Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


1st Multiplayer Story


Emilian

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply
  • MentholBoy

Multiplayerul a continuat in 3 intr-un nou format.

Italia:

- Emilian cu Roma

- eu cu Inter

- Boogie cu Milan

Cum Emilian plangea dupa bani si nu numai, a solicitat sa nu existe limita la transferuri, fara scouti, etc etc

Singura exceptie...fara codati

Ca urmare au inceput jocurile. La mine a durat mai mult si i-am tinut un pic pe loc fiindca a trebuit sa fac curat in lot.

Curatenia la mine a inceput cu plecarea lui Van der Meyde la Arsenal pentru 7.75 mil si renuntarea la cateva non-talente.

In linii mari, am incercat sa scap de balast...asa ca Gamarra, Fontana au fost trimisi sa isi caute echipe. Am vrut sa scap si de C. Zanetti, dar nu am gasit un cumparator pe masura.

In timp ce adversarii se chinuiau cu cumparaturi diverse (Poborsky si Zola la Boogie, Emilian nu stiu pe cine naiba), eu ma chinuiam sa il aduc pe Juninho din Lyon :P

Au ras baietii de mine ca mi se tot respingeau ofertele pana le-a inghetat zambetul pe buze fiindca Juninho venise la Inter ...hehe

A urmat apoi distractia cea mare.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Normal... :)

Deci incepe distractia: incep sa primesc oferte pentru Adriano :P

Date fiind conditiile (nu exista restrictii), imi fac de cap. La oferta lui Chelski le raspund cu eleganta: 60 mil pe loc + inca 7.5 la 10 goluri si 7.5 la inca 10 meciuri.

Intre timp incepe UCL turul III unde joc cu Copenhaga. Pentru a fi un baiat de comitet, il folosesc si pe Adriano (daca tot pleaca, macar sa nu poata fi folosit in UCL :P ). Un 3-0 sec la mine acasa ma scuteste de comentarii intr-o formula cu Toldo - Zanetti, Sinistru, Cordoba, Pasquale - Stankovic, Veron, Davids, Recoba - Adriano, Martins.

Meciul e un recital al celui mai bine platit jucator din lume ;)

Si fiindca tot era vorba ca nu sunt reguli, stabilisem ca nu se joaca amicale.Evident ca toata lumea a respectat regula mai putin Emilian fiindca vezi Doamne, avea amical cu Manor.Bleah..Si-a luat-o cu 3-1.

Saga Adriano continua fiindca apare si Real pe tzava cu o oferta de prost gust 10 mil pe loc, 45 in 24 de luni si 75 dupa 40 de meciuri (imi dadeau circa 200 de euro pe meci jucat) plus inca 10 dupa 20 de goluri.

Intre timp Chelsea acceptase cererile mele. Concluzia?

M-am riscat si am cerut: 75 pe loc, 45 in 12 luni, 15 dupa 20 de goluri si 10 dupa 10 de meciuri.

Continua recrutarile prin Franta, urmatorul fiind un jucator care imi place la nebunie: Hatem Ben Arfa. In vederea asigurarii flancului stang, il ofertez si pe Reveillere - oferta respinsa de Lyon.

Continua tentativele de curatare a lotului: zboara vreo 3-4 pusti de la Under 20 pentru a mai elibera locuri pentru stranieri.

Incerc cu disperare sa scap de Gamarra dar nu reusesc. Acelasi lucru il patesc si cu Kily Gonzalez.

Daca tot fac restructurare macar sa fac ceva ca lumea, Vieri fiind dorit de Scum Utd si Atletico il ofer celor 2 pentru suma modica de 15 mil :P

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ati ras de Zola pana ati cazut sub masa, dar cine a ras la urma a ras mai bine. In supercupa, pe care am castigat-o cu scorul de 3-0 Zola a fost notat cu 10 :taunt:

Poborsky de asemenea a luat nota mare, 8. Imi va trebui un atacant acum si nu prea am bani. Mihai imi cumperi un jucator cu 500k? ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Emilian a fost cel care a ras...nu eu.

Si evident ca a ras stramb cand Adriano a plecat la Real si uite cum Mihai a ajuns la un buget de 120 de milioane fiindca l-am dat si pe Vieri :P

Normal ca am inceput cumparaturile...in hohotele de ras ale lui Emilian care radea de mine ca voi juca cu Martins si Cruz in atac.

Nu a fost sa fie. Achizitiile au inceput sa curga:

- Cavenaghi si Daniel Carvalho s-au alaturat legiunii interiste

- Ben Arfa a venit si el in sfarsit

- mi-am facut pomana cu Emilian si i l-am cumparat pe Aquilani

Din pacate cu Boogie am fost cam nesimtit...deh ...e vorba de Milan :P

I-am facut o vizita la club, l-am salutat, am fost ce el la o sesiune de antrenamente si la sfarsitul acestora m-am dus la Crespo si i-am spus ca il astept la masina.

Lui Boogie i-a cazut fata pe jos si s-a ratoit la mine: "Cine te crezi de faci asa ceva la antrenamentele mele?"

Raspunsul meu a fost sec:"Noul antrenor al lui Crespo. Poftim instiintarea de la Chelsea. Hai noroc, mai vb pe internet" :hysterical:

Faptul ca m-a refuzat Miccoli a fost nesemnificativ. Mai ales ca l-am mai adus si pe Reveillere.

Si mai am 2-3 surprize in buzunar pana pe 31.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Daca nu mi-l lua impielitatul pe Crespo nu trebuia sa purced spre finalizarea celui de-al treilea transfer. Ei sunt nebuni, echipa lor o sa se miste mizerabil, consistenta in joc nu va exista, relatii intre jucatori... ce relatii??? Nu sunt obisnuiti sa joace impreuna si daca nu se adapteaza repede voi avea numai de castigat.

Am uitat sa zic ceva amuzant :D Am picat in grupele Champions League cu Werder Bremen, Real Madrid si Liverpool. :lol::rolleyes::scared

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

In linii mari mi-am cam facut lotul:

Toldo, Carini, Cordaz - portari

J.Zanetti, Ze Maria, Reveillere, Pasquale, Coco, Favalli (probabil ca nici el nu mai sta mult pe aici), Sinistru, Cordoba, Materazzi, Burdisso, Gamarra (tot ii fac vant) - fundasi

Juninho, Stankovic, Recoba, Kily Gonzalez (next on the run), Cambiasso, C. Zanetti, Davids, Veron, Aquillani, Karagounis, Emre, Dani Carvalho - mijlocasi

Crespo, Cavenaghi, Martins, Julio Cruz, Ben Arfa - atacanti

Sper ca nu am uitat pe nimeni :P

Mi-ar mai trebui un atacant si vreo doi fundasi centrali ca sa ma declar multumit pe deplin.

In urma aducerii lui Aquillani, Emilian e in bani asa ca ii ia pe Robinho, Radoi, Hubschmann...isi permite lepra...mai ales ca il daduse si pe Ferrari pe vreo 6 milioane.

Intre timp bietul Boogie incearca sa imi vanda ciurucuri gen Dalla Bona, Serginho, etc...dar degeaba...ce am vrut am luat deja de la el...cu sau fara voia lui.

Din pacate piata de fundasi centrali e cam nasoala si scumpa. Jorge Andrade, Samuel, Hyypia, Bonera, Alex sunt nume care m-au refuzat.

Iar nume gen Rio Ferdinand, Gary Neville, Helguera, Ledley King nu ma intereseaza. Asta e, trebuie sa mai cautam si timpul ramas e destul de scurt.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Ce transfer? :huh:

Daca nu transfer un atacant nu va fi problema. Am ca atacanti pe Sheva, Inzaghi, Zola(AM FRLC) si Tomasson.

Trebuia sa iei un atacant din Est la Milan : Cavenaghi , Verpakovskis sau Wagner Love ;) . Te incadrezi in bugetul limitat de la Milan .

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Marius... hmm...am uitat ce jucator vroia, ah, asa, Ronaldinho. Cu 10 bulioane? Glumeste. De banii aia nici EPo nu cumpara.

Sa revenim: m-a fericit Miahi cu 15 bulioane pe Aquillani, am mai scos cate 5 pe Ferrari si inca un DC (imi scapa numele), plus 3 pe Cufre. Din nefericire n-amd ecat 3 locuri pentru stranieri, si toate ocupate, ase ca a trebuit sa fac vant unui pusti nigerian de mare viitor pentru a-i face loc lui Robinho.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Daca baietii s-au aruncat la nume grele, eu m-am limitat la jucatori ieftini si buni. Yanev (AMRL, bulgar), Riseth (DC, norvegian), Radoi (da, da, Radoi), Hubschmann (pe asta ma dat mai mult, dar i l-am suflat lui Mihai :hysterical: ), Robinho (OLEEEE!!!! :wub: ), inca un AMRLC de la Tottenham (loan), si nu mai stiu. Am incercat un Ronaldo, dar nu m-au tinut balamalele.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

E 15 in rate :D

...m-am cam grabit un pic cu Aquilani..stiu...

Oricum bani este destui...si ultimele lovituri nu le-am dat inca.

Mi-am propus sa mai fac 5 transferuri:

- 1 atacant cunoscut

- 2 fundasi (1 cunoscut si 1 pusti)

- 2 pustani la mijloc sau atac.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Asa e... :P

Dar rezultatele sunt si ele pe drum:

3-0 si 3-3 cu Copenhaga in conditiile in care cu Copenhaga aveam doar 2 atacanti disponibili (inscrisi la UEFA) :P si dupa pauza am bagat pe Carini, Ben Arfa & Karagounis...deh..ne permiteam.

Urmeaza UCL

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy