Jump to content

1st Fm 2006 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 24:

Juventus (1) - Poiana Campina (12)

Meci extrem de greu, nu din cauza adversarului cat din cauza accidentarilor din propriul lot. Gheorghe si Vali Negru sunt accidentati si vor sta pana la o luna pe bara. In locul lor vor intra Rachieru si nou-venitul Edinho. Pt a-i face loc lui Edinho am decis sa-l scot pe Koprivec. Astfel, Avram va avea ocazia debutului in acest sezon.

Echipa:

Gheorghita Avram - Cafu, Sandulescu, Oscar, Abaluta - Edinho, Cristian Tugor, Florin Rachieru, Ovidiu Stoianof - Gabriel Apetrei, Cristian Corfar

Rezerve: Ionut Moraru , Sergiu Bar, Feleaga, Gica Stanciu, Mircea Voicu, Marian Savu, Nicusor Romanescu

Min 2: Lohan suteaza din afara careului, si mingea trece printre mainile lui Avram 0-1 :capu cat de neinspirat poate fi un om?

Min 3: Centrare Cafu, cap Apetrei... respinge Banica

Min 4: Corner batut de Apetrei, cap Stoianof... BARA!!!

Min 5: Oscar trimite o excelenta pasa lunga pt Corfar, atacantul centreaza lui Stoianof... sut din vole... Banica respinge!!!

Min 11: Excelenta pasa a lui Stoianof pt Corfar, sut... apara Banica!!!!!

Min 17: Pasa excelenta a lui Cafu pt Corfar, acesta intra in careu... pasa la Apetrei... sut...RESPINGE BANICA!!! incredibil...

Min 25: Corfar scapa singur spre poarta dupa o excelenta lansare a lui Apetrei... sut... drept in bratele lui Banica :capu nu se poate asa ceva

Min 35: Sandulescu centreaza excelent pt Apetrei, acesta preia... sut din intoarcere... GGGGGGOOOOLLLLLL 1-1 hai baieti ca se poate

Pauza 1-1. Mi-au scos peri albi Corfar si Banica. De Avram nu mai zic nimic. Primul si sper ultimul sau meci in acest sezon...

Min 48: Apetrei paseaza la marginea careului lui Stoianof... sut... peste

Min 59: Ies Tudor si Corfar, intra Voicu si Savu

Min 69: Centrare Sandulescu, cap Savu de la marginea careului... peste

Min 71: Marius Roman suteaza din afara careului, Avram respinge in fata dar Oscar degajeaza :swear

Min 88: Voicu centreaza de pe dreapta, Savu prelungeste pe spate... sut Stoianof... respinge Banica!!! nu e posibil asa ceva...

Final 1-1. Incredibil. Am luat gol pe o greseala de portar si am ratat apoi un meci intreg. nu se poate asa ceva...

juvpoi3vg.th.jpg

Alte rezultate:

Petrolul - Craiova 3-4 (Jaber Salih a inscris toate golurile Craiovei. Primele 3 in min 2, 4 si 10)

Dacia Mioveni - Dinamo II 0-1

Clasament:

1) Juventus 52p

2) Craiova 51p

3) Dinamo II 45p

Craiova s-a apropiat la un singur punct. Dinamo nu cred ca mai are forta sa ma ajunga...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Cupa Romaniei:

Pandurii - Dinamo 0-2

Rapid - Steaua 2-1

Clasamentele si derbyurile Europei:

Romania - etapa 22

1) Steaua 52p

2) FC National 44p

3) Rapid 42p

4) Dinamo 42p

5) Poli 39p

Steaua - Rapid 2-2 (Florin Coman 21, Bostina 58 pen - Buga 36, Niculae 85) Fl Moldovan eliminat in min 58

Rapid - Poli 2-0 (Daniel Niculae 10, 63)

Dinamo - Rapid 1-2 (Tamas 17 pen - Niculae 15, Ilyes 38)

Poli - Steaua 1-1 (Moldovan 10 - Iacob 27)

Steaua - Dinamo 0-1 (Vlad Munteanu 29 pen)

Dinamo - Poli 1-2 (Chihaia 10 - Mazilu 45, 56) Varga (Poli) eliminat in min 75

Rapid - Steaua 0-3 (Bostina 25 pen, Florin Coman 47, Iacob 90 pen)

Steaua - Poli 2-0 (Iacob 19, Cristea 79)

Poli - Rapid 1-1 (Mazilu 3 - Buga 85)

Anglia - etapa 33

1) Arsenal 71p

2) Chelsea 64p (31m)

3) Liverpool 63p

4) Man UTD 60p

.

8) Newcastle 46p

.

20) WBA 26p (32m)

Arsenal - Liverpool 2-1 (Bergkamp 1, Lauren 80 - Carragher 36) Pires eliminat in min 64

Chelsea - Man UTD 2-1 (Makelele 53, Lampard 82 - O'Shea 23) van der Saar (Man UTD) eliminat in min 20

Arsenal - Man UTD 2-1 (Pires 12, Henry 70 - Rio Ferdinand 52)

Chelsea - Arsenal (Bendtner 47)

Liverpool - Arsenal 2-1 (Zenden 4, Crouch 27 - Henry 47)

Liverpool - Chelsea 1-0 (Luis Garcia 24)

Man UTD - Chelsea 1-1 (Saha 27 - Wright-Phillips 58) Obi Mikel (Man UTD) eliminat in min 65

Man UTD - Liverpool 1-0 (Ji-Sung 61) Keane (Man UTD) eliminat in min 48

Liverpool - Man UTD 0-0

Franta - etapa nr 34

1) Lyon 73p

2) Nantes 63p

3) PSG 63p

.

5) Marseille 54p

6) Monaco 52p

PSG - Lyon 0-1 (Cris 73)

Monaco - Marseille 1-2 (Adebayor 17 - Niang 28, Gimerez 40)

Monaco - PSG 2-2 (Chevanton 7, Adebayor 45 - Landrin 70, 73 pen)

Marseille - Lyon 1-0 (Cana 78)

Lyon - Monaco 1-0 (Wiltord 64)

Lyon - PSG 1-0 (Fred 46)

PSG - Marseille 3-0 (Bueno 18, 40 pen, Kalou 69) Nasri(Marseille) eliminat in min 55

Marseille - Monaco 2-0 (Lawan 20 pen, 82)

PSG - Monaco 0-0 Letizi (PSG) eliminat in min 59

Lyon - Marseille 2-1 (Carew 76, 80 - Niang 40) Cris (Lyon) eliminat in min 46

Monaco - Lyon 0-0

Marseille - PSG 0-1 (Pauleta 39)

Germania - etapa nr 28

1) Bayern 51p

2) Dortmund 48p

3) Stuttgart 46p

.

9) Schalke 38p

Bayer - Stuttgart 2-1 (Makaay 21, Santa Cruz 65 - Carevic 29)

Schalke - Bayern 1-2 (Larsen 62 - Pizzaro 8, Deisler 40)

Dortmund - Schalke 1-1 (Smolarek 24 - Rodiguez 6) Kurani (Schalke eliminat in min 16)

Stuttgart - Dortmund 0-0 Koller (Dortmund) eliminat in min 54

Dortmund - Bayern 2-1 (Smolarek 24, Ricken 51 - Ballak 12)

Stuttgart - Bayern 2-2 (Cacau 22, Ljuboja 62 - Pizzaro 2, Makaay 3)

Schalke - Stuttgart 3-0 (Larsen 16, 50, 59)

Bayern - Schalke 2-0 (Ballack 27, Makaay 86)

Dortmund - Stuttgart 0-1 (Cacau 1)

Schalke - Dortmund 1-3 (Larsen 25 pen - Koller 20, Buckley 70, Kehl 87)

Italia - etapa nr 33

1) Juventus 70p

2) Roma 62p

3) Milan 61p

.

5) Inter 49p

Juventus - Milan 2-1 (Ibrahimovic 33, Nedved 76 - Sheva 64)

Milan - Roma 1-1 (Ambrosini 12 - Montella 83)

Inter - Juve 1-0 (Figo 47)

Roma - Juve 1-1 (Pancaro 45 - Emerson 67)

Milan - Juve 0-1 (Trezeguet 90) Nedved (Juve) eliminat in min 48

Roma - Inter 0-1 (Cruz 11)

Roma - Milan 3-0 (Totti 32, Perotta 54, Cufre 78)

Inter - Milan 0-0

Juve - Inter 3-0 (Nedved 24, Trezeguet 34, Camoranesi 37)

Inter - Roma 1-1 (Martins 38 - Montella 87)

Milan - Inter 1-1 (Gilardino 1 - Adriano 90) :huh:

Olanda - etapa nr 28

1) PSV 53p

2) AZ 51p

3) Feyenoord 50p (27m)

.

6) Ajax 41p

PSV - Feyonoord 1-1 (Robert 33 - Kuyt 30)

Feyenoord - Ajax 1-0 (Kuyt 44)

Ajax - PSV 1-1 (Sneijder 19 - Hesselink 42)

Feyenoord - PSV 2-0 (Wolff 5, Osorio 69)

Ajax - Feyenoord 0-1 (O'Brien 87)

Portugalia - etapa nr 30

1) Sporting 65p

2) Porto 61p

3) Benfica 48p (29m)

.

6) Boavista 46p

Porto - Benfica 0-1 (Karagounis 45)

Porto - Sporting 1-1 (Sonkaya 17 - Jose Miguel 54) Jorge Costa (Porto) eliminat in min 90

Sporting - Boavista 1-2 (Deivid 30 - Brandao 59, Joao Pinto 82)

Sporting - Porto 1-1 (Pinilla 67 - Diego 43)

Boavista - Porto 3-2 (Lucas 2, Essame 30, Petras 56 - Lopez 11 pen, Sonkaya 62 pen)

Benfica - Boavista 0-2 (Joao Pinto 2, Brandao 49)

Benfica - Sporting 0-1 (Pinilla 7) Leo (Benfica) si Beto (Sporting) eliminati in min 47 si 70

Boavista - Sporting 1-0 (Brandao 88)

Benfica - Porto 0-1 (Roncatto 47) :scared

Porto - Boavista 1-1 (Jorginho 47 - Brandao 70)

Spania - etapa nr 32

1) Barca 71p

2) Real 66p

3) Depor 61p

.

6) Valencia 48p

Deportivo - Valencia 1-2 (Scaloni 36 - David Villa 10, Vicente 49 pen)

Real - Deportivo 1-0 (Raul 23) Sergio (Depor) eliminat in min 43

Valencia - Barca 2-1 (Regueiro 18, Aimar 35 - Ezquerro 48)

Barca - Real 2-0 (Eto'o 16, 79)

Barca - Depor 2-0 (Giuly 14, Carvalho 62)

Real - Valencia 3-0 (Robinho 31, Roberto Carlos 63, Beckham 65)

Barca - Valencia 1-0 (Sylvinho 79)

Real - Barca 4-0 (Robinho 4, 15, 31, 60) :scared

Depor - Real 2-2 (Emerson 7, Tristan 45 - Sergio Ramos 43, 70)

Valencia - Depor 0-1 (Victor 72)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 25:

Juventus (1) - Dunarea Giurgiu (16)

Avram a zburat pe banca de rezerve, Koprivec s-a intors in poarta. Pt a-i face loc, Cafu a fost inlocuit cu Bar. In sfarsit o veste buna. Inainte de meci, Noel a venit la vestiare si a zis ca vrea sa se intoarca la echipa. L-am primit cu bratele deschise, sper ca revenirea lui sa fie de bun augur...

Echipa:

Jan Coprivec - Sergiu Bar, Sandulescu, Oscar, Abaluta - Edinho, Cristian Tugor, Florin Rachieru, Ovidiu Stoianof - Gabriel Apetrei, Cristian Corfar

Rezerve: Gheorghita Avram , Lucian Badaluta, Feleaga, Gica Stanciu, Mircea Voicu, Marian Savu, Nicusor Romanescu

Min 5: Oscar il lanseaza excelent pe Corfar, singur cu portarul... sut... BARA!!! sut Apetrei... GGGOOOOLLLL 1-0 ce inceput de meci

Min 13: Apetrei centreaza de pe stanga... sut din prima Tudor... scoate portarul Stefan Leu

Min 14: Corner batut de Apetrei... invalmasala in careul giurgiuvean... GGGGOOOOLLLL 2-0 Oscar inscrie in urma unei faze confuze!!!! primul sau gol pt Juventus

Min 44: Sut din afara careului a lui Stoianof... Leu scoate in corner

Pauza. 2-0. fara probleme pana acum... e bine sa il am pe Noel altaturi... parca vezi altfel un meci cand il auzi tipand langa tine...

Min 58: Ies Edinho, Rachieru (obositi) si Corfar. Intra Stanciu, Voicu si Sava. Stoianof trece ML.

Min 81: Voicu ii paseaza excelent lui Savu, acesta ramane singur cu portarul... alege totusi sa trimita o pasa stupida care il baga intr-un unghi imposibil pe Apetrei... acesta suteaza... GGGGOOOOLLLL 3-0 nu stiu pe unde a intrat in poarta mingea aia...

Min 82: Sandulescu centreaza de pe stanga... cap Savu.. peste

Final. 3-0. Ma bucura rezultatul. Sper sa nu mai evoluam ca in repriza a II-a. In afara de gol, echipa mea nu a mai reusit nimic notabil...

juvgiu9bi.th.jpg

Alte rezultate:

Craiova - Unirea Urziceni 5-0 :unsure:

Dinamo II - Petrolul 3-0

Clasament:

1) Juventus 55p

2) Craiova 54p

3) Dinamo II 48p

Urmeaza un program ingrozitor pt echipa mea:

-in ultimele 5 etape sut 4(patru)!!!! deplasari

-meci in deplasare la Dinamo II etapa viitoare

-meci in deplasare la Petrolul

-meci in depasare la Rapid II in ultima etapa. Rapid II e in acest moment pe locul 5

Craiova are in schimb un program usor, singura partida mai dificila fiind cea de pe terenul aceluiasi Rapid II

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Romaniei - returul semi-finalei:

Dinamo - Pandurii 2-1

Steaua - Rapid 0-2

Etapa nr 26:

Dinamo II (3) - Juventus (1)

Meci extrem de greu. Nu avem alta varianta in afara de victorie... Inca nu pot conta pe Gheorghe si pe Negru, poate de etapa viitoare.

Echipa:

Jan Coprivec - Sergiu Bar, Sandulescu, Oscar, Abaluta - Edinho, Cristian Tugor, Florin Rachieru, Ovidiu Stoianof - Gabriel Apetrei, Cristian Corfar

Rezerve: Gheorghita Avram , Lucian Badaluta, Feleaga, Gica Stanciu, Mircea Voicu, Marian Savu, Nicusor Romanescu

Dinamo cu Margaritescu si Iordache titulari, Danciulescu pe banca...

Min 4: Dragomir ii centreaza in careu lui Predescu... sut din prima... gol 1-0 parca mi-a cazut cerul in cap...

Min 22: Oscar degajeaza lung o minge... Matache iese din careu, LUFTEAZA EXTRAORDINAR, Apetrei ramane singur cu poarta goala GGGGGGGGOOOOOOOLLLLLLL 1-1 ce gol norocos!!!!

Min 36: Apetrei scapa pe contra-atac... suteaza din unghi... respinge Matache

Min 45: Rachieru centreaza de pe stanga, Bar recentreaza in careu... cap Corfar... BARA!!!! :capu

Pauza. 1-1. Dupa ce Dinamo ne-a tinut in propriul careu primele 20 de min, golul marcat de Apetrei parca le-a turnat plumb in ghete... Sper sa reusim victoria in a II-a repriza... la pauza a intrat si Danciulescu la Dinamo...

Min 47: Corner batut de Craciun, Oscar respinge din fata lui Danciulescu, sut Iordache... peste...

Min 56: Ies Rachieru si Corfar, intra Voicu si Savu.

Min 68: Intra si Stanciu in locul lui Edinho

Min 71: Cristi Ciubotariu centreaza, cap Ruben... BARA!!!! :hunter:

Min 72: Contra-atac Apetrei pe Stanga, ii centreaza perfect in careu lui Savu, dar acesta suteaza pe langa :capu

Min 73: Corner batut de Craciun, cap Danciulescu... alaturi...

Min 83: Radu scapa pe un contra-atac, centreaza pt Ruben... lovitura de cap... SCOATE KOPRIVEC!!!

Min 85: Radu scoate de pe linia portii sutul lui Oscar!!!!! incredibil!!!!

Final... 1-1... incredibil meci... pacat... mare pacat... suntem cu totii dezamagiti... am avut si noroc, si ghinion...

dinjuv8fn.th.jpg

Alte rezultate:

Craiova - Caracal 2-0

Clasament:

1) Craiova 57p :(

2) Juventus 56p

3) Dinamo II 49p

P.S. Luati meciul. Macar pt luftul lui Matache si tot merita...

Dinamo_II_v_Juventus_Buc..pkm

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

nu neaparat... sunt meciuri si meciuri...

cred ca marea problema e numarul mare de transferuri (unele echipe si-au schimbat aproape complet lotul) si unele faze gen Danciulescu si Margaritescu la Dinamo II, la Poli era la un moment dat si Caramarin trimis la echipa a II-a

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 27:

Dacia Mioveni (14) - Juventus (2)

Ne gandim mai mult la meciul Craiovei de la Rapid decat la meciul nostru... trebuie neaparat sa castigam daca vrem sa mai avem sanse la primul loc!!! Si-au revenit Vali Negru si Mircea Gheorghe, dar ultimul nu e la zi cu pregatirea fizica asa ca nu il voi folosi. Abaluta e usor accidentat asa ca in locul lui va intra Feleaga.

Echipa:

Jan Coprivec - Cafu, Sandulescu, Oscar, Feleaga - Vali Negru, Cristian Tugor, Florin Rachieru, Ovidiu Stoianof - Gabriel Apetrei, Cristian Corfar

Rezerve: Gheorghita Avram , Lucian Badaluta, Kalai, Gica Stanciu, Mircea Voicu, Marian Savu, Nicusor Romanescu

Min 13: Robert Craioveanu scapa spre poarta noastra, dar suteaza peste...

Min 14: Acelasi Craioveanu scapa spre poarta... suteaza... dar Koprivec respinge...

Min 41: Tudor ii paseaza excelent lui Corfar in careu... sut la coltul scurt... GGGOOOOLLLL 0-1

Min 45: Apetrei bate un corner... cap Corfar... GGGGOOOOOLLLL 0-2

Pauza. 0-2. Meciul a fost destul de slab pana acum... ma bucur ca am reusit sa preluam conducerea, pana la gol Mioveniul fiind destul de periculos pe contra-atac

Min 58: Cafu ii paseaza excelent lui Apetrei, dar sutul lui e scos de Paul Rus...

Min 59: Ies Negru, Stoianof si Apetrei, intra Stanciu, Voicu si Savu.

Min 69: Serie excelenta de pase la mijlocul terenului, mingea ajunge la Voicu, acesta paseaza pe culoar pana la Savu... sut... GGOOOOLLL 0-3

Min 71: Tudor trimite o pasa excelenta lui Corfar in careu... sut.. GGOLL 0-4 Noel danseaza...

Min 85: Cafu bate o lovitura libera... BARA!!!

Min 89: Ionescu scapa pe un contra-atac.. sut... respinge Koprivec...

Fluier final. 0-4. Foarte buna repriza a II-a. Ma bucura ca si-a regasit si Corfar pofta de goluri...

miojuv2kw.th.jpg

Alte scoruri:

Rapid II - Craiova 1-2 :(

Dunarea Giurigiu - Dinamo II 1-5

Clasament:

1) Craiova 60p

2) Juventus 59p

3) Dinamo II 52p

Craiova a reusit sa castige ultimul sau meci cu adevarat greu... Ar trebui sa se impiedice in ultimele 3 etape pt a mai putea avaea si noi o sansa. Programul lor ma face sa ma indoiesc... Cred ca s-a cam terminat...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 28:

Petrolul (9) - Juventus (2)

Am vorbit cu baietii si am decis impreuna sa ne jucam sansa pana la capat. Abaluta si Gheorghe au reintrat in echipa....

Echipa:

Jan Koprivec - Cafu, Sandulescu, Oscar, Abaluta - Vali Negru, Cristian Tugor, Mircea Gheorghe, Ovidiu Stoianof - Gabriel Apetrei, Cristian Corfar

Rezerve: Gheorghita Avram, Sergiu Bar, Feleaga, Gica Stanciu, Mircea Voicu, Florin Rachieru, Marian Savu

Min 11: Gheorghe ii paseaza lui Corfar la marginea careului, acesta avanseaza... sut... GGGGGOOOOOLLLLL 0-1

Min 27: Tudor ii paseaza in careu lui Corfar... sut... peste

Min 38: Vali Negru pierde o minge la marginea careului, Drida ii paseaza lui Cristi Negru... sut... gol... 1-1 ce greseala a putut sa faca Negru...

Min 44: Gabriel Paraschiv ii paseaza in careu lui Negru... acesta il dribleaza pe Koprivec... gol 2-1

Min 46: Mitrofan centreaza lung... acelasi Negru inscrie cu o lovitura de cap 3-1 s-a cam terminat

Pauza. 3-1. Nu vreau sa va spun ce a fost in vestiar...

Min 51: Mitrofan ii centreaza in careu lui Negru... gol... 4-1

Min 55: Cafu paseaza lung lui Corfar, acesta trimite cu capul mingea lui Stoianof... sut... peste...

Min 56: Ies Badaluta, (dintr-o neatentie asta a ajuns titular) Stoianof si Apetrei, intra Feleaga, Voicu si Savu

Min 85: Voicu ii paseaza excelent lui Savu... sut... apara portarul ploiestean...

Min 92: Mircea Negru centreaza in careu, cap Aldea... gol 5-1

Final. 5-1. Am fost umiliti. Nici nu stiu ce sa mai spun...

petjuv0js.th.jpg

Alte rezultate:

Minerul - Craiova 1-2

Caracal - Dinamo II 1-1

Clasament:

1) Craiova 63p

2) Juventus 59p

3) Dinamo II 53p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Oricum, parerea mea ca e f bun un loc 2 cu o echipa "carpita" :D

stiu, dar ma gandesc ca puteam sa terminam pe 1

parerea mea e sa pleci de la Juventus Bucuresti!

Am si spus ca o sa incerc sa plec in vara

du-te la petrolul  :hysterical:

daca nu gasesc nimic mai bun...:D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 29:

Juventus (2) - Caracal (8)

Meci fara miza. Craiova nu mai poate pierde primul loc decat printr-o mare prostie iar Dinamo nu prea mai are cum sa ma ajunga. Gheorghe si Sandulescu sunt accidentati...

Echipa:

Jan Koprivec - Bar, Wisley, Oscar, Abaluta - Vali Negru, Cristian Tugor, Rachieru, Ovidiu Stoianof - Gabriel Apetrei, Cristian Corfar

Rezerve: Gheorghita Avram, Badaluta, Feleaga, Gica Stanciu, Mircea Voicu, Mugurel Dedu, Marian Savu

Min 7: Ciucur centreaza, cap Ursu... alaturi

Min 13: Stoianof ii paseaza in careu lui Apetrei... sut... gol 1-0

Min 17: Rachieru centreaza, portarul iese gresit... Corfar inscrie 2-0

Min 31: Tudor centreaza, Apetrei inscrie cu o lovitura de cap... 3-0

Min 34: Tudor ii paseaza lui Corfar, sut din afara careului... gol... 4-0

Min 44: Iese Corfar accidentat, intra Savu

Min 47: Mingea circula pe traseul Stoianof - Savu - Apetrei, ultimul inscrie cu un sut plasat 5-0

Pauza. 5-0... daca jucam asa si pana acum...

Min 60: Dascalescu suteaza peste de la marginea careului

Min 61: Ies Tudor si Stoianof, intra Voicu si Dedu

Min 76: Centrare Goga, cap Dascalescu... scoate Koprivec...

Min 85: Dascalescu ii paseaza in careu lui Goga... sut... scoate Koprivec...

Min 93: Goga ii paseaza in careu lui Dascalescu... sut... apara Koprivec

Final. 5-0. ne-am razbunat pe amaratii astia...

juvcar6ft.th.jpg

Alte scoruri:

Craiova - CSM Rm. Valcea 3-0

Dinamo II - Rapid II 4-1

Clasament:

1) Craiova 66p

2) Juventus 62p

3) Dinamo II 56p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ultima etapa.

Rapid II (7) - Juventus (2)

Deja ne gandim la baraj... Gheorghe si Sandulescu si-au revenit. Corfar e accidentat

Echipa:

Jan Koprivec - Cafu, Sandulescu, Oscar, Abaluta - Vali Negru, Cristian Tugor, Mircea Gheorghe, Ovidiu Stoianof - Gabriel Apetrei, Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Sergiu Bar, Feleaga, Gica Stanciu, Mircea Voicu, Florin Rachieru, Romanescu

Min 3: Chiriac centreaza, Koprivec iese si respinge... mingea ajunge la Daniel Dobrin, sut... gol 1-0

Min 23: Pandele centreaza, Radulescu inscrie cu o lovitura de cap... 2-0

Min 44: Cafu centreaza excelent, vole Apetrei... gol 2-1

Pauza. 2-1. Am jucat un septica in 4 (eu, Mihai, Mutu si Noel) in timpul primei reprize

Min 56: Chiriac scapa singur spre poarta... suteaza... alaturi...

Min 57: Ies Gheorghe, Stoianof si Savu, intra Rachieru, Voicu si Romanescu

Min 68: Radulescu ii paseaza lui Pena in careu... sut... respinge Koprivec...

Min 74: Rachieru centreaza, Tudor vine lansat... gol... 2-2

Min 76: Pena ii paseaza in careu lui Calin... gol 3-2

Min 77: Rachieru ii paseaza in careu lui Voicu... gol 3-3 ce pana mea meci mai e si asta?

Min 80: Pena suteaza, Koprivec respinge...

Min 91: Voicu ii paseaza lui Apetrei care ramane singur cu portarul... sut... peste...

Final 3-3. Am observat un lucru: Romanescu e genul de jucator care inscrie doar daca dai cu mingea in el si intra in poarta...

rapjuv8ir.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Clasamentul final:

clasament6od.th.jpg

Am iesit pe locul 2 in topul antrenorilor din Divizia B 2

Corfar a iesit pe 2 in topul marcatorilor

Vali Negru a fost cel mai bun jucator

Claudiu Tudor a fost cel mai bun pasator

Tudor, Vali Negru si Gheorghe au fost selectati in echipa campionatului

Stoianof a fost cel mai bun tanar jucator din divizie

Castigatoarele competitiilor din europa:

Championes League

Sporting - Chelsea 0-3 (Crespo 24, 60, Lampard 90 pen)

Cupa Uefa

Roma - Valencia 1-3 (Cassano 90 - Angulo 1, Bovo 42 ag, Vicente 52)

Romania

Cupa Romaniei

Rapid - Dinamo 0-1 (Chihaia 35)

Divizia A:

1) Steaua 68p

2) Rapid 59p

3) Dinamo 59p

.

5) Poli 53p

Anglia:

Cupa Ligii:

Arsenal - Coventry 4-2 (Bergkamp 15, 87, 120, Joyce 116 - McSheffrey 1, Scowcroft 35)

Cupa Angliei:

Chelsea - Wigan 1-2 (Crespo 1 - Graham 12, 67)

Premier League:

1) Arsenal 81p

2) Chelsea 76

3) Liverpool 75

4) Man UTD 68

.

8) Newcastle 53

.

20) WBA 31p

Franta

Cupa Ligii:

Lille - Bordeaux 1-2 (Biakolo 34 - Perea 13, Chamackh 25)

Cupa Frantei:

Lyon - PSG 2-2 dp (Berthold 16, Govou 34 - Bueno 23 pen, Pauleta 39)

Ligue 1:

1) Lyon 81p

2) Nantes 68p

3) PSG 66p

.

5) Monaco 61p

6) Marseille 59p

Germania

Cupa Germaniei:

Wolfsburg II :scared - Werder Bremen 1-3 (Hansen 66 - Frings 5, Klasnic 52, Pasanen 71)

Bundesliga:

1) Bayern 63p

2) Dormund 58p

3) Stuttgart 58p

.

11) Schalke 43p

Italia

Cupa Italiei:

Lazio - Milan 0-0 (tur) 1-0 (Rocchi 101) (retur)

Serie A:

1) Juventus 78p

2) Roma 76p

3) Milan 71p

4) Inter 62p

Olanda

Cupa Olandei:

MVV - Feyenoord 1-4 (Caracciolo 14 :scared - Wolff 3, 56, Kuyt 17, 55)

Campionat:

1) PSV 69p

2) Feyenoord 66p

3) AZ 62p

.

6) Ajax 50p

Portugalia

Cupa Portugaliei:

Benfica - Nacional de Madeira 3-0 (Simao 13, Paulista 48, Karyaka 87)

Campionat:

1) Sporting 73p

2) Porto 70p

3) Benfica 61p

4) Boavista 56p

Spania

Cupa Spaniei:

Sevilla - Deportivo 1-1 dp (Saviola 16 - Pablo 17)

Primera Division:

1) Barcelona 84p

2) Real Madrid 80p

3) Deportivo 76

.

7) Valencia 58p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu mai are ziarist :(

gazetafantastica1ps.jpg

Tanarul ziarist al Gazetei Fantastice si-a dat demisia ieri din cauza atacurilor permanente venite din parte unor oameni mai mult sau mai putin influenti din fotbal. Locul este vacant si se urmareste aducerea unei persoane care va publica pe viitor articole in favoarea unor grupuri de interese.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mai sunt 2 zile pana la meciul cu FC Bihor. Ma trezesc cu Andrei in birou:

E: Zi. Care-i problema?

A:Ce vb acum tre' sa ramana intre noi...e nasol

E: Ok... (ingrijorat) Care-i faza?

A:Are fractura de tibie si i'am legat'o cu sarma.Nu se vede pt k e pe sub jampiere. asta nu e tot

E: Cine?

A;tine'te bine..e vorba despre Corfar!!!!

E: Auoleu!!!! Cand s-a intamplat? CUM s-a intamplat asta?

A;Dupa meciu cu Rapid 2,a fost la femei si i'a aratat una o pozitie noua si Corfar a alunecat

E: Futu-l in gura de idiot!!!! Poate sa joace in baraj?

A:Poate,pt k i'am zis k nu e grav.L'am dopat,fara sa stie.

E: Esti nebun? Si daca ne prind aia?

A:Stai linistit,m'am gandit si la asta.I'am mai dat un medicament si nu mai poate sa urineze 48h,da'are dublu efect...l'am si constipat

E: (ras in hohote) Da-l dracu ca merita... si poate sa joace?

A:(foarte serios)Picioru e legat cu sarma groasa,,caile urinare sunt blocate si e constipat...nu vad ce problema ar fi sa lipseasca!

E: Atunci da-l dracu!!! Sa joace... oricum astea sunt ultimile mele meciuri la echipa...

A;Iti da un gol sigur...i'am dezvoltat simtul olfactiv si miroase mai bine golul.Ai incredere in mine!

E: Ma bazez pe tine... Hai ca trebuie sa ma duc la antrenament... mai vorbim

A:Si eu ma retrag,pt k sintetizez un nou medicament

E: Hai salut

A: Salut

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy