Jump to content

Best Regens


emi201281

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Atribute are,dar zic ca-i trebuie si viteza.Sunt prin 2016 cu Dinamo,am meciurile din EL cu Villareal,Rubin Kazan,Sporting Lisabona si ma invart aia pe toate partile.Minimul vitezei la Sporting e de 14,pe cand la mine maximul la viteza e abia de 16.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

L-am luat de la Espanyol, dar logic suma aia va fi virata in 48 de luni, deci cand el o sa aiba 20-21 ani si o sa am garantia ca si-a meritat. Iar in cazul vitezei el fiind mijlocas defensiv/central o sa aiba destula pana pe la 19-20 zic eu, tot ce ii cer e sa imi dea niste pase de nota 10, sa mai dea un sut de la distanta si lovituri libere. De goluri sa se ocupe Pato si alt regen postat aici, Arsene Die, care acum are fata de Juve.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Daca iti zic ca era unhappy si avea la status "Wants to move to a bigger team", Milan reusind sa mearga doar in EL iar Juve locul 2 in Serie A si semifinale UCL ( inainte sa ii iau eu ) ma crezi? I-am dat si un contract monstru de 12 mil euro pe an + 25% raise + 10 la semnatura si a venit. Si pana acum a reusit sa dea 10 goluri in 10 meciuri jucate.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

tot jocul asta e un bug total, promovezi cu west brom termini sez pe 8 ca in urmatorul an sa iei campionatul, iar castigi camp si nu treci de grupe in ucl, iar castigi camp si castigi ucl jucand in finala cu OM. Nicio echipa din Anglia nu pune probleme, transporuri doar de ochii lumii sub 10 mil la ecchipele mari, doar city a cumparat ceva in sez 1 apoi nimic interesant. Real si Barca cumpara numai fgn si rebuturi, pe care oricum nu ii baga pentru ca nu locuri pentru ei.

Am jucat doar 4 sez de fm10 si mi se pare cel mai slab din jocurile aparute.

Link to comment
Share on other sites

tot jocul asta e un bug total, promovezi cu west brom termini sez pe 8 ca in urmatorul an sa iei campionatul, iar castigi camp si nu treci de grupe in ucl, iar castigi camp si castigi ucl jucand in finala cu OM. Nicio echipa din Anglia nu pune probleme, transporuri doar de ochii lumii sub 10 mil la ecchipele mari, doar city a cumparat ceva in sez 1 apoi nimic interesant. Real si Barca cumpara numai fgn si rebuturi, pe care oricum nu ii baga pentru ca nu locuri pentru ei.

Am jucat doar 4 sez de fm10 si mi se pare cel mai slab din jocurile aparute.

Motivul e unul simplu: faptul ca ai control financiar absolut total asupra clubului. Exact asta distruge realismul profesiei de manager, care inseamna nu numai trofee, dar si retrogradari.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

are dar nu cred ca ai db-ul original.Si eu am un update cu transferurile la zi si are PA 197 ceea ce mi se pare c-am mult totusi sa nu uitam ca messi si cr7 au 195,dar e doar parerea mea

Nu am db-ul original si iti respect parerea, poate e cam mult pentru un pusti, dar nu vad de ce nu ar putea sa aiba potentialul asa mare, asta inseamna ca orice tanar promitator nu trebuie sa se nasca cu potentialul de a fi mai valoros decat Messi sau Ronaldo ?! Daca ar fi avut CA peste acestia 2 as zice, dar cine stie cati jucatori in lumea asta nu au potential de a-i depasi ? Oare cand era Ronaldinho (il numesc pe el ca sa nu ajung in vremuri prea indepartate) in voga se astepta cineva ca Ronaldo sau Messi sa-l depaseasca?

Link to comment
Share on other sites

Probabil ai dreptate vom vedea cu timpul,m-am documentat un pic si am vazut ca a fost cumparat de inter milan fiind imprumutat la FC Lugano pana la finalul sezonului si intradevar este privit ca un jucator exceptional,vom vedea probabil in cativa ani ce poate,oricum tot din croatia vine si ante buljan un alt tanar de mare perspectiva el avand PA 197 iar marko 195 nu m-am uitat eu bine,se pare totusi ca din croatia vin urmatoarele staruri mondiale,oare cand vom vedea si prin romania jucatori cu un astfel de potential?

Link to comment
Share on other sites

Vom vedea atunci cand vom avea un nivel de trai la fel ca cel din Croatia sau o infrastructura la fel de buna ca ei.Si cel mai important, o mentalitate apropiata de-a lor .

Crede-ma, cunosc cativa copii extrem de talentati care le-ar impletici picioarele oricand celor de la academia Stelei, dar care nu au bani sa mearga la fotbal.

In plus, la noi intervine si mai vechea problema, totul este facut pe pile si spaga.

Link to comment
Share on other sites

Asta e marea probleama de la noi antrenorii de la noi si aici ma refer la cei care se ocupa de juniori antreneaza pe un salariu de mizerie astfel sunt nevoiti sa mai accepte cate o "prima"din partea parintilor cu bani ,iar cei care chiar au talent vor ramane mereu pe dinafara fiindca parintii lor nu au cu ce cotiza,pacat fiindca talent avem

Link to comment
Share on other sites

Aici va dau mare dreptate, in Romania daca nu ai PCR (Pile Cunostinte Relatii) e greu sa ajungi un mare fotbalist sau orice altceva, e greu daca nu cumva imposibil sa reusesti in tara asta ceva doar pe propriile capacitati, de asta am si ajuns unde am ajuns si mai avem doar cativa jucatori prin afara tarii si majoritatea care pleaca nu se duc la echipe din vest si in est, prin rusia, ucraina....de fapt e si cazul lui Marica care dupa parerea mea nu e un mare fotbalist, e un fotbalist umflat de presa si de Dinamo, a ajuns fotbalist doar prin banii taticului la fel si Mitea (altul care s-a nascut talent si a murit speranta), ambii inainte sa plece din tara nu au prins decat cateva meciuri in Romania fara niciun mare rezultat...dar de, atat timp cat exista un Giovanni sau un Victor Becali pe aici se pare ca sistemul functioneaza si e bine stabilit...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Oare cand era Ronaldinho (il numesc pe el ca sa nu ajung in vremuri prea indepartate) in voga se astepta cineva ca Ronaldo sau Messi sa-l depaseasca?

da

de fapt e si cazul lui Marica care dupa parerea mea nu e un mare fotbalist, e un fotbalist umflat de presa si de Dinamo, a ajuns fotbalist doar prin banii taticului la fel si Mitea (altul care s-a nascut talent si a murit speranta), ambii inainte sa plece din tara nu au prins decat cateva meciuri in Romania fara niciun mare rezultat...dar de, atat timp cat exista un Giovanni sau un Victor Becali pe aici se pare ca sistemul functioneaza si e bine stabilit...

prostii astia de la Stuttgart, Shaktar si Ajax care au marsat la pilele celor 2 :rolleyes:

ambii au fost talentati dar au avut si au probleme de motivatie (Marica) si mentalitate (Mitea), nici vorba de promovare pe bani.

daca Marica era bogat nu il face automat si spagar.

Link to comment
Share on other sites

da

prostii astia de la Stuttgart, Shaktar si Ajax care au marsat la pilele celor 2 :rolleyes:

ambii au fost talentati dar au avut si au probleme de motivatie (Marica) si mentalitate (Mitea), nici vorba de promovare pe bani.

daca Marica era bogat nu il face automat si spagar.

Pai putem sa o luam si asa dar cate meciuri a jucat Mitea la Ajax si mai ales la cine joaca acum, nicaieri!? Cat despre Marica, daca fortezi un jucator atatea meciuri, poate o data sa explodeze si sa aibe o ascensiune, deocamdata nu prea e titular pe la Stuttgart si anul trecut a prins cateva meciuri...

Link to comment
Share on other sites

Cateva mai multe, si cat despre PA in joc, daca o luam ca nimeni nu cunoaste ce vor deveni unii pusti in viitor, atunci hai sa punem la toti 200 PA ce pln, ca poate Neagu de la noi o sa ajunga vreun Xavi.

Pai din cate vad tu esti de parere ca in urmatorele decenii nu e capabil niciun jucator sa ii depaseasca pe Messi sau Ronaldo care sunt cei mai buni din lume la ora actuala...eu am dat mai sus un exemplu cu Ronaldinho... nu ai de unde sa stii ce mari talente mai apar de la academiile de fotbal ale marilor echipe ale lumii, asa cum a fost si cu Messi crescut de Barcelona de la o varsta frageda...cat despre joc nu am vazut niciun jucator cu PA 200 si peste 190 sunt cativa jucatori noi in afara celor deja consacrati Ronaldo, Messi, Rooney, Torres etc...

P.S. Daca e sa o luam asa nu ar mai avea niciun farmec jocul, ce rost mai are sa iei pusti cu potential sa ii cresti daca tot nu o sa ajunga niciodata mari fotbalisti...te duci la Barca sau Real unde ii ai pe Messi si Ronaldo si joci acolo...

Link to comment
Share on other sites

Aici depinde si de fiecare jucator cat munceste pentru a ajunge la potentialul pe care il are,mitea si el acum cativa ani era vazut ca un jucator promitator de cei de la FM si nu doar ,chiar si IRL promitea multe insa s-a crezut prea bun ii s-au urcat fitele la cap,mai era un pusti Nicolas Millan parca,ceva chilian daca tin bine minte,cand a debutat la 14 ani toata lumea spunea ce mare jucator va mai ajunge acum va intreb ati mai auzit ceva de el?Depinde de fiecare daca ajunge sa-si atinga sau chiar depaseasca potential sau daca moare speranta

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pai putem sa o luam si asa dar cate meciuri a jucat Mitea la Ajax si mai ales la cine joaca acum, nicaieri!? Cat despre Marica, daca fortezi un jucator atatea meciuri, poate o data sa explodeze si sa aibe o ascensiune, deocamdata nu prea e titular pe la Stuttgart si anul trecut a prins cateva meciuri...

MItea in primul an la Ajax a jucat 23 de jocuri si a marcat 7 goluri. la 18 ani that is. si parca a luat titlul de cel mai promitator jucator jucator din campionatul olandez in acel an. as zice ca il califica drept un tanar de viitor.

faptul ca s-a ratat e din vina lui dar asta nu inseamna ca nu era un talent la vremea respectiva.

care e relevanta celor spuse de tine aici ?

ambii inainte sa plece din tara nu au prins decat cateva meciuri in Romania fara niciun mare rezultat...

cate jocuri a jucat chivu inainte sa plece afara ? dar radu stefan ?

legat de marica te cam contrazici - ba l-a umflat Dinamo, ba "a plecat din tara inainte sa prinda cateva meciuri". so, cum l-a umflat ? asa rapid, intr-un sezon ?

btw, se pare ca si razvanel lucescu il umfla in continuare pt ca at the moment marica e titular in atacul nationalei aka nu exista 2 atacanti romani mai buni ca el in acest moment dupa parerea lui razvanel. sau a luat si razvanel niste bani de la marica.... :rolleyes:

inchei cu o platitudine de 2 lei care suna bine cand o citesti prin ziare si o repeti cui vrea sa te asculte.

Aici va dau mare dreptate, in Romania daca nu ai PCR (Pile Cunostinte Relatii) e greu sa ajungi un mare fotbalist

exista cazuri de manareli la juniori si bani impinsi antrenorilor dar a extinde la general e prea mult. hei, mitea e un exemplu, ma-sa era florareasa sau ceva, erau lipiti pamantului. si sarac, si netalentat... cum dracu l-or fi luat aia de la Ajax la 18 ani ?

cateodata parerile voastre va tradeaza varsta. dap, stiu, fiecare cu parerea lui, sa ne respectam parerile, bla bla bla... dar atunci nu mai enuntati idiotenii cu aer de mari cunoscatori.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy