Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Eram Cu Totii...


Andrei

Recommended Posts

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply
Ai devenit cel mai dorit, cel mai iubit, cel mai INTEResant user al forumului. Pune manutele alea doua dibace la treaba si scrie-ne mai mult.

Despre Andrei vorbesc, nu despre tine, Bunneh.  :P

<{POST_SNAPBACK}>

da iubire am inteles...oricum Andrei e cea mai SEXY fata de pe forum...HOT BABY!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Vad ca nu-mi ramane decat sa-l astept la cotitura pe Ibe in lupta pentru titularizarea in atacul echipei. Nu stiu cat de puternic fizic este, dar stiu sigur ca e fragil psihic, asa ca-l sfatuiesc sa-si pazeasca spatele :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sezonul se apropie cu pasi repezi asa ca intensificam partidele amicale de sfarsit de saptamana, tre sa fim in forma maxima, mai ales ca in prima echipa jucam cu Juventus. Pancu e trimis sa urmareasca adversarii, da’ am impresia ca din cauze obiective nu s-a putut deplasa asa ca imi raporteaza ceva de genul “Del Piero e cel mai bun jucator din lume, Buffon e cel mai bun jucator din lume, vom inscrie dar arbitrii ne vor anula golurile, Agricola a facut totul pe cont propriu etc.”

Puisor, esti bine? :( , Jucam cu Juventus Bucuresti, stai calm, ia o rola de hartie, KUTGW…

Incepem in formula standard. Baietii sunt in forma maxima de cozonac.

Solsein-Emilian, Noel, Ovidiu, Anahoret-Iulian, Ibe, Andrei, Admin-Ita, Tomesco.

Pe banca : Biggie, Mishou, Catharsis, Cristiano, Alepse, Blondu, Van Basten.

Ordinele de echipa sunt clare, capu’ la fund, degajari, in aparare ca un arici, in atac ca un vultur, Ibe nu alerga ca un bezmetic!.

6’ – Ibe se tavaleste pe jos. Cred ca I-a iesit adidasul din picior sau se resimte de la miuta din week-end. Tot el executa libera, tare si in forta, spre marea noastra surprindere, portarul advers respinge in fata de unde tot Ibe recupereaza si inscrie. Meleu instant la mijlocul terenului, Iohanel tuicuieste in tribune, toata lumea e in extaz. Am inscris! :yeah

8’ – ne retragem in careu. Toti. Se vede ca avem incredere in fortele proprii si o disciplina tactica de fier. Un sarac centreaza, Anahoret sare la cap, dar fara plete e mai scund cu vreo 15 cm si sare pe sub minge, Solsein incearca sa retina mingea, dar ii aluneca printre degete si intra in poarta. Autogol :( Tipete, urlete, reprosuri…hmmm…suna cunoscut?

20’- Solsein se revanseaza parand in situatie de 1 la 1

24’ – Andrei il lanseaza lung pe Tomesco, acesta preia, cam larg ce-I drept, dar preia si suteaza periculos. Ma rog, asa ni s-a parut noua la inceput, la reluare am vazut ca mingea a iesit in aut de margine…

30’- Ita si Ibezinho rateaza copilareste din 6 m.

38’- Admin schimba partea, Iulian preia si centreaza plouat (sau parca ploua in ziua aia, nu mai stiu sigur), Tomesco se inalta si loveste mingea perfect cu barbia. 2-1!!!!!!!!!!!!!

45’ – Solsein apara miraculos o serie de 2 suturi. Intram la pauza in avantaj.

In vestiar se discuta mascari, nu pot sa reproduc, atmosfera e placuta si forumistica…

Ibezinho se da lovit, intra Cristiano.

47’- nou intratul Cristiano e hotarat sa-si castige locul de titular, dribleaza vreo 3 adversari (o fi mancat dupa Ibe?) si trage cu sete. La 5 metri de poarta adversa.

50’- avem nevoie de guri de foc, suntem sufocati in propriul careu, intra Blondu, iese Ita. Deloc surprinzator, vom juca cu target-man, putem fi siguri ca vom avea 1 om in avanposturi… :rolleyes:

53’- si avanpostul inscrie! :) Preluare pe piept, pivotare la 16 m, sut necrutator la vinclu. Marele Blond decide meciul!!!! 3-1

55’- Tomesco ii spune un banc unui aparator advers, era ceva cu tigani, omul se simte ofensat si il loveste fara minge. Rosu direct si avem un om in plus pe teren. Chiar vreo 3 daca ne uitam la gabaritul echipei…

74’ – Admin e obosit asa ca intra Alepse, jucam pe contraatac si Admin a alergat f mult…

79’- iulian centreaza din nou de pe dreapta, Tomesco se ridica din nou imperial in careu si de data asta cu nasul impinge mingea in poarta! 4-1. spectacol!

84’ – Tomesco trece la servire. Blondu isi face loc, adica se demarca intre cativa adversari si trage din nou cu sete, cu foame, va dati seama dupa aproape o repriza jucata, ii e si omului foame si sete! 5-1!!!! :D

FT 5-1. mom Tomesco.

Pancu plange intr-un colt. Pancu, esti bine? :(

Baietii e tineri, e buni, poate sa joace si cu Tractorul Brasov si cu manchester united.

vjuve2ds.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Henan imi inmaneaza analiza tehnico-tactica a partidei :

echipa s-a miscat excelent, pasele au curs snur (mai ales dupa pauza, ghici de ce?!! ;) ), victorie pe deplin meritata

Solsein - 8 - vina lui la golul primit, s-a revansat salvand 3 situatii de gol

Emilian - 8 - pe partea lui a fost liniste

Noel - 8 - nu s-a complicat, n-a iesit din aparare

Ovidiu - 8 - s-a luptat ca un leu cu atacantii adversi, depasit de 3 ori insa cand au fost momentele periculoase

Ana - 8 - laser frate!

Iulian - 9 - 3 pase de gol, fenomenal

Ibe - 7 - cam obosit, 1 gol insa

Andrei - 9 - tackling dur, recuperari cacalau

Admin - 7 - multe centrari, multe suturi pe langa

Tomesco - 10 - 2 goluri si 1 pasa de gol, a provocat eliminarea unui adversar, exceptional

Ita - 7 - nimic deosebit, cred ca a venit direct din club

Cristiano - 8 - mai util decat Ibe

Alepse - 7 - liniste pe partea lui de cand a intrat

Blondu - 9 - 2 goluri venit de pe banca, suturile lui periculoase si-au facut datoria.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Tomesco - 10 - 2 goluri si 1 pasa de gol, a provocat eliminarea unui adversar, exceptional

Ita - 7 - nimic deosebit, cred ca a venit direct din club

Blondu - 9 - 2 goluri venit de pe banca, suturile lui periculoase si-au facut datoria.

se stiu titulari pentru meciul viitor nu ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy