Jump to content

2nd Fm2009 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Etapa a XII-a:

Talleres (10) - San Martin (4)

Echipa: Bangardino - Lapietra, Caceres, Marinachi, Ferrero - Orellana, Benitez, Urresti, Luna - Villalba, Rossi

Rezerve: Sarmiento, Perez, De Blasis, Notario, Russo

Ceratto, Vidal, Torres si Ordinas accidentati Fernandez, Sosa suspendat

Ne-am revenit. Dupa atatea meciuri slabe trebuia sa se intoarca roata. Am controlat meciul aproape in totalitate si scorul putea sa fie mult mai mare. Rossi a deschis scorul cand a pus capul la lovitura libera executata de Luna si Russo ne-a calmat ducand scorul la 2-0 dupa o faza superba in care a driblat portarul inainte de a impinge mingea in poarta.

FT: 0-2 (Rossi 21, Russo 80)

fm2009021220293531vh7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Etapa a XIII-a:

San Martin (3) - Tiro Federal (11)

Echipa: Bangardino - Lapietra, Fernandez, Marinachi, Sarmiento - Orellana, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Rossi

Rezerve: Caceres, Perez, Torres, Notario, Russo

Ceratto, Sardella si Ordinas accidentati Sosa si Ferrero suspendati

Stiam ca adversarii nostri sunt slabi pe laturi si le-am cerut jucatorilor mei sa forteze acolo. Si planul a mers excelent, toate golurile fiind marcate in urma unor centrari venite de la mijocasii laterali. Deschiderea scorului a venit repede cand Luna a centrat si Urresti a inscris din careul mic profitand de un marcaj extrem de larg. Desprinderea a venit in urma unei faze asemanatoare. Urresti a patruns pe dreapta, a centrat in careu si Reinoso, presat fiind de Vidal, si-a bagat mingea in propria poarta. Golul de 3-0 a fost si el in acelasi stil. Centrare Luna, cap Rossi din careul mic. Apoi oaspetii au pus in aplicare singura tactica pe care o stiau cat de cat. Datul la gioale.Pana sa ne dam seama ce se intampla m-am trezit cu 3 jucatori accidentati. Adversarii au profitat si au reusit sa marcheze doua goluri si sa rateze un penalty in minutele de prelungiri. Ar fi fost nedrept sa egaleze atunci avand in vedere cum a evoluat meciul asta. Din pacate Sarmiento si Lapietra se vor adauga absentelor noastre o perioada mai indelungata din cauza acestor cotonogari...

FT: 3-2 (Urresti 8, Reinoso 20 a.g., Rossi 48)

fm2009021222462810pc4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XIV-a:

Almagro (6) - San Martin (4)

Echipa: Gallo - Garavano, Fernandez, Marinachi, Ferrero - Perez, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Rossi

Rezerve: Dominguez, Sardella, Torres, Notario, Russo

Bangardino, Lapietra, Sarmiento, Ceratto si Ordinas accidentati Sosa si Orellana suspendati

Parca incercam sa batem mereu recordul de absenti. Nu numai ca lipseau 7 jucatori dar m-am trezit ca si Gallo, portarul nostru in acest meci, s-a accidentat si a trebuit sa joace intr-un picior inca din min 20. Am rezistat cum am putut mai bine dar apoi am mai avut o surpriza neplacuta. Idiotul de Marinachi a fost eliminat pt doua galbene si ne-a lasat sa ne chinuim in 10 oameni. Din fericire, spre norocul nostru, atacantii adversi parca ratau intentionat. Am reusit pana la urma, nu-mi dau seama cum, sa scapam fara gol luat si sa plecam cu un punct de aici.

FT: 0-0

fm2009021223452355lp1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XV-a:

San Martin (2) - San Martin (T) - (18)

Echipa: Botero - Ceratto, Fernandez, Sosa, Ferrero - Orellana, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Rossi

Rezerve: Dominguez, Perez, Torres, Notario, Ordinas

Lapietra, Sarmiento, Gallo si Bangardino accidentati Marinachi suspendat

Un meci urat. Singura faza frumoasa a fost golul marcat de oaspeti. O torpila de la aproape 30 de m care s-a oprtit direct in vinclul portii noastre. Situatia a devenit si mai grea cand Sosa (mare cretin e asta) a primit al doi-lea galben chiar inainte de pauza. Norocul nostru a fost ca gazdele tot nu au presat. Apoi, printr-un miracol, la o faza haotica in careul advers, Rossi a impins mingea in plasa. Ce se putea intampla apoi? Evident s-a rupt Rossi. :capu: Parca sunt blestemat. Nu inteleg cum pot sa patesc asta in fiecare meci.

FT: 1-1 (Rossi 67)

fm2009021300143781yu1.jpg

fm2009021300240521ao3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVI-a:

San Martin (3) - Quilmes (7)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Caceres, Marinachi, Ferrero - Orellana, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Dominguez, Perez, Torres, Notario, Russo

Gallo, Sarmiento, Rossi si Fernandez accidentati Sosa suspendat

Meciul a inceput in forta. Inca din primele minute Luna s-a accidentat. Am hotarat sa-l las totusi sa joace pana la pauza, decizie care s-a dovedit extrem de inspirata. In minutul 22 Urresti a patruns in careu prin partea dreapta si a centrat in fata portii de unde Luna a inscris fara probleme. A urmat o perioada in care oaspetii ne-au dominat, dar a fost vorba de o dominare sterila, fara sa ne poata pune probleme serioase. Meciul s-a rupt in min 61 cand Vidal a obtinut un penalty cu o simulare de zile mari iar Ordinas l-a transformat cu calm. Imediat a venit si golul de 3-0 in urma unei combinatii superbe la marginea careului pe traseul Orellana - Ordinas - Vidal - Russo, ultimul marcand cu un sut langa bara. O victorie mai clara pe tabela decat in teren dar e bine ca ne mentinem in varful clasamentului.

FT: 3-0 (Luna 22, Ordinas 61 pen, Russo 67)

fm2009021314021429cy7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVII-a:

Def. y Justicia (7) - San Martin (3)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Marinachi, Ferrero - Orellana, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Dominguez, Perez, Torres, Notario, Russo

Sarmiento si Rossi accidentati Sosa suspendat

Meciul a fost echilibrat in prima repriza. Cele doua echipe mai mult s-au tatonat fara a aparea ocazii cu adevarat periculoase. Apoi, chiar inainte de pauza, meciul s-a rupt cand Fernandez a primit al doi-lea galben. E incredibil, nu cred c-am mai avut vre-un sezon cu atatia jucatori eliminati pana acum. Din acel moment gazdele au pus stapanire pe joc si au inceput sa asalteze poarta nostra. Au aparut si golurile, scorul ajungand la 2-0 destul de repede. Am reusit si noi sa marcam pana la urma golul de onoare la o faza frumoasa dar n-am putut emite pretentii la mai mult.

FT: 2-1 (Urresti 75)

fm2009021314415388le6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVIII-a:

Racing Cba. (10) - San Martin (3)

Echipa: Gallo - Ceratto, Caceres, Marinachi, Ferrero - Orellana, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Sarmiento, Perez, Torres, Notario, Russo

Bangardino si Rossi accidentati Sosa si Fernandez suspendati

Am inceput prost de tot meciul asta. Gazdele jucau mult mai bine si asaltau poarta noastra. Am rezistat destul de bine in prima repriza, cedand o singura data la o gafa a intregii aparari. Apoi am inceput sa ne revenim si sa ne apropiem de poarta adversa. Am primit o lovitura cand Vidal s-a accidentat dar ne-am revenit repede si am reusit sa egalam prin Villalba dupa o pasa superba de la Ordinas. Imediat dupa gol l-am pierdut si pe Luna in urma unei noi accidentari. Nu am reusit sa mai punem probleme serioase apoi, dar nici gazdele nu au putut reface ritmul din prima repriza asa ca punctele vor fi impartite.

FT: 1-1 (Villalba 48)

fm2009021319153066gz6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XX-a:

San Martin (4) - Nueva Chicago (19)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Ortiz, Ferrero - Orellana, Vidal, Urresti, Luna - Rossi, Ordinas

Rezerve: Sosa, Perez, Torres, Notario, Villalba

Lapietra suspendat

Nu am avut probleme in meciul asta. Oaspetii au deschis scorul pt noi cand, la o centrare a lui Urresti, un fundas de-al lor a trimis o lovitura de cap din marginea careului direct in vinclu. Daca vroia n-o baga pe asta nici din 100 de incercari. Situatia putea sa devina mai nasoala cand, dupa juma de ora de joc, Orellana a primit rosu pt un fault grosoloan si inutil la mijlocul terenului. Dar eram prea buni pt amaratii astia. Urresti a marit avantajul inainte de pauza cu un sut superb din marginea careului iar Villalba a incheiat conturile dupa o gafa imensa a portarului advers. Dupa ce am marcat al trei-lea gol am lasat-o mai moale si nu am mai presat in ofensiva desi scorul ar fi putut lua proportii cand s-a restabilit egalitatea numerica prin minutul 80.

FT: 3-0 (Peralta a.g. 14, Urresti 43, Villalba 63)

fm2009021419115341db8.jpg

In pauza de iarna am adus un singur jucator, un fundas central columbian venit liber de contract. A intrat deja titular si s-a descurcat foarte bine in primul sau meci.

fm2009021417575846ds9.th.jpg

Iata si clasamentul ca uitasem sa-l pun:

fm2009021419392052wm0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XX-a:

Independiente Rivadavia (10) - Nueva Chicago (3)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Ortiz, Ferrero - Perez, Vidal, Urresti, Luna - Rossi, Ordinas

Rezerve: Sosa, Sardella, Torres, Notario, Villalba

Orellana suspendat, De Blasis accidentat

Un meci anemic pana in min 77 cand s-a deschis scorul. Golul marcat atunci a fost aproape identic cu primul gol marcat etapa trecuta, marea diferenta fiind ca acum noi am fost victimele si Sardella autorul. Marcarea acestui gol parca ne-a scos din starea aceea de acalmie si am inceput sa zburdam pe teren cu Sardella in prin plan incercand sa-si repare greseala. Si el a fost cel care ne-a adus egalarea. Un sut de la 20m care a lovit bara si apoi spatele portarului advers inainte de a intra in poarta. Pe foaia de joc a fost trecut ca autogol dar eu sunt de parere ca mijlocasul nostru ar fi trebuit sa fie trecut marcator. Am continuat sa ne aruncam spre poarta adversa si golul victorie a venit cand nici nu ma mai asteptam. Ma resemnasem deja cu gandul ca ne vom intoarce in San Juan cu un singur punct dar, la ultima faza de joc, Rossi a fost lansat pe dreapta cu o pasa lunga de Urresti, iar atacantul nostru i-a pasat excelent in fata portii lui Villalba care nu a mai iertat. O victorie dramatica dar meritata.

FT: 1-2 (Manduca 79 a.g., Villalba 90+4)

fm2009021419552844kv1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXII-a:

Nueva Chicago (3) - Alte. Brown (20)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Ortiz, Sosa - Sardella, Vidal, Urresti, Luna - Rossi, Ordinas

Rezerve: Marinachi, Benitez, Torres, Notario, Villalba

Orellana si Ferrero suspendati, Perez accidentat

Am jucat mult mai bine ca adversarii iar acestia au recurs la singurul lucru pe care erau capabili sa-l faca. Mi-au rupt jucatorii. Mai intai Rossi si apoi Ordinas. Noi insa ne-am vazut de treaba si am asaltat poarta lor. Si am castigat pe sistemul "ne rupeti atacantii, va dam gol cu fundasii". Mai intai Ceratto a marcat cu un sut din marginea careului, apoi Ortiz ne-a adus linistea cu un gol marcat dintr-un corner batut de Vidal. Un 2-0 scurt si la obiect adus de doi jucatori care marcheaza primul lor gol la echipa.

FT: 2-0 (Ceratto 53, Ortiz 67)

fm2009021420243831tc3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXIII-a:

Rafaela (18) - San Martin (3)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Ortiz, Ferrero - Perez, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Russo

Rezerve: Sosa, Benitez, Torres, Notario, Troyano

Orellana suspendat, Rossi si Ordinas accidentat

Inca un meci usor. Am deschis scorul destul de repede prin Luna care a marcat cu un sut puternic sub bara apoi gazdele au inceput cu intrarile dure. Dupa cateva cartonase galbene au aparut si cele rosii. La pauza scorul era 2-0 si pe tabela si la jucatori eliminati. Villalba a marcat pt noi un gol din marginea careului si ne astepta o repriza secunda extrem de linistita. Dupa pauza le-am cerut baietilor sa calmeze jocul si sa nu-si asume aiurea riscuri asa ca adversarii au scapat cu doar inca un gol primit, autorul fiind Notario care a marcat dupa ce portarul advers a respins sutul lui Russo.

FT: 0-3 (Luna 19, Villalba 45+1, Notario 81)

fm2009021423304006ze9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXIV-a:

San Martin (3) - Olimpo (10)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Ortiz, Ferrero - Orellana, Benitez, Urresti, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Sosa, Perez, Torres, Notario, Russo

Vidal suspendat, Rossi accidentat

Un meci extrem de plictisitor. Au fost doar doua suturi pe poarta tot meciul. M-a luat si somnul de cateva ori.

FT: 0-0

fm2009021500174772gs4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXV-a:

Atl. Tucuman (11) - San Martin (3)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Ortiz, Ferrero - Orellana, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Sosa, Benitez, Torres, Notario, Russo

Rossi accidentat, Perez convocat

Nici acest meci nu a fost extrem de spectaculos, dar am obtinut ce ne interesa. Vidal a deschis scorul dintr-un corner iar Luna ne-a marit avantajul dupa o pasa in careu de la Urresti. In repriza secunda am scazut ritmul si asta putea sa ne coste. Gazdele au redus diferenta destul de repede si apoi s-au aruncat spre poarta noastra fiind la un pas sa ne egaleze. Am reusit totusi sa rezistam pana la final si am mai obtinut 3 puncte extrem de importante.

FT: 1-2 (Vidal 6, Luna 40)

fm2009021500575825ji4.jpg

au trecut 25 de etape si pana acum ne descurcam excelent. Suntem pe locul 3 care duce la baraj, la 5 puncte distanta de locul 4 si 8 puncte de locul 5, primul care nu duce nicaieri. In partea cealalta stam la fel de bine. Suntem la doar 3 puncte de primele 3 locuri.

fm2009021501112020ai4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXVI-a:

San Martin (3) - Ferro (9)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Ortiz, Ferrero - Orellana, Vidal, Urresti, Torres - Villalba, Ordinas

Rezerve: Sosa, Benitez, Perez, Notario, Russo

Rossi, Luna si Marinachi accidentati

Meciul a inceput ingrozitor pt noi. Mai intai am primit un gol la o greseala de marcaj apoi Otiz a avut o intrare absolut criminala cu ambele picioare la un atacant advers si ne-am trezit jucand in 10 oameni. Nu am mai contat in ofensiva dar am reusit sa ne tinem destul de bine pe aparare, evitand luarea unui nou gol. Asta chiar in conditiile in care am terminat meciul in 9, Urresti accidentandu-se dupa ce facusem toate schimbarile.

FT: 0-1

fm2009021501524648nf4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXVII-a:

Chacarita (2) - San Martin (3)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Caceres, Sosa, Ferrero - Orellana, Vidal, Notario, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Sarmiento, Benitez, Perez, Torres, Russo

Rossi, Urresti si Marinachi accidentati Fernandez si Ortiz suspendati

Am avut parte de un meci de lupta, fazele spectaculoase au lipsit aproape cu desavarsire. Echilibrul a fost rupt imediat dupa pauza cand Vidal l-a lansat excelent pe Ordinas cu o pasa lunga de exceptie. Acesta a scapat singur cu portarul si a marcat cu un sut puternic. Cateva minute mai tarziu marcatorul golului s-a accidentat. Am preferat sa-l bag pe Perez pt a intari linia de mijloc si nu m-am inselat. Au urmat momente dramatice. Mai intai Russo a ratat din situatie de 1 la 1 cu portarul, apoi Ferrero a scos de pe linia portii un gol ca si facut. Pana la urma tabela nu s-a mai schimbat si noi am obtinut o victorie extrem de importanta in lupta noastra pt calificare si suntem la egalitate de puncte cu locul 2 in acest moment.

FT: 0-1 (Ordinas 46)

fm2009021502474031im6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXVIII-a:

San Martin (3) - Los Andes (17)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Sosa, Ferrero - Orellana, Vidal, Notario, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Sarmiento, Benitez, Perez, Torres, Russo

Rossi si Urresti accidentati Ortiz suspendat

Inca o victorie la limita. A fost un meci destul de plictisitor. O faza frumoasa cand s-a marcat golul si inca cateva pe final cand Ordinas a nimerit bara si Notario a trimis un voleu spectaculos spre poarta dar cam atat. Golul a venit in min 27 cand, lansat de Luna, Villalba a scapat pe un culoar si a marcat cu un sut langa bara.

FT: 1-0 (Villalba 27)

fm2009021503420619qg9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXIX-a:

C.A.I. de Chubut (7) - San Martin (3)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Sosa, Ferrero - Benitez, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Sarmiento, Sardella, Perez, Torres, Troyano

Russo, Notario, Rossi si Orellana accidentati Ortiz suspendat

Meciul a inceput infiorator pt noi. Inca din minutul 6 Sosa a facut un fault infiorator si a fost eliminat. Idiotul dracu tot n-a scapat de tendintele astea. Am rezistat totusi excelent si chiar am reusit sa mercam in prelungirile reprizei cand Luna a scapat pe contra-atac. Repriza secunda a inceput cu dominarea gazdelor iar lucrurile au devinit si mai nasoale cand Ceratto a fost eliminat pt doua galbene. Din acel moment am fost inghesuiti constant in propriul careu iar in prelungiri situatia a devenit chiar infernala dupa ce si Benitez a iesit accidentat. Bare, interventii salvatoare ale portarului, respingeri la scarificiu, chiar si doua mingi salvate de pe linia portii. Am rezistat totusi eroic si am obtinut o victorie mare. Absolut incredibil devotamentul baietilor mei.

FT: 0-1 (Luna 45+2)

fm2009021523502244tk4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXX-a:

Huracan (1) - San Martin (2)

Echipa: Bangardino - Lapietra, Fernandez, Ortiz, Ferrero - Perez, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Ordinas

Rezerve: Marinachi, Sardella, De Blasis, Torres, Troyano

Benitez, Russo, Notario, Rossi si Orellana accidentati Sosa si Ceratto suspendati

Am inceput meciul excelent si la finalul primelor 30 de minute conduceam cu 2-0. Mai intai Villalba a deschis scorul dupa o pasa pe culoar primita de la Perez, apoi Ortiba ne-a dublat avantajul punand latul la o minge balbaita in careul advers dupa un corner executat de Luna. Din pacate avantajul nostru a rezistat doar un minut si gazdele au redus din diferenta dupa o gafa la marcaj in aparare. Gazdele au pus stapanire pe joc din acel moment si au inceput sa devina din ce in ce mai periculosi. Situatia a devenit si mai grava cand Ferrero primit al doi-lea galben fiind eliminat. Nu am mai putut rezista prea mult in conditiile astea si la o noua greseala in lant in aparare gazdele au egalat. Din acel moment meciul s-a mai linistit si am putut in final obtine macar un egal.

FT: 2-2 (Villalba 13, Ordinas 30)

fm2009021601413983uz5.jpg

Mai sunt doar 8 etape pana la final si situatia este excelenta. Am urcat pe locul doi, avem 3 puncte in fata locului 3 si dupa egalul din etapa asta ne mentinem la 3 puncte in urma celor de la Huracan care sunt pe locul 1. Lupta o sa fie dura si probabil ca va dura pana la fluierul final din ultima etapa. Sper sa nu ne impiedicam tocmai acum

fm2009021601491370fd9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XXXI-a:

Tiro Federal (11) - San Martin (2)

Echipa: Bangardino - Ceratto, Fernandez, Ortiz, Marinachi - Perez, Vidal, Urresti, Luna - Villalba, Rossi

Rezerve: Sarmiento, Sardella, De Blasis, Torres, Troyano

Benitez, Russo, Notario, Ordinas si Orellana accidentati Sosa si Ferrero suspendati

Nu ne-am descurcat in meciul asta atat de bine pe cat arata scorul. Gazdele au atacat mai mult si ne-au pus mai multe probleme. Din fericire noi am fost cei care am profitat de ocaziile avute. Am deschis scorul oarecum impotriva cursului jocului cand Marinachi a transformat un corner batut de Urresti si Luna ne-a adus linistea in finalul meciului pe un contra-atac. Am primit un gol in finalul meciului dar era prea tarziu ca gazdele sa mai poata face ceva.

FT: 1-2 (Marinachi 56, Luna 82)

fm2009021603004117mc7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy