Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Transferuri Impresionante


Rykos

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Ce ziceti de transferurile din Primera? Imi mai sta cineva in cale in Spania? Barca e pe copca :))))))

Hai sa-ti spun ceva, managerule. Cu Giuseppe Rossi si Alexis Sanchez Barca a facut o campanie de transferuri peste a ta, cu milioane de euro cheltuiti pe jucatori mai slabi decat cei 2, cel putin IRL.

De aici reiese ca esti mai slab decat computerul :(

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-ti spun ceva, managerule. Cu Giuseppe Rossi si Alexis Sanchez Barca a facut o campanie de transferuri peste a ta, cu milioane de euro cheltuiti pe jucatori mai slabi decat cei 2, cel putin IRL.

De aici reiese ca esti mai slab decat computerul :(

Rossi e bun doar in joc. IRL nu e inca o stea. Cel putin nu e in masura sa ii ia locul lui Ibra sau Villa la Barca. Pana acum are 21 de meciuri si 14 goluri. Bun ptr Rossi. Sa vedem mai departe. Sanchez 14 meciuri 3 pase de gol. Slab. Tu vrei sa zici ca Sanvhez si Rossi sunt mai buni ca Tevez sau Hulk? LOL!!!!

Link to comment
Share on other sites

Realitatea n-are nicio treaba, folositi cum trebuie Hulk si Tevez marcheaza peste 30 de goluri de caciula in FM.O sa dai lejer peste 100 de goluri cu transferurile alea, cu apararea vezi ce faci.

Nu stiu de Hulk in joc, IRL e meserias, inalt, puternic de aici am adus vorba de realitate. In joc Alexis Sanchez si Giuseppe Rossi sunt transferuri bune la orice echipa de top din Spania si Italia. Nu stiu daca s-ar acomoda la fel de bine in Premier League.

Rossi e bun doar in joc. IRL nu e inca o stea. Cel putin nu e in masura sa ii ia locul lui Ibra sau Villa la Barca. Pana acum are 21 de meciuri si 14 goluri. Bun ptr Rossi. Sa vedem mai departe. Sanchez 14 meciuri 3 pase de gol. Slab. Tu vrei sa zici ca Sanvhez si Rossi sunt mai buni ca Tevez sau Hulk? LOL!!!!

Da mah. lol de lol.

Link to comment
Share on other sites

emi, ce tactica ai jucat in primu sezon la madrid ? si cu ce eficienta ? mereu m-am intrebat cu ce tactica sa joci la real in primu sezon pentru a folosi toti jucatorii pe pozitiile care i-au consacrat ( computeru foloseste 4-2-2-2, dar kaka e pe stanga, AML, si nu acolo a fost consacrat, un 4-2-3-1 ar fi usor de ales, dar ce faci cu atacantii ? cine sa fie acolo in fata ? avand in vedere ca raul e cam obligatoriu )

Link to comment
Share on other sites

emi, ce tactica ai jucat in primu sezon la madrid ? si cu ce eficienta ? mereu m-am intrebat cu ce tactica sa joci la real in primu sezon pentru a folosi toti jucatorii pe pozitiile care i-au consacrat ( computeru foloseste 4-2-2-2, dar kaka e pe stanga, AML, si nu acolo a fost consacrat, un 4-2-3-1 ar fi usor de ales, dar ce faci cu atacantii ? cine sa fie acolo in fata ? avand in vedere ca raul e cam obligatoriu )

in sez 1 am jucat 4231 cu lassana diarra si xabi alonso dmc, kaka aml, vaart amc si cr9 amr si raul st, dar sa stii ca kaka a iesit jucatorul anului in echipa mea pe postul de aml :X

edit: acum in sez 2 am bagat 4-4-2 ca am asa:

casillas

arbeloa (dl) ramos (dr) pepe si albiol (dc)

di maria (ml) gourcuff (mr) kaka si moutinho (mc)

cr9 si tevez (fc)

dar hulk are 30 de goluri ca rezerva :))))) s-a p***t pe atacantii mei titulari :))))))))))

Link to comment
Share on other sites

mi se pare mie sau alexis e ala cu 10 finishing ? toata lumea spune ca da multe goluri, chiar el e? cu 10 finishing ? sau confund ?

Alexis e un servant impecabil. S-a vazut asta IRL recent la CM 2010. Nu e un atacant de careu, il confunzi.

Link to comment
Share on other sites

Pai ii pun pe faras mai exact. Ii dau la valoarea lor. Ii pun pe lista. Vreau sa scap de ei.

Pai am acum 170 de mil la transferuri.

Faza misto e ca Real si Barca, pe langa tv rights din ucl si din primera, mai au semnat un acord individual de televizare (cred ca cu sky) de 150 de mil pe an :))))))))

Link to comment
Share on other sites

:-s si pana la cat ajunge transfer budget ? eu cand dau offer to clubs pun de obicei value * 1.5 = askin price , asta cand vreau neaparat sa scap de ei, si nu pun transfer listed, pun not needed.

ai luat tot ce se poate la real ?

Link to comment
Share on other sites

Ti-am zis. Acum am avut 170 mil la transfers. Eu zic ca mai mult nu are cum sa imi dea in fiecare an.

Eu cand le dau offer la alte cluburi, pun valoarea lui, adica *1.

Pai eu zic ca am luat ce a vrut pana mea:

Casillas

Zhirkov - Chivu - Otamendi - Ramos

Kaka - Fabregas - Gourcuff - Cr Ronaldo

Tevez - Hulk

Echipa de vis :X

Link to comment
Share on other sites

I hope u are not moking me, skippy.

Si pentru ca tu ma criticai ca am facut achizitii scumpe iar Barca cu bani putini a facut super achizitii, iata ce am reusit eu si ce a reusit Barca la finalul sezonului. Eu am luat Primera, UCL si Copa del Rey. Any doubts?

post-84-12797831834972_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Sunt de toata jena ca imi place sa am cei mai buni jucatori din lume? Stai linistit ca am jucat si LLM dar am zis sa vad si eu cum e sa am stele in echipa. Asa e. Sunt de toata jena ca imi place sa ma uit la meciuri ca la un spectacol si sa ma bucur de fazele din el, nu sa iau o echipa de liga 14 si sa ma enervez la fiecare pasa data la adversar. Asa e.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy