Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fm 2011 - Primele Impresii


Mihai

Recommended Posts

  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply
Guest MicSiRau

"e mult prea supraevaluat in goluri pentru valoarea care o are"

Poate nu m-am exprimat 100% corect, dar sunt ferm convins ca ai inteles ideea. Nu-mi spune ca nu ai inteles ce am vrut sa spun, ca nu te cred. Si nu am dreptate ? Pai cate goluri a dat asta la viata lui in Romania ? Sincer n-am auzit prea multe despre el.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@micsirau

cand a venit a avut impact imediat: 5 goluri in primele 6 jocuri la Bistrita

in total 10 in cele 17 jocuri din returul sezonului trecut

nu te poti astepta ca FM-ul sa reflecte perfect ce am scris mai sus, conteaza mai multi factori, tactica, echipa la care joaca etc

dar nu e in nici un caz anonim in Liga 1. si nici frate-su.

exprimarea ta mi-a atras atentia cand am vazut ca il criticai pe alt user ca se exprima "asa de bine" incat nu intelegi nimic. iar erascu_alin a inteles perfect ce ai zis legat de jucatorul "supraevaluat" dar l-ai ars peste bot rapid. :)

Link to comment
Share on other sites

Daca eu am scris 123, voi fuga dupa ei :)

La primul subiect, te-ai exprimat asa de bine ca n-am inteles nimic.

La partea a doua. N-are nici o legatura ce am zis eu cu ceea ce zici tu mai pe ramaneste - bati campii

Iar in partea finala. Binenteles ca daca te-ai fi uitat si tu la screen-ul pe care l-a afisat el cu acest jucator Moraes, mare talent pt voi doi, ai fi vazut ca in campionat a intrat pe final de meci cum zici tu de doar2 ori. Deci in concluzie cred ca si tu esti TIRED, altfel nu-mi explic de ce nu intelegi contextul. No offence & have a fun !

M-am referit ca degeaba ai jucatori buni daca doar ii trantesti in teren. Da, e normal sa nu mearga nimic daca ii ai pe Ronaldo si Messi si nu stii sa-i folosesti.

Poate Moraes e supraevaluat. Daca da mai multe goluri ca in realitate care este problema? Este doar un joc si nu poate fi perfect.

Link to comment
Share on other sites

Guest MicSiRau

@micsirau

cand a venit a avut impact imediat: 5 goluri in primele 6 jocuri la Bistrita

in total 10 in cele 17 jocuri din returul sezonului trecut

nu te poti astepta ca FM-ul sa reflecte perfect ce am scris mai sus, conteaza mai multi factori, tactica, echipa la care joaca etc

dar nu e in nici un caz anonim in Liga 1. si nici frate-su.

exprimarea ta mi-a atras atentia cand am vazut ca il criticai pe alt user ca se exprima "asa de bine" incat nu intelegi nimic. iar erascu_alin a inteles perfect ce ai zis legat de jucatorul "supraevaluat" dar l-ai ars peste bot rapid. :)

Am o intrebare pentru tine ca vad ca te legi de mine ca nu vb corect.

Zi-mi daca e corect ce scriu acum : Liniste ! Sa nu se auda musca !

Stiu ca nu are legatura cu fotbalul dar sunt curios tare. Astept :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MicSiRau

m-am "legat de tine" pt ca le atragi atentia altora ca nu se exprima clar, dar nici tu nu ai fost departe si in general ai o atitudine "speciala"

te-a deranjat ?

Nu ma deranjat. Dar sa stii ca astept raspunsul :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Din cate stiu, la inceputul jocului, Romania este in top 10 in clasamentul coeficientilor, dupa primul sezon a cazut pe 15, deci in cazul asta nu inteleg cum de reputatia campionatului a urcat de pe 22 pe 15.

Ma gandesc ca evolutia echipelor in sezonul x va avea ca efect evolutia reputatiei campionatului in sezonul X+2,i nu in sezonul urmator...

pt primul sezon nu se aplica algoritmul de calcul sunt bagate de researcheri si se echilibreaza la al doi-lea sezon abia. mai departe nu pot sa te ajut pt ca inca n-am terminat nici macar un sezon intreg.

am uitat sa ma semnez: Geegee :)

lol. chiar nu observasem faza. good one :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am o intrebare pentru tine ca vad ca te legi de mine ca nu vb corect.

Zi-mi daca e corect ce scriu acum : Liniste ! Sa nu se auda musca !

Stiu ca nu are legatura cu fotbalul dar sunt curios tare. Astept :)

Dap, e: "sa se auda musca". Altceva, dobitocule?

Daca o mai faci pe desteptu' pe-aici, vine big papa si te fute-n gura. Poate asa o sa realizezi ca exista si MareSiRau.

Link to comment
Share on other sites

Pe undeva ai dreptate. Foarte multe erori in general, dar mai ales la transferuri. City, dupa primu sezon, il ofera pe Balotelli pe 6 milioane. Echipele din Romania ofera cei mai buni jucatori pe sume modice iar cei care nu au contract pe mai mult de un an, pleaca gratis fara nicio ezitare. Daca faci un transfer mai important, spre exemplu Hamsik la Liverpool, atat el cat si agentul vor cate 8 milioane la semnatura, ceea ce mi se pare enorm. Dau 30 pe el si inca 15 la semnatura, plus salariul anual. Echipele mari transfera jucatori batrani, peste 30 de ani, jucatori anonimi.

Pai ii ceva implementat nou in joc la fel ca si sistemul ala de reputatie la campionate. O sa le implementeze bine in 11.3 probabil si si mai bine in FM 2012. Cam asa o fost tot timpul cand or adus ''new features'' la joc.

Link to comment
Share on other sites

Guest MicSiRau

Dap, e: "sa se auda musca". Altceva, dobitocule?

Daca o mai faci pe desteptu' pe-aici, vine big papa si te fute-n gura. Poate asa o sa realizezi ca exista si MareSiRau.

Auzi, tu daca tot te crezi asa mare smecher, urca-te maine in avion si vino in Bruxelles, sa ma faci dobitoc in fata daca esti smecher. In cazul in care nu te tine p**a, stai in morti ma-ti in banca ta si fa-l pe tac-tu dobitoc.

Intre timp n-ai decat sa imi dai ban aici, ca in real life tu imi sugi p**a mie ca sa stii treaba asta. Ai 32 de ani si de acuma te crezi MareSiRau a ? Te F*t in gura pe tine eu ma oligrofenule care esti. Vino-n morti ma-ti maine in Buxelles ca iti platesc eu dus-ul.

Link to comment
Share on other sites

Guest MicSiRau

nea GiGi de la Bruxelles ? :D

Ideea e aiurea stii, ca de la o opinie pe care am zis-o despre joc, se ajung la alte lucruri. Pentru ca intotdeauna se trezesc frustratii Gen acest machedon, care o ma face el pe mine dobitoc fix de aiurea. Da baiatu nici macar nu ma cunoaste. Habar n-are cu cine sta de vb, da isi permite el sa ma insulte asa fara sa aibe vreo legatura cu mine. De ce ? Ca e plina Romania, de prosti care vor sa se afirme.

Link to comment
Share on other sites

Guest MicSiRau

In loc sa vorbesti doar despre joc tu te iei de toti p-aici. Si poti sa-ti revizui vocabularul si sa lasi afara limbajul obscen, ca nu lasi o impresie deloc grozava.

P.S. Nu uita ca "Bãtaia e arma prostului."

N-am specificat absolut nimic de bataie...

Link to comment
Share on other sites

Guest MicSiRau

Asa este, dar nu cred ca il invitai la Bruxelles la o cafea. Plus ca limbajul tau denota clar o ura asupra lui anahoret.

in fine, hai ca suntem off-topic. Hai mai bine sa incercam sa fim mai intelegatorii unii cu ceilalti si sa lasam deoparte ura asta si sa discutam mai mult despre joc :peace:

Acesta e ultimul coment pe care il mai dau referitor la astfel de subiecte. Nu imi face placere sa ma cert cu lumea, si mai ales pe net. Unde toti sunt cucosi. Nu l-am invitat nici la cafea, nici sa il bat. Eu l-am invitat sa vina sa ma faca dobitoc in fata daca e smecher precum probabil se considera el in sinea lui. E deajuns sa fii atent la ce scriu, si e foarte ushor de inteles, ceea ce vreau sa subliniez, restul e cancan.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy