Jump to content

Inca Unul


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Etapa XXXI:

Caligari (6) - Parma (5)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Miranda - Sivok, Dessena, Pedro, Denis - Esteban, de Otter

Rezerve: Sirigu, de Regt, Dams, Zizzo, Poldervaart, Goossens, Lukes

Tales accidentat

Am inceput extrem de prost meciul si dupa doar 20 de minute era 2-0 pt Caligari. Mai intai Haggui a facut un penalty, apoi Obinha le-a luat fata lui Miranda si Sivok la o pasa lunga si a inscris cu un sut puternic. Am alergat tot meciul in speranta revenirii pe tabela, dar nu ne-am descurcat prea bine in fata portii asa ca incasam o noua infrangere care ne coboara pana pe 7.

FT: 2-0 (Helder Barbosa 14 pen, Obinha 17)

post-21-1209381118_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXII:

Mantova (20) - Parma (8)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Miranda - Sivok, Dessena, Pedro, Denis - Esteban, de Otter

Rezerve: Sirigu, de Regt, Dams, Zizzo, Poldervaart, Goossens, Lukes

Tales accidentat

O victorie venita exact cand aveam mai mare nevoie de ea. Meciul parea sa curga spre o victorie fara probleme a noastra dar, dupa pauza, jucatorii au lasat-o mai moale asa ca Modena a putut pune presiune si a reusit sa revina in joc si pe tabela. La 2-3 den Otter a marcat golul care ne-a linistit si astfel am castigat 3 puncte extrem de importante in lupta noastra pt un loc de cupa europeana.

FT: 3-4 (Del Forno 50, 90, Toja 55 - den Otter 10, 32, 86, Haggui 29)

post-21-1209387089_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXIII:

Parma (6) - Lazio (10)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Miranda - Sivok, Dessena, Pedro, Denis - Esteban, de Otter

Rezerve: Sirigu, de Regt, Dams, Zizzo, Poldervaart, Goossens, Lukes

Tales si Keseru accidentati

Meciul incepuse excelent. Esteban a deschis scorul si jucam mult mai bine decat ei. Apoi lucrurile au inceput sa mearga prost. Mai intai Di Gennaro a evitat pasul la offside si a egalat iar in repriza a doua, cand paream ca avem forta sa preula iar conducerea, Lazio ne-a pocnit pe contra-atac si totul s-a terminat. Ne-a mai dat si Bianchi un gol pe final, asa ca lucrurile sa fie clare, iar sansele noastre la cupele europene se duc vazand cu ochii.

FT: 1-3 (Esteban 11 - Di Gennaro 43, Teixeira 86, Bianchi 90)

post-21-1209397393_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXIV:

Parma (8) - Udinese (3)

Echipa: Forsyth - Mottola, Dams, Haggui, Esposito - Sivok, Dessena, Pedro, Tales - Esteban, de Otter

Rezerve: Sirigu, de Regt, Holla, Denis, Poldervaart, Goossens, Lukes

Miranda si Garrido suspendati

Un meci extrem de asemanator cu cel din etapa trecuta. Esteban a deschis scorul, Udine a egalat inainte de pauza si in repriza a doua ne-au mai dat doua goluri. Doar o minune ne mai poate face sa obtinem calificarea. :(

FT: 1-3 (Esteban 19 - Gyan 36, Birsa 68, 90)

post-21-1209400193_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXV:

Palermo (19) - Parma (8)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Miranda - Sivok, Dessena, Pedro, Tales - Esteban, de Otter

Rezerve: Sirigu, de Regt, Dams, Denis, Poldervaart, Goossens, Lukes

Palermo ne-a calarit tot meciul. Noi nu jucam nimic iar lor le iesea aproape orice. Apoi ne-a pocnit norocul si Donazzan a fost eliminat pt 2 galbene. Am profitat si am marcat prin Dessena. Dar nu puteam castiga. Ar fi fost prea frumos. Miranda a facut o gafa imensa cu 3 minute inainte de final si Parejo a egalat.

FT: 1-1 (Parejo 87 - Dessena 80)

post-21-1209462946_thumb.jpg

post-21-1209463090_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXVI:

Sampdoria (10) - Parma (7)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Miranda - Sivok, Dessena, Pedro, Tales - Esteban, de Otter

Rezerve: Sirigu, de Regt, Dams, Denis, Poldervaart, Goossens, Lukes

E clar. La vara trebuie sa caut inlocuitori pt Miranda, Garrido, Sivok si Haggui. Nu se mai poate cu atatea gafe in aparare. Nu stiu daca au fost mai mult de 5 meciuri in sezonul asta in care sa nu primim gol. La cum s-a descurcat apararea in ultimile meciuri, ma astept ca in ultimile 2 etape, cand jucam cu juve si inter, sa primim cel putin 10 goluri. :disgusted

FT: 4-1 (Eduardo 17, 37, Gutierez 19, 25 - Haggui 79)

post-21-1209474478_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXVII:

Parma (7) - Juventus (1)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Dams - Sivok, Dessena, Pedro, Tales - Esteban, de Otter

Rezerve: Sirigu, Esposito, Miranda, Denis, Poldervaart, Goossens, Lukes

Un meci urat. Ne-am bagat cu curul in poarta si am bubuit toate mingile care se apropiau de careul nostru. Forsyth a prins si el o zi buna, asa ca obtinem un punct din meciul asta. Nu ma asteptam.

FT: 0-0

post-21-1209491106_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ultima etapa:

Inter (2) - Parma (7)

Echipa: Forsyth - Mottola, Garrido, Haggui, Dams - Sivok, Dessena, Pedro, Tales - Esteban, de Otter

Rezerve: Sirigu, Esposito, Miranda, Denis, Poldervaart, Goossens, Lukes

Inainte de ultima etapa orice era posibil. Asta si pt ca in finala CL erau doua echipe din Italia si asta insemna automat un loc in plus in cupele europene. Locul pe care eram ma califica in UEFA, dar aveam doar un punct in fata celor de la Milan si de la Lazio, care imi suflau in ceafa. Locul 8 ducea in Inter-Toto iar locul 9 ne lasa acasa. Avand in vedere si adversarii lor din etapa asta, era clar ca imi va trebui victoria. Si am inceput meciul chiar in ideea asta. Am atacat din start iar Interul ne facea greu fata. Se parea ca lucrurile ne merg bine dar, idiotul de Dams a facut o gafa colosala si Davila a deschis scorul. Nici stirile de la celelalte meciuri nu erau prea bune. Ambele contracandidate conduceau. Ne-am aruncat in atac si, chiar inainte de pauza, den Otter a obtinut un penalty. Din pacate Tales a trimis mingea direct in bara transversala. Mortii matii de idiot :capu. Am atacat si in repriza secunda iar, in min 50, den Otter a driblat superb doi fundasi adversi si a egalat. Dementa!!! Hai ca se poate. Veneau vesti bune si de la Lecce unde scorul devenise 2-2. Am atacat in draci, dar golul doi nu a mai venit. Lazio a castigat dar, spre norocul nostru, Milanul nu a reusit sa treaca de Lecce asa ca macar ramanem cu Cupa Inter-Toto. E si asta o reusita. Pe langa asta mai am un motiv de bucurie. Esteban, den Otter si Lukes au ocupat primele 3 locuri in clasamentul tinerilor jucatori din Serie A. Mai ciuda e ca Marica a iesit cel mai bun jucator din campionat :huh:.

FT: 1-1 (Davila 18 - den Otter 50)

Lecce (15) - Milan (8) 2-2

Lazio (9) - Mantova (18) 1-0

post-21-1209497065_thumb.jpg

post-21-1209497076_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Asa cum am promis, in pauza dintre campionate am cautat sa schimb total defensiva. Daca de plecat nu a plecat nimeni pana acum, am reusit sa aduc niste jucatori care, cred eu, ne vor da mult mai multa siguranta in aparare. Pe langa asta, am cautat sa continui aducerea de jucatori tineri de perspectiva. Am adus jucatori care au impresionat ori in campionatul de tineret al italiei, ori la World Cup U'20. De asemenea e de notat retragerea unor jucatori ca Miguel Riffo, Guillermo Marion sau Francesco Parravicini. Au fost toti trei numiti antrenori in cadrul clubului.

Transferurile:

Frederic Gaillard - venit gratis de la Stade Brestois 29

Robert Jonker - adus pt 5 mil de la Palermo

Mauricio Isla - adus pt 2,5 mil de la Chievo

Ken van Mierlo - adus pt 3 mil de la FC Bayern

post-21-1209597274_thumb.jpg

post-21-1209597289_thumb.jpg

post-21-1209597300_thumb.jpg

post-21-1209597313_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

si cei tineri:

Antonio Cardillo - gratis de la Inter

Dritan Dalipi - gratis de la Yverdon

Mattia Signorile - gratis de la Inter

Alexandru Marin - pt 1,4 mil de la SC Vaslui

Sergio Hesp - pt 210k de la Willem II

Attila Rosa - pt 350k de la CFR Cluj

Tom Tepperik - pt 1,3 mil de la Cercle Brugge

post-21-1209597379_thumb.jpg

post-21-1209597389_thumb.jpg

post-21-1209597402_thumb.jpg

post-21-1209597418_thumb.jpg

post-21-1209597434_thumb.jpg

post-21-1209597450_thumb.jpg

post-21-1209597461_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy