Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Release Date 05/11/10


Mihai

Recommended Posts

daca vorbeai mai sus de scandaluri,propun ceva REAL :

Sa poti juca la pariuri,adica :

-dau exemplu un meci de cupa romaniei,europa league,tur-retur :

-in tur,echipa mea bate cu 3-0.pana la meciul retur,pot juca la casele de pariuri din tara/lume punand pe alta persoana.(pui sa joace maseor-ul sau ala care tunde iarba pe teren,ca sa nu fie nume cunoscut si sa nu se prinda nimeni.)

-pun,de exemplu,50.000 euro la casa de pariuri si echipa mea poate face egal sau poate pierde.

-daca am batut cu 3-0 in tur,normal ca echipa mea va avea cota buna la pariuri.asa ca daca pierd sau fac egal,scot bani multi.

si ca sa fie scandal,sa poata vorbi fanii : ba...astia au jucat la pariuri,au facut blat si alea,alea.

e mai REAL.

ce plm facem aici ma ? football manager sau bet and win ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

eu as vrea sa nu mai fie 3d. poate par de `moda veche` dar imi place 2d-ul. mi se pare fara farmec sa joc cu 3d

mi-ar placea sa pot face mai multe la antrenamente, cam cum era la football manager 2005 ( ce mi-as mai bate joc de Mutu blush.gif , l-as pune sa vina duminica dimineata, la pranz si seara sa faca pregatire in munti , in timp ce sunt la Consuelo B.gif )

mi-ar placea sa pot face scheme la lovituri libere , la cornere .

sa pot bate penaltyuri cum a batut

sau cum bate
. astea sunt doar primele lucruri care-mi vin in minte.

ar trebui iarasi ca ( cacofonie facuta special pentru o echipa care o iubesc atat de mult si a fost eliminata azi happy.gif ) conferintele de presa sa fie mult mai interesante. cum a zis si Ilici sa fie addonuri sau ceva

Link to comment
Share on other sites

Mie sincer chiar imi place FM 10, cu tot cu bugurile presentate. Cel mai mult, am jucat vre'o 6 sezoane cu BURY fc de am adus'o in Premier League, dupa aceia ma'm plictisit si ma'm lasat ! =) lol

Singura chestie care chiar ma cam enerveaza este faptul ca daca nu ai un calculator destul de puternic nu poti sa alegi multe ligi, eu joc pe leptot si pot sa aleg doar patru tari, Anglia, Romania, Italia, si Spania, astea sunt favoritele mele, nu stiu daca vi sa mai intamplat dar de cand in cand ma cam plictisesc sa joc in ligile mari, as dori sa joc intr'o tara chiar slaba la fotbal, sa zicem Mongolia, ( =)) ). Idea mea este urmatoarea, cum poti sa alegi tarile in care vrei sa joci cand incepi new game, sa fie o optiune in joc ca sa poti adauga tari si sa retragi tari in timp ce joci, nu stiu daca ar fi posibila aceasta optiune, dar ar fi chiar interesanta.

Am ales odata 17 tari, asteptam vre'o 2-3 minute sa treaca o zi in joc ! =))

Salariul pe care il castigi la club ca antrenor, mi'as dori sa poti face ceva cu el, sa cumperi drepturi la un club, sa investesti sau ce o fi. Chiar ar fi foarte misto ca dupa un timp bun, si cu bani pe care iai castigat la o echipa de top ca antrenor sa poti cumpara o echipa din liga 3 si sa o duci in top, normal ai fi chairman si antrenor in acelas timp.

Inca o chestie, nu stiu daca ati observat, dar cand va duceti la optiunea unde se cauta de munca, apare de exemplu, Barcelona cauta antrenor adjunt, de ce sa nu poti sa fi tu acela care ocupa pozitia. Partea cea mai plictisitoare pentru mine in Fm e ca nu iti da prea multe optiuni, poti sa fi doar antrenor.

Si la profilul tau de antrenor sa fie mai complex cum sunt cele ale antrenorilor adevarati, un bug care la'm observat la profil este urmatorul, mi se pare ca cu patch-ul 10.0 si 10.1 inca mergea sa vezi la profilul tau jucatori si antrenori tai preferati, in 10.3 nu iti arata nimic, dar de curiozitate daca folosesti FMRTE si iti vezi profilul ca antrenor la Persoanele favorite apar anumite persoane.

Link to comment
Share on other sites

Ce ma enerveaza cel mai tare este pretul transferurilor.Daca in realitate City a dat 25 mil de Silva , in joc il iei cu minim 40 mil.Sigur , asta depinde si de patron , dar este exagerat de mult.

Ar fi misto ca in Fm 11 sa apara si presedinti de liga pe la news-uri si sa-i votam cand sunt alegerile.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ar fi misto ca in Fm 11 sa apara si presedinti de liga pe la news-uri si sa-i votam cand sunt alegerile.

in calitate de ce sa votam ?

tu la serviciu iti alegi singur seful ?

le:am vazut ca ai 16 ani, so... la scoala tu iti alegi profesorul ?

Link to comment
Share on other sites

La fm2011 mi-ar placea sa fie ca la fifa manager 2010 . Adica dupa ce ai 100 de milioane de euro sa poti sa-ti cumperi un club si sa faci cam tot ce vrei tu acolo. Asa ar elimina problema mariri stadioanelor si imbunatatirii bazelor de antrenament.

Link to comment
Share on other sites

La fm2011 mi-ar placea sa fie ca la fifa manager 2010 . Adica dupa ce ai 100 de milioane de euro sa poti sa-ti cumperi un club si sa faci cam tot ce vrei tu acolo. Asa ar elimina problema mariri stadioanelor si imbunatatirii bazelor de antrenament.

It doesn't make any sense. Adica vrei sa fii boss si sa astepti ca managerii angajati de tine sa-si bata joc de echipa?

Link to comment
Share on other sites

Nu la asta ma refeream. Eu ziceam sa poti cumpara un club sa poti face orice cu acel club dar sa fi tu manager.

Ai si niste exemple de felul asta? Sau vorbim ca sa vorbim?

Cel mai important motiv pentru care managerul trebuie sa fie diferit de presedinte e ca un club nu inseamna doar fatada fotbalistica. Ca manager imi place poate de Andrei Cristea; dar ca presedinte trebuie sa il vand ca sa fac rost de bani. Problema la FM nu e ca cele doua roluri nu coincid ci ca presedintele are un rol mult inferior fata de lumea reala. Daca s-ar dori un simulator logic, nu neaparat extraordinar de realist, presedintele clubului ar trebui sa iti vanda cinci jucatori in intrasezon doar pentru ca asa vor muschii lui. Managerul e mult prea puternic... as intelege sa zicem daca e un world-class manager la un club de mana a doua, insa cand mergi cu sunday league experience sa antrenezi manchester, crede-ma, vei sta sa pupi mai multe cururi decat ai vazut vreodata.

Link to comment
Share on other sites

aveti niste idei absolut tampite unii dintre voi scared.gif

le : mi-am amintit ca vreau ca presedintele si patronul sa fie `activi` . sa pot sa ma cert cu Jiji , sa ii zic la Neagoe ca daca nu tace il F*t in gura, chestii de astea :D

sa vad un tiki-taka , sa nu mai fie jucatori `bugati` , sa nu mai fie goluri de cacat gen gol de la 30 de metri de la un jucator ca Stoianof

Link to comment
Share on other sites

OK - have just had some, although it's less than conclusive! In some leagues, it will go up (or down). In others, legal reasons mean it has to be fixed, so those won't move. Bloody lawyers.... Can't even say which leagues it applies to either for the same lawyery reason.

Wow! Dynamic league reputation, inca o idee misto care va fi aplicata prost. Sper totusi ca se va face prin intermediul fisierelor lnc, pt ca daca va fi hard-coded, va fi un feature complet inutil...

Link to comment
Share on other sites

Interesanta chestia cu dynamic league reputation, sa vedem acuma si cum e implementata in joc.

Finally !!!!

Ma saturasem sa iau Steaua, sa iau pe moca la 16 ani pe unii, sa devina super jucatori si apoi sa plece ca s-au plictisit cand eu eram in UCL in semifinale sau sferturi in fiecare an aproape.

Eu cu Steaua in semi UCL, CFR si Urziceni rupeau in UEFA si transferurile maxime pe care le faceam erau de jucatori medii si de cei under 16.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy