Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


1st Fm 2006 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
Cu ce database joci Ilici ? Cati RAM ai ?

huge. 512

Inaintea meciului din cupa, ma cheama Rusen la el in birou. Ma felicita pt cum conduc echipa si pt rezultatele obtinute pana acum, iar apoi pica bomba:

R: L-am vandut pe Dani. O sa plece in iarna.

E: Cui?

R: Lui Farul

E: Pai si eu ce fac? Ca bani de transferuri nu prea sunt.

R: Lasa ca am rezolvat. Il vand pe 150k

E: Atunci e bine ca deja am vazut 2-3 jucatori pe care as vrea sa-i aduc la echipa.

R: Nu prea cred. Deja am cheltuit banii

E: Cum? Cand? PE CE?

R: Am acontat niste brazilieni recomandati de Ibe...

E: ... (nu pot sa cred)

R: Ibe mi-a garantat ca-s buni

E: La ce? Carat mape? Cati sunt

R: Pana acum 5. fundasi si un mijlocasi. Mai negociem si pt un atacant

E: Pai si eu ce fac? Pot folosi doar 5 straini in echipa...

R: Lasa ca te descurci tu.

Am plecat in spume de acolo. Deja ma gandeam ce injuraturi sa-i spun lui Ibe. Norocul lui a fost ca mi-a spus Noel care-i tariful unui telefon pana in Brazilia... m-am mai calmat cand am auzit.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Hai ca asta a fost tare!!!Ilici care este cel mai valoros jucaor din FM2006?In FM2005 era Henry sau Adriano la inceput.La Fm2006 cine e?

nu stiu si nu ma intereseaza.

Cupa Romaniei. Turul 2

Juventus - CFR Timisoara (locul 15 in B3)

Echipa:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

CFR cu Mansour si Naidin titulari

Min 11: Dani bate o lovitura libera de pe dreapta. Soianof reia cu capul dintr-un unghi mort... GGGGGOOOOOOOLLLLLLL 1-0

Min 31: Turcu ii paseaza lui Burcoiu in mijlocul careului.... pe langa... incredibila ratare

Min 34: Pasa lunga Crivac, Savu prelungeste pe spate pana la Stoianof... singur cu portarul.... GGGGOOOOOOLLLLL 2-0 superba faza

Min 36: Dani ii paseaza in careu lui Savu... sut... peste...

Pauza. 2-0. CFR-ul nu ne-a pus probleme. Mansour nu a miscat de langa Abaluta

Min 46: Gheorghe centreaza, cap Dani... alaturi

Min 48: Mansour suteaza peste de la marginea careului

Min 58: Ies Savu si Dani, intra Corfar si Dragoi

Min 86: Centrare Gheorghe, cap Corfar peste

Min 91: Turcu ii paseaza excelent lui Mansour, singur cu portarul... alaturi

Scor final 2-0. CFR-ul nu ne-a pus probleme. Au avut doar 2 ocazii clare tot meciul.

juvcfr9qd.th.jpg

In turul urmator am picat cu FCM Bacau. Meciul il joc acasa.

Alte meciuri din turul 3:

Steaua - CFR Cluj

FCM Resita - Dinamo

Precizia - Rapid

FC Arges - Poli Timisoara

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

gazetafantastica1ps.jpg

Proaspatul antrenor al echipei Juventus Bucuresti,Valentin Iliescu, a fost rugat de ziaristul Bogdan Sandu sa dea un interviu pentru ziarul cu profil sportiv, Gazeta Fantastica.

B.S.: Domnule Iliescu surse din interorul clubului spun ca Noel, managerul secund, face echipa in locul dumneavoastra

Valentin Iliescu: E o minciuna, Noel a fost pana acum beat jumatate din timp din cauza victoriilor lui Liverpool

Valentin Iliescu: Cand sa mai faca si echipa?

B.S.: Nu va lasati intimidat de reactiile de dupa interviu, unii jucatori chiar jura acest fapt

Valentin Iliescu: Asa, nu ma intimidez usor. Suntem o echipa buna si nu ne e frica de nimeni

B.S.: Fata de unii jucatori se aude ca nu va comportati corect, este adevarat?

Valentin Iliescu: Poate asta e parerea lor. Eu incerc sa fiu cat mai corect cu toata lumea, mai putin cu unii care ma enerveaza...

B.S.: Mai ales unii din cei nou semnati, spun ca le-ati garantat postul de titular si le-ati oferit piscotu'

Valentin Iliescu: daca nu au valoare? eu ce sa le fac? mi-a adus ibe toate ciurucurile

B.S.: totusi trebuia sa le ziceti de la bun inceput ca nu vor fi titulari.

Valentin Iliescu: daca va fi cazul vor intra si ei, eu am echipa deja formata si restul vor intra doar in caz de accidentari sau suspendari

B.S.: haideti sa vorbim despre cautatorul de talente, ibe, sunteti multumit de serviciile lui sau va veti gandi serios la a-l demisiona

Valentin Iliescu: sunt complet nemultumit, dar nu-l pot da afara, are pile la Rusen, nu ma pot atinge de el

B.S.: Noel, antrenorul secund se ocuap de antrenamente daca nu ma insel?

Valentin Iliescu: cand nu e beat

B.S.: ati avut accidentari multe la echipa sau recuperari grele?

Valentin Iliescu: nu prea... doar a lui Marius Savu. Din pacate nu mai am timp. Trebuie sa ma duc la antrenament

Valentin Iliescu: sper ca v-a fost de folos interviul

Valentin Iliescu: buna seara

B.S.: contestati abilitatile vreunei persoane din stafful tehnic, spuneti-va oful

Valentin Iliescu: nu. staful meu tehnic este unul profesionist desi putin experimentat. sper sa facem treaba impreuna. vreau sa mai aduc la echipa un preparator fizic si 1-2 antrenori

B.S.: bugetul va permite acest lucru?

Valentin Iliescu: nu prea, dar sper sa ne descurcam...

B.S.: se va ajunge la vinderea unor jucatori?

Valentin Iliescu: da. sper sa vand niste jucatori care nu intra in vederile mele pt prima echipa

B.S.: ii puteti numi pe nefericiti?

Valentin Iliescu: nu. veti afla cand va fi cazul

Valentin Iliescu: Din pacate nu mai am timp. Trebuie sa ma duc la antrenament

sper ca v-a fost de folos interviul. Buna seara

B.S.: va multumesc pentru timpul acordat, sper sa ne mai intalnim. Succes

Valentin Iliescu: cu placere, multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VIII-a

Juventus (1) - Inter Gaz (16)

Joc cu ultima clasata. Nu ar trebui sa am probleme. Echipa e nemodificata:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Min 11: Sandulescu centreaza lung de pe partea stanga, Savu prelungeste pe spate pana la Stoianof... sut... GOOOOLLLLLL 1-0

Min 21: Sandulescu centreaza, Dani reia cu capul.... GOOLLL 2-0

Min 28: Cursaru :scared ii paseaza lui Stancu, acesta il dribleaza pe Abaluta, dar Koprivec scoate sutul lui

Min 29: Mingea circula pe traseul Tudor - Stoianof - Savu, iar fostul bancar inscrie cu un sut puternic de la marginea careului 3-0

Min 45: Stancu centreaza, Koprivec scoate capul lui Cursar, dar mingea ajunge la Boaru care inscrie in poarta goala 3-1

Pauza 3-1. Nu prea ne-au pus probleme. Ma deranjeaza golul luat dupa o greseala a defensivei...

Min 63: Ies Savu, Abaluta si Gheorghe si intra Corfar, Feleaga si Ivasca

Scor final 3-1. Repriza a II-a a fost extrem de slaba. Singurele faze notabile fiind niste suturi de la distanta care au ratat cu mult cadrul portii.

juving1cr.th.jpg

Am mai convins pe cineva sa ne vina in ajutor. Noul fizio-terapeut al echipei este Andrei a.k.a. Rampulla. Fiind student la farmacie ne poate ajuta cu niste pastile magice... :D

Nasol o sa fie la meciurile din alte campionate. Andrei e suporter Chelsea si Parma... ce show o sa iasa la meciurile directe... :wacko:

andrei9ws.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Jucatorii din echipa saptamanii:

Secareanu DC, Vali Negru MC

Iar victorie Liverpool, iar nebunie pe capul lui Mihai si Noel. Acum Liverpool a batut pe Werder cu 4-3. Astia 2 ma scot din minti. Pana si jucatorii s-au speriat cand i-au vazut. Vopsiti pe fata, tricourile cu Livepool pe ei, cantau de zor... Numai antrenamente nu pot conduce in starea asta. I-au spus lui Vali Negru ca vor sa il vada jucand ca Gerrard :crazy: si lui Savu ca vor sa joace ca Morientes. S-au crucit astia doi cand au auzit...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa tur 3. Juventus - FCM Bacau (12 in Divizia A)

Marele test. In meciul asta vom vedea de ce suntem in stare. Am pastrat aceeasi formula:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Min 14: Atere suteaza, dar Koprivec respinge

Min 16: Gheorghe centreaza, dar Dani trimite cu capul mult pe langa

Min 18: Ganea bate o lovitura libera din partea dreapta, David loveste cu capul... gol 0-1

Min 23: Atere ii paseaza in careu lui tanasa, dar Koprivec scoate sutul acestuia

Min 31: Crivac urca pe dreapta, ii paseaza in careu lui Dani... sut al ex-brasoveanului... GGGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL 1-1 hai baieti ca se poate. Mutu sare pe copertina de bucurie, Mihai si Noel se imbratiseaza ca nebunii

Min 34: Faza snur, mingea ajunge la Gheorghe pe stanga, centrare... cap Savu... GGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL 2-1 nebunie!!! conducem!!!

Min 35: Tanasa intercepteaza o minge la mijlocul terenului... face jaloane din jucatorii mei, singur in careu... apara Koprivec!!!!!

Min 43: Sut al lui Atere de la 35 de metrii... BARA!!!! incredibil...

Min 46: Tanasa ii scoate mingea lui Croitoru la 20 de m. Sut al acestuia.... gol 2-2 chiar langa bara... :capu

Pauza 2-2. Ne putem considera norocosi. Bacaul a jucat mai bine ca noi. Oricu, speranta moare ultima

Min 45: Centrare Dani in careu spre Ghorghe... Gheorghiu il impinge... PENALTY!!! Stoianof fata in fata cu Bogdan... GGGGGOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL 3-2 suntem iar in avantaj!!! Ma uit spre banca de rezerve. Noel, Mihai si Mutu au privit penaltyul in genunchi... Andrei in schimb e calm... a fost calm tot meciul... ciudat...

Min 60: Ies Savu (obosit) si Secareanu (slab) si intra Corfu si Feleaga. sun retragerea

Min 71: Iese Tudor si intra Stanciu

Min 79: Crivac greseste incredibil. Pierde mingea in marginea careului, Matei centreaza si Petcu inscrie cu capul din apropiere 3-3

Scor final 3-3. Ce meci... Urmeaza prelungirile... Sper sa ii duc pana la penaltyuri... acolo nu se stie...

Min 101: Codreanu centreaza de pe dreapta... cap Petcu... dar Koprivec scoate cu un reflex uimitor!!!!

Penaltyuri

Stoianof e primul care bate... apara Bogdan :capu

David fata in fata cu Koprivec... ALATURI!!!!

Dani suteaza... goool 4-3

Codreanu isi pregateste mingea... gol 4-4

Corfar... goool 5-4

Ganea... RATEAZA!!!!!!

Sandulescu fata in fata cu Bogdan... GGGOOOLLLL 6-4!!!!

Daca rateaza Geaman... APARA KOPRIVEC!!!!!!!!

AM CASTIGAT!!! AM ELIMINAT PE FCM BACAU!!!! CE MECI!!! EXTRAORDINAR!!!! KOPRIVEC A FOST MAGISTRAL!!!!!!

Scor final 6-4. Am incins o hora cu baietii. Extraordinara realizare... Noel deja vorbeste de finala, Mihai ne compara cu Ipswich-ul lui Bobby Robson, Mutu danseaza pe teren... Andrei e calm... am o banuiala...

juvbac1lq.th.jpg

Juventus_Buc._v_FCM_Bac_u.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Alte rezultate din Cupa Romaniei:

Armata Craiova - Petrolul (B2) 1-2

CSM Rm. Valcea (B2) - Univ Craiova (B2) 0-3

Calor Timisoara - Midia Navodari (B1) 0-1

Ceahalul (B1) - Sportul (A) 0-1

FC Arges (A) - Poli Timisoara (A) 2-2 FC Arges s-a calificat la penaltyuri

Baia Mare - Sannicolau Mare (B3) 0-0 Sannicolau s-a calificat la penaltyuri

FC Botosani (B1) - Farul (A) 1-2

FC Brasov (B1) - FC Vaslui (A) 2-0

Otelul (A) - Gloria (A) 3-0

Pandurii (A) - Poli Iasi (A) 3-1

Poiana Campina (B2) - Jiul (A) 1-4

Steaua (A) - CFR Cluj (A) 4-3

Tractorul - FC National (A) 1-3

Rapid si Dinamo au avut meciurile amanate

Clasamentele si derbyurile Europei

Romania

pozitia/echipa/meciuri jucate/victorii/egaluri/infrangeri/punctaj

1) Rapid 7 5 2 0 17p

2) FC National 7 5 1 1 16p

3) Steaua 7 4 3 0 15p

.

5) Dinamo 7 4 2 1 14p

.

9) Poli Timisoara 7 2 2 3 8p

Rapid - Poli 2-0 (Daniel Niculae 10, 63)

Anglia

1) Chelsea 7 7 0 0 21p

2) Arsenal 7 5 2 0 17p

3) Wigan 7 5 2 0 17p

.

9) Liverpool 6 3 0 3 9p

.

13) Man UTD 7 2 2 3 8p

Arsenal - Liverpool 2-1 (Bergkamp 1, Lauren 80 - Carragher 36) Pires eliminat in min 64

Franta

1) Lyon 10 8 1 1 25p

2) Boreaux 9 6 1 2 19p

3) Marseille 9 6 1 2 19p

.

5) PSG 10 4 4 2 16p

.

15) Monaco 9 1 5 3 8p

Monaco - PSG 2-2 (Chevanton 7, Adebayor 45 - Landrin 70, 73 pen)

Germania

1) Hannover 6 4 2 0 14p

2) Bayern 5 4 1 0 13p

3) Koln 6 4 1 1 13p

.

5) Stuttgart 6 2 2 2 8p

.

14) Dortmund 6 1 3 2 6p

.

16) Schalke 6 1 2 3 5p

Schalke - Bayern 1-2 (Larsen 62 - Pizzaro 8, Deisler 40)

Italia

1) Livorno 5 4 0 1 12p :scared

2) Juventus 5 4 0 1 12p

3) Roma 5 3 2 0 11p

4) Milan 5 3 1 1 10p

.

14) Inter 5 1 3 1 6p

Juventus - Milan 2-1 (Ibrahimovic 33, Nedved 76 - Sheva 64)

Milan - Roma 1-1 (Ambrosini 12 - Montella 83)

Olanda

1) Hereveen 5 4 1 0 13p :scared

2) RKC 5 4 1 0 13p

3) FC Utrecht 5 3 1 1 10p

4) Feyonoord 5 2 3 0 9p

.

9) PSV 5 2 1 2 7p

.

11) Ajax 5 2 0 3 5p

PSV - Feyonoord 1-1 (Robert 33 - Kuyt 30)

Portugalia

1) Sporting 4 3 1 0 10p

2) Benfica 4 3 1 0 10p

3) Porto 4 3 1 0 10p

4) Boavista 4 3 1 0 10p

Spania

1) Villareal 5 4 1 0 13p

2) Osasuna 5 3 1 1 10p

3) Valencia 5 3 1 1 10p

4) Deportivo 5 3 1 1 10p

.

9) Real Madrid 5 2 1 2 7p

.

11) Barcelona 5 2 1 2 7p

Rezultate din Cupa Uefa. Turul I returul

Rapid - Valencia 1-1 (Karamian 31 pen - Mista 39)

Dinamo - Sahtior 2-0 (Niculescu 12, Petre 67)

Dinamo ajunge in grupele cupei UEFA!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In turul 4 al Cupei am picat cu Sportul. Meciul se va juca in Regie

Etapa a VIII-a. Poiana Campina (13) - Juventus (1)

Mergem increzatori la Campina dupa calificarea din cupa. Cand le-am zis jucatorilor sa ramana cu picioare pe pamant, Noelul a sarit ca daca pierdem cu fostul satelit al lui Dinamo el se apuca de fumat...

Echipa:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Min 2: Dumitru imi dribleaza jumate de echipa si suteaza peste din afara careului

Min 17: La o faza confuza in careul nostru, Marius Roman trimite minge in bara...

Min 20: Tudor scapa singur spre poarta dar suteaza in Banica...

Min 24: Inca o faza haotica in careul meu, Koprivec scoate sutul lui Laurentiu Dumitru

Min 25: Centrare Dani, cap Savu... alaturi...

Min 34: Dima ii paseaza excelent in careu lui Nica 1-0 ii dau lui Noel pachetul meu de tigari

Min 35: Marius Roman ii paseaza in careu lui Marius Dumitru dar acesta suteaza peste...

Pauza 1-0. N-am miscat. Noel incearca sa se eschiveze...

Min 46: Bunea ii paseaza in careu lui Dumitru... gol 2-0... ba nu!! off-side... noroc ca e asistentul chior...

Min 55: Ies Gheorghe, Savu si Stoianof, Intra Ivasca, Corfar si Dragoi

Min 57: Laurentiu Dumitru il lanseaza pe Marius Dumitru dar lovitura de cap a acestuia trece peste...

Min 59: Dani centreaza... voleul lui Corfu trece milimetric pe langa bara :capu

Min 70: Gherghiceanu centreaza... Marius Dumitru inscrie 2-0 s-a dus si ultima sansa :(

Min 85: Crisan urca pe partea dreapta, centreaza excelent... cap Corfar... GOOOOOOOOOLLLLLLL 2-1 inca o sansa

Scor final 2-1. Noel a disparut. Nu a mai venit la cabine... Am cedat primul loc Craiovei. O sa port o discutie cu Andrei... prea s-a schimbat jocul echipei de la un meci la altul...

poijuv7dq.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Se apropie meciul din deplasare cu Universitatea Craiova. Urmeaza o serie de 3 meciuri foarte grele. Dupa ce mergem la Craiova, jucam acasa cu Dinamo II si apoi mergem in Regie pt meciul de cupa cu Sportul.

L-am chemat pe Andrei la mine in birou.

E: Le-ai dat ceva jucatorilor?

A: Doar niste "stimulente"

E: De ce nu ai discutat cu mine inainte sa faci asta?

A: Am luat hotararea impreuna cu Mutu si cu Rusen. De fapt, chiar Mutu a fost cu ideea. Vroiam sa iti spunem si tie dar Rusen a zis ca mai bine nu...

E: Daca mai faci asta, iti bag in cur pastilele alea... Daca ne prindea un control?

A: A aranjat Rusen, nu era nici un pericol...

E: De acum se termina cu prostiile astea. Nu le mai dai pastile...

A: Cum vrei tu...

Cu Mutu si cu Rusen am decis sa nu vorbesc. Mai bine sa nu fac mai mult scandal.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Universitatea Craiova (1) - Juventus Bucuresti (2)

Marele derby al acestei serii. Sper sa obtin macar un egal. Am decis sa-i scot pe Crivac si Dani care inca resimteau efectele pastilutelor magice si sa-i bag pe Badaluta si Racheru

tribunele sunt arhipline

craiova30ir.jpgdeja au inceput scandalurile in tribuna

craiova4ng.jpg

Echipa:

Koprivec - Lucian Badaluta, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Claudiu Tudor, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Florin Racheru, Ovidiu Stoianof - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Gabriel Ivan, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Min 3: Alex Piturca il lanseaza in careu pe Salih iar irakianul inscrie cu un sut plasat 1-0

Min 6: Bashi centreaza de pe dreapta, dar capul lui Piturca trece pe langa...

Min 14: Gheorghe il lanseaza excelent pe Savu, dar sutul acestuia e blocat de Bornescu

Min 18: Sandulescu centreaza... cap Savu... BARA!!! :capu

Min 25: Sut din intoarcere a lui Racheru... fara probleme pt portar...

Min 26: Soianof ii paseaza in careu lui Savu... BARA!!!! A II-a BARA!!!!

Min 44: Sutul lui Salih e blocat de Koprivec

Pauza. 1-0. Ma consider ghinionist. Putea sa fie altul scorul... pacat de ratarile lui Savu

Min 53: Secareanu bate o lovitura libera... peste...

Min 60: Ies Savu si Tudor, intra Corfar si Dragoi

Min 69: Degajare slaba a lui Bornescu, Racheru il angajaza pe Corfar... BARA!!!!!!! A 3-a BARA!!!! INCREDIBIL!!! BULAN OLTENESC!!!!

Min 80: Fritea avanseaza pe stanga, ii paseaza in careu lui Piturca... sut... apara Koprivec!!!

Scor final 1-0. Cat ghinion!!!! Puteam sa castigam azi!!!! Incredibile ratari...

crajuv2kg.th.jpg

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Newcastle pe ce loc e? :D

pe 8. au un meci si un punct mai mult ca Liverpool

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Rezultate din Cupa Romaniei:

FCM Resita - Dinamo 0-3

Precizia - Rapid 2-4

Rezultate din preliminariile CM

Finlanda - Romania 2-2 (Forsell 19, Kuqi 51 pen - Sanmartean 23, Radoi 56)

Cehia - Olanda 2-2

Olanda - Macedonia 4-0

Finlanda - Cehia 1-2

Andorra - Armenia 1-1

Alte rezultate interesante

Israel - Faeroe 1-1

Anglia - Polonia 2-2

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Juventus (3) - Dinamo II (4)

Mihai ne umple capul cu informatii despre jucatori de 10-12 ani care peste 10 ani vor fi mari vedete... Noel se ascunde sa nu-l pun sa fumeze, insista ca el fumeaza pipa... Mutu si Andrei susotesc ceva intr-un colt... din cand in cand aud ceva de "EPO"

Dani si Crivac se intorc in prima echipa. Rachieru intra in locul lui Stoianof (accidentat). Meciul cu nr 100 pt Vali Negru. Sa speram ca e cu noroc.

Echipa:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Rachieru - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Dinamo cu Goian si Margaritescu in teren...

Min 3: Dani ii paseaza lui Savu dar acesta suteaza peste poarta...

Min 10: Guda centreaza... Ruben baga capul 0-1. s-a cam dus forma noastra

Min 14: Dani centreaza, sut Rachieru din vole, respinge Posteuca, sut Savu cu poarta goala... peste :capu incredibile ratari

Min 16: Dani ii paseaza excelent lui Savu, acesta avanseaza spre poarta... GGGGOOOOOLLLLLL 1-1

Min 40: Excelenta combinatie Tudor - Gheorghe - Savu, ultimul ramane singur cu portarul... GGGGGGGGOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL 2-1

Pauza. 2-1. Excelenta revenire.

Min 54: Craciun urca pe stanga, paseaza la Giuda, sut... scoate Koprivec... sut Margaritescu... gol 2-2

Min 56: Ies Rachieru si Gheorghe, intra Corfar si Ivasca. Jucam mai ofensiv

Min 57: Pasa excelenta Negru pt Savu, sut GGGGGGOOOOOOOLLLLLLLLLLL 3-2

Min 62: Predescu urca pe stanga, ii dribleaza pe Crivac si Secareanu, sut... peste...

Min 63: Tudor ii paseaza pe culoar lui Corfar, acesta il fenteaza pe Posteuca... GGGGOOOOOOOLLLLLLLL 4-2 tribuna canta

Min 63: Intra Stanciu in locul lui Negru

Min 66: Craciun bate o lovitura libera de pe stanga, Goian sare mai mult decat Sandulescu... gol 4-3

Min 82: Nitu bate lung o lovitura libera din propriul teren, mingea ajunge la Damaschin, singur in marginea careului... sut... gol 4-4 incredibil meci. ce intoarceri de scor

Min 93: Lovitura libera la marginea careului dinamovist. Pozitia e centrala. Bate Robert Dani... MAGISTRAL!!! GGGGGGGGGOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL 5-4 ce meci... ce meci

lovituralibera4hy.jpg

Scor final 5-4. Meci extraordiar. Extrem de spectaculos. Ce rasturnari de scor 0-1, 2-1, 2-2, 4-2, 4-4 si 5-4 in min 93. Noel a lesinat, Mihai isi noteaza ceva intr-un carnetel, Mutu a plecat la pauza... cica avea treaba... :huh: Andrei iar calm... cred ca iar le-a dat ceva astora... :bash

juvdin6gx.th.jpg

Juventus_Buc._v_Dinamo_II.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Clasamentul dupa 10 etape:

1) Univ Craiova 20p

2) Juventus 19p

3) Unirea Urziceni 18p

4) Caracal 18 p

5) FC Sibiu 17p

Golgeterul echipei: Marian Savu - 8 goluri

Cele mai multe pase decisive: Robert Dani - 6

Cel mai bun jucator: Vali Negru - 7.92

Urmeaza meciul din cupa cu Sportul. Nu prea avem sanse la calificare dar sper macar sa facem un joc bun...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Aici e nebunie. Mihai si Noel s-au urcat pe sediul clubului si canta... Afara sunt 0 grade dar ei canta in pielea goala... :scared Motivul: Liverpool a batut pe Juventus in grupele CL cu 1-0 (gol Cisse in min 58)

Mutu a plecat tunand si fulgerand... E nebunie. Nu stiu ce sa ma fac... Maine e meciul cu sportul si astia ori sunt beti ori sunt prea nervosi...

Iar ma ocup singur de pregatirea meciului

livjuv4hx.th.jpg

mihainoel5lj.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Romaniei. Turul 4.

Sportul (10 in A) - Juventus (2 in B2)

Datorita meciului Liverpool - Juventus, a trebuit sa pregatesc singur meciul. Nu ma astept sa ne calificam, dar sper sa facem un joc bun. Stoianof e in continuare accidentat asa ca Rachieru ramane in echipa...

Echipa:

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Claudiu Tudor, Rachieru - Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Gica Stanciu, Augustin Ivasca, Mihai Dragoi, Corfar

Min 1: Dani bate excelent o lovitura libera de la marginea careului dar Nae se intinde si respinge...

Min 5: Stanca urca pe dreapta, centreaza... Cruceru ii ia fata lui Koprivec.. 1-0

Min 6: Cruceru suteaza de la marginea careului, Koprivec respinge

Min 13: Cruceru bate o lovitura libera de la 30-35 m... gol 2-0

Min 17: Clement Bisong (un nigerian) suteaza de la marginea careului dar Koprivec respinge in corner

Min 23: Sansiro Ciocoi :scared centraza de pe stanga, John-Barry Nusum (un bermudez :D) loveste cu capul... apara Koprivec

Min 33: Greseala incredibila a lui Secareanu care paseaza gresit spre Negru, Nusum intercepteaza, il dribleaza pe Koprivec si inscrie 3-0

Pauza. 3-0. Am fost inexistenti pe teren... m-au dezamagit in special Savu, Abaluta si Koprivec, jucatori de la care aveam pretentii...

Min 46: Mingea circula pe traseul Negru - Savu - Tudor - Rachieru, ultimul suteaza peste din pozitie excelenta...

Min 47: Sut de la distanta a lui Bisong... Koprivec gafeaza... 4-0

Min 50: Ies Abaluta, Tudor si Savu, intra Feleaga, Dragoi si Corfar

Min 58:Corfar scapa pe contra-atac, intra in careu... sut... GGGGOOOOLLLLL 4-1 mingea trece printre picioarele lui Nae

Min 60: Ciocoi centreaza, Nustum incearca un demi-vole, dar Koprivec respinge

Min 69: Cruceru ii paseaza in pozitie excelenta lui Nustum dar Koprivec apara.

Min 71: Doua suturi ale lui Curelea, ambele respinse de Koprivec

Min 79: Sut al lui Uribe (peruan), migea e deviata de Abaluta si Koprivec nu mai poate interveni 5-1

Min 89: Centrare Gheorghe, cap Corfar, scoate Nae...

Final. 5-1. Am fost umiliti. Nu am ce spune altceva... Aici se termina aventura noastra in Cupa Romaniei.

spojuv6xc.th.jpg

Alte rezultate din cupa:

FC Arges - Midia (B1) 5-0

National - Steaua 1-3

FC Brasov (B1) - Univ Craiova (B2) 1-1 (Craiova se califica la pen)

Pandurii - Sannicolaul Mare (B3) 3-1

Otelul - Rapid 1-3

Jiul - Petrolul (B2) 3-1

Meciul Dinamo - Farul a fost amanat

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa meciul cu Sportul a inceput dezastrul: Noel a venit la mine cu o falca-n cer si una-n pamant ca din cauza mea am pierdut meciul...

N: Ce tactica a fost aia? Te-ai dus acolo sa ataci? Ce dracu te-a apucat?

E: Stai calm. Ce-ti veni?

N: Nimic nu stii... Pana si Ibe pregatea mai bine meciul...

E: Hai totusi sa nu exageram.

Cearta a mai continuat o perioada. La sfarsit am hotarat sa-l las pe Noel sa pregateasca urmatorul meci. Daca se va descurca si tactica lui va avea succes... mai vedem...

Iata cum va juca Juventus in urmatorul meci:

tactica25mu.th.jpg

Cupa Romaniei, sferturi:

Dinamo/Farul - Craiova

Rapid - Jiul

FC Arges - Steaua

Pandurii - Sportul

Cupa Uefa:

Everton :B: - Dinamo 1-1 (Simon Davies 53 - Fl. Petre 89)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Juventus (2) - Mioveni (15)

Sa vedem tactica lui Noel... Datorita noii asezari a trebuit sa schim un pic si echipa...

Koprivec - Iulian Crivac, Dan Sandulescu, Abaluta, Secareanu - Robert Dani, Mircea Gheorghe, Vali Negru, Gica Stanciu - Corfar, Marian Savu

Rezerve: Gheorghita Avram, Lucian Badaluta, Ion Feleaga, Levente Dobotzi, Augustin Ivasca, Claudiu Tudor, Romanescu

Min 11: Pasa Negru pt Corfar... sut... alaturi

Min 26: Draghici centreaza pt Chelu, dar Koprivec intervine salvator... ma uit la Noel care imi face semne incurajatoare...

Min 30: Contra-atac rapid, Savu dribleaza undeva in stanga, centreaza din intoarcere... Corfar deviaza subtil... GOOOOLLLL 1-0 Noel e in extaz

Min 46: Corfar deviaza pana la Savu dar acesta suteaza in plasa laterala

Pauza. 1-0. Nu sunt multumint. Am jucat slab. O sa umblu un pic la tactica...

Min 48: Crivac il angajeaza excelent pe Corfar, dar acesta suteaza in balarii

Min 57: Nila pe stanga, centreaza... cap Chelu... gol 1-1

Min 58: Ies Dani, Ghorghe si Savu, intra Tudor, Ivasca si Romanescu

Min 76: Crivac s-a accidentat... jucam in 10 :capu

Scor final 1-1. Nu merge jocul asa... Noroc cu Universitatea care a pierdut acasa cu Rapid II si am urcat pe 1

juvmio5gu.th.jpg

Dupa meci am incercat sa-l conving pe Noel ca nu n-i se potriveste tactica asta, ca n-avem mijlocasi defensivi buni in afara de Negru, ca nu avem mijlocasi laterali care sa reziste la efort, ca avem doar 3 atacanti capabili in lot si nu putem juca cu 2 titulari... El nu si nu... o tine pe a lui... am avut ghinion... o sa vad meciul urmator...

Simt ca innebunesc... Cred ca mai usor ar fi sa-l conving pe Ibe sa paseze sau pe Shearer sa ridice capul cand are mingea... Nu stiu ce o sa fac...

Andrei imi da si el vesti proaste:

Crivac out intre 4 zile si o saptamana

Gica Stanciu intre 2 si 4 saptamani

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

gazetafantastica1ps.jpg

B.S.: Buna ziua

Noel: Salut

B.S.: Bogdan Sandu, ziarist la Gazeta Fantastica sunt, puteti sa-mi acordati putin timp ca sa va pun niste intrebari pentru ziarul anterior mentionat?

Noel: Pentru presari din astia in cautare de senzational, oricand

B.S.: Se zoneste mai mult sau mai putin ca aveti probleme cu bautura. Beti cand castiga Liverpool, beti cand castiga Juventus Bucuresti... acest viciu al dumneavoastra afecteaza jucatorii de la Juventus?

Noel: Astea sunt zvonuri nefondate, dom'le. Eu beau doar Orangina. Am si martori, inclusivi ziaristi! Toata lumea stie asta! Aaa, ca mai beau ca omul seara, acasa, asta e altceva. Dar sunt inofensiv, scriu poezii. Nu beau in carciuma dom'le.

B.S.: Dar care este adevaratul motiv pentru care beti? Necazul, bucuria?

Noel: Bucuria dom'le. Beau un pahar de Orangina cand sunt vesel. Dom'le hai sa schimbam subiectu'

B.S.: Desigur

Noel: Ca eu stiu ca te interseaza mai mult spagile la arbitri, primele de joc, donatiile. Donatiile - ACCENTUEZ - sa nu creada lumea ca sunt analfabet...

B.S.: Am facut pe plac suporterilor care se indoiau de abilitatile dumneavoastra

Noel: Eu sunt om cu scoala dom'le... care sunt ma suporterii aia ? Niste vagabonzi! Suporterii adevarati stau in tribuna, ma stiu ei pe mine si eu pe ei... sunt vreo 15!

B.S.: Aveti ceva de impartit cu ei sau de ce simt o repulsie fata de ei?

Noel: Pai ce suporteri sunt aia care rad de antrenor ca e gras ??? E adevarat ca Iliescu e gras, dar are probleme... de sanatate dom'le... si nu e gras, e stocky, asa i-a zis Robson. Deci el are o problema, omul asta, Iliescu... dom'le. Se cheama haplea boala lui. Pur si simplu nu se poate abtine... si eu pe suporterii aia sunt nervos, dar omu' isi face meseria. Si e grasut, da, dar are dispensa dom'le de la Riciu si de la Dragusin, poate sa manance pe banca. Altii fumeaza, el mananca. Pai care e mai nociv dom'le? Care e exemplul negativ pentru tineret aici ? Te intreb eu pe dumneata. Nu? Asta saracu doar mananca. Si nu e asa gras cum se zice, ca sunt jucatori in lot mai grasi ca el.

B.S.: Aveti dreptate, nu prea e bine, dar... atata timp cat face echipa bine nu conteaza viciile lui

Noel: Bun, e bine dom'le ca am reusit sa intorc discutia de la viciile mele la viciile lui

Noel: Sa continuam cu ale lui...

B.S.: Haideti sa nu mai discutam despre lucrurile astea ca s-ar putea sa faca rau echipei. Spuneti-mi, ati facut vreun program special de antrenament inainte de meciul cu Dinamo II?

Noel: Eu ? Da' ce eu sunt antrenorul ? Eu sunt secundu' dom'le!

B.S.: Pai nu sunteti antrenor secund? Ar trebui sa va ocupati si dumneavoastra de antrenamente.

Noel: Eu doar implementez ce zice grasu...aaaa..Iliescu. Dom'le eu lucrez cu laptopu...

B.S.: Cum anume?

Noel: Pai intru in uindos... Am acolo o iconita si dau pe aia pana se face ecranu albastru. Eu am facut facultatea de RETELE. Asa sa scrieti in ziar, va rog frumos, sa stie lumea ca eu sunt om cu carte!

B.S.: Va asteapta un meci cu Sportul Studentesc in Cupa Romaniei, il veti sfatui pe principal in legatura cu jucatori sau ii veti sugera o tactica anume?

Noel: Va zic un secret : dom'le de fapt tactica o fac eu cu Ibe. Iliescu e pus acolo doar ca e gras si ca intimideaza jucatorii, dar de fapt eu si cu ibe suntem creierul. Ibe ii invata sa alerge ca niste descreierati si eu tip la ei... ca e si asta o tactica. Deci daca lucrurile merg bine, e doar meritul nostru. Iliescu stiti ce face ? Se baga si el la antrenament si le ordona sa ii puna lui pase sa dea gol. Ii invata sa dea cu spitu dom'le. Da' asta sa nu apara la ziar, va rog frumos ca am familie, copii, nu e frumos!

B.S.: Ati fost la ultimul meci al Sportului sa va faceti o impresie despre ei?

Noel: Da, normal. Da' a fost tare greu...

B.S.: Si ce ne puteti spune despre studenti?

Noel: Ca aia au cam 5-6 suporteri si imediat m-au dibuit in tribuna. Incercam sa fiu icongnito... Da' m-au depistat. Mazilu dom'le, camila aia, la un aut, cand a venit sa preia, m-a vazut si a tipat: "baaaah, uitati-l pe secundu de la Juventus" si toti aia de la Sportul au jucat vreo ora de parca era finala CL. Ei credeau, saracii, ca sunt de la Torino si ca vreau sa ii iau si pe ei magazioneri si copii de mingi. Ce am dedus noi de aici ? Hai dom'le raspunde ca esti destept! Tu nu ai carte ??

B.S.: Ba da, desigur.

Noel: Uite ce deducem: ca aia sunt prosti dom'le. Ii batem!

B.S.: Sunteti sigur de asta?

Noel: Da, normal. Oricum eu tip extra la juctori la antrenamente si ibe ii extra-alerga. Ne facem treaba foarte profesional!

B.S.: Despre tactica lor sau de "schemele" lor ne puteti spune ceva? Am auzit ca Petrescu se descurca bine

Noel: Dom'le, esti sigur ziarist ? Ca parca ai fi antrenorul de la Inter Gaz. Numai ala se da ziarist si apoi pune intrebari despre alte echipe cu care urmeaza sa joace ei. Ce ma tot descosi dom'le de Sportul astia ? Intreaba-ma dom'le de Juventus!

B.S.: Imi fac meseria cum stiu eu mai bine... asa cum probabil v-o faceti si dumneavoastra

Noel: Atata improtanta ii dati lu' asta de la Sportu'. Ia-i dom'le interviu lui. HUO!

B.S.: Nu aveti de ajuns la antrenamente? Sa nu intarziati.

Noel: Nu, ca la inceput ii alearga Ibe. Daca tip eu primul, nu mai au chef de alergat

B.S.: Dar jucatorii nu se sperie cand tipati? Mai au chef de joc? Se mai aude prin vestiar ca la Marian Savu ati tipat sa dea goluri si a dat insa la alti jucatori efectul nu a fost tocmai cel asteptat

Noel: Dom'le, cand apare interviul ?

B.S.: Cat mai curand posibil. Probabil in editia de luni a Gazetei

Noel: Dom'le, tip la ei ca sunt ca niste curci bete pe teren. Tactical awareness tinde spre zero. Au abilitatea in picior, nu si in cap. Nu stiu sa paseze optim, nu stiu ce sa faca cu mingea. E foarte frustrant...

B.S.: Inteleg. Este de-a dreptul tragi-comic.

Noel: Aleg cele mai neinspirate solutii de foarte multe ori, alearga in plus aiurea... Risipa de energie care nu duce la nimic. Joaca ca unii cu care joc eu duminica

Noel: Dom'le, le-am si zis - pe mine nu ma duc picioarele, dar pe ei nu ii duce capu de multe ori. Asa ca tip la ei!

B.S.: Vedeti ca va striga domnul Iliescu sa va duceti la antrenamente. Nu ar trebui sa va duceti? (Noel fuge) Va multumesc pentru timpul acordat... (Nu m-a auzit)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

din ce in ce mai picant. eu beau cocktailuri prin brazilia, femei frumoase, semi imbracate, nisip, plaja.. si din cand in cand cate un pusti care tine picurele pe langa mine.

"hei, pustiu, nu vrei sa joci fotbal?"

:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy