Jump to content

1st Fm 2006 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

trrrr.trrr....

M: Da?

I: Ce faci ma? Sunt eu Ibe...

M: Aaa, bine.. dar ce e cu numarul asta de telefon?

I: Pai te sun din Brazilia, m-a trimis Ilici dupa jucatori. Ce faci? Am auzit ca ii calci pe urme..

M: Pai, daca tot am invatat de la el, ca antrenor secund, si cum astia sunt in criza, am vorbit cu Rusen si am ajuns la concluzia ca ar fi mai bun un antrenor din interior, care ii cunoaste pe baieti. Oricum nu aveam nimic mai bun de facut...

I: Da ma, bravo... succes ce pot sa iti mai spun. Vrei sa iti mai aduc niste brazilieni si tie?

M: Nu mersi, mi-a lasat Ilici destui. Dar o brazilianca nu m-ar deranja...

I: Aia sa vii tu sa ti-o iei, ba :)

M: Cat mai stai acolo?

I: Destul, pana in vara...

M: Aha, pai hai ca dupa meciul urmator, poate iti fac si eu o vizita... ca baietii se descurca ei si singuri. Rusen e plecat... de ce nu as pleca si eu?

I: Bine ma, te astept!

M: Apropos, cine iti plateste telefonul?

I: Aia de la Cluj, ce crezi? Mai stateam eu atat de vorba?

M: Hai bine, pa! Ne vedem saptamana viitoare.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Midia Navodari - CFR Cluj

sper sa reusim o evolutie mai buna ca in prima etapa... am decis sa incerc o rotatie a atacantilor...

Accidentati: Dorel Stoica si Liviu Usurelu

Echipa:

Jan Koprivec - Iulian Crivac, Liviu Negoita, Oscar, Vasile Jula - Florin Cruceru, Razvan Paduretu, Vasilica Cristocea - Florin Dan, Cristian Coroian - Adrian Anca

Rezerve: Tibi Lung, Daniel Balan, George Galamaz, Radu Marginean, Cristian Turcu, Mircea Voicu, Cristian Corfar

Min 16: Florin Dan suteaza din afara careului, putin pe langa poarta...

Min 20: Cristocea ii paseaza in careu lui Anca, acesta il intoarce pe Pelin, sut... GGGGOOOLLLL!! 0-1... dar golul este anulat... Anca era in offside

Min 22: Jula trimite o pasa lunga pt acelasi Anca, acesta insira toata apararea adversa.... sut la coltul scurt... GGGGGGOOOOOLLLL 0-1

Min 25: Corner batut de Paduretu, cap Oscar... pe langa

Min 30: Crivac trimite o centrare lunga spre careul mic... cap Coroian... GGGGOOOLLLL 0-2... dar golul e anulat... iar a fost offside... al doi-lea gol anulat...

Min 33: Crivac trimite o centrare de pe dreapta, Anca prelungeste pana la Coroian... GGGGOOOOLLLLL 0-2

Min 43: Centrare Crivac, cap Anca... peste

Pauza. 0-2. Am jucat mult mai bine ca in meciul trecut. Sper sa continuam in acelasi ritm si dupa pauza...

Min 51: Plisca trimite o excelenta pasa buna pt Lacoviste, sut... peste...

Min 56: Ies Paduretu, Dan si Anca, intra Voicu, Turcu si Corfar

Min 60: Coicu centreaza in careu, mingea e respinsa pana la Jula... sut... GGGOOOLLL 0-3

Min 72: Plisca ii paseaza in careu lui Oprea, sut... gol 1-3

Min 83: Cristocea intra in careu, centreaza... cap Crivac... alaturi...

Final. 1-3. Meciul a fost castigat in prima repriza, cand am jucat excelent.

midclj4oh.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Petrom Chimia - Juventus Bucuresti

Primul meu meci, ca antrenor principal.

Formula de start:

Stanca - Cafu, Ciuca .Fodor, Wisley - Dragulin, Nedelchev .Stanciu, Manole - Rusen, Dragus

Rezerve: Dobre, Abaluta, Galdeanu, Boian, Calin, Feleaga, Marius Radu.

Min18: Nedelchev suteaza, dupa o interceptie, de la 25 de metri, putin pe langa bara.

Min22: Manole pe partea stanga, paseaza in centru pentru Stanciu care era liber, acesta prelungeste in careu pentru Dragus care scapa din marcaj si suteaza puternic de la 12m, apara Rosca. Dragus urmareste balonul si il salta in ultimul moment pentru 1-0. GOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Min 45: Dragulin este accidentat si este schimbat cu Galdeanu.

Min 45+1: Cafu centreaza de pe partea dreapta. Dragus se inalta peste aparator, dar Rosca pareaza lovitura de cap a acestuia.

Pauza: 0-1.

Min 46: Rusen este schimbat pentru evolutia slaba. Intra Augustin Calin, care preia si banderola de capitan.

Min 72: Boian il inlocuieste pe Dragus. Putinii spectatori din Colentina veniti pentru acest meci il aplauda si ii scandeaza numele.

Min 93: Arbitrul Constantin Florin pune capat acestei intalniri. A fost un meci curat, echilibrat dar mai bine pregatit tactic de echipa bucuresteana.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a III-a:

CFR Cluj - FC Botosani

Am decis sa-i titularizez pe Marian Constantinescu si George Galamaz in locul lui Paduretu si Oscar

Accidentati: Dorel Stoica si Liviu Usurelu

Echipa:

Jan Koprivec - Iulian Crivac, Liviu Negoita, George Galamaz, Vasile Jula - Florin Cruceru, Marian Constantinescu, Vasilica Cristocea - Florin Dan, Cristian Coroian - Adrian Anca

Rezerve: Tibi Lung, Daniel Balan, Oscar, Radu Marginean, Cristian Turcu, Mircea Voicu, Cristian Corfar

Min 12: Florin Dan suteaza de la distanta, mingea trece la cativa centimetrii de vinclul portii

Min 22: Anca il lanseaza excelent pe Florin Dan, acesta intra in careu, suteaza... GGGGOOOOLLLLL 1-0

Min 24: Negoita ii trimite o pasa lunga lui Anca, GGGGOOOOOLLLL!!! 2-0 Anca inscrie cu o lovitura de cap excelent plasata de la marginea careului

Min 26: Constantinescu centreaza de pe dreapta, cap Coroian... peste...

Min 27: Un-doi superb intre Anca si Florin Dan, ultimul intra in careu, suteaza.... BARA, Anca e pe faza... GGGGOOOOOLLLLL 3-0

Min 34: Contra-atac cu Anca pe dreapta, pasa in careu la Constantinescu... sut... peste...

Min 39: Crivac ii paseaza lui Anca la marginea careului, acesta suteaza din intoarcere... GGGGOOOOLLLL 4-0

Pauza. 4-0. Extraordinara repriza. Anca a fost magistral.

Min 53: Crivac centreaza excelent pt Cristocea... sut... drept in bratele lui Prisaca

Min 56: Ies Constantinescu, Cruceru si Coroian, intra Voicu, Marginean si Turcu

Min 71: Voicu centreaza, cap Anca... peste

Min 74: Andries centreaza, Matei inscrie din apropiere... 4-1

Final. 4-1. Superba prima repriza. Observ ca jucatorii mei obosesc foarte repede dupa pauza

cljbot6pw.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Juventus Bucuresti - CFR Pascani

Un meci usor, ar trebui sa castig cu un 2-0 lejer. Sa vedem :)

Vreme frumoasa afara, 17 grade... perfect pentru un meci de fotbal.

Formula de start:

Stanca - Cafu, Ciuca .Radu, Wisley - Galdeanu, Nedelchev .V.Ciuca, Manole - Rusen, Dragus

Min 14: Contraatac, Galdeanu pe partea dreapta... centreaza la intalnire pentru Nedelchev, acesta de la 17 metri singur in fata portii, in loc sa mai avanseze, trage naprasnic.. dar Moldovan apara dupa o interventie spectaculoasa.

Min 25: CFR beneficiaza de o lovitura libera, practic un corner mai scurt. Bate Ancuta, Dumitru preia la 11m pe piept, avanseaza si din 7 metri trage fix in Stanca.

Min 43: Galdeanu bate o lovitura de la 20m lateral stanga. Fara probleme pentru Moldovan.

Pauza.

Min 46:Iese V Ciuca intra Stanciu. Augustin Calin preia banderola de capitan de la Rusen.

Min 60: Boian il inclocuieste pe Dragus

Min 69: Juventus forteaza in atac si isi impinge toti oamenii in fata. Cafu arunca un balon in adancime acesta ajunge la Galdeanu, care loveste cu capul din 8m, dar, desi Moldovan este batut, mingea loveste transversala. Calin este pe faza, scapa din marcaj si duce pe Juventus in avantaj. GOOOOOOOOOL 1-0

Jucatorii incep sa traga de timp. Sunt in avantaj si cele 3 puncte sunt cele mai importante.

Scor final : 1-0

Ma asteptam la mai mult pentru un meci in fata suporterilor. Ma duc sa vad ce face Ibe.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Jucati in multiplayer nebunilor :P

hihi...

si unde mai pui ca am putut sa intru direct in salvarea lui de un sezon.

Problema e ca mi se misca mie cam greu jocul si nu stiu ce sa ii fac.. ( cred ca ar merge o defragmentare... dar va dura ore-n sir..)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Romaniei:

Liberty Salonta - CFR Cluj (B1)

Nu ma astept sa am prea multe probleme in acest meci

Accidentati: Dorel Stoica si Liviu Usurelu

Echipa:

Jan Koprivec - Iulian Crivac, Liviu Negoita, George Galamaz, Vasile Jula - Florin Cruceru, Marian Constantinescu, Vasilica Cristocea - Florin Dan, Cristian Coroian - Adrian Anca

Rezerve: Tibi Lung, Daniel Balan, Oscar, Radu Marginean, Cristian Turcu, Mircea Voicu, Cristian Corfar

Min 1: Negoita ii paseaza in careu lui Coroian, care este secerat de catre Miclea... PENALTY!!! bate acelasi Coroian... GOL 0-1

Min 16: Florin Dan ii paseaza in careu lui Anca, aceste suteaza in forta... respinge Raceanu

Min 34: Neculai intra in careu, suteaza... dar Koprivec reuseste sa respinga

Pauza. 0-1. Pana acum nu prea am avut probleme...

Min 53: Giuchici pleaca pe contra-atac, intra in careu, suteaza din unghi, dar Koprivec respinge...

Min 55: Corner batut de Kadar, cap Csehi... gol 1-1 se ingroasa gluma

Min 56: Ies Constantinescu, Cristocea si Anca, intra Voicu, Turcu si Corfar

Min 59: Negoita bate o lovitura libera la centrul terenului, lung pana la Corfar, cap al acestuia de la marginea careului... peste...

Min 76: Fl Dan ii paseaza in careu lui Voicu... sut... peste...

Min 89: Botez bate o lovitura libera... cap Neculai... Koprivec reuseste sa respinga cu un reflex superb...

Finalul timpului regulamentar... ne-am facut singuri greu acest meci... dupa golul marcat in primul minut jucatorii s-au relaxat... sper sa nu avem parte de o surpriza...

Min 100: Turcu suteaza de la mare distanta... Raceanu respinge greu...

Min 113: Giuchici pleaca pe contra-atac, ii dribleaza pe Jula si Civac... sut... respinge Koprivec...

Min 119: Kadar il lanseaza pe Csehi... sut al acestuia... gol... 2-1

Final. 2-1. Incredibil. Am fost eliminati... sper ca jucatorii mei macar sa invete ceva din aceasta experienta...

libclj9am.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Tot in Cupa Romaniei:

Juventus - Dinamo II 0-2

Juventus a jucat fara antrenor, Mutu fiind plecat prin Brazilia :D

L-am sunat sa-i spun rezultatul si dupa ce a facut o criza a zis ca se intoarce in tara sa le bage mintile in cap...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a IV-a

Callatis Mangalia (18) - CFR Cluj (1)

Sper sa ne revenim repede dupa eliminare din cupa. In locul lui Jula care a gresit la cele doua goluri, a intrat Oscar. In locul lui Corfar, rezerva va fi Svatek. In locul lui Crivac va intra Daniel Balan

Echipa:

Jan Koprivec - Daniel Balan, Liviu Negoita, George Galamaz, Oscar - Florin Cruceru, Marian Constantinescu, Vasilica Cristocea - Florin Dan, Cristian Coroian - Adrian Anca

Rezerve: Tibi Lung, Iulian Crivac, Vasile Jula, Liviu Usurelu, Cristian Turcu, Mircea Voicu, Jan Svatek

Min 1: Pasa lunga Cruceru, cap Anca de la marginea careului... GGGOOOOLLLL 0-1

Min 6: Constantinescu scapa pe dreapta, intra in careu, centreaza... cap Anca din apropiere.. GGGGOOOOOLLLL 0-2

Min 10: Cristocea centreaza de pe stanga, cap Anca... GGGOOOOLLLL 0-3

Min 22: Constantinescu bate o lovitura libera de pe stanga... cap Oscar... apara Curiman...

Min 33: Cristocea il angajeaza excelent in careu pe Florin Dan, sut la coltul lung... GGGOOOLL 0-4

Pauza. 0-4. I-am spulberat pana acum... nu le-am dat nici o sansa...

Min 53: Stefan centreaza de pe stanga, Daniel Balan incearca sa degajeze... autogol 1-4

Min 60: Ies Cruceru, Constantinescu si Anca, intra Usurelu, Voicu si Svatek

Min 68: Fl Dan centreaza de pe dreapta... vole Svatek... GGOOOLLL 1-5

Min 87: Coroian il lanseaza in careu pe Svatek, acesta incearca un sut din unghi... pe langa...

Min 91: Koprivec ii paseaza lui Negoita, iar acesta pur si simplu trimite mingea in proprie poarta :huh: 2-5 SUPER BUG

Final. 2-5. Echipa mea a inscris toate golurile... Bine ca am castigat fara probleme...

calclj2my.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

CFR Cluj (1) - Astra Ploiesti (13)

Am mai facut niste modificari in echipa: Florin Dan a trecut pe dreapta iar Paduretu a intrat in locul lui.

Echipa:

Jan Koprivec - Daniel Balan, Liviu Negoita, George Galamaz, Oscar - Florin Cruceru, Florin Dan, Vasilica Cristocea - Razvan Paduretu, Cristian Coroian - Adrian Anca

Rezerve: Tibi Lung, Iulian Crivac, Vasile Jula, Liviu Usurelu, Cristian Turcu, Mircea Voicu, Jan Svatek

Min 1: Galamaz trimite o pasa lunga care il gaseste liber pe Anca la marginea careului, sut plasat al atacantului... GGGGOOOOLLLLL 1-0 iar am inscris in primul minut... cred ca e al 3-lea meci la rand

Min 19: Cristocea bate un corner de pe dreapta, cap Coroian... peste...

Min 25: Fl Dan centreaza de pe dreapta, Anca incearca un calcai, dar Petre respinge...

Pauza. 1-0. Sper sa nu picam iar dupa pauza... pana acum asa am facut...

Min 56: Ies Cristocea, Paduretu si Anca, intra Turcu, Voicu si Svatek

Min 70: Turcu ii paseaza excelen lui Svatek in fata portii dar acesta suteaza pe langa

Min 71: Balan trimite o pasa lunga pt Svatek, acesta intra in careu... sut la coltul lung... GGOOOOLLLLL 2-0

Min 88: Fl Dan trimite gresit o pasa spre Galamaz, Patulea intercepteaza, si inscrie cu un sut plasat 2-1

Final. 2-1. Iar am luat gol in urma unei greseli grave... nu stiu ce sa fac cu jucatorii astia... bine macar ca ne descurcam bine in atac si pana acum nu am avut probleme...

clfast5mp.th.jpg

Rezultate:

Gaz Metan - CFR Timisoara 2-1

FC Suceava - Ceahlaul 2-2

Clasamente:

1) CFR Cluj 15p

2) Gaz Metan 13p

3) FC Suceava 13p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 6:

U.M.T. (11) - CFR Cluj (1)

Am decis sa-i dau o sansa si lui Adrian Cristea. Din schema a iesit Paduretu.

Echipa:

Jan Koprivec - Daniel Balan, Liviu Negoita, George Galamaz, Oscar - Florin Cruceru, Florin Dan, Vasilica Cristocea, Adrian Cristea, Cristian Coroian - Adrian Anca

Rezerve: Tibi Lung, Iulian Crivac, Vasile Jula, Liviu Usurelu, Cristian Turcu, Mircea Voicu, Jan Svatek

Min 13: Daniel Balan urca pe dreapta, paseaza excelent in careu lui Adrian Cristea, sut din intoarcere... GGGGOOOOOOLLLL 0-1 CE DEBUT

Min 16: Daniel trimite o pasa lunga pana la marginea careului, Anca ii aseaza mingea cu capul lui Cristea... sut... GGGGOOOOLLLL 0-2

Min 32: Sinescu centreaza de pe stanga, ca Stefan... respinge Koprivec...

Min 35: Balan ii trimite o excelenta pasa lunga lui Cristocea... sut... respinge Preda...

Min 44: Cristocea il lanseaza excelent pe Anca pe un contra-atac, acesta ii dribleaza usor pe Munteanu si Dobrau si inscrie cu un sut plasat... 0-3 superb gol

Pauza. 0-3. Timisorenii nu ne-au pus prea multe probleme... sa vedem si repriza a II-a

Min 47: Sinescu centreaza de la mare distanta, Galamaz respinge din fata lui Sanduleac, si cu un lob superb inscrie in proprie poarta... 1-3 inca un autogol...

Min 55: Ies Fl Dan, Coroian si Anca, intra Voicu, Turcu si Svatek

Min 62: Centrare Voicu de la mare distanta, recentrare Turcu si gol din foarfeca Svatek 1-4 superba faza

Final. 1-4. Iar ne-am dat un auto-gol... nu stiu ce sa mai fac cu jucatorii astia... sper sa nu greseasca si in meciurile importante...

umtclj0lp.th.jpg

Alte rezultate:

U Cluj - Gaz Metan 2-2

Jiul - FC Suceava 2-1

Clasament:

1) CFR Cluj 18p

2) Ceahlaul 14p

3) Gaz Metan 14p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

J. Galati - Juventus Bucuresti 1-1 (Savu 27' ; Mazilu 31')

CSM Valcea - Juventus Bucuresti 1-0 (penalty min 88)

(facusem si comentarii dar cum nu am talentul si nici rabdarea lui Ilici si a mai cazut si netul pe deasupra, pierzand tot ce am scris.. nu mai fac comentarii :) )

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 7

CFR Cluj (1) - UTA (4)

Primul meci greu. Joc cu echipa de pe locul 4. Chiar sunt curios sa vad cum se va descurca echipa

Echipa:

Jan Koprivec - Daniel Balan, Liviu Negoita, George Galamaz, Oscar - Florin Cruceru, Florin Dan, Vasilica Cristocea, Adrian Cristea, Cristian Coroian - Adrian Anca

Rezerve: Tibi Lung, Iulian Crivac, Vasile Jula, Liviu Usurelu, Cristian Turcu, Mircea Voicu, Jan Svatek

Min 13: Anca ii paseaza excelent in careu lui Cristea, sut din intoarcere... peste...

Min 24: Daniel Balan este accidentat, in locul lui a intrat Crivac...

Min 29: Corner batut de Cristocea, cap Oscar... GGGGOOOOOLLLL 1-0

Min 44: Cristocea ii paseaza lui Cruceru la marginea careului, sut in forta... respinge Bratu...

Pauza. 1-0. Sa vedem cum se descurca baietii in a doua repriza, deja unii dau semne de oboseala...

Min 46: Stanciu centreaza pt voleul lui Enache... apara Koprivec

Min 58: Ies Adrian Cristea si Anca, intra Voicu si Svatek

Min 60: Voicu ii paseaza excelent lui Svatek, sut de la marginea careului... scoate Bratu

Min 74: Oscar ii paseaza excelent in careu lui Crivac, sut in forta... mult peste...

Scor final. 1-0. Meci bun, pacat ca n-am mai inscris pt a scapa de griji. Ma bucur ca baietii au jucat bine si dupa pauza. Chiar am ramas surprins ca nu am luat gol. E al doilea meci in care nu primim...

cljuta6yp.th.jpg

Alte rezultate:

Gaz Metan - Ceahlaul 1-1

Clasament:

1) CFR Cluj 21p

2) FC Suceava 16p

3) Ceahlaul 15p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy