Jump to content

2nd Fm2009 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Etapa a XV-a:

Banik Ostrava B (5) - Bohemians 1905 (6)

Echipa: Hanousek - Horvath, Smerda, Blazej, Pavlik - Votava, Sigmund, Klement, Mazouch - Janoviak, Rybarczyk

Rezerve: Zaborowski, Kostadinov, Wawrzyniak, Just, Malev, Janca, Jicinsky

Speram la o revenire de forma dar am avut parte de un nou meci slab. Oaspetii au condus ostilitatile aproape in totalitate iar noi am fost periculosi doar pe final cand am profitat de oboseala adversarilor. Trebuie neaparat sa ne revenim cat mai repede.

FT: 1-2 (Janoviak 79)

fm2009020901511500vt7.jpg

S-a incheiat turul si suntem intr-o evidenta cadere de forma. Nu avem probleme cu retrogradarea dar trebuie sa ne revedem. Nu sunt multumit de situatia actuala.

fm2009020901542300hv0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Etapa a XVI-a:

Banik Ostrava B (8) - Ceske Budejovice (13)

Echipa: Hanousek - Horvath, Smerda, Blazej, Pavlik - Just, Sedlacek, Klement, Mazouch - Janoviak, Rybarczyk

Rezerve: Zaborowski, Kostadinov, Votava, Sigmund, Malev, Janca, Jicinsky

Din pacate am pierdut inca o data. Stratul de zapada de pe teren, ghinionul si arbitrul ne-au mancat meciul. Macar acum incepe pauza de iarna si vom avea la dispozitie 3 luni sa ne revenim

FT: 1-2 (Janoviak 38)

fm2009020911505583ht2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In pauza de iarna m-am hotarat sa-mi fac bagajele. In momentul in care iti este vanduta aproape toata echipa pe care te-ai bazat in tur pe enorma suma totala de 50k parca nu mai ai aceeasi dorinta de a ramane la un club cu care oricum maxima performanta posibila este evitarea retrogradarii la infinit.

Asa ca am schimbat clubul, tara si continentul. Sunt noul antrenor al echipei San Martin de San Juan din divizia a doua argentiniana. Am ajuns in micutul oras aflat aproape de granita cu Chile si mi-am delectat ochii cu frumusetea imprejurimilor si a fetelor.

545fh4.jpg

Clubul este pe locul 19 din 20. Cel mai ingrijoratorul lucru este ca n-am nici cea mai vaga idee cum se retrogradeaza aici. Am citit regulile dar n-am inteles nimic. Sper sa nu aflu. Mai ales ca, avand in vedere cat de pasnici sunt suporterii pe aici, as pleca din San Juan intr-o cutie de chibrituri.

hilarionuevasre2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXIV:

San Martin (19) - Tiro Federal (7)

Echipa: Gallo - Lapietra, Sandoval, Marinachi, Ferrero - Bordon, Vidal, Notario, Barrionuevo - Rossi, Gomez

Rezerve: Dominguez, Rosales, Cabrera, Maidana, Soriano

1800 de suporteri au venit sa vada debutul meu de antrenor si nu au fost dezamagiti. Meciul a fost absolut demential. Am deschis scorul repede. Barrionuevo a driblat excelent pe stanga, a centrat in mijlocul careului si Rossi a marcat din mijlocul careului. Mijlocasul nostru stanga a fost si cel care ne-a dublat avantajul. A scapat pe culoar la o pasa lunga de la Lapietra, a driblat portarul advers si a inscris cu usurinta. Din acel moment meciul a fost extrem de usor. S-a jucat aproape in totalitate in careul advers. Rossi a mai marcat doua goluri si astfel am avut un debut absolut fulminant. Rossi a fost o surpriza extrem de placuta. Este si primul meu jucator care marcheaza un hat-trick de cand m-am apucat de meseria asta. Sper din tot sufletul ca asta sa nu fie doar un foc de paie. Am planuri mari cu echipa asta.

FT: 4-0 (Rossi 5, 63, 90, Barrionuevo 16)

fm2009020922570186zx2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXV:

San Martin (18) - San Martin (T) (4)

Echipa: Gallo - Lapietra, Sandoval, Marinachi, Ferrero - Bordon, Vidal, Notario, Barrionuevo - Rossi, Gomez

Rezerve: Dominguez, Rosales, Cabrera, Benitez, Soriano

Un meci absolut superb. Nu pot spune ca am meritat victoria, dar pana la urma conteaza cele 3 puncte. Oaspetii au fost cei care au deschis scorul cu o torpila absolut superba de la 20m. Noi am egalat repede cu un gol la fel de frumos. Notario a centrat excelent de pe dreapta si Barrionuevo a marcat cu un voleu superb din mijlocul careului. Apoi a iesit la rampa Rossi, salvatorul nostru. Acesta a scapat pe contra-atac si a marcat cu un sut plasat langa bara. Repriza secunda a inceput fulminant. La chiar prima faza, oaspetii au egalat. Un atacant advers a scapat pe contra-atac si l-a invins pe Gallo cu un lob superb in stilul Dica. Rezultatul nu a rezistat mult pe tabela si am marcat aproape imediat golul victoriei. A fost aproape identic cu primul gol. Tot Notario a centrat dar acum Sandoval a fost autorul voleului. Jocul s-a mai linistit apoi, dar momentele spectaculoase nu au lipsit. Cred ca a fost cel mai frumos meci la care am luat parte pana acum.

FT: 3-2 (Barrionuevo 36, Rossi 44, Sandoval 48)

fm2009020923503067qc3.jpg

Doua etape, doua meciuri absolut superbe si am urcat putin in clasament. Mai e mult pana departe dar avem parte de un start extrem de imbucurator.

fm2009021000051807ru3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXVI:

Belgrano (2) - San Martino (16)

Echipa: Gallo - Lapietra, Sandoval, Marinachi, Ferrero - Bordon, Benitez, Cabrera, Barrionuevo - Rossi, Gomez

Rezerve: Dominguez, Rosales, Maidana, Vidal, Soriano

Notario accidentat

An suferit prima noastra infrangere. Meciul a fost destul de echilibrat. Gazdele s-au distantat abia in final. E pacat ca n-am reusit mai mult, mai ales ca au fost momente in care am jucat mai bine ca adversarii.

FT: 3-1 (Sandoval 43 pen)

fm2009021000501866tz2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ba da. l-am gasit acum. stau bine, sunt pe locul 14 deci n-am probleme.

Etapa XXVII:

Godoy Cruz (2) - San Martin (17)

Echipa: Gallo - Lapietra, Sandoval, Dominguez, Ferrero - Bordon, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Gomez

Rezerve: Caffa, Rosales, Maidana, Cabrera, Soriano

Vidal accidentat Marinachi suspendat

Un meci frustrant. Gazdele au dat impresia ca puteau marca de cate ori vroiau fara nici cea mai mica problema. Noi ne chinuiam, ajungeam greu la poarta adversa, ratam... in schimb, daca reuseam cumva sa reducem diferenta, din 3 pase gazdele erau in careul nostru si marcau cu usurinta. Extrem de enervant a fost meciul asta.

FT: 4-2 (Gomez 38, 55)

fm2009021012022925ip2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXVIII:

San Martin (17) - Tristan Suarez (18)

Echipa: Gallo - Lapietra, Rosales, Dominguez, Marinachi - Bordon, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Gomez

Rezerve: Caffa, Basualdo, Vidal, Cabrera, Soriano

Sandoval accidentat Ferrero suspendat

Am dominat meciul de la un capat la altul. In prima repriza a plouat cu suturi la poarta adversa. A trebuit totusi sa asteptam ajutorul adversarilor pt a marca golul victoriei. Chiar inainte de pauza, la o lovitura libera executata de Benitez, Ercoli si-a bagat mingea in propria poarta.

Dupa pauza, desi am controlat in continuare jocul, ocaziile au venit mult mai greu. In aparare insa nu le-am dat oaspetilor nici o sansa iar suturile lor de la distanta nu ne-au dat emotii. O victorie mai clara pe teren decat pe tabela, dar cele 3 puncte conteaza.

FT: 1-0 (Ercoli 44 a.g.)

fm2009021012302470yt9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXIX:

Almagro (11) - San Martin (15)

Echipa: Gallo - Lapietra, Rosales, Ferrero, Marinachi - Bordon, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Gomez

Rezerve: Dominguez, Basualdo, Vidal, Cabrera, Soriano

Sandoval accidentat

Nu am jucat chiar slab in meciul asta dar iar am ramas cu impresia ca noi ratam in draci iar gazdelor le intra absolut orice. Benitez a marcat un gol absolut superb din lovitura libera dar apoi nu ne-a mai iesit nimic. Trebuie sa gasesc o alta varianta pt meciurile din deplasare pentru ca pana acum le-am pierdut pe toate fara sperante.

FT: 4-1 (Benitez 29)

fm2009021013132632zf8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ilici, propun sa te angajezi (eventual la firma lui ibe sa te alerge de la un copy center la altul).

de cate ori intru pe forum si vreau sa incep un story nou, vad ca ai mai postat ceva la mega-topicul asta si uit pt ce am intrat pe forum...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXX:

Independiente Rivadavia (17) - San Martin (15)

Echipa: Gallo - Lapietra, Rosales, Ferrero, Marinachi - Bordon, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Gomez

Rezerve: Dominguez, Basualdo, Vidal, Cabrera, Rodriguez

Sandoval accidentat

Prima noastra victorie in deplasare. Am stat la cutie si i-am plesnit pe contra-atac. Dupa ce am marcat primul gol gazdele au inceput sa joace din ce in ce mai dur. Mai intai Lapietra a iesit accidentat de pe teren ca apoi, dupa marcarea golului care ne-a asigurat victoria, sa fie rupt si Gomez. Din cauza asta a trebuit sa terminam meciul cu doar 10 oameni pe teren.

FT: 0-2 (Rossi 37, Notario 71)

fm2009021013534531fi8.jpg

Mai sunt doar 8 etape pana la finalul campionatului si stam bine. Ne-am descurcat excelent pana acum si din acest moment grija mea principala a devenit formarea unei echipe mult mai puternice pt sezonul viitor. Din fericire am fondurile necesare pt asta. Am la dispozitie 140k pt transferuri si un surplus la bugetul de salarii de aproximativ 200k pe an.

fm2009021014042790fg6.jpg

ilici, propun sa te angajezi (eventual la firma lui ibe sa te alerge de la un copy center la altul).

de cate ori intru pe forum si vreau sa incep un story nou, vad ca ai mai postat ceva la mega-topicul asta si uit pt ce am intrat pe forum...

i have just begun to post

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXI:

San Martin (15) - Los Andes (12)

Echipa: Gallo - Del Grande, Rosales, Ferrero, Marinachi - Bordon, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Rodriguez

Rezerve: Dominguez, Basualdo, Vidal, Cabrera, Soriano

Sandoval, Lapietra, Gomez accidentati

Un meci aproape fantastic. Din cauza accidentarilor am fost nevoit sa-l folosesc ca fundas dreapta pe Del Grande, un junior fara experienta. Asta pe langa fundasul stanga care era si el un impiedicat. Tinerelul nostru de pe dreapta a fost si primul care a gafat facand un penalty. Am reusit sa egalam, Barrionuevo dribland doi adversari inainte de a marca cu un sut puternic. Din acel moment si-a inceput reprzentatia portarul nostru, gafand de doua ori inainte de pauza si ducand scorul la 3-1.

Repriza secunda a inceput la fel de prost. Mai intai Del Grande a luat al doi-lea galben si ne-a lasat in 10 oameni apoi Ferrero a gafat si el si am primit si golul 4. In acel moment jocul s-a schimbat complet. Noi am inceput sa dam goluri si oaspetii nu stiau pe unde sa se mai ascunda. Soriano scapat pe un culoar si a reudus diferenta apoi Barrinuevo a marcat al doi-lea gol al sau si ne-a dus la doar un gol distanta. Apoi nebunia a ajuns la apogeu cand Marinachi a marcat superb din lovitura libera si ne-a adus egalarea. Incepusem chiar sa sper la un miracol dar bomba a cazut in poarta noastra. Cu cateva minute inainte de final Ferrero si Rosales au gafat inca o data si am primit golul care ne-a ingenunchiat. Apararea ne-a dezamagit astazi, dar sunt mandru de forta noastra de revenire.

FT: 4-5 (Barrinuevo 23, 65, Soriano 63, Marinachi 72)

fm2009021015215622oq9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXII:

Italiano (13) - San Martin (15)

Echipa: Gallo - Cardozo, Sandoval, Ferrero, Marinachi - Bordon, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Rodriguez

Rezerve: Dominguez, Basualdo, Vidal, Cabrera, Soriano

Lapietra, Gomez accidentati

O victorie dramatica. Gazdele au fost cele care au deschis scorul in prima repriza dar golul nu a facut decat sa ne intarate. I-am inghesuit in propriul careu si am reusit egalarea in repriza secunda cand Barrionuevo a tinut excelet de minge in fata a trei adversari si i-a scos mingea lui Bordon care nu a trebuit sa faca mai mult decat sa puna latul. Am continuat sa presam si eforturile noastre au fost rasplatite in prelungiri cand, la ultima faza a meciului, Soriano a patruns pe un culoar, a driblat portarul advers chiar daca avea doi fundasi in carca si a marcat golul victoriei.

FT: 1-2 (Bordon 59, Soriano 90+4)

fm2009021016185274rp6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXIII:

San Martin (15) - Platense (20)

Echipa: Gallo - Lapietra, Sandoval, Ferrero, Marinachi - Bordon, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Soriano

Rezerve: Dominguez, Basualdo, Vidal, Cabrera, Rodriguez

Gomez accidentat

Un meci extrem de slab. Oaspetii au deschis scorul dintr-un corner si noi am ratat cat pentru tot campionatul. Pe final au cedat si nervii si Bordon a fost eliminat.

FT: 0-1

fm2009021017095032xr7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXIV:

Talleres (6) - San Martin (15)

Echipa: Gallo - Lapietra, Sandoval, Ferrero, Marinachi - Toledo, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Soriano

Rezerve: Dominguez, Basualdo, Vidal, Cabrera, Gomez

Bordon suspendat

Un meci frumos si echilibrat. Au fost destule ocazii la abmele porti, Soriano fiind ratangiul de serviciu in echipa noastra. Golurile au venit in min 61 si 63. Mai intai gazdele au deschis scorul la o eroare de marcaj a lui Ferrero apoi Rossi a egalat cu un sut superb de la 20m. Un rezultat echitabil pt ambele echipe.

FT: 1-1 (Rossi 63)

fm2009021017481049nl2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXV:

San Martin (15) - Atl. Tucuman (16)

Echipa: Gallo - Lapietra, Sandoval, Ferrero, Marinachi - Toledo, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Soriano

Rezerve: Dominguez, Basualdo, Vidal, Cabrera, Gomez

Bordon suspendat

Fantastic ghinion. Noi ne chinuim, ratam in draci si abia dam doua goluri iar oaspetii dau 4 goluri din juma de ocazie. Eh, mai sunt doar 3 etape si vom incepe proiectul pt sezonul viitor.

FT: 2-4 (Rossi 26, Gomez 76)

fm2009021018310930me9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXXVI:

Ferro (12) - San Martin (15)

Echipa: Gallo - Lapietra, Sandoval, Ferrero, Marinachi - Toledo, Benitez, Notario, Barrionuevo - Rossi, Soriano

Rezerve: Dominguez, Basualdo, Vidal, Cabrera, Gomez

Bordon suspendat Matos, Rodriguez accidentati

Imi bag p**a in meciul asta. Totul mergea bine pana idiotul de Marinachi a avut o intrare criminala si a fost eliminat. Apoi un adversar il rupe pe Rossi fara sa pateasca nimic. Am rezistat bine pana a inceput portarul sa gafeze in lant. Pana sa ne dezmeticim era 4-1 si am mai avut o victima fiind nevoit sa-l inlocuiesc pe Lapietra pt ca accidentarea lui sa nu se agraveze.

FT: 4-1 (Notario 63)

fm2009021019191903ve7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy