhoamneee nu mai apare odataaaa, mai am putin si mooor si el nu vene etc.

Acum, am parte de eu am luat titlul si cupa uefa in primul an, tu ceai facut? Pai ceai negru... etc etc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sunt f. frustrante rezultatele cu echipele mici.

Joc cu Lazio..si reusesc sa bat Roma, Milan, Inter, Juve...iar apoi ma incurc (tot timpul) cu alde Cesena sau Bari (numai infrangeri..cu echipele mici). Am incercat sa schimb strategia, sa joc pe contraatac, sa ma duc peste ei...tot ce se putea..rezultatul este acelasi: cu echipele mici pierd inexplicabil.

Link to comment
Share on other sites

Am descoperit ceva foarte ciudat.Am vrut sa-l aduc pe Hubocan de la Zenit la Steaua, scouterii spuneau ca nu este interesat sa vina, dar pentru un salariu intre x si y ar accepta.Problema este ca nu pot sa-i ofer salariu, agentul sau spunandu-mi ca nu doreste sa negociem.

Un alt lucru care mi se pare interesant e ca atunci cand faci o tactica noua merge excelent cateva meciuri cu ea, dupa care jucatorii parca nu mai sunt in stare sa lege 2 pase cu toate ca la match preparation iti arata alea toate la full :).

Link to comment
Share on other sites

Da' tu de ce nu te joci?

Daca tu-mi explici cum ai dedus ca eu nu ma joc, iti dau jocul meu in original gratis in caz ca nu-l ai. Astept explicatiile si jocul e al tau, eu il am in dublura.

Sunt f. frustrante rezultatele cu echipele mici.

Joc cu Lazio..si reusesc sa bat Roma, Milan, Inter, Juve...iar apoi ma incurc (tot timpul) cu alde Cesena sau Bari (numai infrangeri..cu echipele mici). Am incercat sa schimb strategia, sa joc pe contraatac, sa ma duc peste ei...tot ce se putea..rezultatul este acelasi: cu echipele mici pierd inexplicabil.

E vorba de mentalitate. Incearca sa combini titularii cu rezervele la meciurile considerate mai usoare, daca pierzi mereu.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Chiar acu am incercat..in cupa...si am pierdut cu 1-0 in fata marii echipe numite: Reggina din serie C1.

Sa iti zic ca acum, imediat dupa infrangerea din cupa, conduc pe Sampdoria (locul 3) in deplasare cu 4-1 la pauza :D?

Ciudat :)

Link to comment
Share on other sites

Simplu, am observat ca tu intotdeauna comentezi la posturile altora despre cum nu scriu corect, cum dau reload, cum aduc in discutii subiecte neinteresante s.am.d, dar nu te-am vazut o data punand un screen din actuala ta cariera pe care o joci, cu jocul original, dublura.

Ce simplu a fost. Felicitari. Tocmai ai pierdut jocul in original.

E vreo problema daca nu pun screenuri cu actuala mea cariera? Daca nu pun, inseamna ca am crack? Sau nu joc? Sau viitoarea fosta speranta se simte cumva lezat de vreo afirmatie de-a mea?

Link to comment
Share on other sites

Ce legatura are crack`ul sau jocul original / piratat cu faptul ca pui sau nu screenuri? Dar prin faptul ca ai jocul in original, de doua ori chiar, crezi ca ai un avataj de care te poti lega si il aduci mereu in prim-plan atunci cand nu gasesti un raspuns mai potrivit. In cazul de fata imi scotii ochii ca ai jocul original cand eu doar am observat ca in loc sa povestesti despre propria ta cariera, preferi sa aduni multe posturi pe seama carierelor celorlalti useri.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Din categoria: '' Baga-ne-am p**a in el de FM''

Roma - Lazio

Am 6 titulari indisponibili (din care 3 rupti cu 2 zile la antrenament inaintea meciului). -> eh..sa zicem ca e ok, mai am si alti jucatori dornici de afirmare :D

Restul titularilor au fitness maxim 95% -> si asta de inteles am avut meci acum 4 zile

Vreo 2 suspendati -> Ne bagam pwla in el de FM..ca iau ai mei rosu direct intr-o veselie. In 15 etape am 9 cartonase rosii (WTF??)

Asa, incepe meciu:

min 5 - ratare Floccari sg cu portaru (eh..si-o intra mai greu in ritm baiatu')

min 21 - ratare Radu sg cu poarta goala din 5m, a intaltat un zmeu (eh..acceptabil..a dat cu picioru'..el nu le are cu astea, ca doar e fundas)

min 26 - ratare Floccari sg cu portaru (plm...a 2-a oara, il iertam..deja la a 3-a intra pe lista neagra)

min 37 - ratare Floccari sg cu portaru (e pe lista neagra)

min 44 - ratare Floccari sg cu portaru - cap din 5m..fix in GK (deja a iesit de pe lista neagra si a intrat pe TL)

------- pauza: Roma - Lazio 0-0, cu multe ratari din partea mea, ei doar o ocazie amarata. Lasa ca ii spargem in rep 2, zic eu.

Incepe rep 2:

min 48 - Corner, cap Radu...mingea da in bara (deja 2 ratari...asta trebe sa invete de la Iliev)

min 56 - Contraatac eu, fault Mexes la 20m de poarta, in postura de ultim aparator, primeste doar Galben..in timp ce Floccari e accidentat cu rosu (eh..lasa ca tot e bine..macar il bag pe Rocchi)

min 62 - corner Roma. Centrare Totti la bara 2, cap Juan...scoate Muslera, Rafael degajaza in primul adv...mingea ricoseaza la Borriello...cap pana la Casseti..care trimte cu capul, in bara..mingea sare in spatele lu' Muslera..si gol Roma (mama masii, doar ghinion zic eu)

min 77 - fault de joc Radu..pe la 35m distanta de poarta noastra. Sut Borriello...bara, mingea sare in spatele lu' Muslera..si gol Roma.

min 88 - Casseti incearca o pasa lunga in diagonala din careul propriu..spre atac. Nu era niciun ''roman'' pe acolo, doar Rafael al meu..care alerga spre minge. Surpriza, mingea il loveste in spate (in timp ce asta alerga dupa ea)...si de acolo ajunge la Menez...la marginea careului...care il executa pe Muslera.

Pe scurt, WTF?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Din categoria: '' Baga-ne-am p**a in el de FM''

Roma - Lazio

Am 6 titulari indisponibili (din care 3 rupti cu 2 zile la antrenament inaintea meciului). -> eh..sa zicem ca e ok, mai am si alti jucatori dornici de afirmare :D

Restul titularilor au fitness maxim 95% -> si asta de inteles am avut meci acum 4 zile

Vreo 2 suspendati -> Ne bagam pwla in el de FM..ca iau ai mei rosu direct intr-o veselie. In 15 etape am 9 cartonase rosii (WTF??)

Asa, incepe meciu:

min 5 - ratare Floccari sg cu portaru (eh..si-o intra mai greu in ritm baiatu')

min 21 - ratare Radu sg cu poarta goala din 5m, a intaltat un zmeu (eh..acceptabil..a dat cu picioru'..el nu le are cu astea, ca doar e fundas)

min 26 - ratare Floccari sg cu portaru (plm...a 2-a oara, il iertam..deja la a 3-a intra pe lista neagra)

min 37 - ratare Floccari sg cu portaru (e pe lista neagra)

min 44 - ratare Floccari sg cu portaru - cap din 5m..fix in GK (deja a iesit de pe lista neagra si a intrat pe TL)

------- pauza: Roma - Lazio 0-0, cu multe ratari din partea mea, ei doar o ocazie amarata. Lasa ca ii spargem in rep 2, zic eu.

Incepe rep 2:

min 48 - Corner, cap Radu...mingea da in bara (deja 2 ratari...asta trebe sa invete de la Iliev)

min 56 - Contraatac eu, fault Mexes la 20m de poarta, in postura de ultim aparator, primeste doar Galben..in timp ce Floccari e accidentat cu rosu (eh..lasa ca tot e bine..macar il bag pe Rocchi)

min 62 - corner Roma. Centrare Totti la bara 2, cap Juan...scoate Muslera, Rafael degajaza in primul adv...mingea ricoseaza la Borriello...cap pana la Casseti..care trimte cu capul, in bara..mingea sare in spatele lu' Muslera..si gol Roma (mama masii, doar ghinion zic eu)

min 77 - fault de joc Radu..pe la 35m distanta de poarta noastra. Sut Borriello...bara, mingea sare in spatele lu' Muslera..si gol Roma.

min 88 - Casseti incearca o pasa lunga in diagonala din careul propriu..spre atac. Nu era niciun ''roman'' pe acolo, doar Rafael al meu..care alerga spre minge. Surpriza, mingea il loveste in spate (in timp ce asta alerga dupa ea)...si de acolo ajunge la Menez...la marginea careului...care il executa pe Muslera.

Pe scurt, WTF?

maine va fi exact invers :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ma bucura foarte mult realismul acestui joc. Lasand la o parte jocurile politice si/sau financiare, echipele din bucuresti se bat la retrogradare, ceea ce probabil ar trebui sa se intample si in realitate, alaturi de Gloria Bistrita, care e de numerosi ani in prima liga si nu a reusit absolut nimic. Dar in mod dubios, rezista in fiecare an :)

P.S. Si eu l-am cumparat pe Antal la Vaslui :) (am gandire de AI), neavand nici un mijlocas dreapta.

Ce sa zic nenicule... a facut Iasiul multi purici in Liga I nu? CL sau ceva de genul asta si s-a auzit numai la OTV? Gloria a castigat macar o Cupa a Romaniei in citez acesti - numerosi ani.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy