Jump to content

Buguri 10.3.0


Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Am 'preluat' nationala Coasta de Fildes, iar la prima confirmare a echipei nu am avut de ales decat sa imi dau demisia deoarece nu aveam acei minim 3 portari pe care eram obligat sa ii selectionez. Joc cu ligile Romaniei alese, database HUGE. Cautand portari din Coasta de Fildes prin 'player search' (fara 'ask assistent to filter-out unrealistic targets') , am gasit doar 2 portari. Am patit aceeasi chestie si la nationala Ghanei .

Link to comment
Share on other sites

de ce joci degeaba?

Ce placere poti avea atunci cand joci un meci de trei sau patru ori (poate si mai mult) pana il castigi ? De ce as mai juca, din moment ce stiu ca oricum voi castiga meciul (daca nu din prima, atunci din a doua, a treia, sau a cata oara va fi nevoie).

Am dat si eu reload de cateva ori si exact sentimentul asta l-am avut: ca joc degeaba.

In fine, e doar un joc, fiecare il joaca asa cum ii place.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am creat un club in liga 9 din Anglia. Mi-am setat training facilities and youth setup cu 20 & 20.

Dupa 5 sezoaone au ajuns la 18, respectiv 19. nu stiu daca e bug sau nu, sau daca au scazut din cauza diviziilor in care am evoluat dar oricum e putin ciudat.

Link to comment
Share on other sites

uite inca ceva ciudat :

sunt in 2014 la Otelul Galati ,am terminat pe locul 5 in Liga I si am ajuns direct in grupele Europa League.acolo am facut doar 2 puncte,asta nu conteaza prea mult...ceea ce conteaza e : Ceahlaul a terminat pe locul 14 in Liga I si a jucat toate 3 stagii pentru a intra in grupele Europa League.au intrat,iar Piatra Neamt a terminat in grupa sa pe 3, cu 4 puncte.

Intrebarea e : cum au ajuns astia in Europa League, cand au terminat pe 14 in Romania si nici Cupa Romaniei n-au castigat-o,nici macar in semifinale n-au ajuns.

Link to comment
Share on other sites

Da, prin locurile Fair-Play a intrat Ceahlaul in Europa League. Ceea ce in realitate, n-o sa vedem vreo echipa din Ro prinzand Europa League prin locurile Fair-Play. La noi se dau de la 10 cartonase in sus pe meci in plm. "Focu' la ei" si "Venim, venim si va cotonogim" sunt sloganurile principale.

Link to comment
Share on other sites

Da, prin locurile Fair-Play a intrat Ceahlaul in Europa League. Ceea ce in realitate, n-o sa vedem vreo echipa din Ro prinzand Europa League prin locurile Fair-Play. La noi se dau de la 10 cartonase in sus pe meci in plm. "Focu' la ei" si "Venim, venim si va cotonogim" sunt sloganurile principale.

La dracu',eu daca ies 13 sau 14 c-o echipa,in Liga I,nimeni nu-mi da un loc Fair-Play,astia primesc loc.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am creat un club in liga 9 din Anglia. Mi-am setat training facilities and youth setup cu 20 & 20.

Dupa 5 sezoaone au ajuns la 18, respectiv 19. nu stiu daca e bug sau nu, sau daca au scazut din cauza diviziilor in care am evoluat dar oricum e putin ciudat.

ai intrebat si pe forumul oficial?

Link to comment
Share on other sites

ai intrebat si pe forumul oficial?

nu. n-am cont

mi-am creat singur FA Vase (o cupa in care intra echipele din liga 9 anglia, toate diviziile). dupa 5 sezoane de fiecare data intra in competitie, pe langa echipele respective, si campioana din Premier League, si fireste castiga toate meciurile cu 9-0.

competitia este setata corect in editor

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sa-mi explice si mie cineva cum cacat dupa o serie de rezultate foarte bune(9 meciuri, 7 victorii si 2 egaluri) mi se accidenteaza 7 jucatori in 3 meciuri(dintre care 3 pe o perioada de 3-4 luni). Si asta fix cand reusisem sa ma duc in fata celor de la Espanyol(pe 3, ultimul loc promovabil, mai sunt 10 etape iar primele doua locuri sunt acontate deja de Betis si Tenerife) la 3 puncte avans dupa ce cu 11 etape inainte eram la 5 puncte in urma. Pentru curiosi, Segunda Division, sezon 2010-2011, eu antrenand Salamanca...

LE: Inca doi in saptamana imediat urmatoare, la antrenamente...

Link to comment
Share on other sites

vezi daca nu i-ai trimis si prin cluburi..

vezi si tu daca training schedule e pe medium.

ce solutii de cacat mai sunt si astea? si ce daca e pe medium?

am patit si eu cu liverpool, vreo 5-6 jucatori s-au accidentat fix inainte de meciurile din CL (sferturi parca), in primele 2 sezoane.

n-ai ce face, deal with it.

Link to comment
Share on other sites

E pe medium, dupa inca 3 accidentari in urmatorul meci am trecut la urmatorul pas: uninstall. Chiar imi placea salvarea aia, construisem o echipa frumoasa acolo, in primul sezon am terminat pe 5 si acum adusesem nume destul de importante, plus doi tineri care au dat satisfactie dupa ce i-am adus la echipa mare de la juniori. Dar na, trebe sa-ti manance ceva nervii...

Cu 5-6 jucatori ma descurcam daca aveam accidentari, dar am ajuns la 12. Si nu mi s-a accidentat nici unul din fundasi, in schimb mi s-au accidentat 4 atacanti din 5(iar al cincilea e praf, are vreo 5 meciuri jucate in 2 sezoane) si 7 mijlocasi din 10. Super!

Link to comment
Share on other sites

ce solutii de cacat mai sunt si astea? si ce daca e pe medium?

am patit si eu cu liverpool, vreo 5-6 jucatori s-au accidentat fix inainte de meciurile din CL (sferturi parca), in primele 2 sezoane.

n-ai ce face, deal with it.

macar am oferit o solutie, fie ea de `cacat` , ea macar este una care in realitate e adevarata, in timp ce tu dai vina doar pe noroc.

Link to comment
Share on other sites

Eu deja am inceput sa ma obisnuiesc cu accidentarile, am o medie de 3-4 accidentati permanent.Ma minunez cand se intampla sa nu am nici un accidentat in lot.Treaba asta persista de la versiunile anterioare si e foarte deranjanta, mai ales ca orice ai face tot te alegi cu infirmeria plina .

Link to comment
Share on other sites

Daca folosesti aceeasi jucatori meci de meci e normal sa se accidenteze. 90% din jucatorii pe care ii schimb in timpul meciurilor sunt scosi in functie de condition. plus ca trebuie sa ai si o perioada de pregatire f buna. in general nu am mai mult de 2 jucatori indisponibil din 25. fireste mai sunt si exceptii, dar sunt si situatii cand am tot lotul disponibil, ceea ce mi se pare destul de real.

Link to comment
Share on other sites

Daca folosesti aceeasi jucatori meci de meci e normal sa se accidenteze. 90% din jucatorii pe care ii schimb in timpul meciurilor sunt scosi in functie de condition. plus ca trebuie sa ai si o perioada de pregatire f buna. in general nu am mai mult de 2 jucatori indisponibil din 25. fireste mai sunt si exceptii, dar sunt si situatii cand am tot lotul disponibil, ceea ce mi se pare destul de real.

Am incercat sa folosesc tot timpul alti jucatori, dar dupa vreo 2 meciuri am ajuns la concluzia ca singura modalitate e add/retire manager care sa functioneze(la fiecare meci sa preiau alta echipa). In ceea ce priveste conditionul, trebuie sa fi un adevarat Einstein ca sa-ti dai seama ca in afara schimbarilor tactice, in general inlocuiesti jucatorii obositi. Si defineste-mi o perioada de pregatire foarte buna din punct de vedere al FM-ului.

Link to comment
Share on other sites

sa nu-i casapesti cu antrenamentele prea mult in pre-sezon, workrate-ul sa fie undeva la medium, exceptand fitness & strength care ar trebui sa fie la un nivel caqt mai mare.

celelalte categorii de antrenamente sa creasca treptat pana la primul meci oficial.

in amicale sa nu joci un jucator mai mult de 60 min pe meci

asta e punctul meu de vedere, al fm-ului nu stiu. nu i-am intrebat pe cei care au construit jocul

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy