Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


2nd Fm2009 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Etapa a II-a:

Kovinar - Tabor Sezana

Echipa: Avdic - Gavric, Ruzic, Komac, Gregoric - Zavrl, Ilic, Vukovic, Crnko, Kajtazovic, Bucic

Rezerve: Celhar, Skalic, Mehmedovic, Kolaric, Mandic, Marinovic, Pertot

Podlesnik, Karic, Astafei accidentati

Meciul acesta a fost mult mai slab. Am primit primul gol dupa o gafa a lui Gregoric si golul doi a venit inainte de pauza pe un contra-atac. In repriza secunda am echilibrat jocul si am inceput sa ne cream ocazii. A venit si golul intr-un final, dar era deja prea tarziu.

FT: 2-1 (Kajtazovic 86)

fm2009020514405296qm1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Cupa Sloveniei - runda I

Kovinar - Tabor Sezana

Echipa: Avdic - Gavric, Ruzic, Komac, Skalic - Zavrl, Ilic, Vukovic, Crnko, Kajtazovic, Bucic

Rezerve: Celhar, Podlesnik, Mehmedovic, Kolaric, Mandic, Marinovic, Pertot

Karic, Astafei accidentati Gregoric ineligibil

Dupa ce acceasi echipa m-a invins acum cateva zile in campionat ma asteptam la o tresarire de orgoliu din partea jucatorilor mei. Au tresarit, dar nu in directia in care trebuia. Am fost calcati in picioare si am parasit cupa. Nu ma asteptam de la prea multe din competitia asta, dar oricum nu credeam ca o sa pierdem in halul asta.

FT: 4-0

fm2009020515045269ga3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a III-a:

Tabor Sezana - Bela Krajina

Echipa: Avdic - Gavric, Ruzic, Komac, Gregoric - Zavrl, Ilic, Vukovic, Mehmedovic, Kajtazovic, Bucic

Rezerve: Celhar, Skalic, Sluga, Kolaric, Mandic, Marinovic, Pertot

Crnko, Karic, Astafei accidentati

Un meci infiorator. Mai intai Gregoric s-a accidentat inainte ca meciul sa inceapa cum trebuie apoi Komac a facut un Banel si a dus oaspetii in avantaj. Am fost calariti pana la pauza dar scorul nu s-a mai modificat. In schimb s-au mai accidentat doi jucatori. In repriza secunda am avut cam un sfert de ora excelent in care am reusit sa intoarcem rezultatul. Mai intai Bucic a transformat in gol o centrare a lui Mehmedovic apoi un fundas advers a marcat un autogol dintr-un conrner batut de Zavrl. Apoi iar am inceput sa ne cacam pe noi. Am luat un gol de la 50 m si am mai luat unul la o gafa uriasa a apararii. Excelent... Si incepuse atat de bine sezonul asta...

FT: 2-3 (Bucic 50, Medina 60 a.g.)

fm2009020515420647jj6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

S-a finalizat cumpararea clubului si am un nou presedinte. Domnul Vladimir Ceh mi-a spus ca nu va renunta la colaborarea noastra si ca imi va da timp sa-mi demonstrez valoarea. Bugetul si obiectivul nu se schimba doar ca acum pot iar sa mai aduc unul-doi jucatori pt a-mi completa lotul. Nu am ezitat si am transferat de pe free un fundas care poate juca si in centru si pe dreapta si un mijlocas defensiv care poate juca si in aparare. Sper sa ma ajute.

Etapa a IV-a:

Livar - Tabor Sezana

Echipa: Avdic - Gavric, Ruzic, Komac, Gregoric - Zavrl, Sendula, Kolaric, Mehmedovic, Kajtazovic, Bucic

Rezerve: Sel, Skalic, Ilic, Podlesnik, Mandic, Marinovic, Pertot

Vukovic, Crnko, Karic, Astafei accidentati

Inca un meci infiorator. Gazdele ne-au calarit si ne-au dat 3 goluri in primele 20 de minute. Au lasat-o mai moale si dupa cateva ratari am reusit sa marcam si noi spre finalul meciului.

FT: 3-1 (Marinovic 79)

fm2009020517034292qd2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am decis sa schimb tactica si sa incerc un 5-3-2

Etapa a V-a:

Tabor Sezana - Mura

Echipa: Avdic - Komac, Sendula, Gregoric - Gavric, Ruzic - Zavrl, Ilic, Mehmedovic - Bucic, Kajtazovic

Rezerve: Sel, Skalic, Podlesnik, Kolaric, Mandic, Marinovic, Pertot

Vukovic, Crnko, Karic si Astafei accidentati

Ne-am descurcat mult mai bine in acest meci si prima repriza a fost destul de echilibrata. Si in repriza secunda totul mergea bine pana prin minutul 60 cand a picat golul oaspetilor. Din acel moment ne-am pierdut capul si jocul nu ne-a mai iesit iar Mura a mai dat 2 goluri destul de repede. La 3-0 deja nu mai conta ce se intampla asa ca golul nostru nu a contat. Deja am inceput sa ma obisnuiesc cu infrangerile. Sunt la a 5-a.

FT: 1-3 (Mandic 80)

fm2009020517034292iw2.jpg

fm2009020517370169oc2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am decis sa prezint mai pe scurt etapele, macar pt o perioada. Nu e amuzant sa prezinti mereu infrangeri.

Etapa a VI-a:

Triglav (3) - Tabor Sezana (9) 3-1 (Mandic 15)

O infrangere care ne duce pe ultimul loc.

Etapa a VII-a:

Tabor Sezana (10) - Olimpija (1) 1-0 (Kajtazovic 80)

Am obtinut o noua victorie dupa o asteptare extrem de lunga. Am avut si destul de mult noroc in meciul asta si am castigat dupa un gol marcat in finalul meciului. Din pacate cele 3 puncte nu ne ridica de pe ultimul loc dar macar avem la ce spera.

Etapa a VIII-a:

Aluminij (7) - Tabor Sezana (10) 1-0

Etapa a IX-a:

Krsko (1) - Tabor Sezana (10) 6-3 (Bucic 18, Kajtazovic 77, 87)

Un meci spectaculos dar in care ne-am luat-o de ne-au sarit capacele. Ne indreptam spre o retrogradare cu cantec si nu am nici o solutie pt a ne scoate din situatia asta de rahat.

Etapa a X-a:

Sentjur (8) - Tabor Sezana (10) 1-1 (Bucic 2)

Am dat gol in debutul meciului si ne-am tinut bine o perioada. Din pacate nu am putut face fata si forcingului din final.Tot nu am reusit sa parasim ultimul loc.

fm2009020520232031pf0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XI-a:

Tabor Sezana (10) - Kovinar (4) 3-1 (Kajtazovic 19, Crnko 24, Bucic 85)

O noua victorie. Cea mai clara de pana acum. Tot nu am parasit ultimul loc dar jocul nostru se imbunatateste.

Etapa a XII-a:

Bela Krajina (4) - Tabor Sezana (10) 1-1 (Bucic 32)

Inca un rezultat pozitiv. Deja avem o serie de 3 meciuri fara infrangere. Poate putem chiar spera ca vom continua in divizia asta, dar mai e mult pana departe.

Etapa a XIII-a:

Tabor Sezana (10) - Livar (8) 1-1 (Sel 90+3)

Rezultatul cu care ne-am obisnuit se repeta inca o data. Dupa ce oaspetii au deschis repede scorul si am ramas 10 oameni, am reusit totusi sa echilibram jocul si am si egalat la una din ultimele faze ale meciului.

Etapa a XIV-a:

Mura (7) - Tabor Sezana (10) 2-1 (Bucic 45+1)

Am fost aproape de un nou 1-1 dar Mura ne-a lovit in finalul meciului. Si asa se incheie seria noastra de meciuri fara infrangere.

Etapa a XV-a:

Tabor Sezana (10) - Triglav (2) (Bucic 43)

fm2009020600112330un0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVI-a:

Olimpija (1) - Tabor Sezana (10) 3-0

Am inceput demential returul.

Etapa a XVII-a:

Tabor Sezana (10) - Sentjur (8) 0-1

Etapa a XVIII-a:

Tabor Sezana (10) - Aluminij (9) 0-2

Am renuntat si la ultima speranta. De acum incolo imi voi cauta un alt club deoarece pe acesta il voi parasi cu siguranta la finalul sezonului.

Etapa a XIX-a:

Tabor Sezana (10) - Krsko (2) 1-1 (Gavric 90+2)

Un gol in prelungiri ne aduce primul punct din retur. In acest moment nu mai avem sanse decat sa mai producem cateva surprize.

Etapa XX:

Kovinar (3) - Tabor Sezana (10) 3-1 (Astafei 65)

fm2009020619481281ro2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Meciul contra celor de la Kovinar a fost ultimul la aceasta echipa pt mine. Dupa aceasta noua infrangere, presedintele clubului m-a invitat la el in birou si mi-a spus sa-mi fac bagajele. Asa ca sunt iar pe drumuri.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy