Jump to content

Transferuri Impresionante


Rykos

Recommended Posts

Vorbesc de momentul actual. Desi a luat eventul cu Chelsea, am urmarit meciurile lor si pot spune ca John Terry a avut un an plin de greseli ( inainte si dupa momentul Bridge). Ma uitam la Match of The Day si mereu spuneau alde Shearer sau Lineker ca e de admirat echipa, avand in vedere ca doi din oamenii determinanti de obicei ( Cech si Terry ) au sezoane modeste. Despre Rio ce sa mai zic, e mereu accidentat, desi el gafa si cand era fully fit ( si in finala cu Barca ). Ce sa mai zic de mondiale, unul n-a fost, iar celalalt a fost jalnic (ask Muller ).

Tocmai m-am uitat in editor sa le vad PA: 180 Terry si Rio, 175 Pique. Asta inainte ca Pique sa confirme cu acest sezon. La anul va avea mai mult.

Piquembauer e fundasul meu preferat acum. Obisnuiau sa fie Lucio si Samuel, adevarate legende.

Puyol il face pe Pique la fundul gol.

Dar eu ma retrag aici cu comentariile ca nu am chef de flame aiurea.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

cred ca voi traiti in alt an nu in 2010 . cum puteti zice jucatori ca Vidic, Rio , Pique , Terry ca fiind cei mai buni fundasi cand cu toti stim ca ... Marian Purica rupe norma worship.gif

Link to comment
Share on other sites

De ce? Pana la urma fiecare joaca jocul asta pentru satisfactia personala, cred ca il doare pe el fix undeva de ce crezi tu despre el si echipa cu care joaca. Eu in general la fm am save-uri cu echipele favorite, Atletico in Spania, Forest sau Newcastle in Anglia, Steaua in Romania...

Nu vad ce satisfactie personala poti sa ai jucand cu Real Madrid. Mi se par o masina de facut bani aiurea si indiferent de cat de bine sau prost joci tu, acolo o sa ai bani sa aduci toate vedetele din lume. Uite aici performanta la un club la care intr-un final am si eu cei mai buni jucatori din lume, dar nu a pompat nimeni bani in club ci banii s-au facut doar din transferuri profitabile (iei ieftin, cresti si vinzi scump) si performante.

post-2138-12800779904039_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu vad ce satisfactie personala poti sa ai jucand cu Real Madrid. Mi se par o masina de facut bani aiurea si indiferent de cat de bine sau prost joci tu, acolo o sa ai bani sa aduci toate vedetele din lume. Uite aici performanta la un club la care intr-un final am si eu cei mai buni jucatori din lume, dar nu a pompat nimeni bani in club ci banii s-au facut doar din transferuri profitabile (iei ieftin, cresti si vinzi scump) si performante.

A daaaa. At Madrid e un club slab cu jucatori slabi, nu? Ai venit tu si i-aai ridicat. Nu au castigat decat Europa League cu lotul ala.

Am luat si eu Notts Forest si i-am dus in UCL si aveam super lot, deci stiu cum e sa ridici o echipa de liga a 2-a, nu una de locurile 1-6 cum e At Madrid.

Eu niciodata nu am jucat cu Real Madrid la FM dar am zis sa il iau ca sa il vad la lucru pe Canales, ca odata cu noul update e dat transferat la Madrid.

Link to comment
Share on other sites

Nu au castigat decat Europa League cu lotul ala.

Vezi ca au castigat Europa League in realitate, nu in joc. In joc nu-i vad facand prea mare branza.

Am luat si eu Notts Forest si i-am dus in UCL si aveam super lot, deci stiu cum e sa ridici o echipa de liga a 2-a, nu una de locurile 1-6 cum e At Madrid.

Daca puneai screen-uri si ne povesteai de ce-ai facut in salvarea asta, citeam cu placere. Dar sa-mi spui ce faci cu Real Madrid, cu care poate sa joace oricine si sa aiba cei mai buni jucatori din lume din cauza faptului ca au bani garla, mi se pare plictisitor.

Ca sa intelegi mai bine ce inseamna Real Madrid in comparatie cu Atletico Madrid, iti spun doar ca am ajuns in anul 2017, iar de prin 2011 le-am luat fata clar, iar ei sezon de sezon au dat bani garla pe jucatori. Desi eu am cumparat ieftin in general si vandut scump, desi eu am fost in fata lor clar in fiecare sezon din 2011, in anul 2017, bugetul meu pentru transferuri a fost doar de 100 si ceva de milioane, in timp ce Real Madrid are buget de transferuri de 400 milioane+ si de aici plictiseala exacerbata in a-ti citi posturile legate de ceea ce faci tu la Real Madrid, care-l consider un club buguit din punct de vedere al finantelor.

Iti zic eu ca e mult mai interesant sa faci comentarii la adresa unui jucator, ca sa il faci sa te aibe la favourite personal, sa astepti sa aiba probleme la club ca sa-l poti transfera pe o suma ok, decat sa arunci din prima o oferta de 50mil+ si sa-l iei. Si ca sa-ti dau si un exemplu, uite cum am facut eu cu Coutinho de la Inter: am incercat sa-l iau in 2011, dar cei de la Inter nici nu discutau la oferta mea de 20 de milioane. Am inceput cu "comment on player" din 2 in 2 luni si prin 2014, era unhappy din cauza celor spuse de managerul lor dupa partida. Am bagat comment ca sunt interesat de el si intr-un final jucatorul vroia sa plece de la Inter si pe mine ma avea la favourite personal. A intrat in ultimele 6 luni de contract, cluburile au sarit pe el sa-i ofere contract (Man Utd, Barcelona si altele), i-am oferit si eu si desi aveam reputatie mai mica decat alte cluburi care i-au oferit contract, a venit la mine la echipa. Acum fa tu comparatie intre a oferi 100 de milioane pe un jucator si a-ti veni la echipa si povestea de mai sus. Care o fi mai interesanta?

Link to comment
Share on other sites

eu la westham facusem asa (si ma bate gandul sa joc iar cu ei la fm2011) la fm2009 si ajunsesem la 500 mil fonduri totale si 150 la transfers

cumparam ieftin si vindeam scump

cumparam defapt jucatori de 15-18 ani pe compensatii de 3 mil si ii imprumutam sau bagam rezerve si dupa 4-5 ani erau vruti de juma de europa si ii vindeam pe 10-20 de mil

nu-mi spune mie cum sa manageriezi un club mic si sa il aduci sa devina bogat ca stiu

dar am zis sa vad cum se misca canales si cum e sa cumperi fara sa te uiti :)))

dar chiar si aici la real am tinerei de 15-18 ani pe care ii bag in cupe sau cand se rupe tevez sau gourcuff si deja vad ca incepe lumea sa ii oferteze

de-abia astept vara sa ii dau :)))))) sa am bani sa iau staruri :)))))

ce ma seaca e ca au semnat un nou contract separat tv de 101 mil ... si inainte era de 155 mil ... moooooooooooooor :((

Link to comment
Share on other sites

Nu vad ce satisfactie personala poti sa ai jucand cu Real Madrid. Mi se par o masina de facut bani aiurea si indiferent de cat de bine sau prost joci tu, acolo o sa ai bani sa aduci toate vedetele din lume. Uite aici performanta la un club la care intr-un final am si eu cei mai buni jucatori din lume, dar nu a pompat nimeni bani in club ci banii s-au facut doar din transferuri profitabile (iei ieftin, cresti si vinzi scump) si performante.

Lipseste un "eu'' de la inceputul frazei. TU ai parerea asta, el poate a cumparat jocul asta ca sa il puna suport la masa ca are un picior mai scurt. Tot nu e treaba ta ce face...

Legat de Atletico, eu am castigat CL cu ei in al treilea sezon, luand campionatul in sezoanele 2 si 3. Degeaba imi spui ca e echipa slaba, daca ii tragi doi fundasi si un mijlocas de valoare te bati la titlu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In toate save-urile mele At. Madrid se bate la titlu cel tarziu din anul 2, dar tot nu stiu cum Realul face atatia bani...e incredibil inradevar. Personal nu imi mai place Spania pt ca jucatorii de la echipa a doua au valoarea mult mai mica si nici nu sunt pe training schedule tale :( de aceea afacerea cu tinerii nu merge asa de bine, desi nah, daca castigi CL ai $$ ;)

Link to comment
Share on other sites

In Spania , in realitate vreau sa zic e nasol ca nu exista concurenta.Barca si Real se bat la campionat , restul la ce ramane.

Eu de la un timp am o problema destul de mare cu transferurile.Sunt la Aston Villa si aproape orice jucator dau sa il vand imi ofera banii pe el , dar doar in 48 luni.Pot face ceva sa refuz oferta si sa le zic la aia ca nu ii vreau in 48 luni ca am vazut ca nu imi da voie...

Link to comment
Share on other sites

Deja am redus din suma.Sunt la Aston Villa si ii am pe Shorey , Salifou , Carew , Heskey pe care vreau sa ii vand pt ca sunt inutili.Apropo , pentru cei care vor fundasi de la Aston Villa nu il luati niciodata pe Cuellar , mie mi-a mancat meciurile cu Liverpool si City , am vrut sa-l dau afara de nervi da imi cerea daune dupa...

Link to comment
Share on other sites

Asta e arta negocierii ,crezi ca lor le convine cand vrei sa le platesti doar in 48 de luni?eu cred ca nu,oricum depinde si de echipa care iti face oferta nu vei vedea pe blackpool platind 20 mil banii jos in schimb daca pentru acelasi jucator ai norocu sa te oferteze chelsea probabil ei iti vor plati cash.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy