Jump to content

Steaua Sus Rasare


mcity74

Recommended Posts

  • MentholBoy

Acum toata lumea sa zica : nu putem sa-i dam ban lui Roby pentru ca nustiu ce..... ca se cunoaste cu multi de pe forum.....daca injuram eu ca el, eram de mult zburat

Continua cu story-ul si lasa-l pe Roby in pace. Are timp sa isi puna ordine in ganduri

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum am mai zis, m-am plimbat prin Vaslui,Brasov si Argentina( Avellaneda ) , dar nu pentru a vizita orasele, ci pentru a face cateva transferuri pentru a completa lotul.La Vaslui am negociat cu dl. Adrian Porumboiu pentru fundasul central Paul Papp, dupa lungi negocieri cu Porumbelul, am ajuns la un acord pentru 300k bani gheata si 650k sezonul viitor. Deoarece aveam mare nevoie de un mijlocas care poate juca pe toata posturile de la mijloc, am dat o tura prin Brasov pentru a negocia cu Ioan Neculaie pentru tanarul mijlocas Alexandru Chipciu, patronul Brasovului fiind in criza a acceptat din prima oferta mea de 400k bani gheata si 800k sezonul viitor, Chipciu se va bate cu Marinescu pentru postul de titular.Inca din sezonul trecut am pus ochii pe un atacant de la Racing Club, auzind ca atacantul acela este Transfer Listed am luat primul avion catre Avellaneda pentru a negocia cu patronul clubului Racing Club.Negocierile nu au durat mult deoarece ne-am inteles pentru suma de 550k bani gheata.Pablo Luguercio este varful de care aveam nevoie, este un varf rapid care dribleaza foarte bine + ca se descurca binisor si in duelurile aeriene. Cu transferul lui Luguercio am incheiat campania de transferuri. Am luat tot ce am avut nevoie pentru a completa lotul, am facut un profit excelent de transferuri deoarece am cumparat 5 jucatori cu suma de 3.1m si am vandut 3 jucatori cu suma de 6.5m. Am facut un profit de 3m.

Ahmed Soukouna : ahmedsoukounaprofileatt.th.png

Radu Zaharia : raduzahariaprofileattri.th.png

Alexandru Chipciu :alexandruchipciuprofile.th.png

Pablo Luguercio :pablolugercioprofileatt.th.png

Paul Papp :paulpappprofileattribut.th.png

fcsteauabucharesttransf.th.png

Ps : Nustiu de ce nu arata toate transferurile facute, Soukouna,Banel Nicolita,Ifeany Emeghara si Eric Bicfalvi.

Link to comment
Share on other sites

un mic sfat pentru mcity74 - renunta la dialoguri ca nu prea iti ies. Continua story-ul altfel..sau daca vrei sa ai si dialoguri de la negocieri sau discutii cu jucatorii , fa in asa fel incat sa nu para ca scrise de un elev de clasa a 4-a. Fara suparare. Cam de asta faceau misto unii dintre cei care au lasat comentarii.

bafta.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am definitivat lotul am facut o sedinta cu tot staff-ul tehnic pentru a vedea ce si cum.Deoarece eu am facut scoala de antrenori in Anglia vroiam un 4-4-2 Classic ca la mama lui dar Caramarin si ceilalti din staff erau de parere ca un 4-2-3-1 ar fii mai potrivit pentru lotul care il avem. Am ramas la ideea ca un 4-4-2 ar fii mai eficient, doar eu sunt antrenorul, nu !? Ca tot freca menta la rece, l-am pus pe Caramarin sa ia niste amicale pentru a vedea ce pot jucatorii. Am avut amicale cu :

Steaua II - 29.6.2010

Slavia Sofia - 3.7.2010

En Avant de Guingamp - 8.7.2010

CSKA Sofia - 13.7.2010

ASC Bacau - 18.7.2010

fcsteauabuchareststeaua.png

In amicale echipa a evoluat foarte bine, exact ceea ce vroiam am avut doar 1 infrangere cu CSKA Sofia, dar o infrangere nemeritata dupa parerea mea. Am facut o tactica bazata pe un joc lent cu pase scurte, vobra aceea : Graba strica treaba. Cam atat despre meciurile amicale, urmeaza debutul meu in campionat contra lui Dinamo pe Ghencea.

fcsteauabuchareststeaua.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy