Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


1st Fm 2006 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Din excesul de timp.

De fapt, e usor sa faci story-ul cum il face el:

min 19. Pasa excelenta a lui Kokox, cap Bulan.pe langa.

min 26. Centrare maiastra a lui Grassou, reluare hazardata a lui Gheroos.

etc

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

transferurile de pana acum:

Niels Marin (DC, 1k), Thomas Ferriere (D/AM R, 3k), Ahmet Soukounia (ML, 2k) - toti de la Toulouse, Teddy Mezague (DMC, 40k) - Montpellier, Andrija Lazovic (SC, 55k) - Juventus buc., Adrian Drida (MC, 18k) - Minerul Lupeni, Yoann Kissamba (DMC, 150k) - Carquefou....

nu sunt mari valori, doar Lazovic, Ferriere si Soukounia fiind mai rasariti. Mai incerc sa aduc 2-3 jucatori, dar ma indoiesc sa mai vina cineva....

iata si tactica si echipa de baza:

tactica1lc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 25:

Pau (16) - Valenciennes (3)

Echipa: Leglib - Ferriere, Poulingue, Faget, Bikoyoi - Guinez, Kissamba - N'Zif, Arnolin, Drida - Lazovic

Rezerve: Sbai, Tissot, Soukounia, Benhalima, Nana

In primele 10 min ale meciului am descoperit ca portarul meu poate apara si cand mingea nu se izbeste de el... In primul sfert de ora meciul a curs dupa un program destul de clar: Valenciennes aveau 2-3 ocazii, apoi noi ii prindeam o data pe contra-atac... alte 2-3 ocazii, alt contra-atac. Cel mai important contra-atac al nostru s-a soldat cu o bara a lui Arnolin dupa o centrare a lui N'Zif. A venit apoi min 16 si Wailo a inscris dupa doua suturi respinse de Leglib, ca un minut mai tarziu sa inscrie dupa o pasa a lui Dia. Scorul a devenit 0-2 si meciul se cam terminase pt noi. Pana la pauza nu s-a mai intamplat nimic interesant si eram condusi cu 2-0 dupa prima repriza.

Dupa pauza parea ca putem sa revenim iar Lazovic a lovit bara dintr-o centrare a lui N'Zif. I-am scos apoi pe Drida si pe Arnolin si i-am introdus pe Soukounia si Benhalima si in min 61 am reusit sa inscriem prin Soukounia care a trimis cu capul in plasa o centrare de la acelasi N'Zif. A urmat o perioada in care noi am presat, am avut ocazii, dar nu am inscris iar Valenciennes ne-au taxat pe contra-atac (au avut si o bara). In min 73 l-am bagat pe Nana in locul lui Lazovic. In min 83 Lucau face un hent inutil in careu iar Ferriere inscrie din penalty. Scorul a devenit 2-2 si cu putin noroc puteam castiga pe final. Nu s-a intamplat, dar oricum a fost o revenire frumoasa.

Final. 2-2. Am gresit cand l-am scos pe Lazovic. Oricum, e un rezultat bun. In clasament am picat iar pe 17.

pauval6av.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cel mai important transfer de pana acum. Spre surprinderea mea, chiar a acceptat sa vina. Am platit 300k lui Aerostar Bacau pt serviciile sale... cred ca o sa-l folosesc ca mijlocas...

breaz5pm.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 26:

Toulon (20) - Pau (17)

Echipa: Leglib - Ferriere, Poulingue, Delaneuville, Bikoyoi - Guinez, Kissamba - Breaz, Arnolin, Drida - Lazovic

Rezerve: Faget, Tissot, N'Zif, Benhalima, Nana

Un meci pe care in mod normal ar trebui sa-l castigam. Abia astept sa vad cum se descurca Breaz.

Meciul a inceput cu ambele echipe evitand sa se arunce in atac, doar o incursiune a lui Breaz animand un pic jocul. In min 19 Peralta primeste al doi-lea galben si Toulon ramane in 10. Din pacate in min 24 Bikoyoi greseste, mingea ajunge la Gafour iar sutul acestuia este deviat de Buthiaux in poarta noastra. Mi-a adus aminte de golul marcat de Pompilui Stoica intr-un meci cu Rapid de acum cativa ani... ne-am aruncat in atac si asta ne-a costat, iar min 39 Buthiaux a reusit dubla dupa o centrare a lui Jabbie

In min 42: Breaz primeste o pasa de la Ferriere, trece usor de Noel :D, trece si de Oliveira iar acesta este nevoit sa-l faulteze in careu... tot Breaz a inscris din penalty si se parea ca putem reveni. 2-1 a fost si scorul cu care s-a intrat la vestiare... mi-am certat jucatorii si sper sa isi revina...

Din pacate in min 47 totul s-a prabusit, Gafour i-a pasat aceluias Buthiaux in careu iar acesta a inscris la coltul lung. In min 58 am decis sa fac toate cele 3 schimbari si i-am bagat pe N'Zif, Benhalima si Nana in locul lui Arnolin, Drida si Kissamba. Din pacate schimbarile nu au reusit sa schimbe jocul si pana la sfarsit nu am mai fost capabili sa ne creem ocazii.

Final. 3-1. Am pierdut un meci pe care trebuia sa-l castigam la pas. Drida si Bikoyoi au zburat direct la echipa a II-a

toulpau9ql.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 27:

Pau (17) - Manosuqe (20)

Un meci pe care trebuie neaparat sa-l castigam, mai ales dupa fiascoul din etapa trecuta. O sa schimb asezarea intr-un 4-4-2 clasic pt meciul asta...

Echipa: Leglib - Ferriere, Poulingue, Delaneuville, Faget - Breaz, Arnolin, Guinez, Rigole - Lazovic, Belaud

Rezerve: Labat, Tissot, N'Zif, Benhalima, Nana

Meciul a curs fara ocazii clare pa in minutul 21 cand dupa o greseala in lant a defensivei, Ajiboye a inscris pe langa Leglib. Aceasta a fost si singura faza interesanta a primei reprize...

Repriza a doua a fost chiar mai anemica, abia in min 81 aparand prima ocazie. Spre norocul meu, a fost si fructificata de Ferriere care a inscris dupa o centrare de pe stanga a lui N'Zif. Tot el a mai avut o ocazie 3 min mai tarziu, dar a ratat si meciul s-a terminat 1-1. Inca un rezultat slab.

pauman9zh.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Frantei:

Marseille - Pau

Sau cum sa incerci sa primesti mai putin de 5 goluri... am revenit la formula defensiva.

Echipa: Leglib - Breaz, Faget, Delaneuville, Bikoyoi - Guinez, Kissamba - Ferriere, Soukounia, Benhalima - Lazovic

Rezerve: Sbai, Tissot, Labat, Ahmadzadeh, Nana

Uimitor, dar prima ocazie a marseiezilor a venit abia in min 20 si pe contra-atac cand Nelson a trimis cu capul in bratele lui Leglib. 4 minute mai tarziu Nelson nu a mai ratat si a inscris dupa o pasa a lui Visan. In min 39 inimaginabilul s-a produs si Ferreire a inscris dupa o centrare de pe dreapta de la Soukounia. O realizare remarcabila. Pana la pauza nu s-a mai schimbat nimic si se parea ca avem sansa unei imense surprize.

Lucrurile s-au agravat in min 55 cand Sbai (intrat in prima repriza in locul lui Delaneuville) a primit al doi-lea galben si a fost eliminat. L-am bagat oe Tissot in locul ui Benhalima si pe Ahmadzadeh in locul lui Lazovic si am sperat... Din pacate sperantele mele s-au naruit doua minute mai tarziu cand Pedretti a inscris din lovitura libera. Apoi in min 78 Kissamba a iesit accidentat si a trebuit sa continuam meciul in 9 oameni. Marseille a profitat si a mai iscris o data prin Lawal.

Final. 3-1, dar parasim cupa cu fruntea sus.

marpau2mo.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Din excesul de timp.

De fapt, e usor sa faci story-ul cum il face el:

min 19. Pasa excelenta a lui Kokox, cap Bulan.pe langa.

min 26. Centrare maiastra a lui Grassou, reluare hazardata a lui Gheroos.

etc

Chiar ti se pare usor? Mai e si tehnoredactarea in rosu si albastru :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

nu, dar am inceput un joc cu Steaua si mi-e lene sa revin la story... plus ca acum se copiaza battle for middle earth 2 si o perioada o sa fac pauza de la fm... probabil peste cam o luna o sa incep un joc nou...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest thegreatwolf

Noel asta e mare chibit...el sta pe margine si isi da cu parerea care scrie bine,care scrie prost. De ce nu scrii si tu un story,maestre? Hai sa vedem cum se face...desteptule!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy