Jump to content

1st Fm 2006 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Dunarea Giurgiu - Juventus

M-am intors la vechea asezare. Noel e suparat... trage de o Oranjina pe banca...

Chirita, Stoianof si Stanciu accidentati. Andrei imi tot repeta ca nu e vina lui

Echipa:

Koprivec - Lucian Badaluta, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Rachieru - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Gabriel Ivan, Ion Feleaga, Levente Dobotzi, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Min 19: Sut al lui Negru de la distanta, portarul respinge in fata... sut Rachieru... drept in bratele lui Matyas

Min 20: Dani bate o lovitura libera de la 20 m putin peste

Min 25: Badaluta urca pe dreapta, centreaza la marginea careului mic... sut Rachieru, respinge Matyas, sut Dani... GGGGOOOOLLLL 0-1

Min 44: Secareanu bate o lovitura libera de la 20m, scurt pana la Negru. Acesta ii paseaza lui Rachieru, singur in mijlocul careului... sut... peste... Mare ratangiu omul asta...

Pauza. 0-1. Se vede diferenta... combinam mult mai bine in fata careului advers si ocaziile sunt mai multe.

Min 55: Negru ii paseaza lui Tudor la marginea careului, acesta mai departe pana la Savu... GGGGOOOOLLLL 0-2 Savu inscrie cu un sut plasat

Min 56: Ies Abaluta, Tudor si Savu, intra Feleaga, Dragoi si Corfar

Min 72: Bojan centreaza de pe stanga, cap Marius Luca... alaturi

Min 76: Excelenta lansare Vali Negru pt Corfar, dar acesta suteaza putin pe langa

Min 82: Corfar centreaza de pe stanga, dar capul lui Dani trece putin alaturi

Min 84: Rachieru paseaza pe culoar pana la Corfar, acesta il dribleaza scurt pe Matyas... GGOOLLL 0-3

Scor final 0-3. Mult mai bine am jucat. Raman la tactica asta... oricum ma gandes sa-i mai las si pe Mutu sau Mihai sa mai stabileasca tactica din cand in cand...

giujuv6zs.th.jpg

CSM Rm Valcea - FC Sibiu 0-1

Unirea Urziceni - Univ Craiova 2-2 :faces

Clasament:

1) Juventus 23p

2) FC Sibiu 23p

3) Craiova 21p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Juventus (1) - Petrolul Ploiesti (9)

Inainte de meci ma suna Crue. Credeam ca ma roaga sa trantesc meciul. Cand colo, Crue ma roaga sa-i bat cat mai rau. Citez: Da-i in P**a mea de ratati. Nu sunt in stare sa joace nimic.

Echipa:

Koprivec - Lucian Badaluta, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Rachieru - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Gabriel Ivan, Ion Feleaga, Levente Dobotzi, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Min 6: Corner pt Petrolul. Bate Copilu, cap Ghindaru, dar Koprivec reuseste sa devieze mingea peste bara...

Min 10: Gheorghe centreaza de pe stanga, cap Dani... GGGGOOOOOLLLL 1-0

Min 19: Badaluta centreaza de pe dreapta, vole Rachieru... alaturi...

Min 20: Jilavu incearca un lob de la marginea careului, dar trimite mingea aiurea

Min 25: Gheorge centreaza de pe stanga, Savu deviaza pana la Tudor, dar sutul acestuia e respins de Plachta

Pauza. 1-0. Suntem in grafic. Sper sa nu se relaxeze jucatorii in repriza a II-a

Min 46: Centrare lunga a lui Savu de pe dreapta, dar capul lui Gheorghe trece alaturi

Min 62: Vali Negru e eliminat pt 2 galbene :bash Ies Dani, Tudor si Rachieru (extrem de obositi), Intra Ivasca, Dobotzi si Dragoi

Min 82: Chirea centreaza de pe dreapta, dar capul lui Radu Niculescu :scared trece peste

Final 1-0. Am reusit sa omoram meciul dupa eliminare lui Negru. Bine ca nu am fost egalati...

juvpet2lz.th.jpg

FC Sibiu - CS Otopeni 1-3 :kisses

Craiova - Minerul 5-0

Clasament:

1) Juventus 26p

2) Craiova 24p

3) FC Sibiu 23p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa ce am citit niste declaratii calomnioase date de Noel unui ziar de scandal am decis sa-l "retrogradez". Acum am doar 2 secunzi, Mihai si Mutu.

noel23dq.th.jpg

Cupa Romaniei

Dinamo - Farul 4-1

Clasamente si derbyuri din campionatele importante din Europa:

Romania

1) Rapid 11 8 3 0 27p

2) Gloria 11 7 3 1 24p

3) Steaua 11 6 4 1 22p

.

6) Dinamo 11 5 4 2 19p

.

8) Poli Timisoara 11 4 3 4 15p

Dinamo - Rapid 1-2 (Tamas 17 pen - Niculae 15, Ilyes 38)

Poli - Steaua 1-1 (Moldovan 10 - Iacob 27)

Steaua - Dinamo 0-1 (Vlad Munteanu 29 pen)

Anglia

1) Chelsea 10 9 1 0 28p

2) Arsenal 11 7 2 2 23p

3) Wigan 10 6 4 0 22p

.

8) Man UTD 11 4 3 4 15p

9) Liverpool 9 4 2 3 14p

Chelsea - Man UTD 2-1 (Makelele 53, Lampard 82 - O'Shea 23) van der Saar (Man UTD) eliminat in min 20

Franta

1) Lyon 14 11 1 2 34p

2) PSG 15 8 5 2 29p

3) Marseille 14 7 4 3 25p

.

13) Monaco 13 4 5 4 17p

Marseille - Lyon 1-0 (Cana 78)

Germania

1) Bayern 11 8 2 1 26p

2) Koln 11 6 3 2 21p

3) Hannover 11 5 4 2 19p

4) Stuttgart 10 5 3 2 18p

.

8) Dortmund 10 3 5 2 14p

.

15) Schalke 11 2 4 5 10p

Dortmund - Schalke 1-1 (Smolarek 24 - Rodiguez 6) Kurani (Schalke eliminat in min 16)

Italia

1) Roma 10 7 3 0 24p

2) Inter 10 5 4 1 19p

3) Juventus 10 6 1 3 19p

4) Milan 10 5 3 2 18p

Inter - Juve 1-0 (Figo 47)

Olanda

1) RKC 10 6 3 1 21p

2) Feyenoord 10 4 6 0 18p

3) AZ 10 5 3 2 18p

.

6) PSV 10 4 3 3 15p

.

9) Ajax 10 4 2 4 14p

Feyenoord - Ajax 1-0 (Kuyt 44)

Portugalia

1) Benfica 9 7 2 0 23p

2) Sporting 9 5 4 0 19p

3) Boavista 9 5 2 2 17p

4) Porto 9 5 2 2 17p

Porto - Benfica 0-1 (Karagounis 45)

Porto - Sporting 1-1 (Sonkaya 17 - Jose Miguel 54) Jorge Costa (Porto) eliminat in min 90

Spania

1) Barcelona 9 6 1 2 19p

2) Sevilla 9 5 3 1 18p

3) Valencia 9 5 2 2 17p

4) Real Madrid 9 5 2 2 17p

.

7) Deportivo 9 4 2 3 14p

Deportivo - Valencia 1-2 (Scaloni 36 - David Villa 10, Vicente 49 pen)

Real - Deportivo 1-0 (Raul 23) Sergio (Depor) eliminat in min 43

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Noel pica MWAHAHAHAHAHA

Ia-mi un interviu in care sa explic ca stoky s-a simtit amenintat de tactica mea care dadea rezultate :B:, si a decis sa ma indeparteze.

In ciuda diletantismului sau antrenorial, am decis sa mai stau un pic, dupa care sa imi fac propria mea echipa.

DIY.

P.S. Cand le explica nefericitilor avantajele spitului (ca doar asa se duce mingea dreapt) in fata latului sau siretului, se juca nebuneste cu niste chei. L-am intreabat cu varful bocancului de ce face asta si mi-a raspuns ca ii aduce aminte de lacatul de la frigider.

Asta nu o stiti de la mine.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Ia-mi un interviu in care sa explic ca stoky s-a simtit amenintat de tactica mea care dadea rezultate :B:, si a decis sa ma indeparteze.

Am vazut ce rezultate dadea tactica ta... Bah antrenorul lui papuc, cand cei mai buni jucatori din lot sunt 2 AMC si 1 DMC, tu faci tactica cu 2 DMC si nici un AMC?

Cand mijlocasii laterali au ambii peste 30 de ani, tu joci doar pe benzi?

Cand ai doar 2 atacanti care stiu ce inseamna sa dai gol, tu ii bagi pe amandoi in teren?

Unde te crezi? La Chelsea sa asezi jucatorii cum vrei tu si tot sa castigi? Nu vezi ca in afara de 7-8 jucatori, restul sunt de divizia D?

P.D. Ditto betivan :B:

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Sictirile de la Juventus:

Robert Dani a fost numit jucarul lunii

Gafferul Iliescu Valentin a iesit pe locul 3 in topul celor mai buni antrenori ai lunii trecute

Ruud Gullit a preluat pe Manchester City

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

FC Caracal (8) - Juventus (1)

Dupa ultimele certuri Noel nici nu s-a obosit sa vina la meci... Mai ales ca meciul Juventus - Liverpool s-a terminat 0-0...

Crivac e complet refacut asa ca l-am bagat in echipa de start. Negru e suspendat dupa eliminarea de etapa trecuta iar in locul lui a intrat Dobotzi. Am decis sa-i acord o sansa unu-i alt jucator, Stefan Iordache, un AMR pe care il voi pune sa joace in centru.

Echipa:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Levente Dobotzi, Claudiu Tudor, Stefan Iordache - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Romulus Grigore, Florin Rachieru, Mihai Dragoi, Corfar

Min 2: Centrare Gheorghe, cap Dani... alaturi

Min 7: Iordache bate o lovitura libera de pe dreapta, Savu preia in mijlocul careului, suteaza din intoarcere GGGOOOOLLLL... 0-1 am fost inspirat cu Iordache :D

Min 22: Mazilu ii paseaza lui Beldeanu la marginea careului... sut din intoarcere... peste

Min 23: Dani intra in careu in partea dreapta, centreaza pt Savu... dar portarul Radu Petre respinge in corner...

Min 39: Ciucur ii paseaza lui Mazilu in careu, dar sutul acestuia trece mult pe langa poarta...

Pauza. 0-1. In afara de pasa de gol, Iordache a fost dezamagitor... Dobotzi la fel... nu prea fac fata...

Min 59: Ies Savu, Iordache si Dobotzi, intra Corfar, Rachieru si Ivasca

Min 65: Dani bate o lovitura libera de pe stanga, Corfar suteaza... in plasa laterala

Min 66: Corner pt Caracal. Bate Parvu... cap Stroescu... apara Koprivec!!!!

Min 69: Tudor paseaza excelent pe culoar pt Gheorge, dar sutul lui e respins de Petre

Min 84: Corner batut de Robert Dani, Rachieru preia in careul mic!!!! :scared si suteaza in portar... :capu n-am vazut ratangiu mai mare ca asta...

Final 0-1. Bine ca am castigat... S-au vazut absentele lui Negru si Stoianof...

carjuv5dm.th.jpg

Alte meciuri:

CSM Rm Valcea - Univ Craiova 1-3

Rapid II - Dinamo II 2-4

Clasament:

1) Juventus 29p

2) Craiova 27p

3) Dinamo II 26p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Juventus (1) - Rapid II (6)

Ultima etapa a turului. Sper sa invingem si sa abordam returul de pe primul loc. Ar fi o realizare extraordinara. Increderea e mare, mai ales ca tot lotul e valid dupa refacerile lui Stoianof si Stanciu si expirarea suspendarii lui Vali Negru. Singura problema din lot e o usoara raceala a lui Rachieru.

Rapid II incep meciul cu Razvan Stancu si Eddy Iordanescu :huh: titulari.

Echipa:

Jan Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Valentin Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Florin Rachieru, Mihai Dragoi, Corfar

Min 9: Centrare Gheorge de pe partea stanga, Sardescu iese si boxeaza pana in afara careului la Negru, sut al acestuia... apara Sardescu

Min 14: Stancu bate un corne, cap Ion Dumitru... alaturi

Min 31: Contra-atac purtat de Savu pe partea dreapta... acesta trimite o pasa lunga excelenta care il gaseste pe Tudor singur cu portarul... sut GGGGGOOOOOOOOLLLLLLLL 1-0 superba pasa

Min 37: Stancu ii paseaza lui Pena, dar sutul acestuia trece pe laga poarta

Min 45: Iulian Crivac il lanseaza excelent pe Tudor, acesta intra in careu... suteaza pe langa Sardescu... GGGGGGOOOOOOLLLLLL 2-0 dubla Claudiu Tudor

Pauza. Conducem cu 2-0 dupa 2 faze de exceptie... suntem pe val...

Min 54: Crivac ii paseaza excelent in careu lui Robert Dani, acesta incearca un calcai... GGGGGOOOOOLLLLL 3-0

Min 55: Ies Secareanu, Stoianof si Savu, intra Feleaga, Rachieru si Corfar

Min 60: Centrare Crivac de pe dreapta, Tudor prelungeste cu capul pana la Corfar... GGGGGGOOOOLLLL 3-0 Corfar inscrie

Min 62: Pena ii paseaza lui Chiriac in careu, dar atacantul giulestean suteaza pe langa poarta

Min 63: Acelasi Chiriac rateaza singur cu portarul dupa o pasa excelenta a lui Radulescu

Final. 4-0. Excelent meci. Printre cele mai bune 5 meciuri din tur. Terminam turul pe primul loc si speram sa reusim promovarea in retur... Partea proasta e ca Robert Dani va pleca in aceasta iarna si nu prea avem inlocuitor la echipa... Sa vedem ce petarde imi aduce Ibe din Brazilia... Parca vad ca dupa 2 etape o sa ma chinui sa scap de ei...

juvrap1dq.th.jpg

Alte scoruri:

Univ Craiova - CS Otopeni 2-1

Dinamo II - Unirea Urziceni 3-1

Clasament:

1) Juventus 32p

2) Craiova 30p

3) Dinamo II 29p

Juventus_Buc._v_Rapid_II.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Am uitat ca nu ai voie nici sa iti decontezi micii la bodega...

Deci nu ai cum sa ma remunerezi pe masura efortului meu.

efort? :hysterical:

Cupa Uefa: Dinamo - Slavia Praga 1-0 (Niculescu 24) Gedeon (10) si Adauto (47) (Slavia Praga) au fost eliminati.

Stire bomba: FRF a decis sa programeze si etapele 16 si 17 inainte de pauza de iarna. Presa speculeaza asupra motivelor care au dus la aceasta decizie. Cele mai plauzibile: Incercarea de incurcare a campaniei lui Gica Popescu si ajutarea echipei Ceahlaul Piatra-Neamt care este intr-o forma buna si care o sa piarda cativa jucatori importanti in pauza de iarna.

Ca urmare, vom fi nevoiti sa disputam meciul cu Unirea Urziceni pe data de 26.11.2005 iar pe cel cu CS Otopeni pe 03.12.2005

Sper ca aceasta schimbare de program sa nu-mi afecteze jucatorii...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Juventus (1) - Unirea Urziceni (5)

Echipa:

Jan Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Valentin Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Florin Rachieru, Mihai Dragoi, Corfar

Min 5: Corner batut de Dani, cap Negru... putin alaturi...

Min 34: Jovanovic suteaza din afara careului peste poarta...

Pauza. 0-0. O repriza extrem de slaba

Min 46: Portarul Oltean respinge peste poarta un cap al lui Savu

Min 47: Corner batut de Dani, dar lovitura de cap a lui Negru trece pe langa...

Min 55: Ies Gheorghe, Tudor si Savu, intra Ivasca, Rachieru si Corfar

Min 63: Centrare Crivac de la mare distanta, Oltean iese total aiurea din poarta, cap Corfar... GGGOOOOLLLL 1-0

gol8hd.jpg

Min 65: Contra-atac rapid, Rachieru intra in careu, ii paseaza lui Dani, dar sutul acestuia e scos de Oltean

Min 66: Pojer ii paseaza in careu lui Jovanovic, sut printre picioarele lui Koprivec 1-1 pacat...

Scor final 1-1. Pacat. Un meci slab pe care am fi putut totusi sa-l castigam...

juvuni5lz.th.jpg

Alte scoruri:

Craiova - FC Sibiu 2-0

Dinamo II - Mineru Motru 2-1

Clasament:

1) Craiova 33p +18

2) Juventus 33p +17

3) Dinamo II 32p

Am pierdut si primul loc... la golaveraj :drool

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Rezultate Cupa Uefa:

Galata - Dinamo 1-1 (Umit Karan 29 - Chihaia 80) eliminati Umit Karan (Galata, min 52) si Margaritescu (Dinamo, min 71)

Rezultate Cupa Romaniei:

Rapid - Jiul 2-0

FC Arges - Steaua 0-2

Pandurii - Sportul 0-1

CS Otopeni (14) - Juventus (1)

Echipa:

Jan Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Valentin Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Florin Rachieru, Mihai Dragoi, Corfar

Min 14: Tudor ii pasaza lui Stoianof in careu, dar sutul lui e respins de Radulescu

Min 21: Gheorghe ii paseaza in careu lui Dani, sut din intoarcere... GGGOOOOLLLL 0-1

Min 35: Gheorghe ii paseaza pe culoar lui Stoianof... sut... respinge Radulescu

Min 38: Negru ii paseaza excelent in careu lui Savu... sut... GGGGOOOOLLLL 0-2... dar golul este anulat pe motiv de off-side...

Min 43: Secareanu centreaza din lovitura libera... cap Savu de la marginea careului mic... GGGGGOOOOOOLLLLLLL 0-2

Min 46: Crivac ii paseaza in careu lui Savu, dar sutul lui e aparat de Radulescu

Pauza. 0-2. Otopeniul nu s-a apropiat periculos de poarta lui Koprivec. Sper sa mai inscriem in repriza a II-a pt ca golaverajul poate conta...

Min 50: Ies Dani (accidentat) si Tudor (obosit) si intra Rachieru si Corfar. Am fost nevoit sa schimb asezarea intr-un 4-4-2 su Stoianof pe dreapta si Rachieru AMC

Min 72: Iese Stoianof si intra Badaluta

Min 83: Stoean suteaza din intoarcere dar Koprivec respinge

Min 90: Stoean scapa singur spre poarta dar suteaza pe langa

Scor final 0-2. Repriza secunda a fost extrem de slaba...

otojuv2sw.th.jpg

Alte scoruri:

Craiova - Inter Gaz 2-1

FC Sibiu - Dinamo II 1-0

Clasament:

1) Juventus 36p +19 :thankyou:

2) Craiova 36p +19 :faces

3) Dinamo II 32p

Sunt pe primul loc deoarece am marcat mai multe goluri decat Craiova 37 fata de 35

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Clasamente UCL:

Grupa A:

1) Fener 15p

2) Man UTD 10p

3) Club Brugge 6p

4) Celtic 4p

Grupa B

1) Chelsea 12p

2) Benfica 6p

3) Inter 6p

4) Monaco 6p

Grupa C:

1) Real Madrid 13p

2) Sporting 10p

3) Basel 5p

4) Lille 5p

Grupa D:

1) Villareal 10

2) Bayern 8

3) Dinamo Kyev 7

4) Ajax 6

Grupa E:

1) Milan 12p

2) Lyon 9p

3) Rangers 6p

4) Malmo FF 3p

Grupa F:

1) Liverpool 11p

2) Juventus 9p

3) Werder Bremen 7p

4) Sparta Praga 5p

Grupa G:

1) Schalke 13

2) Barcelona 10p

3) Locomotiv 6p

4) PSV 4p

Grupa H:

1) Arsenal 15p

2) Porto 8p

3) Olympiakos 6p

4) Rapid Viena 4p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy