Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Eram Cu Totii...


Andrei

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur
Daca Emilian face cerere de pensionare te rugam sa ne anunti pe toti. :P

Si sa ocolesti optiunea aia cu  "Ask to consider retirement" :P

Sa il lasam sa devina "epava batranescu" al FMRo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Cum indraznesti sa ii spui TU antrenorului ce sa joace ?

Cand esti bagat pe teren sa ii saruti POALA. Cand esti rezerva sa ii multumesti si sa te rogi sa joci un minut macar in cea mai frumoasa echipa. Cand esti in tribuna, sa iti doresti sa muncesti de 1000 de ori mai mult, ca sa ai loc macar pe banca,

Be a professional, twat. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy
Senor, eu doar incercam sa explic ca la noi in echipa, la fel ca si in alte echipe (de fapt majoritatea), jucatorii pur talentati sunt mai capriciosi si trebe tratati cu manusi.

Cu manusi de cavaler pline de tinte si alte maruntisuri ascutite :P

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a doua

Jucam in deplasare la Otopeni. Lui Pancu I-a fost lene sa se duca sa-I vada pe adversari asa ca habar n-avem ce joaca baietii astia. :bash

Oricum casele de pariuri dau o cota de 30-1 pt victoria noastra. Ii furam banii de papanasi lui Ilici si ne grabim sa pariem. MA rog, am pariat 30000, de restul ne-am luat bere si seminte.

Solsein-Emilian, Noel, Ovidiu, Anahoret-Iulian, Ibezinho, Andrei, Admin-Blondu, Tomesco

Pe banca : Biggie, Mishou, Catharsis, Cristiano, Alepse, Ita, Van Basten

Ibezinho are sarcini defensive si daca face mai mult de un dribling va fi scos de pe teren. Noel si Ovidiu joaca ce stiu, tackling hard if you know what I mean… :rolleyes:

1’- ne aruncam in atac, Andrei paseaza pe dreapta la Iulica, centrare si un sarac respinge in corner. Tot Iulica executa si Tomesco inscrie cu specialitatea casei, lovitura cu nasul!!!! 111111-0. sa traiasca!!!!!

10’- Ibezinho se arunca in atac, pune capul in pamant si pare hotarat sa se opreasca cu mingea in poarta. De unde, poarta era la vreo 30 de metri de locul unde s-a oprit el… :(

25’- Noel respinge perfect din careu la o balbaiala a lui Andrei…

31’- mingea se loveste de noi in continuu, cred ca suntem prea mari ca sa ne ocoleasca, Noel deviaza o minge sutata de departe, Solsein se arunca si respinge in corner

39’- Iulica centreaza continuu, Andrei trage peste de la 20 de metri

41’ – Ibe pierde o minge aiurea la mijlocul terenului, contraatac fulger si supranumeric al adversarilor, adica erau vreo 5 contra 1 (restul apararii unde puii mei era?!!!!), Solsein e batut. 1-1

HT 1-1

Ibe iese, intra Cristiano (ti-am zis ca daca nu vii in aparare, iesi!), iese si Anahoret, intra Mishou pentru un surplus de plastilina pe adversar.

52’- Cristiano ia galben. Un adversar a inceput sa-I cante rock am impresia. Bad choice…

64’ – Van Basten intra in locul lui Blondu, destul de imobil in acest meci. Foarte ciudat… :)

67’ – un doi Andrei-Admin, ultimul suteaza periculos, dar portarul advers respinge in corner

77’- Van Basten ia si el galben. Am inceput sa faultam ca altceva nu prea mai stim sa facem. Oricum un egal e bun…

92’ – Cristiano degajeaza la intamplare din preajma careului nostru, un adversar sare pe sub minge, Tomesco preia si se avanta spre poarta adversa, la 11 m se opreste, noi toti urlam la el sa traga si pana la urma I se face mila si expediaza o torpila in dreapta portarului… INCREDIBIL! 1-2222222!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mai este 1 minut pana la final, toata echipa se aseaza in careul nostru, am invins!!!!

Solsein – 6- un sut pe poarta, un gol, n-a fost in ziua lui buna, dar avem portari excelenti in lot

Emilian – 8 – din nou foarte bun, s-a trecut de el foarte rar

Noel – 8 – excelent in interventii, acel 1 din 5 contra 1 era el…

Ovidiu – 7- tanar si nelinistit, a faultat mult, dar cumva a scapat de galbene

Anahoret – 7- slab astazi, cu el in teren riscam sa luam mai multe

Iulian – 8 – metronomul de pe partea dreapta a dat din nou o pasa de gol. Om de baza

Ibezinho – 7- in ritmul asta in curand va fi rezerva de lux. In loc sa discuti deciziile antrenorului mai bine pui osul la treaba…

Andrei – 8 – a gresit inexplicabil de cateva ori, dar a iesit periculos pe contre

Admin – 8 – mai mult defensiv in meciul asta, s-a descurcat f bine

Blondu – 7 – inexplicabil de imobil, cum spuneam

Tomesco – 9 – din nou MOM, 2 goluri la inceputul si sfarsitul partidei, goleadorul ne scoate din cacao

Mishou – 7 – mult mai siguri in aparare dupa intrarea lui

Cristiano – 8 – din nou mult mai util decat Ibe, a dat si pasa de gol din finalul partidei

Van Basten – 7- n-a prea avut centrari inalte, s-a zbatut dar fara prea mult folos, la final a respins din careu multe mingi pe sus…

6 puncte din 2 meciuri, cine ar fi crezut…

cum am castigat la pariuri, mergem acum la recuperare…

:bere

voto2lw.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

P**a mea.. Pune-ma draq in atac. Te-ai tampit? Sunt am/fc si tu ma folosesti cu sarcini defensive la mijlocul terenului? Baga-ma macar pe latura.

*si arunca ghetele cu ciuda in timp ce toti realizau ca al treilea meci din campionat il va gasi pe banca de rezerve..

pwla mea :P ATACANT BAAAH ! ATACANT ! STII CE E ALA? D'ALA CARE DA GOL ! IN FATA, ACOLO, IN CAREUL ADVERS.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy