Jump to content

2nd Fm2009 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur
Joci pe Steklo nu ?

da

citesc fiecare cuvintel al storyului tau. imi iau si notite chiar.

totusi, ce s-a intamplat aici ? A venit Putin si a anulat cate doua goluri de ambele parti ?

neatentie. in timp ce joc ma uit si la filme. a fost etapa a IV-a si scorul a fost 3-2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
Si prietena iti face in timpul ala pedichiura, nu?

imi exfoliaza sfarcurile

pe vremuri se numea blowjob.

cel mai reusit screen de pe topic.

normal. in urma celei mai reusite cereri de pe topic

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
poti pune screen si cu tactica pe care o folosesti?

fm2009062304033370h.jpg

Cupa Rusiei – Sferturi de finala

Lokomotiv Moscova – CSKA Moscova

Echipa: Shumailov – Shogenov, Gheorghe, Mancuso, Davydenko – Rantala, Lu Gang, Kiselev, Yanovskiy – Solic, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Mysin, Valiev, Andrejev, Maslov

Korolev, Luis Manuel, Kudryashov, Huovinen si Noboah accidentati

Trebuie sa recunosc ca CSKA a jucat mult mai bine ca noi dar am reusit sa ne aparam excelent si sa profitam de putinele ocazii pe care le-am avut. Fomenko a reusit sa marcheze dupa o superba actiune personala dar oaspetii au egalat repede cu un sut de la distanta. Am fost inghesuitit in propriul teren apoi dar, la unul dintre putinele noastre contra-atacuri reusite Maslov a fost doborat in careul advers si Lu Gang a transformat penaltyul. O victorie impresionanta care ne califica in semi-finale.

FT: 2-1 (Fomenko 24, Lu Gang 71 pen – Ivanov 31)

fm2009062303580376.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VII-a:

Lokomotiv Moscova (1) – Amkar (16)

Echipa: Shumailov – Shogenov, Kudryashov, Mancuso, Korolev – Rantala, Noboah, Kiselev, Yanovskiy – Solic, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Mysin, Valiev, Andrejev, Maslov

Luis Manuel, Huovinen si Lu Gang accidentati

Am suferit destul de mult pana sa obtinem cele 3 puncte. Am jucat destul de slab si a trebuit sa asteptam pana in min 82 pt golul care ne-a adus victoria.

FT: 2-1 (Solic 28, Maslov 82 – Temnikov 59)

fm2009062304292167.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VIII-a:

Rubin (15) - Lokomotiv Moscova (1)

Echipa: Shumailov – Shogenov, Kudryashov, Mancuso, Korolev – Rantala, Noboah, Kiselev, Yanovskiy – Solic, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Mysin, Kabanov, Andrejev, Maslov

Luis Manuel, Huovinen si Lu Gang accidentati

Inca un meci slab. Am primit un gol rapid si am reusit sa egalam abia pe final dupa ce gazdele au ramas in 10 oameni. Ma ingrijoreaza jocul acesta fara savoare din ultimul timp. Am obtinut victorii importante dar parca mai mult din noroc si momente superbe realizate de un jucator sau altul. Trebuie sa gasesc o solutie.

FT: 1-1 (Necas 2 – Maslov 83)

fm2009062315353812.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a VIII-a:

Krylja Sovetov (11) - Lokomotiv Moscova (1)

Echipa: Shumailov – Shogenov, Kudryashov, Mancuso, Davydenko– Rantala, Noboah, Kiselev, Yanovskiy – Andrejev, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Mysin, Kabanov, Chis, Maslov

Korolev, Luis Manuel, Huovinen si Solic accidentati

Inca o evolutie penibila urmata de o infrangere. Am pierdut si primul loc in favoarea lui Zenit cu aceasta ocazie. Trebuie neaparat sa ne revenim.

FT: 1-0 (Chavarria 23)

fm2009062316291733.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Rusiei – Semi-finala

Lokomotiv Moscova – Baltika

Echipa: Shumailov – Shogenov, Kudryashov, Mancuso, Korolev – Rantala, Noboah, Kiselev, Yanovskiy – Andrejev, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Mysin, Kabanov, Chis, Maslov

Luis Manuel, Huovinen si Solic accidentati

Dupa meciurile proaste din ultimul timp ne-am mai revinit si am reusit sa eliminam pe Baltika in urma unui meci excelent in care ne-am distrat cu apararea lor. Ne asteapta finala si posibilitatea castigarii primului trofeu cu aceasta echipa.

FT: 4-0 (Fomenko 1, Kiselev 21, Andrejev 29, 45+1)

fm2009062320555823.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a X-a:

Lokomotiv Moscova (2) – CSKA Moscova (3)

Echipa: Shumailov – Shogenov, Gheorghe, Mancuso, Korolev – Rantala, Noboah, Kiselev, Yanovskiy – Andrejev, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Mysin, Kabanov, Huovinen, Maslov

Luis Manuel si Solic accidentati

Un meci extrem de echilibrat in care golurile au fost marcate in urma a doua cornere. Un rezultat echitabil.

FT: 1-1 (Mancuso 84 – Zeroual 21)

fm2009062321233732.jpg

Clasamentul dupa 10 etape:

fm2009062321284540.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Generaţia de Aur

Etapa a XI-a:

Khmiki (11) - Lokomotiv Moscova (2)

Echipa: Shumailov – Shogenov, Gheorghe, Mancuso, Korolev – Rantala, Noboah, Kiselev, Kabanov – Andrejev, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Noboah, Valiev, Huovinen, Maslov

Luis Manuel, Yanovskiy si Solic accidentati, Mysin convocat la nationala

Desi am deschis scorul, am evoluat execrabil in acest meci si, evident, gazdele au reusit sa revina si sa obtina victoria.

FT: 2-1 (Mineev 66, Samsonov 71 – Andrejev 25)

fm2009072400134681.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Rusiei – Finala

Lokomotiv Moscova – Zenit St. Petersburg

Echipa: Shumailov – Shogenov, Kudryashov, Mancuso, Korolev – Rantala, Noboah, Kiselev, Gheorghe – Andrejev, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Mysin, Yanovskiy, Huovinen, Maslov

Luis Manuel si Solic accidentati

Eram in fata primului meu trofeu pt aceasta echipa. Trebuia doar sa invingem pe Zenit, poate cea mai puternica echipa ruseasca a momentului. Ma ingrijora forma noastra slaba din ultimul timp, jocul pe flancuri fiind problema noastra cea mai mare. Din acest motiv am decis sa-l avansez pe Costica pe postul de mijlocas si sa-l reintroduc in echipa pe Kudryashov.

Din pacate a urmat o evolutie penibila. Nu am reusit sa miscam in ofensiva iar Zenitul s-a distrat cu apararea noastra. Doar norocul a facut ca scorul sa nu ia proportii. Situatia e grava si evolutiile noastre sunt jenante. M-am saturat de mironositii astia. Daca nu ne revenim repede imi fac bagajele si imi bag picioarele in mama rusie.

FT: 0-1 (Roberto 55)

fm2009072401205714.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XII-a:

Lokomotiv Moscova (2) – FC Moscova (7)

Echipa: Shumailov – Shogenov, Gheorghe, Mancuso, Korolev – Rantala, Noboah, Kiselev, Yanovskiy – Solic, Fomenko

Rezerve: Rybin, Casabon, Nesterov, Mysin, Kabanov, Andrejev, Chis

Luis Manuel si Gonzalez accidentati

Ne-am razbunat pt ratarea cupei si am obtinut o victorie clara. Ma bucur ca Solic a revenit in prima echipa si ca Chis a reusit sa marcheze. Cred ca-l voi pastra pe banca in locul lui Maslov de acum incolo.

FT: 4-1 (Fomenko 4, Yabivskiy 34, Mancuso 43, Chis 83 – Sitchikhin 89)

fm2009072402253495.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Calificarile pt Cupa Mondiala – etapa a XIII-a:

Uruguay (2) – Columbia (9)

Echipa: Cabrera – Diogo, Pereira, Caceres, Otero – Roman, Modernell, Albin – De Los Santos, Barreto, Gonzalez

Rezerve: Mendes, Pereira, Gallo, Gargano, Perdomo, Regueiro, Boldrini

Victorie clara, fara probleme serioase din partea oaspetilor. Ne pregatim deja pt campionatul mondial si doar locul pe care il vom ocupa la final se mai poate schimba.

FT: 2-0 (Gonzalez 43, Caceres 81)

fm2009072416213337.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Calificarile pt Cupa Mondiala – etapa a XIV-a:

Chile (5) - Uruguay (2)

Echipa: Cabrera – Pereira, Pereira, Caceres, Mendes – Roman, Modernell, Perdomo – De Los Santos, Cavani, Gonzalez

Rezerve: Israel, Polenta, Gallo, Gargano, Duran, Regueiro, Linares

Din pacate nu am mai reusit evolutia buna din meciul trecut si am mai avut si ghinion pe deasupra. In timp ce noi ratam cu veselie, gazdele au marcat de doua ori prin niste executii care nu cred sa le mai iasa prea curand. Am reusit sa reducem din handicap dar, in timp ce ne aruncam in atac sperand la egalare, gazdele ne-au prins pe o contra si au incheiat meciul

FT: 3-1 (Munoz 21, Fernandez 25, Sanchez 85 – Cavani 52)

fm2009072417251215.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy