Jump to content

Best Regens


emi201281

Recommended Posts

MItea in primul an la Ajax a jucat 23 de jocuri si a marcat 7 goluri. la 18 ani that is. si parca a luat titlul de cel mai promitator jucator jucator din campionatul olandez in acel an. as zice ca il califica drept un tanar de viitor.

faptul ca s-a ratat e din vina lui dar asta nu inseamna ca nu era un talent la vremea respectiva.

care e relevanta celor spuse de tine aici ?

cate jocuri a jucat chivu inainte sa plece afara ? dar radu stefan ?

legat de marica te cam contrazici - ba l-a umflat Dinamo, ba "a plecat din tara inainte sa prinda cateva meciuri". so, cum l-a umflat ? asa rapid, intr-un sezon ?

btw, se pare ca si razvanel lucescu il umfla in continuare pt ca at the moment marica e titular in atacul nationalei aka nu exista 2 atacanti romani mai buni ca el in acest moment dupa parerea lui razvanel. sau a luat si razvanel niste bani de la marica.... :rolleyes:

inchei cu o platitudine de 2 lei care suna bine cand o citesti prin ziare si o repeti cui vrea sa te asculte.

exista cazuri de manareli la juniori si bani impinsi antrenorilor dar a extinde la general e prea mult. hei, mitea e un exemplu, ma-sa era florareasa sau ceva, erau lipiti pamantului. si sarac, si netalentat... cum dracu l-or fi luat aia de la Ajax la 18 ani ?

cateodata parerile voastre va tradeaza varsta. dap, stiu, fiecare cu parerea lui, sa ne respectam parerile, bla bla bla... dar atunci nu mai enuntati idiotenii cu aer de mari cunoscatori.

eu nu stiu cati ani ai tu da crede-ma ca nu am 10 ani si nici 15, eu stiu din proprie experienta cum sta treaba la juniori, la Steaua de expl. cand am trecut si eu pe acolo acum vreo 14 ani, cam asa statea treaba, se cerea 200 $ doar ca sa prinzi banca de rezerve ;) si apropo un fotbalist adevarat e ala care se mentine la nivel inalt si se adapteaza la orice echipa...daca era asa bun Mitea cum spui tu oare de ce acum nu se inghesuie nimeni sa-l cumpere fiind liber de contract ?

Cat despre Marica mai spun inca o data si inca o data si de cate ori vreau eu NU E FOTBALIST si a ajuns unde a ajuns pe banii lu' tasu', de fapt se vede din palmaresul lui ca jucator care "cica" e varf 4 goluri in 22 de meciuri la dinamo si 17 goluri in 74 de meciuri la sahtior... foarte multe goluri, in 6 ani 21 de goluri ca varf e o adevarata performanta, asta sa nu mai vorbim de palmaresul lui de la VFB...2 atacanti mai buni ca Marica...1 Mutu 2 Stancu

si mai lasa-ne cu razvanel baiatelul lu' taticu' ca deocamdata nu a demonstrat nimic la nationala ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Si ce ? Negru nu poate ajunge un Xavi ? De unde stii tu ce va fi in viitor ? Asta nu inseamna ca trebuie sa-i dam PA 200. Daca zici ca nu se stie din ce si de unde pot aparea fotbalisti mai mari ca Messi si CR, atunci hai sa dam la toti PA 200, la asta ma refeream, stai cam prost cu sarcasmul. Mitea a fost jucator de jucator, n-a fost umflat de nimeni, a avut parinti saraci, doar ca a avut ghinionul unor accidentari si asa s-a dus usor, usor. Sunt mai multi factori care impiedica Romania ca sa aiba jucatori de perspectiva, si aici ma refer la infrastructura si la partea economica, mai putin la pile. Mai intai sa ajungi sa poti sa stai macar de vorba cu Marica si dupa poti sa-l critici.

Link to comment
Share on other sites

Vandame nu fi rau ca mitea si-a gasit echipa si acuma nu mai e liber de contract joaca prin liga a doua din grecia,intradevar daca nu l-ar fi macinat accidentarile avea sanse sa ajunga mare jucator ca talent a avut destul dar nici acum nu e prea tarziu totusi are doar 25 de ani si inca mai poate demonstra,depinde doar de el

Link to comment
Share on other sites

Si Luis Nazario da Lima Ronaldo, a fost accidentat grav si a revenit in 2002 la Mondial unde a iesit golgheterul mondialului...asta face diferenta dintre un fotbalist adevarat si unul care doar s-a nascut talentat...nu e suficient doar sa ai talent, trebuie sa si stii cum sa profiti de talentul pe care il ai iar asta implica multa seriozitate, mitea deocamdata in ultimii 3 ani a aparut mai mult in cancan decat pe terenul de fotbal ;))....e o zicala care spune asa "E greu sa ajungi in varf dar e si mai greu sa te mentii"

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Jean Claude, cateva intrebari pt tine ca vad ca daca dai de argumente mai solide treci pe langa si o bagi pe aia cu "fiecare cu parerea lui":

1. in Romania poti ajunge fotbalist mare daca nu ai pile ?

2. cum l-au umflat Dinamo si presa pe Marica daca el a apucat un singur an acolo ? fii cat mai specific te rog.

3. a dat ta-su lui Marica bani lui nea Mircea sa-l ia pe fi-su la Shaktior ? Dar nemtilor le-a dat ? cui a mai dat in general bani Marica senior (razvanel, prin presa etc) ?

4. cum a ajuns Mitea sa fie umflat si el ca si Marica ? datorita banilor, relatiilor, pilelor ? precizeaza te rog.

5. daca cei 2 (Marica si Mitea) ar fi jucat mai multe meciuri in Romania inainte sa plece ar fi fost mai putin "umflati" sau ar fi fost "mai umflati" ? vreau sa inteleg...

6. acelasi lucru de mai sus de la intrebarea 5. dar te rog include-i in ecuatie si pe chivu si radu stefan

7. daca Mitea nu joaca nicaieri acum si nimeni nu da 2 bani pe el e corect sa asumam ca acum 7 ani clar a avut pile, bani sau orice altceva decat talent ? si prostii aia de la Ajax au picat de fraieri si au pus botul la pilele/banii/relatiile lui Mitea ?

8. daca Marica nu e titular acum la Stuttgart inseamna ca a fost umflat acum 6 ani de Dinamo ? dar Lobont care nu e titular la Roma ? a fost umflat de Rapid/Dinamo in trecut ?

9. nu te contrazic privind spaga care ti-a fost ceruta la juniori pe vremea cand Belodedici, Lacatus, Dobos si Mihali inca prindeau nationala dar... asa era peste tot ? crezi ca s-a mai schimbat ceva de atunci ? cate flori trebuia sa vanda ma-sa lu' Mitea ca sa acopere bautura alcoolicului de ta-su si sa-i ramana si de o spaga la juniorii lui Dinamo ? cum isi permitea Dinamo sa umfle un jucator care nu dadea spaga, in cazul in care nu dadea ? te rog intoarce-te si la intrebarea 7.

cred ca ai o problema cu timpul:

- pt tine daca s-a intamplat un eveniment acum 14 ani inseamna ca se intampla si acum (de ex. spaga ceruta de un antrenor de juniori)

- daca un jucator e terminat dpdv fotbalistic acum inseamna ca si acum 7 ani era o lepra care impingea bani pe care nu-i avea sau avea relatii, ceva. tu ai auzit de evolutie in general ? dar de involutie, regres ?

Link to comment
Share on other sites

asta a fost exemplul care mi-a venit prima data in minte, dar sunt multi fotbalisti care au fost accidentati si au revenit e cazul lui cisse, totti, larsson etc, spunea un atotstiutor mai sus de mitea ca a fost fotbalist de fotbalist...am dat un exemplu de un adevarat fotbalist...normal ca nu se poate compara, Ronaldo e unul dintre cele mai mari varfuri din istoria fotbalului...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

nu mai sunt asa sigur nici de ronaldo. are 100 de kg acum si clar asta inseamna ca acum vreo 10 ani a dat spaga sa nu apara la cantar ca e gras.

adriano e la fel. cum plm a ajuns asta la Inter cand el abia alearga acum ? clar! pile, relatii, nici vb de talent.... nu se poate sa fie avut talent dar sa se fi ratat DIN ALTE MOTIVE :rolleyes:

sper ca pricepi unde bat...

Link to comment
Share on other sites

Jean Claude, cateva intrebari pt tine ca vad ca daca dai de argumente mai solide treci pe langa si o bagi pe aia cu "fiecare cu parerea lui":

1. in Romania poti ajunge fotbalist mare daca nu ai pile ?

2. cum l-au umflat Dinamo si presa pe Marica daca el a apucat un singur an acolo ? fii cat mai specific te rog.

3. a dat ta-su lui Marica bani lui nea Mircea sa-l ia pe fi-su la Shaktior ? Dar nemtilor le-a dat ? cui a mai dat in general bani Marica senior (razvanel, prin presa etc) ?

4. cum a ajuns Mitea sa fie umflat si el ca si Marica ? datorita banilor, relatiilor, pilelor ? precizeaza te rog.

5. daca cei 2 (Marica si Mitea) ar fi jucat mai multe meciuri in Romania inainte sa plece ar fi fost mai putin "umflati" sau ar fi fost "mai umflati" ? vreau sa inteleg...

6. acelasi lucru de mai sus de la intrebarea 5. dar te rog include-i in ecuatie si pe chivu si radu stefan

7. daca Mitea nu joaca nicaieri acum si nimeni nu da 2 bani pe el e corect sa asumam ca acum 7 ani clar a avut pile, bani sau orice altceva decat talent ? si prostii aia de la Ajax au picat de fraieri si au pus botul la pilele/banii/relatiile lui Mitea ?

8. daca Marica nu e titular acum la Stuttgart inseamna ca a fost umflat acum 6 ani de Dinamo ? dar Lobont care nu e titular la Roma ? a fost umflat de Rapid/Dinamo in trecut ?

9. nu te contrazic privind spaga care ti-a fost ceruta la juniori pe vremea cand Belodedici, Lacatus, Dobos si Mihali inca prindeau nationala dar... asa era peste tot ? crezi ca s-a mai schimbat ceva de atunci ? cate flori trebuia sa vanda ma-sa lu' Mitea ca sa acopere bautura alcoolicului de ta-su si sa-i ramana si de o spaga la juniorii lui Dinamo ? cum isi permitea Dinamo sa umfle un jucator care nu dadea spaga, in cazul in care nu dadea ? te rog intoarce-te si la intrebarea 7.

cred ca ai o problema cu timpul:

- pt tine daca s-a intamplat un eveniment acum 14 ani inseamna ca se intampla si acum (de ex. spaga ceruta de un antrenor de juniori)

- daca un jucator e terminat dpdv fotbalistic acum inseamna ca si acum 7 ani era o lepra care impingea bani pe care nu-i avea sau avea relatii, ceva. tu ai auzit de evolutie in general ? dar de involutie, regres ?

NU sunt dator sa-ti raspund tie la nicio intrebare, sau esti cumva vreun judecator si suntem aici in fata instantei? Aaa pardon nu esti judecator esti securist ca vad ca esti "cam comunist asa"...

nu mai sunt asa sigur nici de ronaldo. are 100 de kg acum si clar asta inseamna ca acum vreo 10 ani a dat spaga sa nu apara la cantar ca e gras.

adriano e la fel. cum plm a ajuns asta la Inter cand el abia alearga acum ? clar! pile, relatii, nici vb de talent.... nu se poate sa fie avut talent dar sa se fi ratat DIN ALTE MOTIVE :rolleyes:

sper ca pricepi unde bat...

lasa ma comunistule ca ronaldo la 100 kg a dat anu trecut aproape mai multe goluri la corinthias decat marele marica in toata cariera lui :))

Link to comment
Share on other sites

Mai informeaza-te despre Mitea si vorbim dupa. Asa ca sa-ti dai cu parerea despre ce jucatori vrea plt e usor, pot sa-mi dau si eu cu parerea ca esti oleaca dus, dar hei, stai, e doar parerea mea, ce plm ? N-ai voie sa o judeci. :thumbup: Cand a castigat Mitea titlul de cea mai mare speranta din Olanda a fost tot pe pile, tot umflat a fost ( si ca sa vezi in Olanda, care e o masinarie de talente ). Nu are nici un rost sa te razbuni pe ce-a fost in trecut daca tie ti-a cerut spaga sau nu. Mitea a fost ce-a fost si nu mai este pentru ca n-a avut parte de noroc, nu poti tu sa spui ca Mitea e acum un gunoi, pentru ca nu e treaba ta. Cat despre Marica, fie cum spui tu, ca a fost pe pile, bravo lui ca a prostit o lume intreaga, tu poti sa faci la fel ? E foarte usor sa critici in stanga si-n dreapta si sa zici ca e doar parerea ta, ca toti putem sa avem astfel de pareri :thumbup: . Si sunt sigur ca daca lu Mitea i se oferea sprijin imediat dupa accidentari, ajungea undeva sus, dar nu i s-a oferit, celorlalti da.

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca are rost sa incepem sa ne jignim oricum ar trebui incheiata discutia ca am cam deviat de la subiect mai bine sa vedem niste regeni care s-au tinut de treaba si nu au ajuns pe pile la echipele mari...

dar totusi de ce sa ne oprim cand ne distram asa de bine :bash

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ok. pt mine dialogul se incheie aici. n-am chef de toti debilii care au uitat sa-si ia pastilele si au impresia ca-i oblig sa faca niste chestii, vad securisti dintr-o data si in general au ramas ancorati in trecut. iar mintea lor e tot acolo.

dar... le respect parerile si argumentele.

o seara buna.

Link to comment
Share on other sites

ok. pt mine dialogul se incheie aici. n-am chef de toti debilii care au uitat sa-si ia pastilele si au impresia ca-i oblig sa faca niste chestii, vad securisti dintr-o data si in general au ramas ancorati in trecut. iar mintea lor e tot acolo.

dar... le respect parerile si argumentele.

o seara buna.

ba da usor e sa jignesti pe cineva si dupa sa inchei discutia, eu cred ca sunt foarte sanatos, si cum m-ai luat tu la misto aveam tot dreptul sa te iau si eu la misto ;)...pai cred ca tu ai ramas in trecut ca doar tu esti "cam comunist... asa"...bine ca nu esti nazist, asta e un lucru imbucurator

Link to comment
Share on other sites

Pana una alta se pare ca mai avem un jucator in germania avand in vedere ca deac este ca si transferat la schalke pe 3 milioane,ai dracu pilosi nu stiu cum reusesc ...pe mine cand ma transfera cineva sau macar pe vandame daca pe mine nu :ro:

Link to comment
Share on other sites

Pana una alta se pare ca mai avem un jucator in germania avand in vedere ca deac este ca si transferat la schalke pe 3 milioane,ai dracu pilosi nu stiu cum reusesc ...pe mine cand ma transfera cineva sau macar pe vandame daca pe mine nu :ro:

frateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee............daca am spus ca marica a fost pilos asta nu inseamna ca toti fotbalistii sunt pilosi, Deac este un jucator bun care merita sa joace intr-un campionat puternic, felicitari pentru el

Link to comment
Share on other sites

Numai Cornel Dinu si Gigi Becali pe aici. Lasati-i frate pe Mitea si Marica sa joace fotbal. Atat stim si noi, sa mancam rahat despre unul si altul.

Posteaza in cacat un regen bun ca pentru asta e forumul asta, sa vorbim despre manager nu despre cum, ce fel a ajuns Mitea sau cum a fost, nu prea ne pasa :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

NU sunt dator sa-ti raspund tie la nicio intrebare, sau esti cumva vreun judecator si suntem aici in fata instantei? Aaa pardon nu esti judecator esti securist ca vad ca esti "cam comunist asa"...

lasa ma comunistule ca ronaldo la 100 kg a dat anu trecut aproape mai multe goluri la corinthias decat marele marica in toata cariera lui :))

eh, vezi tu... aia a fost aseara.

azi e alta zi si te banez relaxat pt ca nu-mi plac idiotii care se trag de sireturi cu mine dar nu ma cunosc.

ironiile mele erau legate de argumentele tale, ironiile tale (daca erau ironii) erau legate de persoana mea.

cand o sa mai cresti o sa sesizezi diferenta.

banuiala mea e ca ai 15 ani.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy