Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


1st Multiplayer Story


Emilian

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Intre timp continuam si multiplayerul in doi. Am ajuns in etapa 8, boogie se tine tare si nu vreas sa castige sub nici o forma: 1 egal si 7 infrangeri. :lol: In rest Dinamo e in liga, iar Steaua si otelul in primul tur UEFA.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply
  • MentholBoy

A continuat aseara multiplayerul italian. Marius a lipsit din motive personale si a ajuns de abia la sfarsit. Asa ca nu a fost conectat la joc pana nu a venit.

Din cauza unor probleme cu conectarea la serverul lui Emilian s-au intamplat cateva chestii ciudate dar voi trece peste asta.

Ca sa inchei transferurile cu brio, am mai luat un fundas: Pietro Accardi de la Palermo, iar in ultima zi a transferurilor am scapat de Cristi Zanetti pentru 5.25 mil euro la Marseille.

Emilian nu joaca cu codati, in schimb l-a adus pe deja "celebrul" Arenas.

Ar fi ideal daca am putea pune o lista a transferurilor facute de cei 4 implicati.

A urmat debutul de sezon, debut de-a dreptul senzational de bun:

- Milan 3-0 Sampdoria

- Inter 3-0 Udinese (primul gol fiind inscris de.Crespooooooooooooo...inca o data ii multumim lui Boogie ....hehehe)

- Juve 2-0 Reggiana (parca)

si evident cel mai frumos dintre toate: Lecce 3-2 Roma cu gol marcat de Alex Pinardi (Lecce) in minutul 88 :hysterical:

GG Emiliane :P

Ultimele meciuri jucate au fost cele din UCL, moment in care a ajuns si Marius acasa. Debutul lui a fost ingreunat de cele 5 accidentari din lot, culmea, toti 5 fiind inscrisi pe lista UEFA. Concluzia? Nu a avut nici macar 7 rezerve pe banca...

Se poate si mai rau?...la Marius ...da. S-a accidentat si Trezeguet (intrat dupa pauza) si s-a mai accidentat inca un jucator in timpul meciului. Nasol de tot. Evident ca in conditiile astea, Lyon l-a batut cu 2-0.

A urmat meciul lui Boogie, un trist (din punctul meu de vedere) 2-1 cu Liverpool :(

Si multiplayerul de ieri s-a incheiat cu ultimele 2 meciuri din UCL, Anderlecht - Inter si Bayern - Roma.

Rezultatele? Mai mult decat normale :P

- Anderlecht 0-1 Inter cu un gol marcat tarziu de Davids in conditiile in care efectiv 85% din meci am fost in jumatatea adversa, am avut un raport zdrobitor de suturi pe poarta. Zitka a facut meciul vietii scotand mingi imposibile. La un moment dat timp de 15 minute (45-60) gazdele nu au trecut de jumatatea terenului lor

- Vestea buna a venit de la Bayern: 4-0 cu Roma :hysterical:

KUTGW Emiliane

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
1.si s-au mai accidentat inca un jucator in timpul meciului. A urmat meciul lui

2.Boogie, un trist (din punctul meu de vedere) 2-1 cu Liverpool :(

S-a mai accidentat ^_^

Esti subiectiv sa stii. :P Iti zic sigur ca acasa la ei o sa-i bat sigur. Pe Anfield i-am batut cu ce echipa i-am prins: WBA, Steaua, Milan :D

Si da, am transferuri reusite, Zola luand din nou o nota mare, 9 si cred media notelor nu scade sub aceasta nota. Poborsky din nou cu pasele decisive. Gaina batrana face ciorba buna. :king:

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Scrisesem s-au din reflex...m-am obisnuit deja ca Marius sa aiba mai multi accidentati pe meci si inca aveam in minte faptul ca se accidentase Trezeguet dupa pauza, pe langa cel deja accidentat si de aici rezulta 2 accidentati in meci => pluralul folosit

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Trecand peste neintelegerea cu Arenas (de cand e asta codat? Si cine a hotarat ca e?) pe care oricum l-am cumparat ca a 3a rezerva, multi-ul decurge normal. Cu unul care a cheltuit enorm dar nu va avea rezultate (urmeaza meciul direct tinere), cu boogie care a cheltuit putin si nu va avea rezultate, cu al treilea care intra cand apuca si de aceea nu va avea rezultate si cu MINE care a cheltuit mediu (l-am luat si pe Niculae :D ) si voic astiga tot. Startul a fost pentru adormirea interistului. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dar tot sunt singurul cu victorii in fiecare meci :B:

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze :blind:

:hysterical: Cine vorbeste? Unde esti? aah da, in fundul clasamentului :B:

Am facut 2 transferuri geniale si al treilea bunicel, dar va trebui sa se adapteze. Macar jucatorii pe care i-am luat nu sterg banca de rezerve, am luat jucatori utili care pana acum au pasat decisiv in fiecare meci si au luat note de minim 8. Zola a luat minim 9 :P

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Pot spune ca am facut o campanie de achizitii excelenta.

Dovada?

In meciul cu Anderlecht l-am avut accidentat pe Cavenaghi si a intrat titular Oba Oba Martins :P , deja au debutat Reveillere si Accardi, nu mai vorbesc de Juninho, Crespo, Cavenaghi si Dani Carvalho.

Sunt acoperit pe toate posturile si acum mai vreau sa scap de Coco si Favalli si poate si Kily Gonzalez (adica tot flancul stanga). Asa ar fi trebuit sa lucreze Moratti si Mancini.

Era sa uit...din iarna vine si Tevez...ca nu strica.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Tevez o sa fie titular iti zic Eu :D

in primul sezon la mine la New U a dat peste 30 de goluri din care 22(parca) in campionat si a devenit golgheter , pe 2 s-a clasat Shearer :P , Tevez a venit din etapa 6

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Momentan Dani Carvalho e backup :P

Formula de baza e:

Toldo - Zanetti, Sinistru, Cordoba, Pasquale (dar dupa ultimul meci, probabil ca Reveillere) - Juninho, Veron, Davids, Recoba - Crespo, Cavenaghi

Rezerve: Carini - Accardi, Materazzi, Dani Carvalho, Martins, Stankovic, Cambiasso

Linia a II-a: Cordaz - Burdisso, Julio Cruz, Karagounis, Emre, Ze Maria, Ben Arfa

Nu intra in calcule: Fontana - Gamarra, Favalli, Kily, Coco

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In multi-ul cu Divizia A astazi am intalnit neateptatul... Am invins, 3-2 cu Apulum in Gruia, meci oarecum enervant avand in vedere ce goluri au dat ei. Bineinteles nu se putea intampla asta inainte sa fac un egal, 0-0 cu Sportul, in regie, ei avand 2 oameni eliminati... M-am enervat putin, am spart un pahar, din greseala. Tactica ofensiva, all out atack, ei ratau ca niste jeguri...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Acum stii cum ma simteam eu :evil

Revenind la echipa mea, acum joc cu Poli Iasi la ei acasa si in minutul 40 e 0-0. Borcea ar fi spus acum: "Lasati-ne sa ne antrenam pt Champions League" :B:

Later edit: Din cauza netului meu, m-a scos din joc dar ce sa vezi... nimic nu ma poate opri !!! mwahahahhahaaha!!!! Am batut cu 1-0, gol Oncica.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy