Jump to content

Inca Unul


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Cupa UEFA, grupa A - etapa a II-a:

Valerenga (NOR) (2) - Parma (1)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Gaillard, Dessena, Bennett, Denis - Goossens, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Tales, Lukes, Muhren

Cand joci in Norvegia la mijlocul lui novembrie adversara ta este in primul rand vremea. A trebuit sa jucam pe un gazon inghetat, acoperit de zapada si pe un frig ingrozitor. Adversarii, obisnuiti cu conditiile astea, au condus clar ostilitatile de la un capat la celalat. Kasalica a punctat primul, in urma unui corner. Esteban ne-a dat sperante ca putem scoate totusi un rezultat bun, reusind sa egaleze dupa singura noastra actiune mai cursiva din prima repriza, dar iluziile ne-au fost spulberate destule de repede. Van Mierlo a facut un penalty si Kesalica a readus pe Valerenga in avantaj. Am continuat sa ne chinuim fara succes pe terenul acela greu si, in repriza secunda Stanisavlijevic (who the fuck named this guy? :huh: ) a incheiat conturile cu o lovitura de cap bine plasata. Incasam prima noastra infrangere din cupele europene, dar, dupa doua etape, ramanem pe locul 2 cu sanse mari de a ne califica. Au mai ramas Hearts si AEK.

FT: 3-1 (Kasalica 16, 28 pen, Stanisavlijevic 62 - Esteban 24)

Kayserispor - Hearts 2-2

post-21-1210777170_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

tactica e un 4-4-2 diamont si merge excelent. singurele schimbari pe care le mai fac uneori in functie de adversar sunt la player instructions. golurile le iau in general pe greseli in defensiva

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a X-a:

Parma (6) - Empoli (12)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Isla - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Stiam ca cel mai periculos jucator al oaspetilor e Di Carmine, care apucase deja sa inscrie 4 goluri in acest sezon, asa ca i-am cerut lui Haggui sa-l urmareasca pe tot terenul si sa-l puna in cap cat mai des. Stiam ca e extrem de periculos, mai ales pe finalul meciului, cand profita de oboseala adversarului direct si isi face de cap. Tactica mea de a-i oferi tratament special parea sa fie falimentara. In min 6, Di Carmine a scapat din marcaj, a primit o pasa la 30 m si, cand Mottola a venit sa-l preseze i-a scos mingea pe stanga lui Silva. Acesta a centrat in careu si Isla nu a putut sa-l impiedice pe Pozzi sa marcheze. Nu am disperat si, la un corner batut de Dessena, den Otter a scapat din marcaj si a plasat superb mingea la coltul lung cu o lovitura de cap. Am continuat sa atacam si ocaziile au curs la poarta adversa. Mai intai Esteban a lovit bara, apoi tot el a fost blocat de portarul advers ca, inainte de pauza, den Otter sa mai rateze si el o ocazie buna. In repriza secunda le-am cerut lui den Otter si Esteban sa faca schimb de locuri deoarece il observasem pe Mate, fundasul de pe partea atacantului spaniol, ca e destul de nesigur si eram convins ca den Otter poate profita. A fost mutarea care a castigat meciul. In min 64, Mottola a recuperat excelent o minge la mijlocul terenului si i-a trimis o pasa lunga lui den Otter. Acesta a scapat usor din marcajul lui Mate si a inscris cu un sut plasat. :yahoo:. Apoi a urmat perioada de care imi era cel mai frica. Ultimul sfert de ora. Cel in care Di Carmine putea sa intoarca meciul de unul singur. Si se parea ca va reusi s-o faca. Mai intai a scapat din marcajul lui Haggui dar a fost blocat in 5 m de Forsyth dar, peste doar doua minute, dintr-o faza asemanatoare, nu a mai ratat si a restabilit egalitatea. Din fericire pt noi antrenorul advers a sunta retragerea asa ca am putut sa avansam fara frica. Si, cu doar doua minute inainte de fluierul final, acelasi den Otter ne-a adus victoria. Poldervaart e cel care a creat faza. A primit o pasa de la Garrido, l-a driblat usor pe fundasul dreapta advers si i-a trimit o pasa superba atacantului olandez, care a avut de indeplinit doar o formalitate. :yahoo:

FT: 3-2 (den Otter 20, 64, 88 - Pozzi 6, Di Carmine 77)

post-21-1210950954_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa un inceput ezitant am reusit sa ne revenim si acum ne aflam pe un excelent loc 4. De departe victoria cea mai importanta e cea din meciul cu Milan. Ma bucura in special ca nu depindem de un jucator sau altul. In meciul cu Empoli den Otter ne-a rezolvat partida, cu Udine, Lukes a reusit dubla, inainte de asta Esteban si Goossens au fost cei evidentiati. Si e la fel in toate compartimentele. E linistitor sa ai un lot omogen si sa stii ca te poti baza si pe rezerve atunci cand ai nevoie. Sunt convins ca, daca vom elimina derapajele gen Taranto, putem spera chiar la un loc de Champions League. Ar fi o realizare fantastica :D

Clasamentul:

post-21-1210951282_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa UEFA, grupa A - etapa a III-a:

Parma (2) - AEK (GRE) (4)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Grecii au venit cu ideea clara de a se baga cu curul in poarta si a spera la un egal. S-au asezat intr-un 5-3-2 cu libero :hysterical: (nici nu mai tin minte cand am vazut in fm o echipa care sa joace cu libero) si au aplicat tactica ogoarelor parjolite. Nu le-a mers. I-am rezolvat destul de repede. In min 14, la un corner, Haggui a trimis cu capul spre poarta, portarul grecilor a respins in fata si, den Otter a impins mingea in plasa. Apoi, dupa doar doua minute, Dessena a centrat dupa o cursa pe dreapta si olandezul a reusit dubla. Am continuat sa atacam iar dupa pauza a reusit si Esteban sa inscrie dupa o centrare a lui Garrido. Am redus apoi turatia si grecii au reusit sa reduca din diferenta prin Reichel, la o balbaiala in careul nostru. Nu a contat. Meciul era deja deci si, pe final, am mai marcat o data. Den Otter a primit o pasa de la Schaafsma, a fost doborat in careu de portarul advers, dar mingea a ajuns la Denis si acesta a inscris in poarta goala. Felicitari arbitrului ca a stiut sa lase avantaj. :D Dupa 3 meciuri suntem practic calificati in faza urmatoare, si mai ramane doar de vazut pe ce loc vom termina grupa :yahoo:

FT: 4-1 (den Otter 14, 16, Esteban 52, Denis 90 - Reichel 74)

Hearts - Valerenga 2-3

1. Valerenga 7p

2. Parma 6p

3. Hearts 1p (2m)

4. AEK 1p (2m)

5. Kayserispor 1p (2m)

post-21-1210952980_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XI-a:

Napoli (7) - Parma (4)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Evident, dupa cateva rezultate bune urmeaza somnul de frumusete. Nu am jucat absolut nimic. Napoli n-a avut probleme. Inca din start s-au instalat in careul nostru si doar norocul ne-a ajutat sa nu primim gol pana-n minutul 39. Atunci Fischer a marcat dintr-un corner. Era singur-singurel in careulul nostru. Probabil jucatorii mei nu primisera memo-ul care le explica ca trebuie sa faca marcaj in meciul asta. Cinci minute mai tarziu, centrare de pe dreapta, Haggui si Del Forno sar la cap in careul nostru... am spus sar? imi cer scuze. Corect era sa scpun Del Forno sare de langa un Haggui care isi cauta pagerul prin iarba, si inscrie fara probleme. In repriza secunda Napoli n-a mai fortat. Nici nu era nevoie. Jucatorii mei aveau alte griji, in nici un caz meciul. Daca eram in Romania, ziarele ar fi tipat "blat" dupa un astfel de meci. Doar Dessena ce s-a mai agitat, dar cu niste centrari gen Banel nu se poate spune ca a reusit prea multe. Am reusit si noi sa marcam pana la urma. Poate cea mai mare surpriza din tot meciul. Lukes a primit cumva o pasa pe la 25m si tras o palitura care probabil s-ar fi dus undeva prin Mediterana daca Aythami n-o devia. Au mai avut si nerusinarea sa se bucure dupa ce au dat gol. Sa-l fi vazut pe Goossens ce se grabea sa duca mingea la centrul terenului. De parca isi imagina cineva ca mai putem marca inca o data. Genial meci. Si urmeaza sa jucam acasa cu Fiorentina. Poate avem noroc si raman aia blocati in trafic ca, daca jucam tot asa, alta sansa n-avem sa castigam meciul...

FT: 2-1 (Fischer 39, Del Forno 44 - Aythami 90 a.g.)

post-21-1210954683_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa UEFA, grupa A - etapa a IV-a:

AEK - Hearts 1-1

Valerenga - Kayserispor 3-1

Clasament:

1. Valerenga 10p (4m)

2. Parma 6p

3. Hearts 2p

4. AEK 2p

5. Kayserispor 1p

Deci e clar. Valerenga va termina pe 1 si noi pe 2. Mai ramane ca ultima etapa sa decida a III-a calificata. Vom juca acasa la scotieni.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XII-a:

Parma (7) - Fiorentina (2)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Dupa evolutia penibila din ultima etapa, trebuia neaparat sa aratam ca mai stim si fotbal. Toata saptamana am incercat sa refac moralul echipei, i-am laudat pe unde am putut, i-am incurajat si inaintea meciului, si se pare ca a avut efect. Baietii au aratat o pofta de joc incredibila, cu Esteban iar in prim-plan. Daca nu aveam pacatul ratarilor meciul asta s-ar fi terminat extrem de urat pt Fiorentina. Asa, a trebuit sa profitam de o gafa imensa a apararii adverse pt ca Esteban sa marcheze un gol fantastic. Un lob la coltul lung, de la 20-25m. De aici s-a rupt meciul. Fiorentina n-a mai miscat in front si noi am putut sa ne facem de cap, ratand ocazie dupa ocazie. A trebuit sa asteptam a doua jumatate a reprizei secunde pt a ne desprinde decisiv si a-mi elimina grijile. Un gol facut de Esteban, care i-a pasat excelent pe culoar lui Dessena si acesta a marcat cu un sut puternic. Haggui a dus apoi scorul la 3-0 dintr-o lovitura libera deviata de zid si, in prelungiri, oaspetii au marcat golul de onoare la singura lor ocazie serioasa din tot meciul.

FT 3-1 (Esteban 18, Dessena 72, Haggui 80 - Tempini 90)

post-21-1211709597_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Italiei, runda I - tur

Parma - Reggina

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Nu am mai repetat evolutia din meciul cu Fiorentina, dar ne-am descurcat bine. Reggina a venit cu scopul clar de a obtine un egal sau macar de a pierde la o diferenta minima. S-au aparat pe tot parcursul partidei, chiar si dupa ce am reusit sa deschidem scorul. Ne-am descurcat destul de greu contra unei aparari super aglormerate. Golul victoriei a fost marcat dintr-o lovitura libera batuta smechereste de Dessena. Acesta, in loc sa suteze, i-a pasat in careu lui Esteban care, scapat excelent din marcaj, a inscris fara probleme. Nu am reusit sa marim diferenta, desi am avut cateva ocazii bune, asa ca va trebui sa abordam mansa secunda cu doar un avantaj minim in spatele nostru. Sunt sigur totusi ca vom reusi sa ne calificam.

FT: 1-0 (Esteban 27)

post-21-1211710953_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XIII-a:

Juventus (2) - Parma (6)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Juventus are o echipa excelenta. Ochoa, Sakho, Rooney, Silva, Robinho, Marica :D. Ma ia cu ameteli cand citesc foaia de joc. Singurele lor slabiciuni sunt fundasii laterali, Castro si Ciofani, care nu se ridica la nivelul restului echipei. Daca reuseam sa punem presiune in zonele alea, eram sigur ca putem obtine un rezultat bun. Din pacate nu ne-a iesit. Juventus a controlat meciul si inca din start ne-au inghesuit in aparare. Am primit si extrem de repede primul gol, dintr-un sut de la distanta, si se vedea ca o sa mai urmeze. Rooney a marcat si el si meciul era jucat. Norocul nostru a fost ca torinezii au lasat-o mai moale apoi asa ca am putut sa ne cream si noi cateva ocazii, evident ratate. Am continuat sa ratam si in repriza secunda si, cand deja nu mai conta, Marica a scapat pe contra-atac si a dus scorul la 3-0. Nu ne-a iesit absolut deloc planul pt meciul asta. Dessena, Bennett si Poldervaart, care a intrat pe parcurs, au fost anihilati fara probleme de adversarii lor directi. Singurul care a jucat bine a fost Tales, dar nu prea a avut cu cine. Asta e, trebuie sa ne concentram mai bine in meciurile urmatoare.

FT: 3-0 (Marchisio 3, Rooney 12, Marica 90)

post-21-1211744594_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa UEFA, grupa A - etapa a V-a:

Hearts (SCO) - Parma

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Pt noi, meciul acesta nu avea nici o miza. Oricare ar fi fost rezultatul, noi tot pe 2 am fi terminat. In schimb, pt scotieni, conta foarte mult rezultatul. Aveau nevoie de o victorie pt a se califica. Dar asta nu prea s-a vazut. Noi am fost cei care am condus ostilitatile in startul partidei. Am jucat dezinvolt si ne-am creat ocazii uriase. Din prima am si marcat. Tales l-a gasit cu o pasa excelenta pe den Otter demarcat in careu, acesta a driblat portarul advers si a inscris fara probleme. Apoi Esteban a ramas de doua ori singur cu portarul dar a avut niste executii slabe iar Dessena a tintit bara cu o torpila din marginea careului. In min 28 scotienii au reusit sa egaleze, la o gafa a lui Jonker. Acesta a fost blocat de Paterson cand a vrut sa respinga o minge, atacantul advers a urmarit balonul si a reusit sa inscrie. Golul i-a impulsionat pe oaspeti si au inceput sa-si creeze ocazii la poarta noastra. Nu foarte periculoase, dar nu se stie cand poate intra un sut deviat sau ceva de genul. Dupa pauza am reechilibrat meciul si am mai avut cateva ocazii bune de a marca. Goossens a avut si un gol anulat. Dar ne-a lipsit concentrarea asa ca scorul nu s-a mai modificat si Hearts este eliminata din cupele europene. Mi-a placut cum am jucat. Chiar daca nu am obtinut victoria, am jucat frumos si sunt sigur ca daca meciul ar fi avut miza si pt noi, am fi castigat fara probleme.

FT: 1-1 (Paterson 28 - den Otter 4)

Kayserispor - AEK 0-2

Clasamentul final:

1. Valerenga 10p

2. Parma 7p

3. AEK 5p

4. Hearts 3p

5. Kayserispor 1p

S-a facut si tragerea la sorti pt turul urmator. Vom juca cu Zenit St. Petersburg, primul meci acasa, iar daca vom trece de ei vom juca cu castigatoarea dintre Atletico Madrid si FC Porto

post-21-1212221251_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XIV-a:

Parma (7) - Lazio (8)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Jonker - Gaillard, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Schaafsma, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Lazio a venit asezata intr-un 4-4-2 destul de defensiv cu Obi Mikel si Teixeira mijlocasi centrali. Stiam ca rezultatul jocului va depinde de Gaillard. Daca mijlocasul nostru defensiv va reusi sa recupereze baloane si sa taie contra-atacurile adverse, vom castiga. I-am cerut sa nu urce iar lui Tales i-am spus sa coboare pt a-l ajuta atunci cand va fi cazul. Pe Gaillard m-am bazat si Gaillard era sa ne ingroape. Mai intai a ratat o interceptie in min 16 si Obi Mikel a inscris cu o torpila de la 25m, apoi a fost depasit usor de Teixeira si acesta i-a pasat pe culoar lui Walcott care a facut 2-0. Apoi s-a rupt. La o intrare mai tare asupra lui Obi Mikel a ramas intins pe gazon iar in restul meciului a trebuit sa ma bazez pe tanarul Schaafsma. Acesta a fost norocul nostru. Schaafsma a intrat extrem de determinat pe gazon si asta s-a vazut de la prima faza cand a avut o intrare extrem de dura la Teixeira. El a primit galben, dar portughezul lazial nu ne-a mai facut probleme in restul meciului. My boy :D. Din acel moment mijlocul terenului ne-a apartinut, am putut sa punem presiune pe adversar si rezultatul s-a vazut destul de repede. In ultima faza a reprizei Tales il gaseste cu o pasa in careu pe den Otter iar olandezul reduce din handicap. Era inceputul unui recital marca den Otter care a mai marcat de doua ori dupa pauza pt a reusi o intoarcere fantastica a scorului. Din acel moment oaspetii s-au prabusit complet si noi ne-am facut de cap pe teren, reusind sa mai marcam de doua ori prin Dessena si Goossens. De notat ca golul lui Dessena a venit dupa o superba pasa a lui Schaafsma, omul care a intors meciul in favoarea noastra. O victorie fantastica, am reusit sa revenim dupa ce am fost condusi cu 2-0 si sa-i dai 5 goluri lui Lazio nu e un lucru usor. Singurul aspect negativ al meciului e accidentarea lui Gaillard, care va sta 4 luni departe de gazon.

FT: 5-2 (den Otter 45, 60, 64, Dessena 73, Goossens 82 - John Obi Mikel 16, Theo Walcott 34)

post-21-1212235524_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XV-a:

Genoa (6) - Parma (5)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, van Mierlo - Schaafsma, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Isla, Poldervaart, Denis, Lukes, Goossens

Genoa foloseste un 3-4-3 extrem de ofensiv. Am avut mereu probleme impotriva unei astfel de formule. Stiam ca pot pune probleme adversarilor pe margini dar marea mea grija era apararea. Daca van Mierlo si Haggui reuseau sa faca fata celor 3 atacanti adversi stiam ca pot sa-i inving. Le-am cerul lui Mottola si Garrido sa joace mai in centru pt a-i ajuta dar tot eram nelinistit. Si am avut dreptate. Nu le-am facut fata. Igor ne-a facut apararea vraiste. Am reusit si noi sa marcam dupa o actiune frumoasa pe dreapta, dar a fost prea putin pt a ridica pretentii.

FT: 3-1 (Landin 7, Igor 17, 45 - Dessena 19)

post-21-1212276086_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Generaţia de Aur

Cupa Italiei, runda I - retur

Reggina - Parma (0-1)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Isla, van Mierlo - Schaafsma, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Jonker, Poldervaart, Denis, Lukes, Muhren

Haggui - convocat la nationala, Goossens si Gaillard accidentati

Reggina, cu Torje titular avea de recuperat doar o diferenta minima. Dupa ce in tur statuse tot meciul cu curul in poarta, acum trebuie sa demonstreze ca stie si sa atace. Stiam ca cel mai periculos adversar e Ceravolo asa ca le-am cerut fundasilor sa-l marcheze cat mai strans si sa nu-i dea spatiu nici sa respire. E asa frumos cand tu le spui fundasilor ce sa faca si ei te baga undeva si joaca ce vor ei... Ceravolo s-a distrat cu apararea mea si in minutul 10 eram deja condusi cu 2-0 dupa ce a reusit o dubla. Cum sa nu faci spume? Reggina s-a bagat apoi in aparare si a inceput chinul nostru in cautarea unui gol care sa ne califice. Am atacat in valuri (valuri ca cele de pe lacul Herastrau) si, in putinele ocazii din prima repriza cand am ajuns in situatia de a marca, evident ca am ratat cu zambetul pe buze. Tales a ratat cea mai mare ocazie, dupa o patrundere a lui Dessena, a nimerit bara cu un sut de la 10m. La pauza l-am scos in suturi pe Bennett care a facut un meci dezastruos si l-am bagat inspirat pe Poldervaart. Acesta, dupa doar 5 minute, a creat golul care ne putea califica. Dupa o patrundere pe dreapta, a centrat in careu, iar Rhodolfo, incomodat de Esteban, a inscris in propria poarta. Nebunie, fericire, cam 30 de secunde pana Filkor a inscris cu o torpila de la 25m. Si iar am luat-o de la capat. Inca o bara, acum prin Lukes, si meciul parea sa mearga spre o victorie clara a gazdelor. Dar, a venit min 81 si, dupa o balbaiala generala in careul Regginei, cu lufturi si impiedicari la discretie, mingea ajunge la Lukes in marginea careului mic si acesta reuseste cumva s-o impinga in poarta. 3-2 si eram calificati. Reggina s-a aruncat in atac inclusiv cu portarul (Lukes putea profita dar a sutat pe langa de la mijlocul terenului) dar nu a mai avut forta sa marcheze. Ne-am calificat! Norocos, meritat, nu mai conteaza. Ce conteaza e ca pt prima data am reusit sa trec de turul I al Cupei Italiei. :yahoo:

FT: 3-2 (Ceravolo 3, 10, Filkor 51 - Rhodolfo 51 a.g., Lukes 82)

regparnt6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Ohh, nu. :( Ilici, lasa story-urile si mai bine mobilizeaza-te pentru un fotbal saptamana viitoare.

weekendul viitor voi fi in vama

Etapa a XVI-a:

Parma (6) - Inter (4)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Jonker, van Mierlo - Schaafsma, Dessena, Bennett, Tales - den Otter, Esteban

Rezerve: Sirigu, Dams, Isla, Poldervaart, Denis, Lukes, Muhren

Meciul a inceput extreme de prost pt noi. Inca din minutul 3, Luis Suarez a deschis scorul dupa o minge deviate nefericit de van Mierlo. Am incercat apoi sa revenim, den Otter a ratat doua ocazii bune, dar tot Interul a marcat. Davilla a profitat de o greseala de marcaj si scorul a devenit 2-0. Deja incepeam sa imi fac griji. Un scor umilitor nu mi-ar fi picat prea bine. Den Otter a reusit sa mai rateze inca o ocazie, deja a 3-a singur cu portarul, si imi venea sa-l iau la suturi. Din fericire nu doar el e in atac si Esteban a reusit sa reduca din diferenta cu un sut din unghi care a trecut printre mainile lui Riou. Interul a iesit apoi mai mult la joc si ocaziile au alternat la ambele porti. O noua deviere nefericita a facut ca mingea sa ajunga la acelasi Suarez care a dus scorul la 3-1 in min 67. Nu am renuntat la lupta si, in min 75 Esteban obtine un penalty. Schaafsma executa, dar Riou respinge cu un reflex fantastic. Imi venea sa turbez. Pana la final am reusit totusi sa reducem diferenta, Lukes marcand dupa o pas pe culoar de la Poldervaart si nu mi-a mai ramas decat sa ma gandesc la penaltyul ratat de tanarul Schaafsma. Sper macar sa nu-l afecteze prea mult.

FT: 2-3 (Suarez 3, 67, Davilla 24 – Esteban 37, Lukes 82)

parintlt2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy