Jump to content

Screenshot-Uri Fm 2010


Addy_G

Recommended Posts

  • Replies 553
  • Created
  • Last Reply

Asta se intampla si in realitate omule, nu stiu de ce esti asa de suparat. Bine, ma refer la faza cu raportul suturilor sau al ocaziilor, nu la faza ca portarul e MOM in fiecare partida. Daca eram in cazul tau, ma consolam ca era Casillas. Ma intreb cum faci cand un portar de liga a 2-a sau a 3-a scoate tot ce trimiti pe poarta.

O chestie care am observat-o la jocul de anul asta e faza cu notele portarilor. De exemplu portarul echipei adverse a aparat de 2 ori mai multe suturi decat al meu (e ceva normal la jocul asta), si totusi la final are nota mai mica decat portarul meu. Am vazut f des asta.

Well, in realitate se intampla asta in 80% din meciuri? Nu-mi pasa cine a iesit omul meciului, poate sa fie portarul advers in fiecare meci, chiar nu-mi pasa. Pe mine ma enerveaza usurinta prin care se rateaza situatiile de 1 la 1.

Link to comment
Share on other sites

Uite, iti dau un sfat. Daca vrei sa progresezi vreodata, baga scouterii la treaba, nu-i lasa s-o frece. Tu ca manager, vezi exact care-s punctele slabe ale echipei si atunci cauta intariri. De preferabil ciutani dornici de afirmare. Din cate observ atacul te sperie, ai atacanti cu finishing, composure mic.

Cauta chiar tu, niste tinerei cu un finishing, composure decent (de ex. romanasi sau estul europei) si lasa-i la echipa a doua. Cresc cat ai clipi pentru ca au alte conditii de antrenament si baga-i in meciurile mai putin importante (primele runde din cupa sau meciuri cu echipe mai slabe).

Numai asa poti progresa cu o echipa ca Xerez. Si e mai imbucurator si tentant decat sa antrenezi City sau Utd.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

N-are nici o legatura cu ce faci tu ca manager sau ce atacanti ai, Chamakh sau Pedriel, Rooney sau Curelea, tot aia e...

Asta e jocul anu asta...eu l-am dezinstalat de 5-6 saptamani. Dupa primul patch intrau suturile de la distanta in prostie, iar dupa 10.2 nu mai intra nimic iar explicatia se stie. E un joc facut superficial, caracterizat prin corectarea bugurilor prin crearea altor buguri. Nu au fost in stare sa regleze cantitatea de through balls reusite, si astfel au diminuat proportiile scorurilor prin a mari capacitatea portarului de a apara CCC. Jenant, nu?

Va aparea ultimul patch care va face jocul decent, macar atata...

Link to comment
Share on other sites

N-are nici o legatura cu ce faci tu ca manager sau ce atacanti ai, Chamakh sau Pedriel, Rooney sau Curelea, tot aia e...

Asta e jocul anu asta...eu l-am dezinstalat de 5-6 saptamani. Dupa primul patch intrau suturile de la distanta in prostie, iar dupa 10.2 nu mai intra nimic iar explicatia se stie. E un joc facut superficial, caracterizat prin corectarea bugurilor prin crearea altor buguri. Nu au fost in stare sa regleze cantitatea de through balls reusite, si astfel au diminuat proportiile scorurilor prin a mari capacitatea portarului de a apara CCC. Jenant, nu?

Va aparea ultimul patch care va face jocul decent, macar atata...

eu presimt altceva, insa sper sa ma insel.

niste teste, si uite ce oferta primesc...

okzeck.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uite, iti dau un sfat. Daca vrei sa progresezi vreodata, baga scouterii la treaba, nu-i lasa s-o frece. Tu ca manager, vezi exact care-s punctele slabe ale echipei si atunci cauta intariri. De preferabil ciutani dornici de afirmare. Din cate observ atacul te sperie, ai atacanti cu finishing, composure mic.

Cauta chiar tu, niste tinerei cu un finishing, composure decent (de ex. romanasi sau estul europei) si lasa-i la echipa a doua. Cresc cat ai clipi pentru ca au alte conditii de antrenament si baga-i in meciurile mai putin importante (primele runde din cupa sau meciuri cu echipe mai slabe).

Numai asa poti progresa cu o echipa ca Xerez. Si e mai imbucurator si tentant decat sa antrenezi City sau Utd.

Daca vreau sa progresez vreodata?? Wtf? E bine stiut faptul ca se rateaza intr--o veselie in situatiile de 1 la 1, indiferent daca atacantul se numeste Villa, Torres sau Rooney. Si pe forumul SI sunt zeci de topice referitoare la acest subiect, si tu imi zici ca atacantii mei sunt de vina? In fine, sper ca urmatorul patch sa rezolve aceste probleme.

Link to comment
Share on other sites

Daca vreau sa progresez vreodata?? Wtf? E bine stiut faptul ca se rateaza intr--o veselie in situatiile de 1 la 1, indiferent daca atacantul se numeste Villa, Torres sau Rooney. Si pe forumul SI sunt zeci de topice referitoare la acest subiect, si tu imi zici ca atacantii mei sunt de vina? In fine, sper ca urmatorul patch sa rezolve aceste probleme.

Prietene si tu si Andrei si Razvan puteti juca Fm 09. Sau 10.01. Am inteles cu totii ca e o problema cu ratarile in acest patch, atunci de ce plm tot aduceti vorba de acelasi lucru?

Eu am vorbit in general, cum poti progresa, casca ochii data viitoare.

Link to comment
Share on other sites

Prietene si tu si Andrei si Razvan puteti juca Fm 09. Sau 10.01. Am inteles cu totii ca e o problema cu ratarile in acest patch, atunci de ce plm tot aduceti vorba de acelasi lucru?

Eu am vorbit in general, cum poti progresa, casca ochii data viitoare.

Amice, data viitoare lasa-ti p**a acasa. Daca ai inteles ca e o problema cu ratarile, atunci de ce plm imi zici de atacanti ca nu au Finishing si Composure mare, daca oricum nu ajuta la nimic???

Cat despre felul in care pot progresa, e ceva logic tinerii sunt viitorul, pe asta ma si bazez. Noapte buna!!

Link to comment
Share on other sites

Iar vrei sa luam ban "toti trei"?

Nu. Doar voi doi.

Amice, data viitoare lasa-ti p**a acasa. Daca ai inteles ca e o problema cu ratarile, atunci de ce plm imi zici de atacanti ca nu au Finishing si Composure mare, daca oricum nu ajuta la nimic???

Cat despre felul in care pot progresa, e ceva logic tinerii sunt viitorul, pe asta ma si bazez. Noapte buna!!

Te poti intoarce la 10.01. Vrei sa-ti desenez?

Link to comment
Share on other sites

oferta e de la un club de amatori cumva ?

Semi-Pro. Probabil de-aceea.

Oricum voi astepta ultimul patch.

Amice, data viitoare lasa-ti p**a acasa. Daca ai inteles ca e o problema cu ratarile, atunci de ce plm imi zici de atacanti ca nu au Finishing si Composure mare, daca oricum nu ajuta la nimic???

Cat despre felul in care pot progresa, e ceva logic tinerii sunt viitorul, pe asta ma si bazez. Noapte buna!!

Decat sa-i scrii replicile astea, mai bine puneai cateva screen-uri cu atacantii. :)

Te poti intoarce la 10.01. Vrei sa-ti desenez?

Intr-adevar, chestia cu ratarile a fost si la FM09, dar acum e rau de tot.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Eu zic sa va mai uitati peste tactica. Nu tot ce vi se pare logic in mintea voastra, e logic si in joc. Joc cu un singur varf (ziceau unii ca e falimentara rau, pleci din start cu dezavantaj bla bla), Almeida - composure 9, a dat 13 g / 21 etape, 21 de goluri in 21(4) app. Sunt pe 1 loc la 5 pcte, am batut Bayern locul 2 in deplasare, viata e roza etc. Si e si 10.2.

Link to comment
Share on other sites

Din ce am observat eu pana acum varfurile de atac nu rateaza prea des daca suturile provin din centrari primite in careu. Si mai incercati sa ii puneti, asta in cazul in care jucati cu doi atacanti, pe stangaci in dreapta si pe dreptaci in stanga.

Si sa joci cu un singur atacant nu e atat de rau daca ai mijlocasi buni in spatele lui.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sustin ce a zis Legi. Mai bine incercati sa gasiti o solutie decat sa va lamentati ca niste pasarici virgine. Cand jucam fm 10 (nu mai joc ca nu duce sistemul), la Liverpool, Torres dadea si 25-30 goluri pe sezon in campionat, Gerrard 15-20+ 15-20 pase de gol din postura de AMC.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mda, eu am renuntat sa mai joc dupa ce am luat campionatul cu Hoffenheim in primul sezon, dar exclusiv pe exploatare de engine, nu de mare manager ce am fost. Cum zicea si amicul de mai sus, m-am axat pe cat mai multe centrari si am incercat pe cat posibil sa-mi indrum cei doi atacanti/atacantul sa patrunda din lateral in careu. Tot ce insemna patrundere frontala era ratare. Muream de ciuda cand vedeam ca echipa adversa lasa spatii pe centru care nu pot fi exploatate natural, prin decizii tactice.

Am jucat 4 3 3 sau 4 2 4 ( renuntam la dm uneori). Obasi, Demba si Ibisevic toti au dat peste 15 goluri, iar Eduardo vreo 10. As pune screen-uri dar am dezinstalat jocul si am si schimbat windows-ul de atunci.

Concluzia e ca nu m-am lamentat din lipsa de rezultate, ci pur si simplu pentru ca nu-si merita banii, in opinia mea, aceasta versiune. Decat sa ma joc un fm devenit stereotipic, chiar mecanic, care ofera sansa exploatarii unor anumite buguri si neexploaterea unor situatii evidente de greseli tactice ale AI din cauze de engine, mai bine nu mai pierd timpul. La fel era la fm09, cu cornerele, cand inscriam de cate ori doream din lovitura de colt. Iar revenirea la o versiune mai veche nu o agreez deoarece ador sa am baza de date la zi. Dar, daca chiar o sa mor de plictiseala intr-o zi, voi juca cu bucurie un cm0102, mai ales ca e gratis.

Asta e, unii suntem mai pretentiosi...Asa cum poti sa ridici batista ca platitor de bilet, daca nu mai suporti jocul echipei favorite, asa poti sa critici civilizat, venind cu argumente, jocul pe care ai dat o anumita suma de bani. Nu a injurat nimeni SI, nu a zis "gata, nu mai cumpar niciodata jocul", doar discutam, asa cum si altii discuta pe forumul sigames...Iar aceste discutii trebuie sa duca la o presiune pe umerii lui SI si sa nu mai fie superficiali in fiecare an pana la patch-ul din februarie. Daca moderatorii considera ca astfel de discutii nu-si au locul, atunci sa ne anunte si ne supunem regulilor. Daca nu, sa nu mai minimalizam parerile celor care au facut un efort sa cumpere acest joc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy