Jump to content

Inca Unul


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Cupa Uefa Inter-Toto - runda a III-a, tur

Parma - Rapid Wien

Echipa: Altobelli - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Vincenzi, Dams, de Regt, Poldervaart, Denis, Lukes, Muhren

Forsyth si Schaafsma la nationale, Sirigu, Isla, Miranda, Sivok, van Mierlo, Pedro si Pereira n-au prins lista pt UEFA

Inaintea meciului ma temeam de lipsa de experienta a portarului. Spre fericirea mea apararea s-a descurcat excelent si oaspetii n-au putut expedia nici macar un sut pe poarta noastra. In ofensiva ne-am descurcat foarte bine, dar iar am patimit din cauza multelor ratari. Golul care ne-a adus victoria a fost marcat destul de repede, cand den Otter a transformat in gol excelenta centrare a lui Bennett. O victorie la limita, dar sunt sigur ca in retur, mai ales daca revine Forsyth, nu vom avea probleme.

FT: 1-0 (den Otter 13)

post-21-1209602472_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Gata bah, lasa-ne cu onania asta de story...

Putem sa citim si noi caseta meciului din GSP, nu e nevoie sa o labagesti tu pentru 150 de pagini, ni se incarca forumul de 1000 ori mai greu de cand pui tu screenuri.

Gluma-i gluma, da' deja intinzi coarda.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Uefa Inter-Toto - runda a III-a, retur

Rapid Wien - Parma

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Altobelli, Dams, de Regt, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Schaafsma la nationala, Sirigu, Isla, Miranda, Sivok, van Mierlo, Pedro si Pereira n-au prins lista pt UEFA

In afara catorva minute din startul partidei, cand echipa austriaca a fortat marcarea unui gol, am controlat jocul in totalitate. Gazdele nu au mai reusit sa se apropie periculos de poarta noastra si noi am inscris cu lejeritate golurile care ne-au asigurat o calificare linistita. Bennett a reusit inca un meci excelent si ma bucur ca am avut inspiratia sa-l aduc la prima echipa. Si iata ca, dupa doar doua meciuri, ne-am calificat in Cupa UEFA. :yahoo:

FT: 0-3 (Tales 40, Esteban 49, den Otter 64)

post-21-1209642959_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Uefa - runda a II-a preliminara, tur

Admira Wacker (AUT) - Parma

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Altobelli, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Sirigu, Isla, Miranda, Sivok, van Mierlo, Pedro si Pereira n-au prins lista pt UEFA

Se pare ca anul asta ne-am propus sa distrugem coeficientul Austriei. Dupa Rapid Viena, a urmat Admira si nici ei nu au putut sa ne faca probleme. Un raport al suturilor pe poarta de 12-1 in favoarea noastra spune multe. Scorul putea sa fie mult mai mare, dar iar am ratat in nestire. Ei au marcat un gol extrem de norocos, la singurul lor sut pe poarta. Ramanem cu o victorie la o diferenta minima, dar care ne asigura practic calificarea.

FT: 1-2 (Stanislaw 83 - Esteban 35, Goossens 90)

post-21-1209661693_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Prima etapa:

Parma - Reggina

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Un meci extrem de dur. Torje, Esteban si Garrido au parasit terenul accidentati iar Dessena a terminat meciul schiopatand. Reggina s-a bagat inca din start cu curul in poarta si s-au aparat cu disperare. Noi am reusit sa ne cream cateva ocazii destul de bune, dar iar am pacatuit la finalizare. Si in startul sezonului trecut am avut aceeasi problema. Sper s-o rezolvam cat mai repede.

FT: 0-0

post-21-1209730585_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Uefa - runda a II-a preliminara, retur

Parma - Admira Wacker (AUT) (2-1)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, de Regt, Bennett, Tales - den Otter, Lukes

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Muhren, Goossens

Esteban si Dessena accidentati, Isla, Sivok, Pedro si Holla nu au prins lista

Meciul a fost destul de simplu. Le-am omorat repede si ultimile sperante de calificare ale austriecilor si apoi ne-am facut de cap. aproape tot meciul s-a jucat in terenul adversarilor si doar lipsa de concentrare a facut ca scorul sa ramana in limite acceptabile. Singura parte proasta a meciului a fost accidentarea lui Gaillard. Acesta s-a lovit de un adversar in minutul 20 si nu a mai putut continua meciul. Ma bucura evolutia excelenta a lui Schaafsma, cel care a intrat in locul lui Gaillard. A dat doua pase de gol si a blocat multe actiuni ale oaspetilor prin interventiile sale de la centrul terenului. Ne-am calificat in turul I. :yahoo:

FT: 3-0 (5-1) (den Otter 4, Haggui 40, Lukes 45)

post-21-1209737199_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ciudat mie imi apar toate unul sub altul.

probabil e din setarile pe care le ai la forum. nu mai folosesc imageshack-ul de ceva timp. dau direct upload pe forum.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a II-a:

Parma - Chievo

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Meciul a inceput extrem de prost pt noi. Prudnikov ne-a surprins defensiva la un corner si a deschis scorul. Am atacat, cautand egalarea, dar nu am reusit sa ne cream ocazii importante. Un joc fara imaginatie in atac si o lipsa de creativitate la mijloc care ma ingrijoreaza. Cei de la Chievo s-au aparat fara probleme si au avut ocazii mult mai clare pe contra-atac. In min 86 au reusit sa isi dubleze avantajul dupa o intrare imprudenta a lui van Mierlo. Avem deja la activ doua meciuri extrem de slabe in Serie A si asta ma ingrijoreaza. Victoriile din cupele europene au fost contra unor echipe mult mai slabe asa ca nu ma incalzesc cu nimic. Trebuie sa-mi dau seama cat mai repede care e problema, pt ca asa nu se mai poate. Riscam sa ne ratam sezonul inca din start.

FT: 0-2 (Prudnikov 11, Foggia 86 pen)

post-21-1209747157_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa UEFA - runda I, tur

Parma - Flora Tallinn (EST)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Meciul a fost usor. Am obtinut o victorie lejera care practic ne asigura calificarea in grupe. Trebuie neaparat sa incepem sa jucam la fel de bine si in campionat.

FT: 3-0 (Esteban 29, Haggui 47, Goossens 77)

post-21-1209752707_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a III-a:

Cesena - Parma

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Iar am inceput meciul prost. Chiar si cu amaratii astia. Si ca lucrurile sa mearga perfect Hamed a deschis scorul la o faza in care apararea mea visa cai verzi pe pereti. Am avut noroc si, cateva minute mai tarziu, Dessena a profitat de o respingere gresita a unui fundas advers si a egalat. Norocul a continuat si Hamed a fost eliminat pt o intrare criminala la Garrido. De aici lucrurile au mers usor. Bennett si Esteban ne-au adus victoria din pasele lui den Otter, si astfel am obtinut prima victorie din campionat. O victorie ingrijoratoare. Daca avem nevoie de bulan pt a-i bate pe amaratii astia... lucrurile sunt mai grave decat credeam.

FT: 1-3 (Hamed 22 - Dessena 26, Bennett 38, Esteban 51)

post-21-1209812647_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a IV-a:

Roma - Parma

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

E incredibil. A inceput sa joace echipa, dar acum imi face probleme portarul. Haggui a deschis scorul din lovitura libera (primul gol pe care-l marcam direct din lovitura libera dupa foarte mult timp) si jocul ne mergea excelent. Din pacate Forsyth a luat apoi un gol parabil de la distanta. Nu am renuntat la lupta si, in repriza secunda, Lukes ne-a adus iar in avantaj dupa o faza superba lucrata de Tales si den Otter. Meciul curgea in favoarea noastra dar, in doar 3 minute, romanii au reusit sa intoarca rezultatul. Mai intai Scardina a patruns in careu si a marcat cu un sut la coltul lung, apoi Etxaniz a profitat de o gafa imensa a lui Forsyth si a marcat golul infrangerii noastre. E pacat. Am facut cel mai bun meci al nostru de pana acum si totusi am pierdut. Macar am vazut ca se poate.

FT: 3-2 (Aquilani 38, Scardina 75, Etxaniz 78 - Haggui 14, Lukes 63)

post-21-1209819405_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

dap. am avut un meci incredibil de enervant cu sampdoria, am dat quit fara sa salvez si acum ar trebui sa reiau de dupa meciul cu flora din cupa uefa. n-am nici un chef asa ca storyul va lua o pauza pe o perioada nedeterminata.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy