Jump to content

Inca Unul


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply
daca te tine calculatorul merita. e mult mai frumos. mai ales daca joci in stilul meu cu mutat pe la 20 de echipe.

Ca tot veni vorba de cat te tine calculatoru' , am si eu o nelamurire , daca incep un joc nou cu tot tacamu' din partea grafica (Logo-uri , Kits , Players Picture) se va misca mai greu in joc , decat daca n-as avea bagate graphicurile ?

Link to comment
Share on other sites

partea grafica nu conteaza la cum merge jocu.. eu am folderul "graphics" de vreo 720 Mb (logo-uri, kit-uri si facepack-uri) si asta nu ingreuneaza deloc jocul.. doar la inceput cand incarca jocul imi ramane display-ul negru vreo 3-4 secunde dupa partea introductiva a jocului si aparitia meniului principal.. insa numarul ligilor activate la inceperea unui joc nou si al tarilor din care incarca toti jucatorii incetineste destul de mult jocul..

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am rejucat ieri meciurile cu Cesena si Parma (terminate cu acelasi scor :huh:) si am jucat si meciul cu Sampdoria. De data asta n-am mai avut parte de glume proaste.

Etapa a V-a:

Parma - Sampdoria

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Denis - Goossens, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Pedro, Lukes, Muhren

den Otter si Tales accidentati

Un meci mult mai echilibrat decat o arata rezultatul final. Doria, cu mai multa concentrare in fata portii, putea chiar sa spere la victorie. Spre surprinderea mea, noi am fost cei mai pragmatici in acest meci. Haggui a deschis scorul dintr-un corner si, dupa o ora de joc extrem de echilibrat, Goossens ne-a distantat spre victorie cu o dubla realizata in doar 7 minute. Primul gol a fost marcat dintr-o centrare de la Dessena, iar al doi-lea dupa o faza frumoasa creata de Poldervaart si Lukes. Poldervaart a marcat si el apoi dintr-o lovitura libera iar pe final Foti a marcat golul de onoare pt Sampdoria.

FT: 4-1 (Haggui 35, Goossens 62, 69, Poldervaart 77 - Foti 80)

post-21-1210603888_thumb.jpg

post-21-1210603899_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa UEFA - runda I, retur

Flora Tallinn (EST) - Parma (0-3)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - Goossens, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Muhren

den Otter accidentat

O victorie fara probleme. Desi am inscris o singura data am avut multe alte ocazii, inclusiv doua goluri anulate la Esteban. Flora nu a avut forta sa ne puna probleme, mai ales avand in vedere rezultatul categoric din tur. Ne-am calificat in grupe :yahoo:

FT: 0-1 (0-4) (Haggui 62)

post-21-1210604686_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VI-a:

Milan (2) - Parma (11)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Schaafsma, Dessena, Bennett, Denis - Goossens, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Sivok, Poldervaart, Pedro, Lukes, Muhren

Gaillard suspendat, Tales accidentat

Milanul s-a intarit serios in ultimul timp si erau favoriti clari inaintea acestui meci. Dar noi aveam lectia invatata. Stiam ca ei sunt dependenti de posesie si, daca le luam mingea, avem mari sanse sa le punem probleme. Le-am cerut jucatorilor sa nu se arunce in atac si sa tina cat mai mult de minge. Eram convins ca daca reusim sa-i enervam pe milanezi, care sunt obisnuitit cu posesie de peste 60%, vor incepe sa faca greseli. Si am avut dreptate. Dupa o prima repriza in care am tinut cu dintii de minge, am profitat in startul reprizei secunde de o actiune rapida. Denis i-a pasat lui Dessena in marginea careului, acesta l-a intors pe toate partile pe Guilhelme si a marcat cu un sut superb la coltul lung. Milanul s-a aruncat in atac si eu i-am introdus pe Goossens si Lukes in speranta ca viteza lor va face diferenta pe contra-atac. Si am avut iar dreptate. In min 74, dupa o minge recuperata de Dessena, Denis il lanseaza excelent pe Lukes si acesta inscrie cu un sut superb din afara careului. L-am bagat si pe Sivok in locul lui Schaafsma, mizand pe experienta cehului in acest final (tanarul Schaafsma rezista din ce in ce mai greu lui De Guzman) si am reusit sa inchidem jocul. O victorie fantastica. I-am dat o lectie de tactica lui Verbeek :D

FT: 0-2 (Dessena 47, Lukes 74)

post-21-1210683028_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa UEFA, grupa A - etapa I

Parma - Kayserispor (TUR)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Denis - Goossens, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, de Regt, Lukes, Muhren

Tales accidentat

Debutul in grupele cupei UEFA a fost contra mai vechilor mele cunostinte de la Kayserispor. Ei sunt cei care mi-au ucis din fasa aventura europeana cu Bellinzona de acum cativa ani. Abia asteptam sa-mi iau revansa :D. Nu era usor, mai ales ca turcii erau vazuti ca favoriti clari dupa parcursul din sezonul trecut cand au ajuns in optimi, trecand de Lens si facand meciuri foarte bune in grupele UCL contra lui Roma. Meciul a fost decis de duelul de la cenntrul terenului dintre Gaillard si Sokolowski. Stiam ca polonezul ne poate crea mari probleme, asa ca l-am pus pe Gaillard sa-l urmareasca pe tot terenul. N-au mai reusit sa miste nimic in atac. Noi ne-am apropiat incet, dar sigur de gol si, chiar inainte de pauza Denis a obtinut un penalty transformat cu siguranta de Mottola. Am continuat sa jucam exact si Lukes a speculat iar un contra-atac pt a duce scorul la 2-0. Atacantul e intr-o forma excelenta, 3 goluri in 5 meciuri. Meciul era deja rezolvat asa ca ne-am permis sa ne relaxam si, desi turcii au fost mai activi in minutele de final, am reusit sa marcam si golul 3 cand den Otter a trimis in plasa o minge centrata din corner de Poldervaart. Un debut excelent si o revansa luata :yahoo:

FT: 3-0 (Mottola 43 pen, Lukes 76, den Otter 89)

AEK - Valerenga 1-1

post-21-1210686236_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VII-a:

Taranto (16) - Parma (7)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Denis - Goossens, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Pedro, Lukes, Muhren

Tales accidentat

Taranto s-a asezat intr-un 3-5-2 care aglomera ingrozitor centrul terenului. Am raspuns incercand sa dezvolt jocul pe flancuri. Le-am cerut lui Garrido si Mottola sa urce, iar lui den Otter si Esteban sa iasa in lateral pt a crea superioritate. Ne-a mers destul de bine in start si, in min 9, Garrido urca pe stanga, ii paseaza lui Esteban iesit in stanga, acesta centreaza si, din centrul careului, den Otter indeplineste o formalitate si deschide scorul. Din pacate tot meciul am fost urmariti de ghinion si Taranto a egalat 3 minute mai tarziu dintr-un corner. Am continuat sa atacam si golul doi a venit in urma unei actiuni marca Dessena. Acesta a avansat excelent pe dreapta, i-a pasat in centru lui Denis care s-a descurcat excelent fiind inconjurat de adversari, a sutat iar mingea a intrat in poarta dupa ce a fost deviata de doi fundasi. Din pacate, cateva minute mai tarziu, van Mierlo gafeaza incredibil pierzand mingea in terenul nostru si suntem iar egalati. Dupa acest gol jocul nostru s-a prabusit. N-am mai avut forta sa presam si gazdele au inceput sa ne paseze. Meciul parea sa se indrepte spre un egal dar, cu cateva minute inainte de final, Cueto a prins o torpila care, dupa ce a fost deviata de Haggui, s-a oprit in plasa portii lui Forsyth. Sa-mi bag p**a. :( Am pierdut un meci pe care ar fi trebuit sa-l castigam fara probleme. :( Suferim cand n-avem spatiu in centru.

FT: 3-2 (Cueto 12, 88, Bradaschia 30 - den Otter 9, Arini 26 a.g.)

post-21-1210688418_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VIII-a:

Lecce (5) - Parma (11)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Denis - Goossens, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Pedro, Lukes, Muhren

Tales accidentat

Lecce ne-a primit de pe un surprinzator loc 5. Urma un meci extrem de greu. Ne-am facut meciul mai usor rupandu-l pe Ofrany, miljocasul lor stanga, inca din primele minute, dar pana la victorie mai aveam de tras. Lecce ne-a cam calarit in startul meciului si doar norocul ne-a facut sa nu primim gol in prima jumatate de ora. In minutul 25 Denis a recuperat excelent o minge, l-a lansat pe Esteban pe un culoar, acesta a driblat cu usurinta portarul, si a inscris in poarta goala. Excelent :D. Lecce a egalat peste doar 10 minute cand Lovinho a trecut de Haggui, a evitat excelent si alunecarea lui Gaillard si a inscris cu un sut la coltul scurt. Gazdele au continuat sa atace si in min 67 i-am prins nepregatiti si am repetat figura de la primul gol. Pasa Denis, gol Esteban. Deja era prea mult pt adversari pt a mai spera intr-o revenire. Isi consumasera benzina si nu mai aveau forta. Am profitat de asta si Goossens, dupa o noua pasa a lui Denis, a dus scorul la 3-1 cu o scarita superba peste portarul advers. Un golazzo superb care stabileste scorul final. Excelent meci :D

FT: 1-3 (Daniel Lovinho 34 - Esteban 25, 67, Goossens 79)

post-21-1210690653_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a IX-a:

Parma (7) - Udinese (15)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Denis - Goossens, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Pedro, Lukes, Muhren

Tales accidentat

Udinese au venit pe Ennio Tardini asezati intr-un 4-5-1 ofensiv. O formula foarte greu de invins. Daca apucau sa treaca in avantaj nu cred ca aveam forta sa inscriem. Iar lucrurile au devenit si mai nasoale dupa ce Esteban s-a accidentat in startul meciului. Udine a controlat prima repriza, dar am reusit sa scapam cu fata curata. Dupa pauza le-am cerut baietilor mai mult curaj, ei m-au ascultat, si asta s-a vazut imediat pe tabela. In min 54, Mottola a trimis o centrare plouata, care nu anuta nimic, in careul advers, Lukes a sarit mai bine ca adversarul direct si a trimis o bolta spre poarta adversa, mingea a nimerit traiectoria perfecta si s-a oprit in plasa. Bucuria a durat putin si, la o faza in care apararea mea a fost depasita clar, Gyan a reusit sa egaleze. Nu am renuntat la lupta si, cum Udine a lasat garda jos pe final sperand la o victorie in extremis, am reusit sa trecem iar in avantaj. De data asta Dessena a fost cel care a centrat iar Poldervaart a marcat cu o puternica lovitura de cap. Inspiratia mea si-a spus cuvantul :D. Pe final oaspetii s-au aruncat in atac si i-am mai taxat o data. Gaillard a recuperat o minge pe care i-a trimis-o imediat lui Denis, mijlocasul portughez a fentat un fundas advers si i-a pasat lui Goossens la marginea careului, acesta a mimat sutul si i-a scos mingea in stanga lui Lukes care a avut de indeplinit doar o formalitate. O faza absolut superba. :yahoo:

FT: 3-1 (Lukes 54, 90, Poldervaart 84 - Gyan 60)

post-21-1210692761_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy