Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Inceput In Alb Si Negru


vallygl

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Seara de duminica a fost minunata, exact asa cum ma asteptam. Am gatit in stil italian : stracciatella si lasagna. Iulia a adus un vin excelent, alb, demisec. Dupa ce am luat masa, am stat de vorba o gramada, am ras si am ascultat muzica (am avut si o incercare de a dansa, dar cele doua picioare stangi pe care le am in acest domeniu nu m-au ajutat deloc :) ). M-a surprins placut faptul ca Iulia a fost foarte comunicativa si nu ma asteptam sa aiba un simt al umorului atat de dezvoltat. A spus chiar si cateva bancuri, unele din ele din domeniul contabilitatii pe care eu nu le-am inteles. :D Am condus-o acasa pe la ora 11 si am reusit sa ii smulg promisiunea ca ne vom petrece si duminica viitoare impreuna. :thumbup:

Pana la o noua intalnire cu Iulia, urma insa intalnirea cu "catelusii rosii", echipa secunda a lui Dinamo, in Cupa...

Miercuri, 26 august 2009

Stadion "Concordia", Chiajna

Cupa Romaniei, runda a IV-a

Sportul Studentesc - Dinamo II Bucuresti

Baietii nu mai aveau nevoie de motivare suplimentara in acest meci. Era de ajuns ca jucau cu Dinamo. Nu conta ca e echipa secunda sau cea din Liga I.

Am decis sa ii trimit in teren, intr-o deja cunoscuta formula 4-1-3-2 pe urmatorii : Rabo - Semeghin, Rastovac, Patriche, Ciupe - Kamga - Vieru, Allotey, Ferfelea - Okereke, Curelea La Dinamo, jucatori obisnuiti cu prima liga cum ar fi Curca, L. Goian, Bostina sau Liviu Ganea.

Primele 10 minute s-au scurs fara evenimente notabile. Noi am indraznit primii sa rupem monotonia, Allotey sutand in forta din voleu pe langa poarta dupa pasa lui Semeghin. Dinamo a replicat prin Attoukoura, insa mingea trimisa cu capul de acesta s-a dus mult pe langa. Imediat, Bostina a tras si el pe langa poarta de la 30 de metri. Elevii mei au fost din nou mai periculosi, acelasi Allotey trimitand o torpila greu respinsa de Curca dupa o faza construita de Ciupe si Ferfelea in minutul 17 . Am mai construit o faza buna de atac, insa Curelea a tras slab peste bara transversala. Nu stiu ce se intampla cu baiatul asta, este de nerecunoscut. :cearta Joaca cu mult sub potentialul pe care il are.

La pauza, Cezar Zanfir mi-a atras atentia ca Ferfelea a gresit foarte multe pase. Observasem si eu si l-am inlocuit cu Cruceru. Le-am spus baietilor ca putem castiga acest meci, trebuie doar mai multa concentrare.

Schimbarea mea parea inspirata. Imediat dupa inceputul reprizei secunde, Cruceru a trimis o torpila in transversala dupa o combinatie cu Kamga. Aparatorii dinamovisti au respins si faza parea incheiata. Patriche a retrimis cu capul insa spre careul dinamovist, Allotey a stopat mingea si i-a pasat lui Curelea la firul ierbii. Costin a facut doi pasi si a sutat necrutator in vinclu : 1-0 in minutul 48!!! A alergat apoi spre mine pentru a imi dedica golul. Parca ar fi stiut ce am gandit despre el in prima repriza. L-am imbratisat si i-am spus:

- Costin, e meciul tau, arata ca si in Liga II sunt atacanti de valoare! Mai da-le un gol!

Curelea a zambit, a dat din cap a aprobare si s-a intors spre teren alaturi de colegii sai. Dinamovistii au replicat instant si dupa un corner al lui Bostina, Rabo a respins cu un reflex senzational cu piciorul lovitura de cap a lui Ganea. Acelasi Ganea a starnit zambete in tribuna cu un sut paralel cu poarta din careul mic, faza la care Rabo era batut si defensiva mea pusa pe picior gresit. In minutul 65, l-am inlocuit pe Okereke, anihilat complet de defensiva lui Dinamo, cu N'Jock.

Cu un sfert de ora inainte de final, Curelea si-a incercat din nou sutul, insa de data asta Goian a reusit sa devieze in corner. Cruceru a tras si el de la distanta, fara succes, doua minute mai tarziu. Le-am strigat baietilor sa tina de minge, sa joace simplu, cu pase scurte.

Pana la final, dinamovistii, epuizati, nu s-au mai apropiat periculos de poarta noastra. Doar Ganea a mai incercat un sut, insa la distanta considerabila de poarta.

Obtineam asadar prima mea victorie mare ca antrenor. Siman era in culmea fericirii si mi-a dat voie sa ii cinstesc pe baieti cu o bere...Omul meciului a fost ales Semeghin.

diniisportul01.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, imi place stilul italian, chiar si bucataria italiana ;)

Din pacate, gasca nebuna de acum nu are la dispozitie jucatorii de atunci : Mazilu, Bucur, Lazar, Stancioiu, Stanca, Dinita, Farmache, Galamaz, Negru, Stancu...eu trebuie sa ma multumesc cu Nae, Ferfelea sau Gheorghe. Deocamdata, pentru ca sper ca in doua-trei sezoane Sportul sa recapete stralucirea din trecut. Vieru e primul care anunta revenirea "gastii nebune". Vor urma si altii.

Link to comment
Share on other sites

La doua zile dupa meciul cu Dinamo II, N'Jock a devenit de-al nostru. A primit cetatenia romana, motiv pentru baieti sa ii dea un nume romanesc : s-au gandit putin si l-au "botezat" Gica :P "Gica" a ras cu pofta si pentru o seara am scapat de cinstea cu bere pentru echipa...a facut cinste noul cetatean :D

In aceeasi zi, am participat la tragerea la sorti pentru turul 5 din Cupa Romaniei. De data asta pot zice ca am avut noroc: vom juca cu Unirea, dar nu Urziceni ci Alba Iulia :thumbup: Numele echipei cu care am picat m-a facut bineinteles sa zambesc si banuiti si de ce...;)

Urmatorul adversar era insa in campionat. Dunarea Galati, un oras foarte familiar mie intrucat este orasul meu natal. Galatenii vor veni in Regie din postura de echipa neinvinsa in campionat si au in echipa jucatori cunoscuti fanilor fotbalului cum ar fi Iovita (ex-Gloria Buzau si Otelul), Dan Balauru (ex-Poli Timisoara, Otelul, Urziceni, CS Otopeni) sau Roszel (fost jucator la CFR Cluj sau Gloria Bistrita). In Cupa tocmai au pierdut cu Drobeta, 1-2 si probabil vor veni foarte montati sa castige in Regie.

Link to comment
Share on other sites

29 august 2009

Stadion "Regie", Bucuresti

Liga a II-a, Grupa I

Sportul Studentesc (locul 5) - Dunarea Galati (locul 3)

Am inceput aceasta partida cu urmatorii jucatori : Samoila - Semeghin, Rastovac, Patriche, Mustata - Kamga - Vieru, Ferfelea, Allotey - Okereke, Curelea. Oaspetii s-au asezat intr-un 3-4-3 indraznet, le-am spus jucatorilor mei sa exploateze spatiile care apar, sa se apere atent si sa aiba rabdare pentru ca in aceasta asezare galatenii vor obosi destul de repede.

Dupa 7 minute in care nu s-a jucat mai nimic, elevii mei au ridicat stadionul in picioare cu o faza-snur. Mingea a circulat pe traseul Mustata - Vieru - Curelea, atacantul a gasit excelent un culoar pentru Mustata acesta a preluat prost in prima faza, apoi a centrat excelent, Balauru a respins prost pana in centrul careului de unde Ferfelea a trimis puternic in plasa cu stangul : 1-0 in minutul 9!!! Spectatorii au aplaudat generos si chiar si eu incepusem sa cred ca se poate naste o noua "gasca nebuna" in Regie...

Am continuat sa ne aparam exact si sa jucam excelent pe contraatac, in urma unei astfel de contre din 3 pase mingea a ajuns la Curelea care insa s-a pripit si a tras de la peste 30 de metri pe langa poarta. Din nou, Vieru a verticalizat foarte bine. Pustiul crestea vazand cu ochii.

Spectacolul pe care il ofeream fanilor a continuat, o "no look pass" a lui Kamga gasind-ul singur pe Allotey in careu, dar sutul sau a lovit bara din dreapta portarului Dunarii. In minutul 19, Mustata l-a zapacit pe Iovita, a pasat la Vieru, acesta a sutat violent, Mindileac a respins in fata in coechipierul lui Velescu, mingea a sarit la Curelea care a inscris din demi-voleu pentru 2-0. Oaspetii au replicat imediat, o centrare lunga de pe stanga l-a gasit pe Roszel singur in careu, acesta a inscris insa golul a fost anulat corect pentru offside.

Ferfelea a tras peste poarta in minutul 25, apoi acelasi jucator a sutat putin pe langa in minutul 29. Golul 3 a picat imediat : pase din prima Kamga - Curelea - Ferfelea, acesta l-a gasit singur in careu pe Okereke, nigerianul a tras, portarul a respins, insa Allotey a urmarit bine faza si a inscris : 3-0 in minutul 35!!! Spectatorii erau de-a dreptul in delir. Sincer nici eu nu ma asteptam sa jucam asa dezinvolt.

Dunarea era groggy, Curelea a scapat singur insa Mindileac i-a ghicit intentiile si a respins. Cu un minut inainte de pauza, Curelea a combinat cu Vieru, s-a demarcat, tanarul playmaker i-a pasat perfect pe culoar insa Curelea a preluat prea lung si Mindileac a iesit si a retinut. Cand arbitrul se pregatea sa fluiere finalul primei reprize, Patriche a pasat prea incet "acasa", Bica a zis mersi si a tras din prima insa Samoila a blocat excelent si am intrat la pauza cu avantaj de 3 goluri.

I-am felicitat pe jucatori la pauza, in special pe Vieru, le-am spus sa tina posesia si sa joace mai simplu, ca sa nu se mai repete gafa lui Patriche.

La patru minute dupa reluare, Okereke a iesit in margine, a tras fundasul dupa el, i-a pasat lui Ferfelea, acesta a preluat si a sutat din intoarcere senzational de la 25 de metri la coltul lung pentru 4-0. Meciul era jucat. In minutul 64, Ferfelea a vrut sa demonstreze ca este meciul sau, i-a pasat superb central lui Curelea printre fundasii galateni si atacantul a tras necrutator pentru 5-0. Le-am strigat baietilor sa o lase mai moale, galatenii erau deja la pamant.

Carjan a trimis peste din careu dupa un corner a lui Popescu la prima ocazie a oaspetilor din aceasta repriza. In schimb, Okereke nu pricepuse ce spusesem eu si a facut 6-0 cu un sut imparabil de la aproape 30 de metri dupa o pasa a lui Kamga. M-am uitat spre tribuna, Siman facea misto de presedintele Dunarii Galati la tribuna oficiala, ii arata mainile cu degetele rasfirate "va dam 10!". La doua scaune de el, Iulia imi zambea...Deci chiar venise la meci!!! Imi spusese ca e posibil sa vina, insa nu ma asteptam sa ajunga, stiam ca trebuie sa negocieze un contract de sponsorizare pentru club. I-am zambit si eu. Era cu adevarat o zi perfecta!

Galatenii erau niste umbre. In minutul 77, Mustata a centrat perfect, Curelea era liber ca la picnic si a facut hattrick-ul cu capul din mijlocul careului : 7-0!!! Le-am facut semn din maini disperat sa nu mai atace careul advers. Nu mai aveam cu cine sa jucam, oricum.

Samoila s-a remarcat si el, retinand bine o minge grea. Pe contraatac, dupa o noua verticalizare a lui Vieru, Curelea a tras putin peste. Am tipat la el si i-am zis sa stea mai retras.

Arbitrul a pus capat meciului si cred ca macar dupa acest meci jucatorii vor primi niste prime de la Siman. Doar devenisem liderii clasamentului ! Mai tarziu aveam sa aflu ca ma inselasem :D Nici acum nu am primit nimic. Eram insa cu totii prea fericiti ca sa ne gandim la bani...eram macar pentru o zi din nou "Gasca nebuna"!!! Omul meciului? Bineinteles, Curelea.

Un alt aspect pozitiv a fost faptul ca la meci au venit 557 de spectatori platitori. Nu e rau, sper sa vina si in continuare...echipa are mare nevoie de ei, putini dar inimosi.

sportuldunarea.th.jpg

Clasamentul dupa 4 etape:

clasament4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dupa meciul cu Dunarea, portarul Viciu, mijlocasul Vieru si fundasul Cioranu au fost chemati la reprezentativa Romaniei Under - 19 ce va juca doua amicale cu Franta si Austria.

In ancheta principalului cotidian de sport din Romania, "Sport Plus", am iesit pe locul 3 in topul antrenorilor lunii august.

Perioada de transferuri s-a incheiat si desi scouterii clubului au gasit cativa jucatori talentati, Siman a refuzat sa mai dea vreun ban de transferuri, astfel ca va trebui sa ne multumim cu lotul actual. Cel putin pana in iarna. Romania U-19 a fost invinsa de Franta cu 2-1 si de Austria U-19 cu 2-0. Toti jucatorii mei au jucat, Viciu si Cioranu au fost titulari iar Vieru a jucat cate 20 minute in ambele meciuri. :fight: Nu stiu de ce antrenorul nationalei noastre U19 nu vede ca Petru e mai bun decat toti ceilalti mijlocasi centrali pe care ii are la dispozitie.

Urmeaza meciul de Cupa cu Unirea, meci pe care trebuie sa il castigam ca sa ne indeplinim obiectivul minim impus de conducere, atingerea rundei a sasea in Cupa. Unirea dispune de jucatori cunoscuti cum ar fi Cernea (ex-Steaua), Joshua Rose (ex-Craiova), Florin Dan (ex-CFR CLuj), Mihai Stere(ex- Brasov), Sorin Radoi (ex-Poli Timisoara) sau Rade Veljovic (ex-CFR Cluj).

9 septembrie 2009

Stadion "Dacia", Mioveni

Cupa Romaniei, runda a V-a

Unirea Alba Iulia (Liga 1, locul 18) - Sportul Studentesc (Liga 2, locul 1)

Neputandu-ma baza pe Mustata (ineligibil in Cupa) si Rastovac (plecat la nationala Sloveniei :huh: ), am incropit urmatorul "11" : Rabo - Semeghin, Patriche, Secareanu, Ciupe - Kamga - Vieru, Ferfelea, Allotey - Okereke, Curelea.

Discutia de dinaintea meciului cu elevii mei a fost simpla si scurta : sa jucam frumos, sa jucam ce stim, fara teama, pentru ca nu mai suntem noi favoritii. Si asta poate fi un avantaj.

Cu toate acestea, lipsa lui Rastovac s-a vazut si jucatorii mei au intrat timorati pe teren. Unirea a fost foarte aproape sa inscrie in minutul 6, insa Ciupe a scos de pe linia portii la sutul lui Dalbea, respins gresit de Rabo. Apoi, Rabo a respins bine de data asta un sut violent al lui Veljovic, excelent lansat de Taylor.

Noi ne-am aratat coltii dupa 11 minute de joc : Ciupe a centrat din lovitura libera, Secareanu s-a inaltat si a trimis in bara transversala. Am strans pumnul, ce aproape am fost sa deschidem scorul! Doua minute mai tarziu, am combinat frumos la centru si Curelea a tras putin peste. Speram ca asta sa insemne ca baietii trecusera peste tracul initial. Unirea a fost aproape de deschiderea scorului insa in minutul 20 Yanchuk, imprumutat de la Dinamo II, a trimis peste dupa un corner. Dalbea l-a imitat cateva minute mai tarziu. La fel si Moutinho. La poarta noastra era parca concurs de ratari...

In minutul 37 Ferfelea a combinat cu Okereke, s-a dus spre poarta, insa sutul nu a avut precizia celor din meciul cu Dunarea.

La pauza am incercat sa le insuflu calm, sa constientizeze ca Unirea nu e o formatie de speriat si ca putem sa invingem . Jucatorii au parut ca inteleg mesajul...

In minutul 48, combinatie pe stanga atacului nostru, Okereke a coborat la constructie ca de obicei, a combinat cu Ferfelea si a centrat ca o veritabila extrema stanga. Curelea s-a descotorosit de marcaj si si-a plasat puternica lovitura de cap pentru 1-0 !!! Toata banca noastra de rezerve a sarit in aer si tipam de parca dadusem gol Barcelonei...Unirea a reactionat prin Veljovic, dupa excelenta centrare a lui Taylor (international ghanez cu 41 de selectii :scared ) insa lovitura de cap a sarbului a trecut peste.

Cinci minute dupa gol, Ferfelea a tras de la marginea careului si Rotaru a respins in corner. Apoi, la o faza confuza in terenul Unirii, Okereke a tras din voleu pe langa. L-am schimbat pe Ferfelea cu Cruceru, pentru o mai mare siguranta defensiva. Acelasi Okereke a trimis putin peste cu capul, la o faza fixa executata de Ciupe. Am inceput apoi sa tragem de timp. :D

Cu trageri de timp sau nu, tot noi am avut o ocazie uriasa in minutul 67 :Semeghin a combinat cu Okereke, acesta a centrat din careu excelent pentru Cruceru, reluarea acestuia fiind respinsa de Rotaru cu un reflex extraordinar. Am oftat la gandul ca puteam inchide meciul.

Unirea a presat insistent, dar portarul nostru a rezolvat sigur cateva centrari ce se anuntau a fi periculoase. Veljovic ne-a inghetat sangele in vene cand a reluat din careul mic pe langa poarta o centrare foarte buna a lui Kofarmata. Ma gandeam eu de ce l-au dat cei de la Cluj ;)

In minutul 83, centrarea lui Semeghin periculoasa de pe stanga a fost respinsa de Constantin in corner. Vieru mi-a facut semn de schimbare. Era epuizat. Cand ma pregateam sa ii semnalizez arbitrului schimbarea, mingea respinsa de Secareanu a ajuns la Cruceru, care i-a trimis lui Vieru. Acesta, de pe loc, a trimis cu exteriorul printre fundasii avansati ai Unirii spre Okereke care a tasnit spre poarta cu un fundas in coasta...M-am ridicat in picioare, strangand pumnii...Okereke a intrat in careu, a facut o fenta de sut dar a pasat lateral la Cruceru. Acesta a luftat in prima faza cu stangul apoi a impins mingea in poarta goala cu dreptul. 2-0 in minutul 85 si totul era jucat. :yahoo:

L-am schimbat pe Vieru cu Precup (debut pentru tanarul fundas) si l-am avansat pe Patriche la inchidere. Unirea a mai demonstrat inca o data ca este urmarita de un ghinion fantastic atunci cand Fl. Dan a centrat de pe dreapta, mingea l-a depasit si pe Rabo si Moutinho a reluat pe langa cu capul, desi avea toata poarta in fata.

Fluierul final a declansat nebunia, cu totii am inceput sa sarim si sa strigam :

- Sa vina Cupa, sa vina Cupa, sa vina Cupa in Regie!!!

Omul meciului a fost ales Cruceru, desi eu l-as fi vazut pe Okereke.

Trebuie sa recunosc ca aceasta echipa incepe din ce in ce mai mult sa semene cu ceea ce imi doresc eu sa fie...

sportulunirea.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

La cateva zile dupa victoria cu Unirea Alba Iulia, am aflat si numele adversarului din runda a sasea a Cupei : Gloria Bistrita. Se putea si mai rau, zic eu, insa deja cred ca trebuie sa ne consideram outsideri clari. Gloria merge destul de bine in Liga I, e deocamdata pe locul 5 cu 7 puncte dupa 4 etape.

Roby, scouterul meu de jucatori tineri, mi-a gasit un atacant moldovean de 20 de ani, de la nationala Under 21 a Moldovei, liber de contract dupa despartirea de Illichivets Mariopol. Nu prea as mai aduce totusi inca un atacant, mai ales ca nu este peste cei pe care ii am deja in lot. Ma voi mai gandi totusi daca il aduc sau nu in urmatoarele zile.

Urmatorul adversar din campionat este CSM Ramnicu Sarat, nou promovata din Liga a III -a. In mod normal nu ar trebui sa avem probleme, insa nu se stie niciodata...La Ramnicu-Sarat joaca un mijlocas dreapta foarte talentat, Razvan Minciuna, 16 ani, pe care mi-ar placea sa il aduc la Sportul.

13 septembrie 2009

Stadion "Olimpia", Ramnicu Sarat

Liga a II-a, Grupa 1

CSM Ramnicu Sarat (locul 6) - Sportul Studentesc (locul 3 - este ultimul meci al etapei, celelalte partide s-au jucat deja de aceea am cazut pe locul 3)

Am inceput aceasta partida cu urmatorii jucatori : Samoila - Semeghin, Rastovac, Patriche, Mustata - Kamga - Vieru, Ferfelea, Allotey - Okereke, Curelea.

Gazdele au ales un sistem 3-4-1-2, modern insa ultimul nostru adversar care a jucat 3-4-3 a luat 7 goluri. Speram sa jucam si acum cu aceeasi dezinvoltura.

Rm. Sarat ne-a luat tare si in minutul 2 Samoila a retinut bine o lovitura de cap dupa un corner. In minutul 5, o suita de pase a gazdelor l-au lasat singur cu portarul pe Francis, care a deschis scorul cu un sut plasat pe langa Samoila : 1-0. Le-am facut semn baietilor sa ramana calmi, sa isi faca jocul.

In minutul 13 Ferfelea a tras pe langa poarta dupa o recuperare a lui Allotey. Am inceput sa punem stapanire pe joc. Allotey a sutat si el puternic, putin pe langa. Golul egalizator a venit firesc, parca : in minutul 32, Allotey i-a pasat lui Ferfelea, acesta l-a deschis excelent pe Curelea, demarcat, si acesta a tras la coltul lung fara sperante pentru portarul Budur : 1-1. Am zambit, speram ca de acum sa fie jocul nostru.

Dupa o degajare a lui Samoila, Curelea a prelungit pe spate pana la Okereke, nigerianul a preluat si a tras din alergare, insa Budur a respins in fata. In ultimul minut al reprizei, o combinatie Vieru - Okereke - Ferfelea l-a adus pe ultimul in pozitie de sut, insa sutul sau a fost respins de Budur.

La pauza le-am spus baietilor sa continue jocul bun din a doua parte a reprizei si sa fie mai atenti la Francis si Dragan, varfurile gazdelor. L-am vazut pe Vieru incomodat de terenul greu ( incepuse ploaia putin inainte de meci) si l-am schimbat cu Cruceru.

In minutul 55, la o invalmaseala in careul gazdelor, Budur a scapat mingea insa Curelea nu a reusit sa profite si fundasii Ramnicului au degajat. In minutul 67, Dragan a scapat singur , a tras puternic pe coltul scurt insa Samoila a avut un reflex de zile mari si a respins in corner. L-am schimbat si pe Okereke, incomodat vadit de marcajul strans la care era supus si de terenul ce devenise de-a dreptul mocirlos, cu N'Jock.

Pe un contraatac de-al nostru in minutul 70, Pusca l-a blocat in ultimul moment pe Curelea in careu. Din cornerul ce a urmat, Ferfelea a centrat prea lung si mingea l-a depasit pe Curelea aflat in pozitie buna in careul mic. Si vine minutul 73....recuperare Mustata pe dreapta, pasa in centru la Cruceru, Curelea se demarca excelent, Bozga il scoate din offside, Cruceru ii paseaza si Costin trage din nou la coltul lung pentru 1-2!!! Am sarit in sus de bucurie si i-am strigat:

- Bravo Costine, excelenta demarcarea!!! Atacantul m-a facut cu ochiul ;) si si-a reluat locul in echipa...

Acelasi Curelea a fost si in prim-planul fazei din minutul 79, cand a tras bine din marginea careului dupa o pasa excelenta a lui "Gica" N'jock, insa Budur a reusit sa respinga. In minutul 92, Allotey a pasa excelent peste apararea gazdelor insa N'Jock a preluat prea lung si Budur a retinut balonul. Pe contraatac, Nica a scapat singur spre careu, eu imi muscam degetele, insa ajuns in careu atacantul gazdelor a calcat pe minge si a fost blocat apoi de Mustata si Rastovac.

Fluierul final a consfintit a doua noastra victorie in deplasare si totul mergea conform planului. Omul meciului a fost evident Curelea. A fost un meci ciudat, in sensul ca noi am avut posesia :peace:

rmsaratsportul.th.jpg

Clasamentul :

clasament5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy