Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


1st Fm 2006 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Super Cupa Italiei : Inter - Juventus 2-1 (Martins 6, Adriano 84 - Ibrahivovic 19)

Etapa a II-a Juventus - Minerul Motru

Am inceput in aceeasi formula: Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Cristian Corfar

Min 3: Vali Negru il lanseaza pe Savu perpendicular pe poarta. Acesta suteaza... fix in portar :angry:

Min 19: Bobby Verdes scapa spre poarta dar Koprivec respinge in corner.

Min 21: Contra-atac rapid, Stoianof ii paseaza lui Savu. Fostul bancar intra in careu... dribleaza si portarul... GGGGOOOOOOOOOOOLLLLL 1-0!!!!!!

Min 31: Ghorghe ii paseaza lui Stoianof la marginea careului dar acesta suteaza in portar...

Min 36: Minerul are o lovitura libera periculoasa. Suteaza Dorin Radoi dar Koprivec respinge.

Pana la pauza nu se mai intampla nimic. A fost o prima repriza echilibrata cu ocazii la ambele porti.

Min 55: Iese Savu, intra Corfar. Iese Ghorghe, intra Ivasca

Min 65: Sandulescu ii paseaza excelent lui Corfar in careu dar acesta suteaza pe langa.

Min 71: Robert Dani patrunde in careu din partea dreapta, cetreaza in fata portii si Soianof inscrie 2-0! :thankyou:

Min 84: Stoianof ii paseaza in careu lui Dani dar acesta nu poate invinge portarul advers.

Scor final: 2-0 Cu Stoianof si Robert Dani in zi de gratie. Minerul nu ne-a pus probleme in repriza a II-a. Nu a avut nici o ocazie. Noel deja se lauda ca se vede venirea lui la echipa :D

juvmin6ik.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Rezultate din Cupa Uefa. Al doi-lea tur de calificari. Retur:

Rapid - Keflavik(Isl) 3-0 (Ilies 10, Rada :swear 53, Niculae 59) - Emil Dica a fost eliminat in min 6

Vaduz(Lie) - Dinamo 0-2 (Chihaia 11, Petre 44)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a III-a

CSM Rm Valcea - Juventus

Nu am schimbat nimic in echipa:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Cristian Corfar

Min 5: Vali Negru paseaza in careu la Robert Dani. Acesta suteaza... Cernica respinge, dar Claudiu Tudor e pe faza 0-1!!!!!

Min 9: Ghorghe centreaza excelent in careu. Stoianof e pe faza... 2-0!!!! Nu!!! Golul e anulat pe motiv de off-side...

Min 11: Ocazie mare a CSM-ului dar Costea trage alaturi. Noel arunca cu o sticla de apa dupa abaluta si e trimis in tribune ;)

Min 15: Razvan Radu centreaza dar Costea trage peste din careul mic. Noel injura de zor in tribune...

Min 23: Daniel Serban ii centreaza lui Borocoi dar Koprivec e la post. Ciudat dar Noel tace. Ma uit dupa el si vad ca se intoarce de la buda... n-a vazut faza :D

Min 28: Gheorghe ii paseaza excelent in careu lui Claudiu Tudor, dar acesta rateaza cu nonsalanta.

Min 45: Faza haotica in careul nostru. Mingea ajunge la Costea si acesta reuseste sa inscrie :(. 1-1

Asta e si scorul la pauza. Incerc sa-i incurajez pe baieti si sa-l calmez pe Noel...

Min 49: Gheorghe are o incursiune in centru... il lanseaza exelent pe Savu si GGGOOOOOOLLLLLL 1-2 Superba actiunea lui Mircea Gheorghe!!!!

Min 63: Fac toate schimbarile Ies Savu, Tudor si Crivac, intra Badaluta, Stanciu si Corfar. Jucam cu 2 mijlocasi defensivi. Nu vreau surprize.

Min 70: Contra-atac pe dreapta. Corfar ii centreaza lui Dani dar Cernica apara :swear

Min 79: Imensa ocazie a CSM-ului. Savu centreaza iar Ciortan trimite mingea in bara :blink:

Min 84: Ciobanu paseaza lung, de la mijlocul terenului... Abaluta rateaza interceptia... si Ciortan inscrie :(2-2

Min 94: Lovitura libera pt CSM. Savu centreaza, lovitura de cap a lui Georgescu... dar Koprivec apara...

Scor final 2-2. Ma consider norocos. CSM-ul a jucat mai bine si a avut mai multe ocazii. Oricum, startul de sezon e neasteptat de bun...

csmjuv4mn.th.jpg

Dupa meci, Noel vine la mine...

N: Vesti proaste.

E: Ce-i?

N: S-a accidentat Savu.

E: Cat sta?

N: Cica intre 1 si 3 saptamani...

E: Asta e. Om vedea cum ne descurcam...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu stiu ce sa mai fac cu Noel. Iar e beat. Motivul? Liverpool s-a calificat in grupele CL dupa ce a invins... ghiciti pe cine... pe EVERTON. Doua victorii 1-0 si 2-1. Noel e de nestapanit. Tipa prin vestiar ca Liverpool o sa castige iar CL-ul.

liveve0rp.th.jpg

Grupele:

Grupa A

Man UTD

Celtic

Fenerbahce

Club Brugge

Grupa B

Inter

Chelsea

Monaco

Benfica

Grupa C

Real

Basel

Sporting

Lille

Grupa D

Bayern

Villareal

Ajax

Dinamo Kiev

Grupa E

Milan

Lyon

Malmo FF ;)

Rangers

Grupa F

Liverpool

Juventus :D

Sparta Praga

Werder Bremen

Grupa G

Barca

PSV

Shalke

Locomotiv

Grupa H

Arsenal

Porto

Olympiakos

Rapid Viena

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Turul intai in cupa. Joc la Cluj cu Universitatea. Am facut schimbari in echipa. Datorita accidentarii lui Savu, a intrat Corfar titular si Romanescu rezerva.

Echipa: Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Corfar

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Romanescu

Min 13: Dita ii paseaza lung in careu lui Goga. Acesta inscrie fara probleme 1-0 Noel tace. E inca mahmur.

Min 20: Corfar prelungeste pe spate pana la Stoianof dar acesta rateaza...

Min 23: Corfar il lanseaza pe Tudor pe dreapta, acesta intra in careu, e agatat de Alda... PENALTY si cartonas rosu... Bate Stoianof... RATARE!!!! :swear

Min 40: Crivac centreaza lung pana la Stoianof dar capul acestuia trece pe langa...

Pauza. 1-0. nu reusim sa marcam...

Min 55: Ies Tudor si Corfar si intra Romanescu si Dragoi...

Min 68: Centrare Gheorge. Cap Romanescu... apara portarul....

Min 69: faza identica

Min 82: GGGGGGGOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL 1-1 Negru egaleaza cu un sut de la marginea careului

Se termina primele 90 min. Scorul e 1-1. As prefera sa evit penaltiurile...

Min 98: Romanescu suteaza in portar din mijlocul careului

penaltiuri...

Stoianof... peste :capu

Brujan.... gol. 2-1

Dani... gol 2-2

Csik... alaturi!!!! :kisses

Secareanu... drept in portar... :swear

Ionut Curca :huh: ... rateaza :D

Sandulescu... alaturi

Soporan... alaturi :boring:

Dragoi... rateaza :boring:

Petrescu... rateaza

Vali Negru... GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL 2-3

Dita. RRRAAAAATTTTTTAAAAAAAAARRRRRRREEEEEEEEE :faces

Si am trecut mai departe. Cu emotii... Cu ratari... Cu penaltiuri batute penibil... Dar am trecut... :thankyou:

clujuv5wb.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Clasamentele si meciurile importate din campionatele puternice:

Romania (Cel mai puternic :D)

Echipa \ meciuri jucate \ victorii \ egaluri \ infrangeri \ puncte

1) National 4 4 0 0 12

2) Steaua 4 3 1 0 10

3) Rapid 4 2 2 0 8

.

5) Dinamo 4 2 1 1 7

.

7) Poli 4 2 0 2 6

Steaua - Rapid 2-2 (Florin Coman 21, Bostina 58 pen - Buga 36, Niculae 85) Fl Moldovan eliminat in min 58

Anglia

1) Chelsea 4 4 0 0 12

2) Wigan 4 3 1 0 10

3) Arsenal 4 3 1 0 10

.

15) Man UTD 3 0 1 2 1 :hysterical:

.

18) Liverpool 2 0 0 2 0 previziune?

Franta

1) Lyon 6 5 0 1 15

2) Metz 5 5 0 0 15

3) Nantes 5 4 1 0 13

.

5) Marseille 5 4 0 1 12

.

9) PSG 6 2 2 2 8

.

11) Monaco 5 1 3 1 6

PSG - Lyon 0-1 (Cris 73)

Monaco - Marseille 1-2 (Adebayor 17 - Niang 28, Gimerez 40)

Germania

1) Koln 3 3 0 0 9

2) Bayer 3 2 1 0 7

3) Leverkusen 3 2 1 0 7

.

5) Stuttgart 3 2 0 1 6

.

12) Schalke 3 0 2 1 2

Bayer - Stuttgart 2-1 (Makaay 21, Santa Cruz 65 - Carevic 29)

In celelalte campionate s-a disputat doar maxim 2 etape...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Cate ligi ai selectate si cum se misca jocul?Mai bine ca FM2005?

Romania, Franta, Spania, Anglia, Germania, Olanda, Portugalia si Italia.

Se misca mult mai bine.

Jucatorul lunii: Robert Dani. Abaluta a fost pe 2

Eu am fost numit antrenorul lunii :thankyou: . Noel se lauda pe aici ca el e antrenorul secund al lunii :huh:

In turul 2 din Cupa Romaniei am picat cu CFR Timisoara. Meciul il voi juca acasa.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Rezultate in calificarile pt CM:

Romania - Cehia 0-1 (Koller 27) :(

romceh9ub.th.jpg

Andora - Finlanda 1-1

Armenia - Olanda 0-4

Alte rezultate interesante:

Scotia - Italia 2-0 (Dailly 26, McFadden 52 pen) - Cannavaro eliminat in min 52

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Rezultate in calificarile pt CM:

Cehia - Armenia 3-0

Finlanda - Macedonia 2-0

Olanda - Andorra 9-2

Alte rezultate interesante:

Belarus - Italia 0-0

Irlanda de N - Anglia 0-0

Ungaria - Suedia 2-1

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a V-a.

Juventus - CS Otopeni

Echipa e cea din meciul de cupa:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Corfar

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Romanescu

Min 5: Dani bate magistral o lovitura libera si scorul se face 1-0

Min 10: Dani centreaza de pe dreapta si Corfar inscrie cu capul 2-0

Min 13: Primul atac mai legat al Otopeniului, Beza trimite mingea in bara

Min 26: Dani centreaza din lovitura libera si Vali Negru inscrie cu capul 3-0

Min 28: Beraru ii paseaza lui Nita la marginea careului 3-1

Pauza. 3-1. Robert Dani a fost magistral. Pacat de inexactitatile din aparare...

Min 50: Dani recupereaza o minge la mijlocul terenului, ii paseaza lui Stoianof, acesta paseaza mai departe lui Corfar, dar sutul lui e scos de portar... pacat

Min 69: Ies Dani, Corfar si Gheorghe (putin cam obositi), intra Dragoi, Romanescu si Ivasca. Tudor trece pe partea dreapta.

Min 80: Romanescu suteaza puternic din afara careului, dar Radulescu reuseste sa respinga

Min 81: Din pozitie excelenta Tudor suteaza peste

Min 85: 4-1 Vali Negru inscrie dintr-o lovitura libera de la marginea careului

Min 87: 5-1 :scared Romanescu ii paseaza lui Tudor la marginea careului iar acesta inscie cu un sut plasat langa bara

Scor final 5-1. Extraordinar meci. Otopeniul, care era o candidata serioasa la promovare, a fost spulberata. Noel e in extaz. Pana si Rusen a inceput sa creada ca e ceva de capul nostru. Ce ma bucura cel mai mult e ca au inceput sa vina si spectatori la meciuri. La asta au fost 900...

juvoto5pg.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Jucatorii alesi in echipa saptamanii:

Dan Sandulescu DL, Claudiu Tudor MR, Vali Negru MC, Ovidiu Stoianof

Clasamentul dupa 5 etape:

1) Juventus 10p :thankyou:

2) Dinamo II 8p

3) Rapid II 7p

4) FC Sibiu 7p

5) CSM Rm. Valcea 6p

Nu ma asteptam la un inceput atat de bun. Sunt pe primul loc. Deja incepem sa visam la promovare. Noel deja ne compara cu Liverpool. Eu incerc sa raman cu picioarele pe pamant. Sunt constient ca imi lipseste experienta iar subtirimea lotului imi da batai de cap. Probelma cea mai mare e la mijloc unde nu am rezerve capabile sa joace la promovare. Si stafful e destul de subtireanu. Doar Noel si Ibe. Ma gandesc sa mai cooptez niste tineri antrenori... Mihai, Crue, Mutu? blondino?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VI-a

FC Sibiu (4) - Juventus (1)

Echipa e aceeasi (castigatorii la masa :D)

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Corfar

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Romanescu

Min 8: Din pozitie buna, Stoianof suteaza peste...

Min 17: Munteanu suteaza din pozitie excelenta dar Koprivec e la post.

Min 30: Stoianof il lanseaza excelent pe Corfar iar acesta il executa pe Zdrinca 1-0

Min 35: Mircea Ghorge ii centreaza perfect lui Corfar, dar acesta trimite mingea direct la portar

Min 36: Faza identica cu cea de la primul gol, dar Zdrinca reuseste sa respinga

Min 45: Radu Munteanu suteaza pe langa.

Pauza. O prima repriza buna facuta impotriva unei echipe bine asezate in teren.

Min 47: Robert Dani ii paseaza excelent in careu lui Stoianof, dar sutul acestuia e scos de portar

Min 50: Sandulescu ii paseaza gresit lui Abaluta, Ciortea intercepteaza mingea, intra in careu.... si inscrie cu toata opozitia lui Koprivec... 1-1

Min 57: Lovitura libera de la marginea careului pt sibieni. Adrian Nalati suteaza... iar mingea deviata de zid intra in plasa 2-1

Min 58: Ies Corfar, Gheorghe si Dani... intra Romanescu, Ivasca si Dragoi

Min 67: Centrare Radutoiu, capul lui Munteanu trece peste

Min 75: Mingea ajunge cu noroc la Patru, dar Koprivec salveaza cu un plonjon extraordinar

Scor final: 2-1. Pacat, puteam sa castigam meciul asta. Ratarile si greselile din defensiva ne-au adus infrangerea. Sa speram ca jucatorii isi vor reveni etapa urmatoare...

sibjuv5hy.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa indelungi negocieri ce au durat 10min si 2 beri am mai adus doi antrenori secunzi la echipa. Rusen a strambat din nas cand a vazut pe ce ii dau banii dar a hotarat sa accepte avand in vedere startul pe care l-am avut.

mihai2ko.th.jpg

mutu8pl.th.jpg

Am mai adus si niste antrenori de prin cipru. Am zis ca macar 2-3 persoane sa stie cum se antreneaza o echipa :D

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Deja regret ca l-am adus pe Mihai antrenor la echipa. Dupa ce Liverpool a batut pe Sparta Praga in CL (1-0), el si Noel s-au facut muci. Acum stau intr-un colt si canta o melodie despre plimbari :huh: . Mutu e si el pe aici, nervos pt ca Juve a facut 1-1 cu Werder... Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa iasa la meciul direct...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Meciurile din Cupa Uefa - turul I

Sahtior - Dinamo 1-0 (Aghahowa 49)

Valencia - Rapid 3-2 (Regueiro 7, Curro Torres 53, Mista 82 - Niculae 10, Ilies 12)

Rezultate bune. Sa speram ca Dinamo si Rapid vor reusi calificarea...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VII-a

Juventus (2) - Astra (10)

Inainte de meci Crue m-a sunat si mi-a zis ca imi ureaza succes sa-i bat pe ploiesteni.

Marian Savu a revenit in prima echipa. Corfar a trecut rezerva in locul lui Romanescu.

Echipa:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Min 0:54: Actiune excelenta dar Nunweiller ajunge inaintea lui Savu la mingea trimisa in careu de Negru

Min 1:14 :B: : Nunweiller degajeaza, Crivac respinge in fata pana la Savu care inscrie pe langa portarul ploiestean 1-0

Min 7: Tudor ii paseaza lui Savu in careu, dar sutul acestuia trece alaturi. Suntem pe ei

Min 17: Modoran ii paseaza in careu lui Panait iar acesta il invinge pe Koprivec cu un sut plasat... 1-1 :(

Min 19: Ghorghe ii paseaza lui Tudor la marginea careului iar acesta inscrie cu un sut in forta 2-1

Min 21: Modoran ii centreaza lui Oprea la marginea careului mic... Koprivec nu iese... 1-1

Min 46: Vali Negru paseaza lung... Stoianof suteaza din prima... peste...

Pauza. 2-2. Mihai le explica jucatorilor cum Wigan era intr-o situatie similara acum 20 de ani si cum au reusit sa castige :drool

Min 59: Ies Savu, Tudor si Negru obositi, intra Corfar, Dragoi si Stanciu

Min 61: La marginea careului, Stoianof face o pirueta cu mingea la picior, suteaza din intoarcere... GGGGGGOOOOOOOOOLLLLLLLL 3-2 suntem iar in avantaj

I-am retras pe Stoianof si Dragoi. Tinem de rezultat.

Min 83: Dragoi ii paseaza lui Corfar, dar sutul acestuia trece peste.:capu

Scor final 3-2. Meci extrem de greu. Ma bucur ca baietii si-au revenit dupa infrangerea cu Sibiul si au facut un meci bun. Ne-am intors pe primul loc!!! :thankyou:

juvast2rl.th.jpg

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Daca ma platesti cat sa am bani pentru fotbalul saptamanal vin sa lucrez ca scout. :faces

Imi ajunge Ibe... nici lui nu prea ii fac fata

Tine tot asa ILCI!!!E primu` story FM2006 si il urmaresc!!!

the name isi ILICI!!! :peace:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy