Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Buguri 10.3.0


Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Bug ( sau nu ) : sunt in sezonul 19 si brusc nu mai pot sa intru in nici un meci jucat anterior, pt a-l vizualiza sau pur si simplu pt a vedea marcatorii si match facts. Nici la meciurile mele, nici la alte meciuri.

Am fiecare inceput de sezon pe alt save-game. Am dat load la sezonul 18 si acolo nu exista problema. E enervanta faza.

A mai patit cineva?

Link to comment
Share on other sites

n-am ajuns pana in sezonul 19.mie nu-mi mai intra in joc.dau click pe el si ramane la fel,ba chiar pot deschide altceva.am dezinstalat si instalat jocul dar degeaba.stie careva care poate fi problema ?(stiu..am postat si in "Help" da' acolo vad ca nu-mi raspunde nimeni.)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am primit raspuns in legatura cu bugul executantului penalty-urilor (marcator in prealabil a 2 goluri), care trece peste ordinul de echipa si incearca hattrick-ul:

This is intentional, it is to allow him the opportunity for a hat-trick, as this is normally common practice.

We are aware that the user may not wish to have it like this, and have this under review. Cheers.

Link to comment
Share on other sites

Mai era unu' cu Steaua-Chelsea 2-0 si se mira . S-a mai zis:orice echipa poate castiga Champions League,orice echipa poate pierde orice meci.

Nu cred ca e bug.

De acord ca o echipa poate sa produca surprize. Sa castige o data UCL. Dar nu o echipa de mana a doua sa DOMINE jocul. Nu e posibil.

Link to comment
Share on other sites

u te plangi de genoa. la mn in savare in semifinale ajung doar 4 echipe : barca, man utd, arsenal si chelsea

si maoftica ca nu sunt managerul la nici una din ele :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

la mine sunt cele 4 si le bate genova: anul trecut pe arsenal cu 1-0 si anul asta pe barca cu 2-0.

Link to comment
Share on other sites

Mai era unu' cu Steaua-Chelsea 2-0 si se mira . S-a mai zis:orice echipa poate castiga Champions League,orice echipa poate pierde orice meci.

Nu cred ca e bug.

:hysterical:

deci smecherul asta a jucat corect, nu?

http://www.fmro.ro/forums/index.php?showtopic=6788&view=findpost&p=156546

http://www.fmro.ro/forums/index.php?showtopic=6785&view=findpost&p=156523

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Bug: centrarile sunt mereu pt mijlocasul lateral de pe partea opusa. Gata, m-am convins. Am tot acordat circumstante atenuante, ca vezi Doamne e ala inalt, ca am pus sa centreze pe lung, ca nu stiu ce. Acum am setat pe centrari la coltul scurt, iar mijlocasii laterali au heading 3 respectiv 10, jumping slab. Ghici unde merg centrarile :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Daca asta e SF atunci Alcorcon vs Real Madrid 4-0 ce e?

Fara motivatie, orice echipa poate pierde oriunde.

Ceea ce ar putea fi semnalat e faptul ca Pepe Moreno e overrated.

asa a venit

tocmai d-asta spuneam ca este overrated in joc.

Pt mine a marcat 25 goluri in 2 sezoane si l-am vandut cu aproape 2 milioane.

25 de goluri in 2 sezoane nu-mi pare atat de imposibil avand in vedere cum incepuse sezonul asta.... pacat de el ca a venit stoichita si l-a pus sa joace inclusiv fundas dreapta...

Link to comment
Share on other sites

Asta n-a jucat corect.Sigur

Dar uite niste meciuri :

Rangers-Urziceni 1-4

Alorcorn-Real Madrid 4-0.

De astea ce zici ? O echipa mare nu poate sa piarda un meci ?

Link to comment
Share on other sites

Dar uite niste meciuri :

Rangers-Urziceni 1-4

Alorcorn-Real Madrid 4-0.

De astea ce zici ? O echipa mare nu poate sa piarda un meci ?

Daca o echipa mare n-ar putea sa piarda un meci, n-ar mai fi existat casele de pariuri? Si cele din oras si cele on-line. Am fi stat toti acasa si asteptam sa vina banii in timp ce spargeam seminte la tv.

Link to comment
Share on other sites

complet OFF-TOPIC

:offtopic2:

Sweet, sweet memories ...

Ce echipa avea Dinamo Zagreb . Cum sa nu-ti fie drag sa joci cu:

i) Eduardo, care-ti marca 50 de goluri per sezon

ii) Luka Modric care dadea peste 30 de assisturi

iii) Vedran Corluka, fundas de fier ce avea un AR de peste 7.50

iv) Goran Ljubojević, partenerul lui Eduardo ce baga 20-25 de goluri

v) Marijan Buljat super-mijlocasul dreapta

vi)Ognjen Vukojević un super mijlocas defensiv

vii)Hrvoje Čale, un fundas stanga de incredere

viii) etc.

In FM 2007, nici o alta echipa nu poate sa-ti ofere o satisfactia mai mare ca Dinamo Zagreb

:offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

Transferurile facute de computer sunt in general sub orice critica, mai la orice echipa. Cumpara in nestire jucatori mai mult decat modesti.

Daca ai fi jucat un timp indelungat (>40 de ani) incat toti jucatorii si antrenorii actuali sa se retraga, ai fi observat ca numarul jucatorilor de calitate ar fi scazut considerabil. Acelasi lucru este valabil si pentru staff.

Eu am dat Go on Holiday >100 de ani de curiozitate sa vad ce se intampla. Datorita nivelarii in jos a jucatorilor si antrenorilor s-a ajuns in situatia in care Austria, Ungaria sau chiar SUA sa castige Cupa Mondiala. Pe plan european este de mentionat ca Israelul a ajuns sa fie campioana europeana sau ca Estonia a ajuns pana in semifinale .

Deci transferurile facute de computer nu au cum sa fie mai bune, deoarece valoarea jucatorilor care apar este considerabil mai mica decat valoarea celor care se retrag .

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Aici cred ca s-a pierdut din frumosetea cm-ului. La cm 99-00 luai un jucator cu potential si cu un atrenament bun in 3 sezoane aveam un super jucator. Se punea accent pe jucatorii existenti in baza de date si nu creau nx jucatori in fiecare an. Acum dupa doua sezoane nu mai ai ce sa cumperi (la echipele mari) si asteptti sa iasa regeni sa ii pui pe la tineret. Jucatori cu potential in baza de date sunt putini spre deloc.

Link to comment
Share on other sites

cand esti in avantaj cu 1-2 goluri (meciul fiind la modul "key") parca tine mai mult.

cand esti condus ce repede se termina...

mi se pare mie sau asa e ?

pt ca echipa adversa trage de timp, face antijoc si nu te lasa sa ai ocazii. Deci nu are ce faze sa-ti arata pt ca ME considara ca fazele nu sunt destul de "bune" pt a ti le arata pe "key"

Link to comment
Share on other sites

Da, asta chiar e un bug, daca esti in avantaj cu un gol diferenta, din min 88-89 inclusiv prelungirile parca esti pe Full Match.Indiferent daca te bagi cu fundul in poarta sau le dai sa traga de timp la jucatori.La 2010 n-am vazut meci in care sa conduc la o diferenta minima si sa nu-mi arate ultimele minute FULL ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy