Jump to content

Steaua Sus Rasare


mcity74

Recommended Posts

- Caramarin, invita-l pe Cristi Tanase la mine in birou,

- Gata, am adus oaia.

- Poti sa pleci Gabriel.

- Ce s-a intamplat domnule ?

- Cristi, stii ca tu ai toata sustinerea mea, cu toate ca esti destul de tanar, am decis sa-ti dau tie o sarcina foarte importanta

- Orice pentru dumneavoastra, miati redat increderea in mine, ce trebuie sa fac ?

- Lasa vrajelile, stii ca Cosmin Matei deabea a venit la echipa si deja are probleme de acomodare + comportamentul lui foarte agresiv

- Da domnule, am observat, dar ce legatura am eu cu el ?

- Pai.... eu te vad pe tine ca pe un model pentru jucatorii tineri, asa ca vreau sa te porti ca el ca si cand ar fii fratele tau, sa-l inveti ce inseamna fotbalul adevarat.

- Ok domnule, dar nu credeti ca ar trebuii mai intai sa discutati si cu el ?

- Intra Cosmineeee !

- Da domnule, ce s-a intamplat !? Sa stiti ca nu am spart eu geamul masinii dumneavoastra

- Da sigur, lasa asta, te-am chemat pentru altceva.Tu esti un jucator senzational, numai ca esti prea tampit sa-ti dai seama,asa ca de acum in colo Tanase te va ajuta, va fii ca un tata pentru tine.

- Asta ar fi grozav ! Stiti bine ca mereu l-am cosiderat pe Tanase drept un mare fotbalist, as fii incantat sa lucrez cu el.

- Minunat ! Asta e tot ce vroiam sa aud. De maine incepeti, acum plecati la antrenament ca am treaba

- Dar domnule, daca dumneavoastra sunteti aici, noi cu cine ne antrenam ?

- Azi o sa va antrenati cu Caramarin, am putina treaba de rezolvat.

Tanase si Matei, cine ar fii crezut ca o sa-i fac pe astia 2 sa se inteleaga, focul si apa.

Link to comment
Share on other sites

Soccer, daca ai chef de misto, te rog frumos, nu mai posta.

Dupa transferurile lui Emeghara (1.5m),Nicolita (2.5m) si Bicfalvi (3.6m) noul meu sef m-a trimis la un restaurant din Bucuresti sa ma intalnesc cu Benoit Barriere, agentul tanarului atacant Ahmed Soukouna care a evoluat pentru Touloulose, francezii necrezand ca el este un jucator care poate progresa foarte mult, i-au reziliat contractul.

- Buna ziua domnule Benoit !

- Salut, domnul Tanase ?

- Nu, eu sunt assistentul sau, Gabriel Caramarin. Dansul nu a putut veni.

- Inteleg, ca sa nu mai lungim vorba, cat sunteti dispus sa oferiti ?

- Domnule Benoit, 95.000 € + 50.000 la semnatura

- Nu discut sub 100.000 € .

Dupa lungi negocieri cu nenorocitul ala de agent, ne-am inteles la 145.000 € p/a si nici un ban la semnatura.

Il sun pe domnul Tanase si ii zic ca negocierile cu Soukouna au reusit si ca peste 2 zile se v-a prezenta la antrenament.

17414952360039.jpg

---------------------------------------------------------------------

Urmatoarea zii am facut o plimbare pana la Medias pentru a negocia cu Corin Cindrea pentru Radu Zaharia, tanarul si talentatul fundas dreapta al clubului din Medias.

1347308558raduzahariacr.jpg

- Domnule Cindrea, stiti pentru ce am venit aici, nu ?

- Sigur ca stiu, esti dispus sa oferi 300.000 € pentru Radu ?

- Desigur, este un pret foarte bun, 300.000 € ramane ?

- Cuvantul e cuvant, nu ?

- Corect, sa fiu sincer, ma gandeam ca vom sta mult timp sa negociem, daca nu va suparati, trebuie sa plec in Argentina pentru inca un jucator.

- Nu e nici o problema,Gabriel, stiu ca nu e treaba mea, dar simt ca Tanase Rares v-a face treaba buna cu Steaua.

- Stiu si eu asta, va salut domnule Cindrea, succes in continuare.

- Multumesc, sper sa reusiti acest proiect. Bafta !

Ce fraier si Cindrea asta, sa-l dea pe Zaharia la un asa pret, Rares v-a inebunii de fericire cand v-a auzii cum au decurs negocierile.

Link to comment
Share on other sites

Dupa un drum lung de la de la Bucuresti pana la Vaslui si apoi pana in Argentina Rares ajunge acasa extenuat.Unul din cei 2 caini ai sai era mort pe scari si ii curgea sange din cur, al doilea caine latra de mama focului in spatele casei.Rares a aluat bata din masina si s-a dus sa vada ce se intampla, cainele sau era intins pe jos si un boschetar jegos il f***a in cur, Pleaca de aici f****i morti si familia m**i in gura de jegos, si l-am luat la bataie pana a umplut tot betonul cu sangele lui,inainte ca boschetarul sa fuga, Rares a observat ca scria pe fruntea lui " Roby Liverpool, in timp ce boschetarul se chinuia sa sara gardul, Rares i-a tras o flegma in ochi, asa ca de ramas bun. Boschetarul arata cam asa : boschetar.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa nu ziceti ca am facut-o din capul meu, cand am fost banat am citit toate story-urile de pe forum, si am dat si de story-ul lui Roby :

http://www.fmro.ro/forums/index.php?showtopic=11177

Sa dea ALAH :worship cand sa iti fie lumea mai draga.... sa iti crape salvarea:P

Cand sa ies din hotel, un baiat slab, mic de inaltime si cu o gluga pe cap sare pe mine, sa ma ia la bataie cu o bata de baseball. Noapte fiind nu era nimeni care sa ma ajute, asa ca mi-am invins frica si m-am luat la bataie cu el. Am reusit sa ii fur bata si i-am dat pana a inceput sa isi ceara scuze... pe hanorac am vazut scris CFR1907Cluj , doar atunci m-am prins ca e de rau . Niciodata nu m-am mai batut cu un huligan CFR-ist. Dupa ce am reusit sa il pun la pamant si sa ii sparg nasul , m-am ridicat i-am dat un picior in cap si am strigat : F*t*-te-n gura, de huligan CFR-ist. Iar apoi am luat-o la fuga de frica sa nu mi-o incasez .

bine ca pe mine m-ati banat cand i-am spus la unu dobitoc . bulb.gif ce sa-i faci, asa-i pe la noi

La cat de smecher te dai tu, si la cat iei lumea la misto, ar trebuii sa tii se dea ban de mult timp.

Voi stiti cat m-a injurat pe mess ?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse Touloulouse

:D

Link to comment
Share on other sites

bai citeh, cu ce motiv te-ai luat tu de mine ma, ratatule ? injur pe cine vreau eu pe mess ma dobitocule, tu nu m-ai injurat ? du-te-n mortii lu ma-ta de ratat. te injur si aici. e bine ? astept ban

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy